• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2022

EYLÜL 2022


EYLÜL 2022

23 EYLÜL –  23 EKİM 2022 GÜNEŞ TERAZİ SEYAHATİ
TERAZİ ZAMANI
Sevgili Teraziler , Zodyak’ın en kibar en adil insanları doğum gününüz kutlu olsun. Bugün saat 04: 03 Güneş Terazi burcuna geçiş yapıyor ve Terazi sezonu başlıyor. Bu tarih aynı zamanda Kuzey Yarımküre' deki Sonbahar Ekinoksunu da işaret ediyor. Sonbahar Ekinoksu, Güneş'in tam olarak ekvatorun üzerinde olduğu ve hem gündüz hem de gecenin eşit uzunlukta olmasına neden olan yılın en dengeli günüdür! Aynı zamanda Kuzey Yarımküre' de Sonbahar’ın ilk gününe de işaret ediyor. Sonbahar Ekinoksu aynı zamanda son hasadı anlatır. Bu bir kutlama, minnettarlık, bolluk, derinlemesine düşünme ve yeni bir sezonun başlangıç zamanıdır adeta, artık sonbahar  zamanı , herkes işinde gücünde , okullar açılmış , yaz tatili havasından çıkılalı nerdeyse 2 hafta  olmuş artık dinlenme değil hizmet etmek, çalışmak  zamanı !
Terazi burcundaki Güneş, hayatımızda nerede dengesizlikler yaşayabileceğimizi düşünmemize etki eder ve olayları tartmamızı sağlar. Hayatımızda daha fazla denge yaratma, iç huzur duygusu ve kendimiz için daha uyumlu bir yaşam konusunda güçlü bir ihtiyaç duyabiliriz. İhmal ettiğimiz alanların yanı sıra çok fazla odaklandığımız alanları da kabul ederek derinlemesine düşünmek için  de harika bir zaman. Terazi çok meditatif bir enerjidir, bu nedenle bu geçiş sırasında daha derin meditasyon yapmak için harekete geçebiliriz.
 Güneş Terazi burcunda ayrıca daha fazla sosyal etkileşimde olmayı   arzuluyor olacağız, başkalarıyla ilişki kurma ,fikirlerimizi  paylaşmak, taviz vermek ve etik planlar oluşturmak için harika bir zaman. Bu süre zarfında çok daha anlayışlı ve diplomatik olabiliriz, başkalarının ihtiyaçlarını  kendi  ihtiyaçları-mızın önüne koyabiliriz çünkü  Terazi memnun etmek ve mutlu olmak ister ve başkalarına hizmet etmeğe bayılır. Aynı zamanda kendimize hizmet etmek için de zaman ayırmanın farkına varabiliriz bu aynı zamanda eylem ve dinlenme dengesini yaratmak için iyi bir süreç. Ayrıca çok sakin, güvenli ve estetik açıdan hoş bir ortam yaratmak için çok güçlü arzular hissedebiliriz. Mümkün olan en iyi ve en dengeli şekilde yaşama arzusunun yanı sıra, Terazi mevsimi uyumlu denge, adalet, başkalarıyla bağlantı ve adil bir zihin getirecektir. Bu süreçte sanatsal faaliyetlere daha fazla katılmak, güzellik ve estetik konuları ile ilgilenmek, evimizi yeniden dekore etmek, kişisel bakımlarımızı yaptırmaktan daha fazla keyif alabiliriz. Güneş Terazi’nin yükselen burçlara etkisine bakacak olursak;
KOÇ
Sevgili Koçlar, ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlıyor. Bazılarınızın hayatına tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir. Güneş’in kişisel haritanızdaki  gezegenlere  uyumlu ya da uyumsuz  açılarına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Eğer Güneş’in kişisel gezegenlerinize uyumlu açıları ağırlıkta ise,  başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde eder önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde işle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışabilirsiniz.  Bu transit sürecinde bazılarınız yer değişikliği yapılabilir, taşınabilirsiniz. Bazılarınız ilişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak isteyebileceğiniz bir süreçte olabilirsiniz.
BOĞA
Sevgili Boğalar, hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
İKİZLER
Sevgili İkizler 1 ay boyunca ,odak noktanız; çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlarda olacaktır. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına, eğlenceli aktivitelerine ve kendinize daha fazla  vakit ayırmak isteyebilirsiniz.  Güneş’in bu alanda olması kendinizi çocuklarla, aşkınızla veya yaratıcılığınız ile ortaya koymak istersiniz, en sevdiğiniz hobilerle meşgul olmak, sosyal organizasyonlarda sorumluluk almak isteyebilirsiniz.   Bazılarınız süre gelen bir aşk ilişkisi bu dönemde daha romantik olabilir, kendinizi aşkınıza adayabilirsiniz. Bazılarınız  bu dönemde kendilerini çocuklara ya da hobilerine adayabilirler.
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler, ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz, aileniz bu süreçte  size daha fazla gereksinim duyabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesi konularında da danışılan birisi olabilirsiniz. Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bu süreçte kimileriniz kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz. Kimileriniz de evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya evinizi tadilat yapabilirsiniz.  Ev ve aileye ait konularla ilgili uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
ASLAN
