• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2021

EYLÜL 2021


EYLÜL 2021

27 EYLÜL - 3 EKİM 2021  HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar , Pazartesi günü Ay İkizler burcundayken haftaya başlıyoruz, iletişimin önemli olduğu bir haftaya giriyoruz. Aynı zamanda sabah saatlerinde Tanrıların habercisi   Merkür ‘ün geri hareketi  bu haftaya damgasını vuruyor ve  Merkür bu kez Terazi burcunda geri hareketine başladığı için 3 hafta boyunca her türlü ilişkilerimizde, evlilik, ortaklık, artistik işlerde, dekorasyon, güzellik, moda hak ve adalet  ile ilgili  yanlış anlaşılmalar, uzlaşmazlık söz konusu olabilir. Eski aşklar, ilişkilerimizdeki eski konular gündeme gelebilir denge ve huzuru yakalamakta zorlanabiliriz. Teknolojik aletlerle ilgili sıkıntılar da olabileceğinden bilgisayar ve telefonlarımızı yedeklemeyi unutmayalım, bu süreçte yeni bir elektronik alet almamaya da özen gösterelim.
28 Eylül Salı günü saat 07:18-16:34 arasında Ay boşlukta olacak arkadaşlar bu yüzden bu saatler arasında önemli girişim ve başlangıçlar yapmamanızda fayda vardır. Evde veya iş yerinizde yarım kalan işlerinizi halletmeniz daha akıllıca olabilir. 16:34’te Ay Yengeç burcu seyahatine başlayacak ve ailevi konular, ev ve yuvaya ait konular, ebeveynlerle olan ilişkilerimiz önem kazanacak , daha hassas  ve kırılgan olacağız.
29 Eylül Çarşamba günü Venüs ve Neptün arasındaki uyumlu enerji ile hayallerimizle yaratıcılığımızı geliştireceğimiz , sanatsal güzel çalışmalar ortaya koyabileceğimiz , ilişkilerdeki sıkıntılarımızı toparlayabileceğimiz birkaç günlük süreçte olacağız. Ayrıca bu süreçte ilişkiler çok daha dengeli ve uyumlu akar. Her şeyin yolunda ilerlediği, duyguların rahat ifade edildiği, karşılıklı fedakârlıkların olduğu bir zaman diliminde olacağız.
30 Eylül Perşembe günü ise Güneş ve Satürn arasındaki uyumlu enerji öz disiplin ve görev bilinci ile girişilecek işlerde mantıklı ve gerçekçi olma, temkinli adımlar atarak hedeflerimiz ve sorumluluklarımızla ilgili konularda  başarıya ulaşmamızı kolaylaştırıcı bir etki veriyor olacak.  Diğer taraftan  hayatımızda otorite figürlerinden, önem taşıyan erkek figürlerinden destek alabiliriz. Ay ise 17:48’de boşluğa giriyor  gece geç saatlere kadar boşlukta kalacak, eksik işlerinizi tamamlamak için süper bir süreç.
1 Ekim Cuma günü Venüs ve Jüpiter karesi kesinleşiyor etkisi birkaç gün sürecek ilişkilerimizdeki tutku ve kıskançlık abartılabilir ve bu yüzden ilişkilerimizde sorunlar yaşayabiliriz ayrıca maddi anlamda abartılı harcamalar, güzellik ve bakım için, kıyafetler, mücevherler için abartılı harcamalar yapabiliriz. Ay da bugün Aslan burcunda bu durumu tetikleyebilir, kredi kartlarınıza fazla yüklenmeden daha dikkatli harcamalar yaparsanız sizin için iyi olur canlar. Akşam saatlerinde Merkür ve Plüton karesinin devreye girmesi ile birkaç gün boyunca sözlerimize, iletişim tarzımıza dikkat etmemiz gerektiğinin farkında olalım , karşımızdakileri kıracak sözler sarf etmemeye özen gösterelim.
 2 Ekim  Cumartesi Venüs ve Plüton sekstil  açısı  ilişkilerimizde  karizmamızı daha rahat ortaya koyabilme, parasal değişimleri rahat yapabilme, destek alma, güçlü kişilerle iyi ilişkiler sayesinde başarı elde etme söz konusu olabilir. Ayrıca bu birkaç günlük süreçte  bir ilişki ve arkadaşlık başlayabilir. Venüs yaratıcı sanatsal becerileri de anlattığından yaratıcılık ve becerilerinizi aktif bir şekilde ifade edilebilirsiniz.
