• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2022

EYLÜL 2022


EYLÜL 2022

MERKÜR RETROSU
10 EYLÜL- 23 EYLÜL TERAZİ BURCUNDA GERİ HAREKETTE
23 EYLÜL- 3 EKİM BAŞAK BURCUNDA GERİ HAREKETTE

Aklın ve zekanın, iletişimin , ticaretin gezegeni Merkür 10 Eylül’de geri hareketine  Terazi burcunda başlıyor. Merkür Terazi burcunda geri harekette iken ilişkiler, ortaklıklar, sanatsal yaratıcılık, estetik yaptırmak konularında dikkatli olmak gerekiyor canlar  tüm bu konularda hayatımızı dengeleme yeteneğimizi etkiliyor olacak. Terazi burcundaki Merkür retrosu  hayatımızda genel bir denge değişikliği yaratabilir , aşk hayatınızdaki, evliliğinizdeki, ortaklıklarınızdaki  şeyleri yeniden düşünmenizi sağlayabilir acaba uygun biriyle mi birliktesiniz, yoksa sizin için uygun değil mi diye  ilişkideki dengeleri sorgulayabilirsiniz. Tüm bu alanlardaki  ilişkilerinizi yeniden ayarlamak için neyin değişmesi gerektiğini düşünüyor olabiliriz. Konuşma tarzımız, ilişkilere yaklaşımımız tüm bunlar bu dönemde içimize dönüp kendimizi sorgulayacağımız zamanlar, eski sevgililer gündeme gelebilir yeniden sizinle birlikte olmak isteyebilirler ama ex’ten next olmaz canlar.
Ayrıca bu  birkaç hafta düşünmek, gözden geçirmek iyi olabilir ama yeni bir  ilişkiye başlama, sözlenme, nişanlanma, evlenmek için iyi bir zaman değil arkadaşlar çünkü  bu süreçte  bazı konularda düşünme ve  iletişim kurma modellerimiz  ve her türlü ilişkilere  yaklaşma şeklimiz değişkenlik gösterebilir. Şu an arzu ettiğiniz bir şey gerçekte  sizin hayrınıza olmayan bir şey olabilir. Merkür Retro sırasında programınıza dikkat edin canlar, randevularınızı unutabilir, toplantılara geç kalabilirsiniz. Seyahatlerinizde aksaklıklar çıkabilir , uçağınızı kaçırabilirsiniz , bavullarınız karışabilir extra dikkatli olmak gerek. Tüm teknolojik aletlerinizde bozulmalar olabilir, telefon ve bilgisayardaki önemli bilgileri yedeklemenizde fayda var arkadaşlar. Yükselen burçlara göre Merkür retro etkilerine bakalım;
KOÇ
Merkür Terazi burcunda sizlerin 7. Evinizde geri hareketine başlıyor, iletişim gezegeni Merkür’ün geri harekete geçmesiyle en çok iletişim konularında zorlanmalar baş gösterir. Yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklar çokça yaşanabilir. Özellikle sizlerin 7. evinizde geri hareketine başlayacağından eşiniz, yakın arkadaşlarınız, ortağınız, ticari müşterileriniz ya da birebir ilişki de bulunduğunuz kişilerle iletişim kaynaklı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu süreçte  evlenmek, ortaklık yapmak, taşınmak  pek önerilmez. 7.evdeki Merkür retrosu uzun süredir haber almadığınız, eski eşinizden, eski ortağınızdan ya da eski bir dosttan haberler getirebilir.
BOĞA
2022’deMerkür Terazi burcunda sizlerin 6. Evinizde geri hareketine başlıyor ve geri hareketteki Merkür, iş alanınızda, ekip arkadaşlarınızla, astlarınızla ve günlük rutinlerinizle ilgili sorunlara sebebiyet verebilir. İletişim kopukluğu yanlış anlaşılmalara ve yanlış işlere neden olabilir. İşle ilgili anlaşma, sözleşme ya da toplantılar yapmak için Retro bitimini beklemek en doğrusu olacaktır. Merkür retrosunda eski sağlık sorunlarınız tekrar gündeme gelebilir ve bu sağlık sorunları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ancak gittiğiniz doktorun doğru doktor olması için iyi araştırmalı yaptırdığınız testlerin sonuçlarındaki aksaklıklara hazırlıklı olmalısınız.
İKİZLER
2022’deMerkür Terazi burcunda sizlerin 5. evinizde geri hareketine başlıyor. Beşinci ev çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobiler  ve sportif faaliyetlerle alakalıdır. Merkür tüm bu konularda bahsettiğimiz  konularda  mikroskop görevi yapacağından; yaratıcılık, aşk hayatınız, hayattan keyif alma, çocuklarla ilgili konularda  olumlu ya da olumsuz durumları, mevcut koşullarınızı ve tüm bunları iyileştirmek  için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür tüm bu konularda  size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatacak, şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi sağlayacak. Merkür’ün geri harekette iletişim sorunları yaratması işten bile olmadığından çocuklarınızla, partnerinizle ya da sahne hayatında yeteneklerinizi sergilerken sözlerinizin yanlış anlaşılabileceğini ve sinirlerinizi bozabileceğini bilerek hareket etmelisiniz.
YENGEÇ
Merkür Terazi burcunda sizlerin 4. evinizde geri hareketine başlıyor. Merkür, ailevi ilişkileri anlatan 4. Evde geri harekette olacağı için özellikle aileniz ve ebeveynleriniz ile ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar ve kırgınlıklar yaşanabilir. Merkür retrosu anlaşma ve sözleşme yapmak için uygun olmadığından gayrimenkul almak, satmak, elektronik ev eşyaları almak için uygun değildir. Merkür retrosu elektronik eşyaların tamiri için de uygun değildir. Yapılan tamirat ya da yeni aldığınız elektronik alet kusurlu çıkabilir. Ayrıca taşınmak için de Retro süresinin bitimini beklemeniz doğru olacaktır.
