• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2022

EYLÜL 2022


EYLÜL 2022

26  Eylül 2022  PAZARTESİ GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
ABARTILI YENİAY
Merhabalar, bugün 00:54’te Terazi burcunda Yeniay  meydana geliyor. Terazi burcunda Yeniay oluştuğunda gündemde ilişkiler , ortaklıklar, hukuksal konular ve sanat söz konusudur bu süreçte yeni ilişkiler başlayabilir, devam eden ilişkiler evlilikle taçlandırılabilir. İlişkilerdeki denge, adalet  ve uyum arayışı söz konusudur.
 Yeni Ay 2° Terazi burcunda ve karşısındaki Koç burcundaki  Jüpiter ile ilişkilerde bize risk al der gibi duruyor ve  Yeniay yöneticisi Venüs geri giden Merkür ile kavuşum halinde tüm bunlar ne demek ?  Jüpiter'in karşısındaki  Yeni Ay,  ilişkilerde, maddi konularda  kendi inançlarımızı  savunurken uzlaşmaya da bir şans vermenin , çözüm odaklı olmanın gerekliliğinin altını çiziyor.  Ama her şeyden  önce ilişkileri ve maddi konuları  yoluna koymak için bir mücadele , karşı karşıya gelip çatışma yaşanacağını ve tüm bunların  abartılı bir şekilde olacağını anlatıyor.
Yeniay zamanı Neptün ve Venüs arasındaki karşıtlık  ise ilişkilerde ve maddi konularda hayal kırıklığına yalan ve şaibeli durumlara, iftira ve skandallara sebep olsa da  Venüs’ün  Plüton’a yaptığı uyumlu enerji ilişkilerimizde daha dikkatli olursak kendimizi daha rahat ortaya koyabilme, parasal değişimleri rahat yapabilme, destek alma, güçlü kişilerle iyi ilişkiler kurulabileceğini  ve yeni arkadaşlıkların başlayabileceğinin göstergesi.  Venüs yaratıcı sanatsal becerileri de ifade ettiğinden, Plüton ile yaptığı olumlu etki yaratıcılık ve becerilerimizi  aktif bir şekilde ifade ederek değişeceğimizi, dönüşeceğimizi anlatıyor. Yeniay an haritasında Mars ve Neptün arasındaki olumlu kontak ise enerji ve eforun ruhsal ve metafizik alanlara, dini ve ilahi alanlara meyilli olacağımızı , idealist yönlerimizi ortaya çıkarmamıza ve bu yönde çaba harcamamızı destekler. Yeniay’ın Yükselen burçlara göre etkileri ise;
KOÇ
Her türlü ikili ilişkilerinizde müzakereler ve diplomasi  vurgulanıyor olacak sevgili Koçlar ayrıca  yeni ilişkilere başlamak veya mevcut olanları yeniden tanımlamak için uygun bir zamandır, destekleyici ilişkiler   için bu zamanda iyi çözümler üretebilirsiniz. Ancak Merkür’ün Retro harekette olduğunu mutlaka hatırlayarak hareket etmelisiniz. Yükseleninizdeki Jüpiter ile karşıt açıda olan Yeniay sizleri zorlayabilir, özellikle ilişkileriniz yerine kendinize odaklanmanız, önceliği kendinize vermeniz sorunlara ve çekişmeye sebebiyet verebilir. Diğer taraftan kardeşleriniz, yakınlarınız, çocukluk arkadaşlarınız ya da komşularınızdan destek alabilir, onları destekleyebilir ve enerjinizi yakınlarınızla kurulan bir ortaklığa yönlendirebilirsiniz. Ticari işlerinizi yönlendirmek, müşterilerinizle,  Merkür retrosunu da dikkate alarak, ilişkilerinizi geliştirmek için yeni adımlar atabilirsiniz.
BOĞA
Sevgili Boğalar, bu Yeniayla işinizle ilgili yeni bir eğitime başlayabilir, sunumlar hazırlayabilir, lansmanlar yapabilirsiniz. Ekip arkadaşlarınızla birlikte, seyahatler organize edebilir, iş planlarınızı yapabilirsiniz. İş başvuruları ya da işe alım yapabilirsiniz.12.evden alacağınız karşıt açı en çok sağlık sorunlarınızın büyümesine, hastane gibi gündemleriniz olmasına ya da arkanızdan çevrilen işlerin sizi ruhsal olarak etkilemesine sebebiyet verebilir. Aynı zamanda işinize gerekli parasal desteği bulabilirsiniz.
İKİZLER
Bu yeniayla çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlarla, hayattan daha çok keyif aldığınız konularla ya da yaratıcı yönlerinizle ilgili konular gündeminize gelirken yeni başlangıçlar için de fırsatlar karşınıza çıkabilir sevgili İkizler. Yeni bir aşka yelken açabilir, yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Bazılarınız ise çocuklarının hayatındaki önemli yeni başlangıçlara eşlik edebilirler. Fazla sosyalleşmek kendi yaratıcı yönlerinizi aktive etmek, yeteneklerinizi kullanmak ya da çocuklarınızın gündemleri ile yeterince ilgilenmemenize neden olabilir.1.evinizdeki Mars ise size bu konularda enerji verecek ve istediklerinizi yapmanıza destek sağlayacaktır.
