• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2022

EYLÜL 2022


EYLÜL 2022

BALIK DOLUNAY’I
10 Eylül  2022 saat 13:00’da Balık burcunda odak noktasında Mars  olan Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız. Dolunaylar tamamlanma enerjisi verirler  daha önce fark etmediğimiz durumlar ve bitirilmeyen herhangi bir şey  Dolunay  sürecinde gündemimize bomba gibi düşebilir bir bakarsınız tüm gerçekler ve sırlar ortaya çıkar , üzerimizdeki yüklerden kurtuluruz. Balık Dolunay’ında ise  spritüel ve ruhani konular gündemimizde daha fazla olacak , daha hassas olacağız  ve hayal gücümüz daha  fazla artacak, canlar. Dolunay zamanı beklenmedik sürprizler  olaylar hayatımızda yaşanabilir, hayat planlarımızı tekrar gözden geçirmemiz gerekebilir. Merkür ve Jüpiter karşıtlığı  aklımızı karıştıracak fikir bolluklarıyla karşımıza çıkıyor  olaylara  çok yönlü bakacağımız  için  dağılma riski söz konusu bu da zihinsel anlamda bizi yorabilir. Aynı döneme gelen birkaç farklı teklif veya durum da kararsızlığa sebep olabilir. Abartılı konuşma, konudan konuya atlama, konsantrasyon eksikliği gibi risklere dikkat edelim canlar. Neyse ki   Mars ve Merkür’ün güzel kontağı  bize yardımcı ve destek  olacak düşüncelerimizi hayata geçirmek için bize iyi enerji veriyor olacaklar. Ay Neptün kavuşumu da maneviyatımızı ve yaratıcılığımızı artıracak ve hayal ettiğimiz düşüncelerimizi gerçekleştirmek iki hafta önce Yeniay’da  attığımız adımların somut sonuçlarını alabileceğimiz bir zaman diliminde olacağız fakat bu süreçte Merkür de geri hareketine başlayacağı için alacağımız kararlara atacağımız adımlara ektra dikkat etmemiz gerekiyor farkında olalım. Dolunay’ın Yükselen Burçlara etkisine bakacak olursak;
KOÇ
Sevgili Koçlar , farkındalığınız arttırıp yeniden pillerinizi şarj etmenin  zamanı!  Dolunay  sizlerin 12.evinizde gerçekleşeceğinden; gizli kalmış bir takım konular ortaya çıkabilir. Bu dönemde yalnız kalmak inzivaya çekilmek isteyebilirsiniz. Geçmişiniz, hatıralarınız,  inançlarınız, bir takım korkular ve endişelerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz, tüm bunlar Dolunay'ı terapi yapmak ya da meditasyon yapmak için mükemmel bir zaman haline getiriyor, böylelikle sizi geride tutan şeylerin farkına varabilirsiniz. Sağlığınıza ilgili konular ve arkanızdan çevrilen işler ya dedikodular da gündeminize gelebilir.
BOĞA
Sevgili yükselen Boğa’lar, sosyal çevre, arkadaşlar, yaratıcılık, sevgi, çocuklar, hobiler, eğlence, kariyerden gelen getirilerle ilgili  bazı tamamlanmalar, net durumlar yaşayabilirsiniz  ve tüm bu konularda denge ve uyum zamanı da gelmiş demektir. Yeni arkadaş çevrelerine girmenin ve belki de bir kısım arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkarmanın zamanıdır.
İKİZLER
Sevgili İkizler ,Dolunay sizlerin kariyer alanınızı, statü konularını  parlatacağından, bu konularda daha önce farkına varmadığınız durumlar ortaya çıkabilir ve bazı şeyler kafanızda netleşebilir. İşten ayrılma ya da yeni bir kariyer basamağı mümkün olabilir. Bazılarınızın sosyal statülerinde değişiklik olabilir, boşanma ya da evlilik gibi olgularla sosyal statünüz değişebilir. Kariyer ve aile arasında karar vermeniz gerekebilir ve bu konuda zorlanma söz konusu olabilir.
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler, Dolunay sizlerin yabancıları, yurtdışı ile ilgili ticari işleri, akademik ve hukuki işlerinizi, uzaklarda yaşayan akrabalarınızı ve eşinizin akrabalarını ve seyahatleri anlatan 9. evde gerçekleşeceği için tüm bu konularda tamamlanan konular ya da durumlar olabileceği gibi bu konulardaki farkındalığınız da artacaktır. Bazılarınız bu konularda zorlaşan durumlar yaşayabilirler. Yabancılarla yeni işlere girebilir, işinizi ve kendinizi tanıtabilirsiniz.
