• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

 
5 HAZİRAN YAY BURCUNDA AY TUTULMASI DOLUNAY

Sevgili Boğalar Ay ve İkizler aksının ilk Ay tutulması ve  bu Dolunay’a  Neptün / Mars kavuşumunun gergin açıları eşlik edecek Dolunay ilişkileri de anlattığı için bu konularla ilgili zorluklar ve hayal kırıklıkları olabilir. Sizler bu tutulmayı 8.-2. Ev aksınızda   yaşayacaksınız, mali bütçeniz konusunda daha önceden hesaplamadığınız gözden kaçırdığınız konularla ilgili konular karşınıza çıkabilir. Başkalarından gelen kaynaklarla ilgili farkındalıklar yaşayabilirsiniz ve bu tip gelirlerinizde azalmalar olabilir. İşinizden veya eşinizin kaynaklarıyla ilgili sıkıntılar olabilir, vergi, sigorta, kredi ,ortaklıktan veya ortaklı işlerden edinilen gelirlerde ya da eşinizin gelirlerinde zorlanmalar olabilir, bu konularla ilgili işler hayal ettiğiniz gibi iyi gitmeyebilir o yüzden kendi gelirinize odaklanmanın , kendi kaynaklarınıza ve yeteneklerinize güvenmenin farkına varacağınız bir süreç olabilir. Bütçe konusunda bazı sonlanmalar yaşarken yeni kararlar da alabilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte okült, metafizik , ölüm ötesi konularla ilgili farkındalık kazanabilir, bu konularla ilgili araştırmalar yapabilir. 8.evinizde 15 derece civarında gezegenleriniz varsa daha çok etkilenebilirsiniz.

18 HAZİRAN MERKÜR YENGEÇ BURCUNDA 3. EVİNİZDE GERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR

Yakın çevre, akrabalar, ticaret, eğitim ve kısa yolculuklarla ilgili konularda iletişim bozuklukları ve duygusal anlamda yıpranmalar söz konusu olabilir , yeni eğitime başlamak, yeni bir ticari anlaşma yapmak konusunda dikkatli olmalısınız hatta gerekirse ertelemeniz gerekebilir. Yine bu süreçte  arabanızın bakımını yaptırmadan yolculuk yapmamanızda fayda vardır. Merkür sizlerin 5.ve 2. Evinizi de yönettiği için çocuklarla olan iletişiminizde, aşıksanız sevgilinizle olan ilişkinizde de iletişim problemleri yaşayabilirsiniz, birbirinizi yanlış anlayabilirsiniz, bu da duygusal açıdan sizi rahatsız edebilir. Tüm saydığımız konularla ilgili de kararsızlıklar yaşayabilir, mantıklı ve doğru bir karar vermede zorlanabilirsiniz bu yüzden bu geri hareketi sürecinde karar vermek yerine araştırma yapmak , planlı davranmak geri hareket bitince planlarınızı uygulamakta yarar vardır.

21 HAZİRAN GÜNEŞ YENGEÇ BURCUNA SİZLERİN 3.EVİNİZE GEÇİYOR

Tüm odak noktanız 3.ev konularında olacak ,Merkür de bu alanda geri harekette olacağı için aslında kendinizi ifade etmekte , fikirlerinizi açıklamakta sıkıntı çekebilirsiniz. Bir ticari anlaşma ve sözleşme yapma konusunda kararsız kalabilir, yakın çevre ve kardeşlerle olan iletişimizde sıkıntılar yaşayabilirsiniz, kendinizi otoriter bir tavırla ifade etmekten kaçınmanız gerekebilir Ailevi konularla ilgili çözmeniz gereken sorunlar olabilir, ailenizin bu dönemde size daha fazla gereksinimi olabilir ama onlarla olan iletişimize dikkat etmeniz gerekebilir, eski konular gündeme gelebilir. Yine bu dönemde bazılarınız bilinçaltı çalışmaları yapabilir, kendi içine çekilebilir.

21 HAZİRAN YENGEÇ BURCUNDA 3.EVİNİZDE KUZEY AY DÜĞÜMLÜ GÜNEŞ TUTULMASI

Güneş 3.evinize geçtiğinde fikirlerini konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önem kazanır. Bu konuda kişinin kendine güveni yükselir. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilir. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerine öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelidir. Bu durum, özellikle de Güneş’in bu alandan geçişi süresinde natal gezegenlerle sert açı yaptığı zamanlarda daha belirgindir.
Güneşin 3.evinize geçtiği gün gerçekleşecek “Yeniay “zamanı  ve etkileri 6 ay öncesi ve 6 ay sonrasını anlatıyor. yeni başlangıçlar yapmak, girişimlerde bulunmak için iyi bir zamandır ama Merkür retrosu devam ettiği  için dikkatli olmak gerekiyor başlangıçlar ve girişimler yerine  aslında bu süreç aranızın bozuk olduğu yakınlarınızla geçmişten gelen kırgınlıkları düzeltmek için iyi bir fırsat olabilir. Daha önceden başladığınız yarım kalan projelerinizi tamamlamak, yarım kalmış bir eğitime devam etmek de iyi sonuçlar verebilir. Ailenizle olan anlaşmazlıkları yeniden gözden geçirmek, ilişkilerinizi sorgulamak size iyi gelebilir. Belki bazılarınız ruhsal anlamda yaptığı çalışmaları tamamlama fırsatı bulabilirler.

23  HAZİRAN -29 KASIM NEPTÜN BALIK BURCUNDA GERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR 11.EVİNİZDE BURADA MARS  DA VAR

Mars gezegeninin 11.evinizde olması sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacını artıracaktır. Enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları kişiyi arkadaşlarından kopartabilir. Kişi, etrafına Marsiyen nitelikte kimseleri çekebilir. Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir bu alanda aynı zamanda Neptün geri hareketini de bu alanda uzun bir süre yaşayacaksınız, manevi anlamda kendinizi  geliştirmek için ideal bir zamandır. Sosyal çevre , arkadaşlar , kariyerden gelen getiriler konusunda   bize acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla yüzleşmemizi sağlar. Bazılarınız bu dönemde arkadaşlarınızın gerçek yüzlerini görebilirsiniz. Sosyal çevrenizde, kariyerinizden gelen gelirlerle ilgili  bir takım gerçeklerle karşılaşabilirsiniz ve mantığımızı kullanarak  olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

25 HAZİRAN VENÜS İLERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR 2. EVİNİZDE

Parasal konularla ilgili  olumlu gelişmeler söz konusu olabilir, yatırım ve alışveriş yapmak, artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak isteyeceğiniz bir süreç olabilir. Venüs sizin yükselen burcunuzu da yönettiği için bu süreçte kendinizle ilgili değişiklikler de yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız saçınızın rengini, şeklini, giyim stilini değiştirebilir, estetik yaptırmak isteyebilirsiniz ama virüs sıkıntımız devam edebileceği için dikkatli olmakta fayda vardır.