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler, bu  yeniay ile aileniz, ebeveynleriniz, gayrimenkulleriniz, yaşadığınız yer, eviniz ve topraklarınızla ilgili konular gündeminize gelirken bu konularda bazı başlangıçlar ya da girişimler ya da planlamalar yapabilirsiniz. Gayrimenkul satışından kar elde etmek için Yeniaydan birkaç gün sonrası iyi bir zaman olacaktır. İşlerinizin çokluğu ya da kariyerinize fazla odaklanmak aile içinde sorunlara neden olabilir. Ebeveynlerinizin sağlığını dikkatle takip etmelisiniz.
ASLAN
Sevgili Aslanlar, yakın çevre, akrabalar, kardeşler ve komşularla ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir. Yakınlarınızın hayatında yeni başlangıçlar, yeni girişimler olabilir. Bazılarınız yeni bir eğitime başlayabilir, bazılarınız yeni ticari işlere giriş yapabilirler. Bazılarınızın araba satın almak ya da satmak gibi gündemleri olabilir. Kimileriniz ise herhangi bir konuyla ilgili fikirlerinizi ortaya koymak isteyebilirsiniz. Yabancılarla olan ilişkileriniz ya da uzak yerlere fazlaca olan seyahatleriniz yakınlarınızla olan ilişkilerinizi ya da eğitim hayatınızı zorlayabilir. Diğer taraftan sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız fikirlerinizi ortaya koymanıza ve anlatmanıza ve yazmanıza ve yayınlamanıza destek olacaklardır.
BAŞAK
Sevgili Başaklar, bu yeni ayda parasal değerlerle ilgili yeni gelişmeler, yeni girişimler ya da yeni adımlar atabilirsiniz. Parasal sorunlarınıza çözüm getirebilecek adımlar atarken kredi kullanmak gibi çözümlere yönelebilirsiniz. Ancak alacağınız kredinin geri dönüşümünü iyi hesap etmelisiniz. Boyunuzdan büyük, ödemekte güçlük çekeceğiniz bir kredi ya da borç almamalısınız. Yine aynı şekilde borç vermek konusunda da dikkatli olmalısınız, geri almak ta zorluk çekebilirsiniz. Bazılarınız aileden ya da eşinizden olan gelirlere odaklanabilir veya miras gibi alacaklarla ilgilenebilirsiniz ancak bunları yaparken kendi yeteneklerinizle elde ettiğiniz gelirler konusunda daralma yaşayabilir ya da fazla harcama yapabilirsiniz. Marsa ‘dan alacağınız destekle parasal konulara yeterince efor ve enerji harcarsanız, sorunlarınızı çözebilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.
TERAZİ
Sevgili Teraziler, Yeni Ay'ın 1.evde olması güçlü bir etki verir; görünümünüzü değiştirebilir yeni bir saç stili veya yeni bir saç rengi deneyebilir ya da giyim tarzınızı yenileyebilirsiniz ayrıca kendinizi  kişisel  olarak yeniden keşfetme zamanıdır, yeni kararlar alabilir, yeni planlar yapabilirsiniz. Bu süreçte  yeni alışkanlıklarınızı  kendinize olan güveninizi artıracak şekilde değiştirmeye odaklanın ve en iyi  yönünüzü öne çıkartın çünkü bu başkaları üzerinde fark edileceğiniz ve kişisel olarak iyi  izlenim bırakacağınız bir süreç  aynı zamanda özel ilişkilerinizde, ortaklıklarda  rekabetin  ortaya çıkmasına, erkek otorite figürleriyle ilişkilerinizde bazen güç çekişmelerine sebep olabilir. Ama yine de, dengeyi sağlamak kaydıyla başarı sağlanabilir. Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı yabancılarla yapılan işlerde, uzak yerlere seyahat , medya, hukuksal konularda harekete geçme ve yeni adımlar atmak için size enerji verecek ve inisiyatif almanızı sağlayacak.
 
 
AKREP
Sevgili Akrepler Yeniay 12.evinizde  , gözden geçirme, bırakma ve ruhsallık yoluyla fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarını karşılama ve onlara yardım etmektir ; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme zamanı da olabilir. Bu dönemde yeni  spritüel çalışmalara meditasyon, yoga ve benzeri çalışmalara başlayabilirsiniz. Bu Yeniay 6.evinizde  Koç burcunda geri giden Jüpiter ile karşıt açıda olacak aynı zamanda 8.evinizde hareket eden Mars ile de uyumlu bir kontakta olacak. Yeniay’ın Jüpiter’le karşıt açısı ise çalışma hayatınız, çalışma arkadaşlarınız ,sağlık konularında yeni bir takım şeyler oluşurken zorlanabileceğinizi anlatıyor.  Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı ortaklaşa işlerde, aileden veya ortaklaşa kazançlarla ilgili , kredi çekmek, vergi konuları , sigorta ve benzeri konularda  harekete geçme ve yeni adımlar atmak için size enerji verecek ve inisiyatif almanızı sağlayacak.
