• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2022

EYLÜL 2022


EYLÜL 2022

YÜKSELEN TERAZİLER 2022 EYLÜL AYI YORUMLARI
Sevgili Teraziler yeniaya  5 Eylül’de aşk ve güzellik, sevgi gezegeni Venüs’ün Başak burcuna sizlerin 12.evinize seyahati ile başlıyorsunuz. Venüs 12.evinizdeyken sosyal ortamlardan biraz uzaklaşarak huzuru kendi içinizde aramaya meyilli olursunuz. Aynı zamanda aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar söz konusu olabilir.  Bu dönemde sevgiye , aşka dair duygularınızı  ifade etmekte de zorlanabilir aşkınızı platonik yaşamayı tercih edebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde gizli bir aşk yaşamaya başlayabilir. Bazılarınız  ise bu dönemde meditatif  çalışmalar yapmayı tercih edebilir.
10 Eylül’de Balık burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız sizler bu Dolunay’ı 6.evinizde yaşayacaksınız ; çalışma hayatınız, iş alanınız, astlar ve çalışanlar yönünden, günlük rutin işler, günlük koşuşturmalar, sağlık konularında aldanma, yanılma, hayal kırıklığı söz konusu olabilir, farkında olalım. Bazılarınız  ise günlük çalışma ortamında ruhsal tatmin, başkalarının iyiliği için çalışmak ,hizmet etmek isteyebilir,  ruhsal ve manevi temalara ağırlık vermeye başlayabilir aynı zamanda iş hayatınızda yaratıcılığınızı, hayal gücünüzü ve sezgilerinizi daha doğru ve aktif kullanmaya başlayabilirsiniz. Kimileriniz evcimen hayvan edinebilir ya da evcimen hayvanların bakımına yönelik uğraşlarda bulunabilir ,  bazılarınız ise evcimen hayvanlarla ilgili üzüntüler yaşayabilir, Neptün bu Dolunay’da 12.evinizdeki Güneş’inize karşıt açıda olacağından bu dönemde daha  hassaslaşır  başkalarıyla duygusal anlamda bütünleşme arzunuz  artabilir bu durum  bazen duygusal anlamda dağılmaya, aşırı alıngan olmak gibi durumlara da sebep olabilir ve  psikolojiniz bozulabilir, depresyon ve tatminsizlik gibi sorunlar da yaşamanız  söz konusu olabilir. Bu süreçte bazılarınız kendinizi ifade etmenizde egonuzu  ortaya koymanızda sorun yaşayabilir ve  güçlü kişilere ya da  hayatınızdaki önemli erkek figürlerine patron, amir, baba, eş gibi kişilere  güveniniz azalabilir.
Yine 10 Eylül’de yükselen burcunuz Terazi ‘de olan Merkür geri harekette olacak. Merkür’ün yükseleninizde geri harekette olması kendinizi iyi ifade edememenize ve  kendinizi kelimeler üzerine tetiklenmiş olarak bulmanıza sebep olabilir. Hayata bakışınızı, ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmeye başlayabilir, bugüne kadar kendinizle ilgili kararlarınızı ne yaptığınızı, ne yapmak istediğinizi içinize dönerek sorgulamak isteyebilirsiniz. İkili ilişkilere ve ortaklıklara dikkat  etmenizde fayda vardır iletişimde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir ayrıca bu dönemde güzelleşmek, estetikle ilgili konuları biraz ertelerseniz iyi olabilir bu dönemi bu konularda araştırmalar yaparak geçirirseniz daha iyi olur.
23 Eylül’den sonra sizin sezonunuz başlıyor sevgili Teraziler Güneş 1.evinize geçiyor ve ışıl ışıl parlamaya başlıyorsunuz. Güneş’in bu alanda olması ile fiziksel enerjinizi artıracaktır aynı zamanda  pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Bu dönemde kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Bazılarınız  bu dönemde  yeteneklerini iyi kullanabileceğinden  dikkatleri üzerine toplayabilir, başkaları üzerinde iyi etki yaratabilirsiniz yalnız  abartılı özgüven ve kibirden uzak durmanızı tavsiye ederiz, egonuzu iyi kontrol etmeniz gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek , spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için de iyi bir zamandır. 
