• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

5 Haziran 2020 de Yay burcunun 15 derecesinde saat 22.12 de bir dolunay gerçekleşecek ve bu dolunayla birlikte de Ay tutulması gerçekleşecek ve sizlerin 9. evinizde. Tutulma anında ay, 12.evinizdeki Mars ve Neptün de kare açı yapacak.
 Ay tutulmaları daha çok bizlere duygusal etkiler verir ve etkileri 15 gün öncesinden başlar ve 15 gün sonrasına kadar devam eder. Neptün ve Mars’tan kare açı alacak bu tutulma özellikle duygusal anlamda sizi derinden etkileyebilir ve psikolojinizin pek de iyi olmadığını hissedebilirsiniz. Tamamlanan, biten, netleşen bazı konuların ve hayatınızdaki enerjisini tamamlayarak hayatınızdan bazı kişilerin gidişlerinin size olan psikolojik etkilerini görüyor olacağız. Özellikle de yurtdışında veya sizden uzakta yaşayan akrabalarınız ya da tanıdıklarınızla ilgili haberler alabilirsiniz ve sağlıkları ile ilgili endişeler hissedebilirsiniz. Ailenizin, ebeveynlerinizin sağlığı da gündeme gelebilir. Ailenizle görüşmek, konuşmak iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Diğer taraftan bazılarınız için hukuki süreçler söz konusu olabilir. Belki de mahkemenizin gidişatı ya da sonucu sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bazılarınız için de akademik süreçler, sınavlar, eğitimler söz konusu olabilir. Belki de yeni bir eğitime başlayabilirsiniz belki kariyer belki hobileriniz ile ilgili ya da kişisel gelişiminize katkıda bulunacak bir eğitim olabilir.
21 Hazirana kadar Güneş ikizler burcunda sizlerin 3. evinizde, 25 Haziran’a kadar geri hareketine kadar devam eden Venüs de İkizler burcunda 3. evinizde, üstelik  KAD da İkizler burcunda .
Ayın 21’ ine kadar odak noktanız kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız ve çocukluk arkadaşlarınızda, onların gündemlerinde ya da onlarla olan iletişiminizde olacaktır. Venüs burada geri hareketteyken yakınlarınızla iletişiminizde, ilişkilerinizde zorlanmalar yaratabilir. Belki de eski defterler açılacaktır ve sorunlar çözülmeye çalışacaktır. Eğer bir küslük söz konusu ise barış sağlanabilir. Bazılarınızın odak noktası da eğitim faaliyetleri ya da ticari işiniz varsa ticari işleriniz olabilir. Venüs retsosu sizlere ticari müşterilerinizle ilgili iletişim sorunları yaratabilir ancak KAD de aynı evdeyken sizi destekleyecektir ve çözümler üretmenize yardımcı olacaktır. Venüs retrosu, kaçırdığınız bir ticari fırsatın da tekrar gündeminize gelmesine sebep olacaktır. Bu defa fırsatları iyi değerlendirin. Belki de kaçırdığınız bir eğitim var ve o eğitimi yeniden alma şansı yakalayacaksınız. Bu fırsatları tekrar hayatlarına çeken siz değil de kardeşleriniz ve yakınlarınız da olabilir. Acaba korona ile ilgili tedbirler azalmışken kısa seyahatler mi yapmak isteyeceksiniz. Böyle bir imkanınız olursa tedbirli davranmayı ihmal etmeyiniz . Diğer taraftan bazılarınız da yakınlarından olan ve bir süredir alamadıkları maddi alacaklarını tahsil etmeniz mümkün olabilir. Yeni kararlar vermek için de Venüs retrosunun bitmesini beklemeniz doğru olacaktır. Venüs retrosunun en faydalı olduğu nokta se yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarmasıdır. Eğer yazmakla ya da resim yapmakla ilgileniyorsanız yani sanatsal bir yeteneğiniz varsa Retro zamanı son derece güçlü bir ilham kaynağınız olacaktır.