YAY
Sevgili Yaylar bu Yeniay 5.evinizde  Koç burcunda geri giden Jüpiter ile karşıt açıda olacak aynı zamanda 7.evinizde hareket eden Mars ile de uyumlu bir kontakta olacak. Yeniay’ın Jüpiter’le karşıt açısı ise özel ilişkilerinizde, sosyal çevrenizde   rekabetin  ortaya çıkmasına, erkek otorite figürleriyle ilişkilerinizde bazen güç çekişmelerine sebep olabilir. Ama yine de, dengeyi sağlamak kaydıyla başarı sağlanabilir. Hatta bazılarınız  sosyal çevrenizde  birden popülerlik bile yakalayabilirsiniz. İşte burada önemli olan şey, egonuzun şişmesinden ve kibirden uzak kalmak; lehte gelişen şartları cömertçe harcamaktan uzak kalmaktır. Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı ortaklık , evlilik, yasal  konular , sosyal çevre ve organizasyonlar yapmak , hayallerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirme konularında harekete geçme ve yeni adımlar atmak için size enerji verecek ve inisiyatif almanızı sağlayacak.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar 10.evinizde  bir Yeniay yaşayacaksınız toplumdaki duruşunuza ve yapıcı gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz  Yeniay ile  vurgulanıyor, yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zaman ve kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma hissi veren bir etki altında olabilirsiniz. Yeniay 4 .evinizde  Koç burcunda geri giden Jüpiter ile karşıt açıda olacak aynı zamanda 6 .evinizde İkizler burcunda hareket eden Mars ile de uyumlu bir kontakta olacak. Yeniay’ın Jüpiter’le karşıt açısı ise  aile konuları ve kariyer konuları arasında kalacağınızı ve bu konularda yeni başlangıçlar yaparken  denge kurmaya çalışmanız  gerektiğini vurguluyor. Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı ise  kariyerinizde ilerlemek ve başlangıçlar yapmak için sizi vereceği  enerji ile harekete geçirecek.
KOVA
Sevgili Kovalar Yeniay 3.evinizde  Koç burcunda geri giden Jüpiter ile karşıt açıda olacak aynı zamanda 6.evinizde  İkizler burcunda hareket eden Mars ile de uyumlu bir kontakta olacak. Dokuzuncu ev, yaşamımızdaki “düzenli” deneyimlerin ötesinde büyümemizi, keşfetmemizi ve genişletmemizi sağlar. Buradaki Yeni Ay, düzenli rutinlerle biraz huzursuzluk ve memnuniyetsizlik getirebilir. Fikrinizi genişleten, macera için ruhunuzu besleyen ve hayal gücünüzü uzatan yeni projeler veya aktiviteler başlatmak için çaba gösterin. Yaşamınız için yeni bir bakış açısı, okuduğunuz veya öğrendiğiniz felsefi veya manevi bir şey  veya sizi hayatınızdaki sıradan rutinlerden uzaklaştıracak bir macerayla kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Yeniay’ın Jüpiter’le karşıt açısı  yakın çevre, kısa seyahatler, eğitimlerle ilgili konularda duygu zenginliği, bolluğu verebilir bu durum bazen yanlış yerde yanlış duygusal çıkışlar getirebilir. Duygusal taşkınlık, aşırı heyecan söz konusu olabilir. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar ya da eşinizin akrabaları ile  ilişkilerinizde bazen dengesizlikler, dengesiz çıkışlar olabilir. Taşınma ve yer değişikliğiyle ilgili konularda işler fazla hızlı gelişebilir ve bu durumlar  duygusal dengesizlik yaratabilir. Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı  aşk hayatı, çocuklar ve hobilerinizle ilgili konularda harekete geçmek ve yeni adımlar atmak için size enerji verecek ve inisiyatif almanızı sağlayacak.
BALIK
Sevgili Balıklar,  sizlerin 8.evinizde  Yeniay yaşayacaksınız  bu Yeniay 2 .evinizde  Koç burcunda geri giden Jüpiter ile karşıt açıda olacak aynı zamanda 4.evinizde İkizler burcunda hareket eden Mars ile de uyumlu bir kontakta olacak.  Yeniay zamanı finansal konularla ilgili konular gündeminizde olacaktır  Gerçekçi finansal hedeflerin belirlenmesi, bütçeler ve diğer makul finansal  konularla ilgili yeni adımlar, başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeniay’ın Jüpiter’le karşıt açıda olduğu için bu dönemde harcamalarda abartılar olabilir Mars ile Yeniay’ın olumlu kontağı ailevi konularda ebeveynlerinizle ilgili konularda harekete geçme ve yeni adımlar atmak için size enerji verecek ve inisiyatif almanızı sağlayacak , maddi konularda aileden destek de alabilirsiniz.