26 Eylül’de Terazi burcunda yani sizlerin yükselen burcunuzda bir Yeniay yaşayacağız bu Yeniay 7.evinizde  Koç burcunda geri giden Jüpiter ile karşıt açıda olacak aynı zamanda 9.evinizde hareket eden Mars ile de uyumlu bir kontakta olacak. Yeni Ay'ın 1.evde olması güçlü bir etki verir; görünümünüzü değiştirebilir yeni bir saç stili veya yeni bir saç rengi deneyebilir ya da giyim tarzınızı yenileyebilirsiniz ayrıca kendinizi  kişisel  olarak yeniden keşfetme zamanıdır, yeni kararlar alabilir, yeni planlar yapabilirsiniz. Bu süreçte  yeni alışkanlıklarınızı  kendinize olan güveninizi artıracak şekilde değiştirmeye odaklanın ve en iyi  yönünüzü öne çıkartın çünkü bu başkaları üzerinde fark edileceğiniz ve kişisel olarak iyi  izlenim bırakacağınız bir süreç çünkü  1. evle ilgili olan Koç burcu dürtülerinizle hareket etmenin ve kendinize inanmanın önemini hatırlatır. Yeniay’ın Jüpiter’le karşıt açısı ise özel ilişkilerinizde, ortaklıklarda  rekabetin  ortaya çıkmasına, erkek otorite figürleriyle ilişkilerinizde bazen güç çekişmelerine sebep olabilir. Ama yine de, dengeyi sağlamak kaydıyla başarı sağlanabilir. Hatta bazılarınız  birden popülerlik bile yakalayabilirsiniz. İşte burada önemli olan şey, egonuzun şişmesinden ve kibirden uzak kalmak; lehte gelişen şartları cömertçe harcamaktan uzak kalmaktır. Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı yabancılarla yapılan işlerde, uzak yerlere seyahat , medya, hukuksal konularda harekete geçme ve yeni adımlar atmak için size enerji verecek ve inisiyatif almanızı sağlayacak.
29 Eylül’de Venüs yükselen burcunuza Terazi’ye geçiyor Venüs Terazi burcunun yöneticisi olduğu için burada tüm güzelliklerini, vaad ettiklerini size cömertçe veriyor olacak. Venüs bu alanda iken başkalarına çok çekici ve cazip gelebilirsiniz, insanları büyüleyen bir edanız olabilir. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz  sayesinde, koşulları istediğiniz  gibi yönlendirebilirsiniz. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun bir  zamandır. Bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzusunuz da artar. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenmek  hatta seyahat etmek için de  ideal bir süreçtir. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler .
 
YÜKSELEN AKREPLER  2022 EYLÜL AYI YORUMLARI
Sevgili Akrepler  yeniaya  5 Eylül’de aşk ve güzellik, sevgi gezegeni Venüs’ün Başak burcuna sizlerin 11.evinize seyahati ile başlıyorsunuz. Venüs 11.evinizdeyken geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artabilir. Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için çok uygun bir süreçte olacaksınız. Organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek bu dönemde daha kolay olacaktır. Bazılarınız  geleceğe yönelik hedefleriniz  için destek alabilirsiniz özellikle sosyal ortamlardaki  kadın figürlerinden. Aynı zamanda Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanımları konusunda da olumlu gelişmelere işaret eder. Eğer çalışmıyorsanız  arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirebilirsiniz.  Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu bir dönemdir. Bazılarınızın hayatında bu dönemde  artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler olabilir.
10 Eylül’de Balık burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız sizler bu Dolunay’ı 5.evinizde yaşayacaksınız ; 5. evinizde gerçekleşen bir Dolunay size hayatınızda neleri kaçırdığınızı gösterebilir. 5. ev bir eğlence evidir; bu bir yaratılış ve kalp merkezli bir ev, bu yüzden buradaki  Dolunay, gerçekten arzuladığınız şeye ışık tutuyor. Bazılarınız bu dönemde sevgilisinden ayrılabilir bazılarınız da uzun süredir beğendiği birisine çıkma teklif edebilir, flört etmeye başlayabilirsiniz. Kimileriniz için de  daha önce üzerinde çalışmış olduğu yaratıcı bir projenin ödüllerini alma zamanı olabilir. Bazılarınızın çocuklarının durumları ile ilgili netleşmeler olabilir. Neptün bu Dolunay’da 11.evinizdeki Güneş’inize karşıt açıda olacağından bu dönemde daha  hassaslaşır arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle hayal kırıklıkları ,aldanmalar yaşayabilirsiniz. Bu süreçte bazılarınız hayattan keyif almakta , çocuklarla ilişkilerimizde , yaratıcılık gerektiren işlerimizde kendimizi ifade etmekte  sorun yaşayabilir, kariyerden gelen getirilerinizle ilgili ve sosyal çevrenizle ilgili  kişilere ya da  hayatınızdaki önemli erkek figürlerine patron, amir, baba, eş gibi kişilere  güveniniz azalabilir.