3 Ekim Pazar günü 11:37 de Ay Başak burcuna geçiyor, plan yapmak, titizlik ve sağlık konuları gündemimizde olacak. Akşam saatlerinde ise Güneş ve Kiron karşıtlığını yaşayacağız, kişisel yaralarımızla, acılarımızla yüzleşme zamanı.
KOÇ
Haftaya yakın çevre, kısa seyahatler, kardeşler, akrabalar  ile iletişim konularıyla başlıyorsunuz. Merkür geri hareketini evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular  ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir.  Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde   evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Taşınmak istiyorsanız da bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin. Bu hafta güçlü kişilerden destek alabilirsiniz. Cuma günü yakın arkadaşlarınız, ortaklarınız ve otorite figürleri ile olan iletişiminizde konuşmalarınıza dikkat etmelisiniz, kırıcı olabilirsiniz. Hafta sonu yaratıcılık gerektiren işler ve çocuklarınızla ilgilenmek için iyi bir süreçte olacaksınız.
BOĞA
Haftaya maddi konularla başlıyorsunuz sevgili Boğalar, para kazanma konuları gündeminizde olabilir. Merkür geri hareketi ile iletişim konularında yaşayabileceğiniz aksaklıklar yüzünden işiniz ve iş alanınızda da sorunlar yaşanabilir. Anlaşma ve sözleşmelerin risk içerdiği bu dönemde iş anlaşmaları yapmamak en doğru seçenek olacaktır. Astlarınızla ve ekip arkadaşlarınızla iyi giden iletişiminiz, Merkür’ün Retro harekete geçmesiyle sekteye uğraması, yanlış anlaşılmalara açık olunması başarı oranınızda da azalmaya sebep olabilir. Bu süreçte bazı ekip arkadaşlarınız işten ayrılabilir. Önemli olan bir konu da sağlığınızla ilgili yaptırdığınız tetkiklerde yanılmalar olabileceği gibi doğru doktor ya da tedavi seçiminde de yanlışlıklar olabilir. Eski sağlık sorunları ortaya çıkabilir, hormonal dengesizlikler, baş ağrıları olabilir. Perşembe günü destekleniyor olacaksınız, hafta sonu ailevi konular gündeminizde olabilir.
İKİZLER
Haftaya kendi alacağınız kararlar ve yeni fikirleriniz gündeminizde olacaktır sevgili İkizler ,hareketli bir hafta sizi bekliyor.. Pazartesi günü Merkür geri hareketi ile yaratıcılığı, hobiler ve çocukları, aşk hayatını , hayattan alınan keyifleri anlatan bu alanda Merkür geri hareket ederken sanki yaratıcı enerjiniz geri çekilmiş gibi olabilir, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamıyor gibi hissedebilirsiniz.  Kendinizi ifade etme beceriniz hakkında zorlanabilirsiniz.  Yeni ilham  yolları bulmanız gerekebilir ve bunun için sanat galerilerini ziyaret edebilir, roman okuyabilir vb. ilhamınıza taze bir nefes getirebilirsiniz. Ayrıca  çocuklarınızla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir , onlarla daha kaliteli vakit geçirerek iletişiminizi düzeltebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklar ortaya çıkabilir ama pek rağbet etmezseniz iyi olur. Bu süreçte yeni bir aşk ilişkisi başlatmak  , yeni bir hobiye başlamak ve çocuklarınız hakkında önemli kararlar almak için iyi bir zaman değildir. Çarşamba iş hayatınızda daha iyi etkiler söz konusu olabilir. Hafta sonu yakın çevreniz, akrabalar, kardeşlerinizle vakit geçirebilirsiniz.  
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler bu hafta kendinizle kalmak isteyeceğiniz bir süreçte olabilirsiniz, enerjiniz düşük olabilir, arkanızdan dedikodular yapılabilir dikkatli olmanızda fayda vardır.  Merkür’ün Retro harekete geçmesiyle iletişim sorunları en çok aile arasında yaşanabilir. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklara ve küslüklere sebebiyet verebilir. Ailece yapılacak planlamalarda terslikler olabilir. Eskiden kalma, çözülmemiş, göz ardı edilmiş sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Merkür Retrosunu, aile içerisindeki geçmişten gelen çözülmemiş sorunları çözmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca bazen, Merkür retrosunun etkisi, aile yanına geri dönmek olarak ortaya çıkabilir. Ev yaşamınızda denge ve uyum bozulabilir aynı zamanda ev taşıma, satın alma konularında daha dikkatli olmalısınız. Evinizdeki elektronik aletler bozulabilir. Perşembe günü aileden birisinden maddi konularla ilgili yardım alabilirsiniz. Hafta sonu yakın ilişkilerinizde konuşmalarınıza özen gösterirseniz daha iyi olur.