Sevgili  Aslanlar, 1 ay boyunca yakın çevre, akrabalar ve komşularla olan iletişiminizde  artış olabilir, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Fakat bu  dönemde başkalarının görüşlerine  açık olamayabilirsiniz, bu da yakın çevre ilişkilerinizde sıkıntılara sebep olabilir. Güneş 3. evinizdeyken  zihniniz daha aktif, daha fazla sosyal olabilirsiniz, daha fazla bilgi edinmek, seminerlere katılmak isteyebilirsiniz ayrıca bu dönemde yapacağınız görüşmeler ve toplantılar ya da ticari bağlantılarınız  daha kolay  olabilir fakat tüm anlaşmalarınızı 3 Ekim’den sonraya bırakırsanız daha isabetli olur Merkür geri hareketi bitiyor olacak çünkü. Bu süreçte kısa seyahatler de daha fazla gündeminizde olabilir.
BAŞAK
Sevgili Başaklar, 1 ay boyunca odak noktanız,  finansla ilgili konulara daha da çok kayacaktır. Bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz artabilir, doğru kararlar verebilirsiniz. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama yine de bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir.
TERAZİ
Sevgili Teraziler, Güneş 1.evinize geçiyor ve ışıl ışıl parlamaya başlıyorsunuz. Güneş’in bu alanda olması ile fiziksel enerjinizi artıracaktır aynı zamanda  pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Bu dönemde kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Bazılarınız  bu dönemde  yeteneklerini iyi kullanabileceğinden  dikkatleri üzerine toplayabilir, başkaları üzerinde iyi etki yaratabilirsiniz yalnız  abartılı özgüven ve kibirden uzak durmanızı tavsiye ederiz, egonuzu iyi kontrol etmeniz gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek , spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için de iyi bir zamandır. 
AKREP
Sevgili Akrepler, Güneş 12.evinize geçiyor ve bu dönem, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkanızdan iş çevirenler , gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Güneş’in 12. evde olması, harekete geçmek için henüz erken olduğunu göstermektedir yani yeni bir girişimde bulunmadan önce  üzerinde uğraştığınız  konuları pekiştirilmeli, kararlan aceleye getirmemelisiniz yoksa  kayıplar söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir , tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin
YAY
Sevgili Yaylar, arkadaşlarınız arasında  ışıl ışıl parlamaya başlıyorsunuz. Güneş’in bu alanda olması ile sosyal alanda hareketlilik devreye girer, etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. Bu dönemde tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz.  Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olunmalıdır, gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir.  Aynı zamanda arkadaşlarınız arasında veya sosyal  gruplar  içerisinde liderlik yeteneklerinizi sergileyebilir, kendinizi  daha rahat kabul ettirebilirsiniz.  Ekipçe hareket etmek faydalı olabilir bu süreçte . Arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler de hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelebilir.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, 1 ay boyunca  iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelikleriniz arasında olacaktır. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerinize toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler alabilirsiniz. Geçmiş aylardaki performanslarınızın geri dönüşleri gelebilir. Bu süreçte bazılarınız çalışmalarınızın meyvesini toplayabilir ; başarı ve ödül kazanabilir veya terfi edebilirsiniz.  Bu dönemde  bazılarınız geleceğe dönük  hayatınızı  ve amaçlarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bu 1 aylık süreçte odak noktanız hayatınızın aldığı yön ve hedeflerinizdir, hayatınızın nasıl geliştiğine ve hayatta nereye gittiğinize bir göz atmak ve gitmek istediğiniz yöne doğru gidip gitmediğinize karar vermek , belirlemek isteyebilirsiniz.
KOVA
Sevgili Kovalar, yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir.  Bazılarınız bu dönemi işinizi büyütmek, uluslararası piyasalara açılmak için  kullanabilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte alışılmışın dışında konulara odaklanabilir, kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumlu etkiler altında olacaksınız ve bu alanlarda bazılarınız kendini tanıtabilir, dikkat çekebilir. Bazılarınızın hayatında  yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler  önemli rol oynayabilirler. 9. evinizdeki transit Güneş ile odak noktanız dünyanızı genişletmek olacaktır aynı zamanda daha açık sözlü ve fikirlerinizi dile getirmeye istekli olacağınız bir süreçtesiniz değerlendirin.
BALIK
Sevgili  Balıklar, yaklaşık 1 ay boyunca ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular öncelik kazanmaya başlayacak. Bu dönem süresince, başkalarına bağlı hareket etmek ya da başkalarından gelecek şeyleri beklemek mecburiyeti öne çıkabilir. Sekizinci ev geleneksel olarak, ölüm, miraslar ve başkalarından intikal eden şeylerle ilişkilendirilmiştir. Güneş’in bu alandan geçişi sürecinde bu temalar dikkat çekici hale gelebilir. Tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar  etrafınızda her zamankine nazaran daha fazla yer alabilir. 8. ev ödemelerle de ilişkilidir. Güneş’in bu alandan geçişi vergi, stopaj, kredi kartı gibi ödemelere ilişkin konulara dikkat etmek gerekliliğine işaret eder.