ASLAN
Merkür Terazi burcunda sizlerin 3. evinizde geri hareketine başlıyor. Merkür, yakın çevre, eğitim, seyahatler, kısa yolculuklar  evinizde  geri harekette olacak. Merkür tüm bu konularda  mikroskop görevi yapacağından  yakın çevre, kardeşlerle olan iletişim, eğitim, ticaret, yolculuklar, iletişim konularında  olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve tüm bunları iyileştirmek  için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür tüm bu konularda  size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatacak, şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi sağlayacak. İletişim evinde iletişim gezegeni geri harekette olacağından her türlü iletişim şeklinde dikkatli ve özenli olmalısınız. İletişim kazaları bu döneme damgasını vurabilir ve sizleri zor durumda bırakabilir.
BAŞAK
Merkür Terazi burcunda sizlerin 2. evinizde geri hareketine başlıyor.  Yine Merkür geri hareketi ve sizler için son derece önemli olan maddi kaynaklarınızı anlatan evinizde yaklaşık 20 gün boyunca geri harekette olacak. Merkür parasal konularınızda mikroskop vaziyeti görecek ve nasıl bir bütçeye sahip olduğunuzu, bütçenizin, gelirlerinizin olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve daha iyi bir gelire sahip olmak için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür parasal konularda, size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatan, bir selam gönderiyor. Diğer yandan parasal konularda geri harekete başlayacak Merkür retrosu ile finansal sorunlar yaşayabilirsiniz. Borç alıp vermek, kredi çekmek gibi konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Parasal sorunlara çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu süreçte finansal konularda çok emin olmadıkça hiçbir evrağa imza atmamalı ve sözleşme yapmamalısınız.
TERAZİ,
yükselen burcunuz Terazi ‘de olan Merkür geri harekette olacak. Merkür’ün yükseleninizde geri harekette olması kendinizi iyi ifade edememenize ve  kendinizi kelimeler üzerine tetiklenmiş olarak bulmanıza sebep olabilir. Hayata bakışınızı, ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmeye başlayabilir, bugüne kadar kendinizle ilgili kararlarınızı ne yaptığınızı, ne yapmak istediğinizi içinize dönerek sorgulamak isteyebilirsiniz. İkili ilişkilere ve ortaklıklara dikkat  etmenizde fayda vardır iletişimde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir ayrıca bu dönemde güzelleşmek, estetikle ilgili konuları biraz ertelerseniz iyi olabilir bu dönemi bu konularda araştırmalar yaparak geçirirseniz daha iyi olur.
AKREP
Merkür Terazi burcunda yani sizlerin 12. evinizde  geri harekette olacak bu dönemde geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyacınız çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz, arkanızdan konuşanlar, dedikodunuzu yapanlar olabilir. Bu dönemde doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
YAY
Terazi ‘de olan Merkür 11.evinizde  geri harekette olacak, eski dostlarla buluşma zamanı, beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen sosyal çevre bağlantılarını  ayıklamanın zamanı gelmiş olabilir 11. evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi, hedeflerinizi  de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
 OĞLAK
Merkür Terazi burcunda yani sizlerin 10 . evinizde  geri harekette olacak bu dönemde  eski işlerinizle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek zamanıdır. Bazılarınız  bu süreçte  işini kaybedebilir , çalıştığınız yerdeki otorite figürleri ile iletişim aksaklıkları, yanlış anlaşılmalar olabilir. Sabır ve temkinli olmanız gereken bir süreçtir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımı olabilir . Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Bu, kendinizi ve birlikte çalışmak istediğiniz müşterilerle ilişkilerinizin niteliği hakkında  yeniden düşünme zamanı olabilir.
 KOVA
Terazi ‘de olan Merkür 9.evinizde geri harekette olacak. Bu dönemde hayata bakış açınızı , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili inandıklarınızı yeniden inceleyin. Geleceği düşünmenin zamanı geldi. Genel hayat felsefeniz nedir? Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun. 
 BALIK
Terazi ‘de olan Merkür sizlerin 8.evinizde geri harekette olacak , ortaklaşa kaynakların evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp almadığınızı  öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir.