• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Gezegen Hareketleri

HAZİRAN 2023


HAZİRAN 2023

4  haziran 2023
Merhabalar, güne Ay Yay burcunda başlıyoruz, sabah 06:41’de Yay burcunun 13ºf’de Dolunay yaşayacağız. Yay burcu ; iyimserlik, hoşgörü, maceracı duygular, yabancılar, yabancılarla yapılan işler, uzun seyahatler, akademik çalışmalar, eğitimler, hukuksal konular, medya , hayat vizyonumuz, etik kurallar  gibi temalar gündemimizde daha fazla olabilir.
Dolunaylar bir çeşit  hesaplaşma zamanı gibidir, Ay’ın parlaklığı Dolunay hangi alanda ise o konularla ilgili durumları ve sırları açığa çıkarır , sürüncemede olan olaylarda bir netlik sonlanma olur. Bu  Dolunay gerçeği arayan ve felsefi Yay burcunda olduğu için tüm bu konularda duygularımız daha da yoğun olacağa benziyor, daha felsefik bir enerji barındırıyor.
Dolunay’ın yöneticisi kozmosun  büyüteci  Jüpiter  şans ve bolluk, bereket, genişlemek ve büyümektir diğer taraftan, kendini beğenmiş bir abartıya da yol açabilir. Jüpiter Dolunay zamanı güzel şeyleri seven ve  sabit nitelikte  toprak  burcu olan Boğa’da bir yıllık geçişinin başlangıcında  ve Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum enerjisini barındırıyor, maddi kazançalrada artış istiyor.
İstanbul’a göre çıkarılan Dolunay an haritasında İkizler burcunda ve haritanın 6-12 aksında ; bu da bir takım gizli konuların gündeme gelmesi, hakikatlerin ortaya çıkması söz konusu olabilir. Yükseleni İkizler olan an haritası  son derecelerde ve bilgi ve iletişime olan merakın son noktalarda olduğunu bir an önce gerçeklerin ortaya çıkmasını ister durumda. Merkür Dolunay an haritasının yöneticisi ve an haritasının 11.evinde Uranüs ile kavuşuma gidiyor bu da aniden gelişen haberlerin, ani oluşan gündemlerin habercisi. Aynı zamanda birden  gelişen veya birden sona eren arkadaşlıkları ve sosyal çevremizdeki ani gelişen olayların olacağını anlatıyor. Olaylara bakış açımızı farklılaştıracağımızı, sıra dışı düşüneceğimizle revizyona gideceğimizi de söyleyebiliriz.
Dolunay Balık burcunda Tepe noktasındaki  Satürn'üne gergin açıda ; korkularla yüzleşmek ve onları dönüştürmek için algılarımızı ve davranışlarımızı da değiştirebileceğimizi ,korkunun her zaman bize öğretecek bir şeyi olduğunu , bize bilgelik getirebileceğini  ve kendimizi daha derin bir düzeyde anlamamıza yardımcı olabileceğini ve hayallerimizi gerçekleştirmemizi engelleyen blokajlara  ve engellere ışık tutabileceğini söyleyebiliriz. Tabii eğer hedeflerimizde ve kariyer ile ilgili konularda daha gerçekçi , olgun ve sorumluluk sahibi olursak ! Aynı zamanda Satürn Deneb Adige sabit yıldızı ile kavuşumda, ruhsal hastalıklar, kazalar, başarısızlıklar, evlilikte şanssızlıklar veya ayrılık verebilir. Dolunay’ın burçlara etkisini www.astrodanismanlik.com’dan okuyabilirsiniz, sevgiler.