Yine 10 Eylül’de  Merkür Terazi burcunda yani sizlerin 12. evinizde  geri harekette olacak bu dönemde geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyacınız çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz, arkanızdan konuşanlar, dedikodunuzu yapanlar olabilir. Bu dönemde doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
23 Eylül’de Güneş 12.evinize geçiyor ve bu dönem, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkanızdan iş çevirenler , gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Güneş’in 12. evde olması, harekete geçmek için henüz erken olduğunu göstermektedir yani yeni bir girişimde bulunmadan önce  üzerinde uğraştığınız  konuları pekiştirilmeli, kararlan aceleye getirmemelisiniz yoksa  kayıplar söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir , tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başına daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Spot ışığında olmak istemiyorsunuz ve arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz. Bazılarınız bu süreçte  daha şefkatli olabilir  ve kendilerine yardım edemeyen insanlara yardım etmek isteyebilirsiniz.
26 Eylül’de Terazi burcunda yani sizlerin 12.evinizde  bir Yeniay yaşayacağız, gözden geçirme, bırakma ve ruhsallık yoluyla fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarını karşılama ve onlara yardım etmektir ; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme zamanı da olabilir. Bu dönemde yeni  spritüel çalışmalara meditasyon, yoga ve benzeri çalışmalara başlayabilirsiniz. Bu Yeniay 6.evinizde  Koç burcunda geri giden Jüpiter ile karşıt açıda olacak aynı zamanda 8.evinizde hareket eden Mars ile de uyumlu bir kontakta olacak. Yeniay’ın Jüpiter’le karşıt açısı ise çalışma hayatınız, çalışma arkadaşlarınız ,sağlık konularında yeni bir takım şeyler oluşurken zorlanabileceğinizi anlatıyor.  Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı ortaklaşa işlerde, aileden veya ortaklaşa kazançlarla ilgili , kredi çekmek, vergi konuları , sigorta ve benzeri konularda  harekete geçme ve yeni adımlar atmak için size enerji verecek ve inisiyatif almanızı sağlayacak.
29 Eylül’de Venüs  Terazi’ye  sizlerin 12.evine geçiyor , Venüs Terazi burcunun yöneticisi olduğu için burada tüm  vaad ettiklerini size cömertçe veriyor olacak. Venüs, genel anlamda ilişkileri temsil eder. 12. ev ise izolasyonla,  sosyal ortamdan uzaklaşmakla ilgilidir. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğiliminiz olabilir. Bazılarınız bu dönemde aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Bazılarınız bu dönemde platonik veya gizli bir aşk yaşayabilir. Ayrıca aşk ve sevgiye dair  duygularınızı rahat ifade etmekte de zorlanabilirsiniz. Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir, en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz. Bazılarınız meditatif   çalışmalar yapabilir. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler .
 
YÜKSELEN OĞLAKLAR EYLÜL 2022 YORUMLARI
Sevgili Oğlaklar,  yeniaya  5 Eylül’de aşk ve güzellik, sevgi gezegeni Venüs’ün Başak burcuna sizlerin 9.evinize seyahati ile başlıyorsunuz. Bu süreçte  dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek açısından , hukuksal konularla ilgili ve akademik  eğitimlerle ilgili  konularda hayatınızda olumlu  gelişmeler olabilir. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alacağınız  bir dönem olabilir. Ayrıca bu dönemde alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatınıza değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bazılarınız yeni ve  yabancı kişilerle tanışabilirsiniz hatta yurt dışı seyahatinde birisine aşık olabilirsiniz ve hayata karşı olumlu bir bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz.
10 Eylül’de Balık burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız sizler bu Dolunay’ı 3.evinizde yaşayacaksınız ; 3. evinizde Dolunay gerçekleştiğinde, genellikle yakın çevre, akrabalar, kardeşlerle  ilgili konularda  daha önce farkına varmadığınız durumlar ortaya çıkabilir. Burası aynı zamanda iletişimle ilgili olduğu için yakın çevrenizle olan iletişimde belirsizlik, yanlış anlamalar, anlaşmalarda problemler çıkabilir. Bazılarınızın yakınlarının hayatlarında belirsizlikler, yanılgılar, aldanmalar yaşanabilir. Bazılarınız kendi düşüncelerinde karmaşa ve belirsizlikler yaşayabilir, gerçeklerden uzaklaşabilir. Bu alan ticari konularla da ilgili  olduğundan ticari kontratlar ve belgelerle ilgili karışıklıklar, kayıplar konusunda dikkatli olmak gereken bir dönemdir.