 
ASLAN
Bu haftaya çok sosyal başlıyorsunuz sevgili Aslanlar, arkadaşlarınızla birlikte, sosyal ortamlarda  olmak isteyebilir, gelecek ile ilgili hedef ve amaçlarınızı gerçekleştirmek arzusunda başlıyorsunuz.  Merkür’ün Retro harekete geçmesi ile her türlü iletişim, ulaşım ,yakın çevre, kardeşler, akrabalar ile , yakın dostlarınız ile ilgili anlaşmazlıklar olabilir. Sosyal medya ile ilgili yazı yazıyorsanız daha dikkatli olmalısınız, seyahatlere çıkmak istiyorsanız da daha dikkatli olmalısınız. Bazen endişe ve sinir semptomlarınız artabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz , düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol edin; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Merkür geri hareketi zamanında tutamayacağınız sözler vermemeye özen gösterirseniz iyi olur. Cuma günü birlikte iş yaptığınız insanlarla olan iletişiminizde daha dikkatli olmalısınız, birbirinizi kırıcı sözler sarf etmezseniz iyi olur. Hafta sonunu daha keyifli geçirebilirsiniz.
BAŞAK
Sevgili Başaklar haftaya kariyer konuları ile başlıyorsunuz gündeminizde birlikte çalıştığınız üsteleriniz ve özellikle anne ile ilgili konuları ile ilgili hareketlilik olabilir. Retro harekete başlayacak Merkür, parasal konular da bir takım aksaklıklara özellikle de iletişim kaynaklı aksaklıklara sebebiyet verecektir. Merkür retrosunda, parasal konularda sözleşme ya da anlaşma yapmak çok da doğru olmayacaktır. Yeni kazanç yolları denemek yerine eski kazançlarınıza odaklanmalı ve yanlışlarınızı gözden geçirmelisiniz. Bu dönem de alamadığınız alacaklarınızı da alabilirsiniz, pazarlama, tanıtım, reklam, dijital ortamlarda işleri olanlar açısından iyi bağlantılar olabilir ama parasal konular söz konusu olduğunda anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Perşembe günü  güçlü kişilerden işinizle ilgili destek alabilirsiniz. Cuma günü sevgiliniz veya çocuklarınızla aranızdaki iletişimde fazla baskıcı olmamaya , konuşmalarınıza dikkat etmeye özen göstermelisiniz. Hafta sonu kendinizle baş başa kalmak inzivaya çekilmek isteyebilirsiniz.
TERAZİ
Bu hafta uzak yerlere seyahat etmek , yabancılarla iş yapmak, yurt dışı konuları veya  hayatınızı sorguladığınız  gündemleriniz olabilir sevgili Teraziler. Merkür Terazi burcunda  geri harekete başlıyor, hayata, öncelikli motivasyonlarınıza  nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir. Görüntüde bir değişiklik düşünün - araştırmayı yapın, ancak sert bir saç kesimi ayırmadan önce  geri hareketin  bitmesini bekleyin! Ayrıca kendinizi kelimeler üzerinde tetiklenmiş olarak bulabilir veya kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konularda da kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz. İş ile ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir ama iletişime dikkat etmelisiniz. Cuma günü aile üyeleri ile olan konuşmalarınızda kırıcı , baskıcı tavırlar içinde olabilirsiniz, farkında olmanızda fayda vardır. Maddi konularla ilgili sevdiğiniz kişilere destek verebilir ya da destek alabilirsiniz.
AKREP
Sevgili Akrepler bu hafta vergi, sigorta, başkalarından gelen kazançlar , bütçe düzenlemeleri yapmak söz konusu olabilir. Merkür’ün Retro harekete geçmesi ile özellikle geçmişle alakalı unutmak istediğiniz konular tekrar gündeme gelebilir, çevrenizde sizi dolandırmak ya da kandırmak isteyen kişiler çevrenizde olabilir. Arkanızdan çevrilen işler ve dedikodular yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Rüyalarınızın aktif olacağı bu dönemde hem rüyalarınızı hem de aklınıza gelen ilginç fikirleri not edebileceğiniz bir defter tutmanız iyi bir fikir olabilir. Arkadaşlarınızın parasal konuları ile bir konu söz konusu olabilir. Bu dönem yaratıcılığınız artabilir , ders çalışmak, proje hazırlamak için güzel bir dönemdir bu konuşlarda desteklenebilirsiniz. Sevdiğiniz kişi ile romantik bir zaman geçirebilirsiniz. Ailevi konularda birbirinize destek verebilirsiniz. Cuma günü yakın çevrenizdeki kişilerin söylediği bir söz sizi kırabilir ama hafta sonu gezeceğiniz ve kendinize vakit ayıracağınız bir süreçte olacaksınız.
