• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Güneş

Güneş


Güneş

Güneş dünyaya hayat veren güç olduğu için astrolojide yaratıcı olarak yorumlanır. Güneş, yıldız olduğu için genellikle doğum haritasının yönetici gücü olarak alınır. Bir yıldız haritasında Güneş'in bulunduğu burç, harita sahibinin kişiliğini ve bu kişiliği nasıl belirttiğini gösterir. Bütün insanlar değilse bile pek çoğu doğduğu zaman Güneş'in bulunduğu burcun özelliklerini yansıtırlar. Güneş sizin bireyselliğinizi, kendinize özgü karakterinizi, amaçlarınızı, kararlılığınızı, gururunuzu, canlılığınızı, sağlığınızı, kişisel başarınızı, sosyal başarınızı ve kalbinizi yönetir. Özet olarak Güneş sizin egonuzdur. Kendinizi nasıl gördüğünüz ve kendinize verdiğiniz değerdir. Bu gezegen sizin toplum içindeki yerinizi yani başkalarının sizi nasıl gördüğünü de belirler. Hayatımızın temel amacını ve gelişim gücünü gösterir.

Gezegen sistemimizin kalbi sayılan Güneş, vücudumuzda  kalbi ve omuriliği yönetir. Astrolojide Güneş Aslan burcunun yöneticisidir.

Güneş sizi etkilemeyen herhangi bir gezegeni aydınlatır ve doğruları yansıtır. Onun için Güneş'in yıldız haritanızda diğer gezegenlerle olan açıları, ilişkisi siz ve geleceğinizle ilgili çok şeyler anlatır.

Güneş kendi bireyselliğinizi nasıl ifade ettiğinizi, egonuzun enerjisini nasıl açığa çıkardığını söyler. Güneş'in yıldız haritanızdaki diğer gezegenlerle olan ilişkisi de çok şey ifade eder. En yaşamsalı ifade edendir, farkındalığı , idare etme tarzımızı anlatır.

Güneşin yaşam alan tarafı sıcak ve yakıcı olmasından gelir. Kadın haritasında güneşin açıları hayatında aradığı erkeği anlatır.

Olumlu İfadesi; Zeki, bilge, sabırlı, başkalarına yardım eden ve böyle tanınmak isteyen, dürüst, görkem ve lüksü seven, temkinli, ölçülü konuşan, güvenilir, koca yürekli, kalbinde kötü şeyler taşımayan.

Olumsuz İfadesi; Gururlu, kibirli, egoist, saldırganlık, baskı kurma, palavracılık.