 ASLAN
Sevgili Aslanlar, Balık dolunayını 8. evinizde yaşayacağınızdan; ortaklıklardan elde edilen gelirler, eşten gelen kazançlar, vergi sigorta, pirim, nafaka konularında net durumlar ortaya çıkabilir belki bir kredi ödemeniz bu Dolunay zamanı  bitebilir, bazılarınız yeni bir kredi çekmek isteyebilir. Gelir ve giderlerinizi, finansal durumunuzla ilgili konularda netleşmeler, düzenlemeler ve üstesinden gelmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. Bazılarınız için ameliyat gerektiren durumlar olabilir, tüm bu bahsettiğimiz  konularda değişim ve dönüşümler, başlangıç ve girişimler söz konusu olabilir. Riskli durumlara  da dikkat etmelisiniz.
BAŞAK
 Sevgili Başaklar,  her türlü ilişkileriniz, davalar , yasal konular, ortaklıklar  gündeminize gelebilir ve bu konularda bir takım zorluklar yaşayabilirsiniz, ilişkilerinizde şimdiye kadar konuşulmamış şeyler  ortaya çıkabilir ve  bazı konular da netlik kazanabilir. İkili ilişkilerle ilgili, evlilik ve ortaklıklarla ilgili, sağlığınız ve karşınızdakilerin özellikle eşinizin sağlığı ile ilgili konular hayatınızda önemli hale gelirken bu konularda değişim ve dönüşümler, başlangıç ve girişimler söz konusu olabilir.
TERAZİ
Sevgili Teraziler, çalışma hayatınız, iş alanınız, astlar ve çalışanlar yönünden, günlük rutin işler, günlük koşuşturmalar, sağlık konularında aldanma, yanılma, hayal kırıklığı söz konusu olabilir, farkında olalım. Bazılarınız  ise günlük çalışma ortamında ruhsal tatmin, başkalarının iyiliği için çalışmak ,hizmet etmek isteyebilir,  ruhsal ve manevi temalara ağırlık vermeye başlayabilir aynı zamanda iş hayatınızda yaratıcılığınızı, hayal gücünüzü ve sezgilerinizi daha doğru ve aktif kullanmaya başlayabilirsiniz. Neptün bu Dolunay’da 12.evinizdeki Güneş’inize karşıt açıda olacağından bu dönemde daha  hassaslaşır  başkalarıyla duygusal anlamda bütünleşme arzunuz  artabilir bu durum  bazen duygusal anlamda dağılmaya, aşırı alıngan olmak gibi durumlara da sebep olabilir ve  psikolojiniz bozulabilir, depresyon ve tatminsizlik gibi sorunlar da yaşamanız  söz konusu olabilir. Bu süreçte bazılarınız kendinizi ifade etmenizde egonuzu  ortaya koymanızda sorun yaşayabilir ve  güçlü kişilere ya da  hayatınızdaki önemli erkek figürlerine patron, amir, baba, eş gibi kişilere  güveniniz azalabilir.
AKREP
Sevgili Akrepler, Dolunay  5.evinizde gerçekleşiyor ve size hayatınızda neleri kaçırdığınızı gözler önüne seriyor.  5. ev bir eğlence evidir; bu bir yaratım  ve kalp merkezli bir ev, bu yüzden buradaki  Dolunay, gerçekten arzuladığınız şeye ışık tutuyor. Bazılarınız bu dönemde sevgilisinden ayrılabilir bazılarınız da uzun süredir beğendiği birisine çıkma teklif edebilir, flört etmeye başlayabilirsiniz. Kimileriniz için de  daha önce üzerinde çalışmış olduğu yaratıcı bir projenin ödüllerini alma zamanı olabilir. Bazılarınızın çocuklarının durumları ile ilgili netleşmeler olabilir. Neptün bu Dolunay’da 11.evinizdeki Güneş’inize karşıt açıda olacağından bu dönemde daha  hassaslaşır arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle hayal kırıklıkları ,aldanmalar yaşayabilirsiniz. Bu süreçte bazılarınız hayattan keyif almakta , çocuklarla ilişkilerimizde , yaratıcılık gerektiren işlerimizde kendimizi ifade etmekte  sorun yaşayabilir, kariyerden gelen getirilerinizle ilgili ve sosyal çevrenizle ilgili  kişilere ya da  hayatınızdaki önemli erkek figürlerine patron, amir, baba, eş gibi kişilere  güveniniz azalabilir.