21 Hazirandan itibaren Güneş Yengeç burcuna geçecek sizlerin 4. evinize ve Yengeç burcuna geçtiği gün Yengeç burcunun  0 derecesinde halkalı bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Diğer taraftan Merkür de yengeç burcunda olacak ancak 17 Haziran da Retro hareketine başlayacak ve 13 Temmuza kadar Retro yapacak.
21 Haziran günü yeniayla birlikte bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu Güneş tutulması,  4. ev konularında bir takım şanslar elde edebileceğiniz ve yeni başlangıçlar yapabileceğiniz zamanı işaret edecektir. Bu tutulma 0 derecede gerçekleşeceği için eğer 0 derece Yengeç burcunun 5 derece yakınlığında bir gezegeniniz varsa bu tutulmanın etkilerini çok daha güçlü ve net hissedebilirsiniz. Eğer herhangi bir gezegen yoksa bile Yengeç burcunun bulunduğu ev olan 4. ev konuları gündeminize taşınacaktır. Güneş tutulmalarının etkileri  +/- 6 ay devam edecektir. Bazılarınız için ev konuları gündeme gelebilir, ev alma, ev satma, taşınma, evden ayrılma gibi konular gündeme gelebilir. Bazılarınız için ailevi konular, ailevi sorunlar, ailevi ilişkiler gündeme gelebilir ve buralarda olan sorunlar için yeni çözümler bulmaya odaklanabilirsiniz ya da ailevi konularda yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Bazılarınız için evlilik yani aile kurmak söz konusu olurken bazılarınız için de boşanma gerçekleşebilir.
Merkür’ün ayın başından beri olduğu Yengeç burcunda ayın 17 sinde Retro harekete başlaması ile iletişim konularında özellikle de ailenizle ilgili iletişim konularında sorunlara sebep olacaktır. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklar söz konusu olabilir.
Önemli olan konulardan biri de Merkürün Retro yaptığı süreçler, sözleşmeler, yazılı belgeler özellikle ailenizle birlikte ve genel olarak herhangi bir sözleşmeyi imzalamak için doğru bir zaman dilimi değildir.
Diğer taraftan Merkür Retrolarında İletişim araçlarında ve genel olarak tüm elektronik araçlarda bozulmalar, arızalar yaşanabilir. Ev aletleriniz bozulabilir. Evde tadilat ve tamirat işlerine girişmek de uygun olmayacaktır.
Mars ay başından itibaren Balık burcunda sizlerin 12. Evinizde ve 28 Haziranda Koç burcuna sizlerin 1. Evinize yükseleninize geçecek.
Marsın bu konumunda kendinizi enerjisiz, enerjiniz içinize kaçmış gibi hissedebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili konularda hastanelerde efor sarf edip çaba gösterebilirsiniz.  Bazılarınızın arkanızdan çevrilen işlerde ve gizliden gizliye size düşmanlık yapan kişiler de artış olabilir ve bu konuda gerginlikler yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan sizde gizli işler peşinde olabilirsiniz. Mars balık burcundayken başkalarının öfkesini üzerinize çekebilirsiniz. Diğer yandan ruhsal konulara yönelebilir, gizli olanı ortaya çıkarma motivasyonu bulabilirsiniz. Marsın bu konumunda gereksiz mücadelelerden kaçınmak, yeri geldiğinde suyu akışına bırakmak ve olanı kabullenmek en doğrusu olacaktır.
Mars’ın 28 inde  Koç burcuna geçmesiyle, gücünüze ve enerjini tekrar kavuşuyor olacaksınız. Kendinizde savaşma gücünü bulacaksınız. Yönetici gezegeninizin burcunuzda olması sizi dinamik ve güçlü hissettirecektir.
Neptün 23 Haziran da Balık burcunun 20 derecesinde geri harekete geçiyor. Sizlerin 12.evinizde
Neptün geri hareketine başlıyor manevi anlamda kendinizi geliştirmek için ideal zamandır. Ayrıca biraz önce bahsettiğim konularla ilgili bize acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla yüzleşmemizi sağlar. Karanlık gerçeklerle yüzleşme zamanı, bu konularda kendimizi sorgulayıp gerçeklerle yüzleşebiliriz.