YAY
Her türlü özel ve yakın ilişkileriniz, ortaklaşa konular, evlilik ilişkileri, taşınma konuları bu hafta gündeminizde daha fazla yer tutabilir sevgili Yaylar. Merkür geri hareketi ile . Eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelmiş olabilir.  11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Perşembe günü yakın çevrenizden birisinden destek alabilirsiniz. Cuma günü arkadaşlarınız ile parasal konularda yapacağınız konuşmalara dikkat etmenizde fayda vardır. Hafta sonu tatil yapmak isteyebilirsiniz.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar bu hafta sağlık, çalışma hayatınız ve günlük rutin işleriniz daha fazla gündeminizde olabilir. Merkür geri hareketi ile özellikle patronlarınız, güçlü kişiler ve otorite figürleri ile iletişimsel sorunlar yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar problemlere sebebiyet verebilir. Yanlış kişiye giden bir mail ya da mesaj sizi zor durumda bırakabilir. Her türlü anlaşma ve sözleşme için uygun olmayan Merkür Retroları yeni bir işe başvurmak ya da terfi gibi haklarınızla ilgili görüşme ve konuşmalar yapmak için de uygun değildir. Merkür retrosu işinizle ilgili çözülmesi gereken ancak çözmeyerek ertelediğiniz sorunları gündeme getirebileceğinden bu defa bu çözmeye yönelmeniz gerekecektir. Cuma günü otorite figürleri ile olan veya annenizle olan konuşmalarınıza daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, baskı ve güç çekişmelerinden uzak durmanızda fayda vardır. Hafta sonu daha keyifli geçebilir.
KOVA
Sevgili Kovalar bu hafta çocuklar, hobileriniz, aşk hayatınız ile ilgili daha fazla gündeminiz olabilir. Merkür geri hareketi ile  hayata bakış açınızı , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili fikirlerinizi  yeniden inceleme, geleceği düşünme zamanı geldi. Bu süreçte gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun.  Cuma günü içinizde biriktirdikleriniz , bilinçaltında biriktirdikleriniz ile sert konuşmalar yapabilirsiniz dikkatli olun. Hafta sonu yakın arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz.
BALIK
Sevgili Balıklar haftaya ailevi konular, ev ve yuva ile ilgili konular damgasını vuracak bu konularla ilgili yoğun bir iletişim trafiğinde olabilirsiniz. Merkür’ün Retro harekete geçmesiyle birlikte mali tablonuzu dengelemekte güçlük çekebilirsiniz. Mali tablonuzu dengelemek üzere Retro döneminde yapacağınız anlaşma ve sözleşme maddeleri sizi sonrasında zararlı konuma getirebilir. İletişim gezegeni Merkür’ün bu alanda Retro yapması ile kredi ve borç almak gibi eylemlerinizin yanlış anlaşılmalar ya da iletişim kopuklukları, maddelerin tam algılanamaması gibi nedenlerle sizin için çok da uygun olmayan şartları kabul etmiş olabilirsiniz. Merkür Retroları ortaklık kurmak, ortaklaşa işlere girmek için de çok uygun zaman dilimleri değildir. Miras gibi konularda da retro zamanlarında karar vermek ya da bu konuda girişimde bulunmak doğru olmayacaktır. Bu zamanlarda yapılan bu girişimler hakkınız olanı almamanıza ya da hakkınızdan çok daha azını almanıza sebebiyet verebilir. Ancak Merkür Retrolarının 8. evdeki geri hareketi, sezgilerinizin ve ilham kapılarınızın açıklığına, ölüm, ölüm ötesi gibi okült konularda ilginç fikirlerin ortaya çıkmasına da sebebiyet verebilir. Bu fikirlerinizi yazabilir ve Retro bitimi sonrası paylaşabilirsiniz. Yolculuk yaparken , eğitim, seminer alırken birisi ile tanışabilir, aşkı yakalayabilirsiniz. Cuma günü arkadaşlarınızla aranızda para konuları gündeme gelebilir bu yüzden içinizdekileri olmadık şekilde dışa vurabilirsiniz. Hafta sonu ailenizle birlikte keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.