• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Gezegen Hareketleri

OCAK 2023


OCAK 2023

VENÜS BALIK BURCU SEYAHATİ 27 OCAK- 20 ŞUBAT
Venüs; aşkı, sanatı, güzellikleri ve ilişkileri anlatır tüm bu konular Balık burcu ile bir araya geldiğinde yaratıcılığımız artar, vizyonumuz güçlenir, sanatsal konularda başarı getirir. Bu dönem sanatsal çalışmalar yapan arkadaşlar için değerlendirilmesi gereken olağanüstü güzel bir dönemdir, ilham kaynaklarınız etrafınızda sizin tarafınızdan  fark  edilmeyi bekler, şiir, müzik alanında yetenekleriniz artabilir. Bu dönem aşktan, ilişkilerden yana da şanslı bir dönemdir, ilişkileri olanlar daha hassas, daha sevgi dolu olur ve birliktelikleri daha güzel bir akış içinde olabilir, ilişkileri daha derin bir sevgi ile devam edebilir fakat sevgiyi alma-verme konusunda sınırsızlık  söz konusu olacağından ilişkilerde kurban durumuna düşme de söz konusu olabilir.
Balık  burcu sanki  gökkuşağının tüm renklerini kucaklar gibidir, Balık burcundaki Venüs   aşk ile her şeyi kucaklar, affedebilir , anlayabilir ve şefkat duyguları ile  doludur. Venüs’ün sevgisi Balık burcunda yücelir evrensel bir hale gelir, evrensel, tanrısal bir sevgiye dönüşür daha büyük bir sevgi, aşkın bir sevgi , ilahi olana aşk ile bağlanma sevgisi ve bu sevgiyle yaratılmış her şeyi kucaklama, merhamet etme, şefkat gösterme, bağışlama tekrar sevmeyi öğrenme temaları bu süreçte hepimizi etkileyebilir her şeye herkese sevgi dolu bakabiliriz.
Bu dönemde platonik aşklar artabilir çünkü Venüs Balık burcunda iken gizli olmayı sever, aşkını herkesten gizli yaşamak , kendi kendine platonik bir şekilde takılmak  isteyebilir. Yine bu dönemde çok hassas , merhametli yapımızdan dolayı çok çabuk kırılabiliriz. Bu gizli aşk ve Venüs Balık teması   Şems-i Tebriz’in “Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki , derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli.”  sözleri çok güzel anlatıyor, derin ve heybetli aşk Venüs-Balık aşkı.. Hepimiz için güzel bir dönem olsun ,sevgiler.
KOÇ :  Sevgili Koçlar, gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. En azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilir, bunu tercih edebilirsiniz. Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir.
BOĞA: Sevgili Boğalar, bu süreçte geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz, grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak ,organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek  söz konusu olabilir. Olumlu açılar varsa  iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder, etrafınızda artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler oluşabilir.
İKİZLER: Sevgili İkizler,  iş ve kariyer, prestij ve saygınlık, geleceğe yönelik planlar, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle  iyi geçinmeniz sayesinde işleriniz kolaylaşacaktır. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz muhtemeldir. Artistik yaratıcılığınız, yetenekleriniz toplum önünde görünür hale gelebilir.
YENGEÇ: Sevgili Yengeçler, yurt dışı seyahatleri yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitim konuları açısından olumlu etkiler altında olacaksınız. Yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alır, yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanabilirsiniz. Bazılarınız aşkı seyahatte bulabilir, bazılarınız yabancı kültürden insanlarla aşk yaşayabilirsiniz.
ASLAN : Sevgili Aslanlar , başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönem. Bazılarınız  bu zamana kadar tahsil edemediği alacaklarını tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, sekizinci ev partnerin finansal durumunu da gösterdiği için, partnerinin ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğu maddi değerler artış gösterebilir. Miras beklentisi olduğu bir dönemde, olumlu gelişmeler yakalanabilir, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir.
BAŞAK: Sevgili Başaklar, ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artar ayrıca evlilik için çok ideal bir süreç. Ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir etkisi vardır. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir.
TERAZİ: Sevgili Teraziler, iş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir.
AKREP: Sevgili Akrepler, aşk ve ilişkilerde olumlu etkiler altında olacaksınız, cinsel hayatınız olumlu etkilenir. Çocuk sahibi olmak adına da  iyi bir süredir, çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir. Hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
YAY: Sevgili Yaylar, ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabilirsiniz.  Bu dönemde  yuvanızda , ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz, evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir , bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz.
OĞLAK: Sevgili Oğlaklar, çevrenizle iyi iletişim içerisinde olmak kapıları açacaktır, etrafınızda huzur ve denge sağlamak için , arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilirsiniz. Reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerinizi kullanmak için uygun bir dönemdir.
KOVA: Sevgili Kovalar, yatırım ve alışveriş yapmak açısından iyi bir etki altında olacaksınız. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde edebilirsiniz. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
BALIK: Sevgili Balıklar, uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkiler sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artar. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır. Bu dönemde kendinizi  başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzusunuz artar. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir süreçtir.