Yine 10 Eylül’de  Merkür Terazi burcunda yani sizlerin 10 . evinizde  geri harekette olacak bu dönemde  eski işlerinizle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek zamanıdır. Bazılarınız  bu süreçte  işini kaybedebilir , çalıştığınız yerdeki otorite figürleri ile iletişim aksaklıkları, yanlış anlaşılmalar olabilir. Sabır ve temkinli olmanız gereken bir süreçtir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımı olabilir . Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Bu, kendinizi ve birlikte çalışmak istediğiniz müşterilerle ilişkilerinizin niteliği hakkında  yeniden düşünme zamanı olabilir.
23 Eylül’de Güneş 10 .evinize geçiyor ve iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlar. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler alabilirsiniz. Geçmiş aylardaki performanslarınızın geri dönüşleri gelebilir. Bu süreçte bazılarınız çalışmalarınızın meyvesini toplayabilir ; başarı ve ödül kazanabilir veya terfi edebilirsiniz.  Bu dönemde  bazılarınız geleceğe dönük  hayatınızı  ve amaçlarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bu 1 aylık süreçte odak noktanız hayatınızın aldığı yön ve hedeflerinizdir, hayatınızın nasıl geliştiğine ve hayatta nereye gittiğinize bir göz atmak ve gitmek istediğiniz yöne doğru gidip gitmediğinize karar vermek , belirlemek isteyebilirsiniz.
26 Eylül’de Terazi burcunda yani sizlerin  10.evinizde  bir Yeniay yaşayacağız,  toplumdaki duruşunuza ve yapıcı gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz  Yeniay ile  vurgulanıyor. Yeniay'ın çok etkilenmediği varsayılarak yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zaman ve kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma hissi veren bir etkidir.  Yeniay 4 .evinizde  Koç burcunda geri giden Jüpiter ile karşıt açıda olacak aynı zamanda 6 .evinizde İkizler burcunda hareket eden Mars ile de uyumlu bir kontakta olacak. Yeniay’ın Jüpiter’le karşıt açısı ise  aile konuları ve kariyer konuları arasında kalacağınızı ve bu konularda yeni başlangıçlar yaparken  denge kurmaya çalışmanız  gerektiğini vurguluyor. Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı ise  kariyerinizde ilerlemek ve başlangıçlar yapmak için enerjisi ile harekete geçirecek.
29 Eylül’de Venüs  Terazi’ye  sizlerin  10.evine geçiyor , Venüs Terazi burcunun yöneticisi olduğu için burada tüm  vaad ettiklerini size cömertçe veriyor olacak. İş  kariyer, prestij ve saygınlık, geleceğe yönelik planlarınız, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkilerinizin iyi olması sayesinde kariyer konularında olumlu gelişmeler söz konusu olacaktır. Her ne kadar Merkür de bu alanda geri harekette olsa da burası Venüs’ün yönettiği alan olduğu için Venüs’ün iyicil etkilerinden fayda görebilirsiniz.  İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu transit iyi değerlendirilebilir özellikle de üstlerinizle olumlu ilişkiler sağlayabilme açısından da avantajlı bir dönem olacağından yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz  mümkün olabilir. Bazılarınız bu dönemde sanatsal yaratıcılığını topluma sunma fırsatı bulabilir örneğin ressamsanız bir sergi açabilirsiniz gibi. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler .
 
YÜKSELEN KOVALAR  2022 EYLÜL AYI YORUMLARI
Sevgili Kovalar yeniaya  5 Eylül’de aşk ve güzellik, sevgi gezegeni Venüs’ün Başak burcuna sizlerin 8.evinize seyahati ile başlıyorsunuz. Yaklaşık bir ay sürecek bu transit, başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir döneme işaret eder. Bazılarınız , bu zamana kadar tahsil edemediği alacaklarını  bu dönemde fazla hesap ve kitap işlerine önem vereceğiniz  için tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, eşinizin  ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler artış gösterebilir. Bazılarınız bu dönemde miras konuları ile ilgili olumlu gelişmeler yakalayabilirsiniz. Venüs Başak burcunda düşüşte olsa da bu dönem, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir
10 Eylül’de Balık burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız sizler bu Dolunay’ı  2.evinizde yaşayacaksınız ; parasal konularla ilgili bir takım net durumlar ortaya çıkabilir , gelir-gider durumunuzu dengeleyecek bir takım net durumlar ortaya çıkabilir yalnız Neptün bu Dolunay’da 8.evinizdeki Güneş’inize karşıt açıda olacağından bu dönemde başkalarından elde edilen gelirlerle ilgili aldanmalar, hayal kırıklıkları olabilir farkında olalım.  