 YAY
Sevgili Yaylar, sizler bu Dolunay’ı 4 .evinizde yaşayacaksınız ; Neptün bu Dolunay’da 10 .evinizdeki Güneş’inize karşıt açıda olacağından bu dönemde ailevi konularda daha  hassaslaşır  başkalarıyla duygusal anlamda bütünleşme arzunuz  artabilir bu durum  bazen duygusal anlamda dağılmaya, aşırı alıngan olmak gibi durumlara da sebep olabilir ve  psikolojiniz bozulabilir, depresyon ve tatminsizlik gibi sorunlar da yaşamanız  söz konusu olabilir. Bu süreçte bazılarınız iş hayatınızla ilgili  konularda kendinizi ifade etmenizde egonuzu  ortaya koymanızda sorun yaşayabilir ve  güçlü kişilere ya da  hayatınızdaki önemli erkek figürlerine patron, amir, baba, eş gibi kişilere  güveniniz azalabilir ve hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, sizler bu Dolunay’ı 3.evinizde yaşayacaksınız ;  genellikle yakın çevre, akrabalar, kardeşlerle  ilgili konularda  daha önce farkına varmadığınız durumlar ortaya çıkabilir. Burası aynı zamanda iletişimle ilgili olduğu için yakın çevrenizle olan iletişimde belirsizlik, yanlış anlamalar, anlaşmalarda problemler çıkabilir. Bazılarınızın yakınlarının hayatlarında belirsizlikler, yanılgılar, aldanmalar yaşanabilir. Bazılarınız kendi düşüncelerinde karmaşa ve belirsizlikler yaşayabilir, gerçeklerden uzaklaşabilir. Bu alan ticari konularla da ilgili  olduğundan ticari kontratlar ve belgelerle ilgili karışıklıklar, kayıplar konusunda dikkatli olmak gereken bir dönemdir.
KOVA
Sevgili Kovalar, sizler bu Dolunay’ı  2.evinizde yaşayacaksınız ; parasal konularla ilgili bir takım somut durumlar ortaya çıkabilir , gelir-gider durumunuzu dengeleyecek bir takım net durumlar ortaya çıkabilir yalnız Neptün bu Dolunay’da 8.evinizdeki Güneş’inize karşıt açıda olacağından bu dönemde başkalarından elde edilen gelirlerle ilgili aldanmalar, hayal kırıklıkları olabilir farkında olalım.  Harcama ve biriktirme dengesini iyi kurmanız gerekebilir. Ayrıca 2.evinizde gerçekleşen Dolunay’da para kazanma ile ilgili hayallerinizi gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz. Hobilerinizden para kazanma enerjisi söz konusu belki Yeniay zamanı başladığınız bir girişimle ilgili kazanç elde etmek için bir takım şeyler somutlaşabilir.
BALIK
Sevgili Balıklar, sizler bu Dolunay’ı  1.evinizde yani yükseleninizde yaşayacaksınız ;  bu süreçte kendinizi daha yakından tanıyabilirsiniz, hayatınızın yolu veya yaşam yönü hakkında bir takım farkındalıklar oluşur şu ana kadar kendinizin bile farkına varmadığı durumlar ortaya çıkabilir.  Kendinize bazı hedefler koyduysanız veya bir konu hakkında  çalışıyorsanız,  sonucu görmeye başladığınız bir zaman olacaktır. Kendinizi, hareketlerinizi ve hedeflerinizi, gitmeniz gereken yönü  çok daha net bir şekilde görebilirsiniz. Tam olarak neyin işe yaradığını ve neyin işe yaramadığını görüyorsunuz, böylece sizi yenisine veya bir sonraki şeye açacak değişikliklere yol açmak için gereksiz olanı temizleyebilirsiniz. “Hey, peki ya ben?” İlk evdeki Dolunay hissidir yalnız Neptün bu Dolunay’da 7.evinizdeki Güneş’inize karşıt açıda olacağından bu dönemde kendinizle ilgili , evliliğiniz veya yakın ilişkiler ve ortaklıklarınızla ilgili bir takım yanılsamalar, yanlış kararlar alabilirsiniz, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz dikkatli olmanızda fayda vardır.