Yine 10 Eylül’de  Terazi ‘de olan Merkür 9.evinizde geri harekette olacak. Bu dönemde hayata bakış açınızı , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili inandıklarınızı yeniden inceleyin. Geleceği düşünmenin zamanı geldi. Genel hayat felsefeniz nedir? Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun. 
23 Eylül’de Güneş  Terazi burcuna 9.evinize geçiyor ve yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir.  Bazılarınız bu dönemi işinizi büyütmek, uluslararası piyasalara açılmak için  kullanabilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte alışılmışın dışında konulara odaklanabilir, kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumlu etkiler altında olacaksınız ve bu alanlarda bazılarınız kendini tanıtabilir, dikkat çekebilir. Bazılarınızın hayatında  yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler  önemli rol oynayabilirler. 9. evinizdeki transit Güneş ile odak noktanız dünyanızı genişletmek. Daha açık sözlü ve fikirlerinizi dile getirmeye isteklisiniz.
26 Eylül’de Terazi burcunda  bir Yeniay yaşayacağız bu Yeniay 3.evinizde  Koç burcunda geri giden Jüpiter ile karşıt açıda olacak aynı zamanda 6.evinizde  İkizler burcunda hareket eden Mars ile de uyumlu bir kontakta olacak. Dokuzuncu ev, yaşamımızdaki “düzenli” deneyimlerin ötesinde büyümemizi, keşfetmemizi ve genişletmemizi sağlar. Buradaki Yeni Ay, düzenli rutinlerle biraz huzursuzluk ve memnuniyetsizlik getirebilir. Fikrinizi genişleten, macera için ruhunuzu besleyen ve hayal gücünüzü uzatan yeni projeler veya aktiviteler başlatmak için çaba gösterin. Yaşamınız için yeni bir bakış açısı, okuduğunuz veya öğrendiğiniz felsefi veya manevi bir şey  veya sizi hayatınızdaki sıradan rutinlerden uzaklaştıracak bir macerayla kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Yeni Ay'ın  Yeniay’ın Jüpiter’le karşıt açısı  yakın çevre, kısa seyahatler, eğitimlerle ilgili konularda duygu zenginliği, bolluğu verebilir bu durum bazen yanlış yerde yanlış duygusal çıkışlar getirebilir. Duygusal taşkınlık, aşırı heyecan söz konusu olabilir. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar ya da eşinizin akrabaları ile  ilişkilerinizde bazen dengesizlikler, dengesiz çıkışlar olabilir. Taşınma ve yer değişikliğiyle ilgili konularda işler fazla hızlı gelişebilir ve bu durumlar  duygusal dengesizlik yaratabilir. Ama yine de çok olumsuz durumlar beklenmemelidir. Jüpiter’in uyumsuz açıları bile çoğunlukla olumlu sonuçlar getirir. Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı  aşk hayatı, çocuklar ve hobilerinizle ilgili konularda harekete geçmek ve yeni adımlar atmak için size enerji verecek ve inisiyatif almanızı sağlayacak.
29 Eylül’de Venüs Terazi’ye geçiyor Venüs Terazi burcunun yöneticisi olduğu için burada tüm güzelliklerini, vaad ettiklerini size cömertçe veriyor olacak. Venüs bu alanda iken dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili konular açısından olumlu etkiler söz konusu olabilir. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alabilirsiniz. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatınıza değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde  bazılarınız yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilir. Bazılarınız hayatın tadını çıkarabilir, aşkı uzaklarda bulabilirsiniz, size uzak yerlerden  faydalar gelebilir. Yabancılarla yapılan işlerde güzel gelişmeler yakalayabilirsiniz. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
 
YÜKSELEN BALIKLAR  2022 EYLÜL AYI YORUMLARI
Sevgili Balıklar yeni aya  5 Eylül’de aşk ve güzellik, sevgi gezegeni Venüs’ün Başak burcuna sizlerin 7.evinize seyahati ile başlıyorsunuz. Bu süreçte ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler olabilir ilişkilerinizde  bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansınız  artabilir yalnız Venüs Başak burcunda aşkta ve ilişkilerde fazla detaycı ve kılı kırk yararak düşünür bu yüzden ilişkileri düzeltmek de biraz yorucu olabilir. Bazılarınız bu dönemde kuruntularından kurtulup karar verebilirlerse evlilik için  ideal bir süreçtir aynı zamanda ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir etkidir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler de söz konusu olabilir iş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir ama Başak burcunun titizliği ve detaycılığını da unutmamak gerekir.
10 Eylül’de Balık burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız sizler bu Dolunay’ı  1.evinizde yani yükseleninizde yaşayacaksınız ;  bu süreçte kendinizi daha yakından tanıyabilirsiniz, hayatınızın yolu veya yaşam yönü hakkında bir takım farkındalıklar oluşur şu ana kadar kendinizin bile farkına varmadığı durumlar ortaya çıkabilir.  Kendinize bazı hedefler koyduysanız veya bir konu hakkında  çalışıyorsanız,  sonucu görmeye başladığınız bir zaman olacaktır. Kendinizi, hareketlerinizi ve hedeflerinizi, gitmeniz gereken yönü  çok daha net bir şekilde görebilirsiniz. Tam olarak neyin işe yaradığını ve neyin işe yaramadığını görüyorsunuz, böylece sizi yenisine veya bir sonraki şeye açacak değişikliklere yol açmak için gereksiz olanı temizleyebilirsiniz. “Hey, peki ya ben?” İlk evdeki Dolunay hissidir yalnız Neptün bu Dolunay’da 7.evinizdeki Güneş’inize karşıt açıda olacağından bu dönemde kendinizle ilgili , evliliğiniz veya yakın ilişkiler ve ortaklıklarınızla ilgili bir takım yanılsamalar, yanlış kararlar alabilirsiniz, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz dikkatli olmanızda fayda vardır.
Yine 10 Eylül’de Terazi ‘de olan Merkür sizlerin 8.evinizde geri harekette olacak , ortaklaşa kaynakların evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp almadığınızı  öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir. 
23 Eylül’de Güneş  Terazi  burcuna sizlerin 8 .evinize geçiyor ve ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular öncelik kazanmaya başlar. Bu dönem süresince, başkalarına bağlı hareket etmek ya da başkalarından gelecek şeyleri beklemek mecburiyeti öne çıkabilir. Sekizinci ev geleneksel olarak, ölüm, miraslar ve başkalarından intikal eden şeylerle ilişkilendirilmiştir. Güneş’in bu alandan geçişi sürecinde bu temalar dikkat çekici hale gelebilir. Tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar  etrafınızda her zamankine nazaran daha fazla yer alabilir. 8. ev ödemelerle de ilişkilidir. Güneş’in bu alandan geçişi vergi, stopaj, kredi kartı gibi ödemelere ilişkin konulara dikkat etmek gerekliliğine işaret eder.
26 Eylül’de Terazi burcunda sizlerin 8.evinizde  Yeniay yaşayacaksınız  bu Yeniay 2 .evinizde  Koç burcunda geri giden Jüpiter ile karşıt açıda olacak aynı zamanda 4.evinizde İkizler burcunda hareket eden Mars ile de uyumlu bir kontakta olacak.  Yeniay zamanı finansal konularla ilgili konular gündeminizde olacaktır . Gerçekçi finansal hedeflerin belirlenmesi, bütçeler ve diğer makul finansal  konularla ilgili yeni adımlar, başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeniay’ın Jüpiter’le karşıt açıda olduğu için bu dönemde harcamalarda abartılar olabilir Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı ailevi konularda ebeveynlerinizle ilgili konularda harekete geçme ve yeni adımlar atmak için size enerji verecek ve inisiyatif almanızı sağlayacak , maddi konularda aileden destek de alabilirsiniz.
29 Eylül’de Venüs Terazi’ye sizlerin 8.evinize  geçiyor Venüs Terazi burcunun yöneticisi olduğu için burada tüm güzelliklerini, vaad ettiklerini size cömertçe veriyor olacak, başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönemde olacağınızı ve olumlu etkiler alacağınızı anlatır. Bazılarınız  bu zamana kadar tahsil edemediğiniz alacaklarınızı  tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, sekizinci ev partnerin finansal durumunu da gösterdiği için, partnerinizin  ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğu maddi değerler artış gösterebilir. Miras beklentiniz varsa olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu dönem, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur ama Merkür retrosunu unutmayın Retro bitene kadar hazırlıklarınızı yapın. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.