• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

5 Haziran 2020 de Yay burcunun 15 derecesinde saat 22.12 de bir dolunay  ve bu dolunayla birlikte de Ay tutulması gerçekleşecek ve sizlerin 7. evinizde. Tutulma anında Ay, 10.evinizdeki Mars ve Neptün ile kare açı yapacak.

Ay tutulmaları daha çok bizlere duygusal etkiler verir ve etkileri 15 gün öncesinden başlar ve 15 gün sonrasına kadar devam eder. Neptün ve Mars’tan kare açı alacak bu tutulma özellikle duygusal anlamda sizi derinden etkileyebilir ve ilişkileriniz yüzünden psikolojinizin pek de iyi olmadığını hissedebilirsiniz.
7. evde gerçekleşen Ay tutulması özellikle de ilişkilerinizle ilgili yani eşiniz, partneriniz, ortağınız ve yakın arkadaşlarınızla ilgili tamamlanan, biten, netleşen bazı konuların ve hayatınızdaki enerjisini tamamlayarak hayatınızdan bazı kişilerin gidişlerinin size olan psikolojik etkilerini görüyor olacağız. Duygusal olarak biraz hayal kırıklığına uğramış, kırılmış hissedebilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili farkındalık yaratan bir tutulma olacaktır. Bazılarınız bu tutulmanın enerjisi ile evlilik kararı alırken bazılarınız da boşanabilir. Bazılarınız ortaklık kurma motivasyonunda olabilirisiniz. Bazılarınız ise ortaklığınızı bitirme kararı alabilirsiniz.

21 Hazirana kadar Güneş İkizler burcunda sizlerin yükseleninizde, 25 Haziran’a kadar geri hareketine kadar devam eden Venüs de ikizler burcunda ve KAD da İkizler burcunda .

Güneş sizlerin yükseleninizde iken parlayacağınız, fark edileceğiniz, takdir toplayacağınız, beğenileceğiniz günleri yaşıyor olacaksınız. Bütün Retrolara rağmen sahne sizin diyebilirim. Kendinize, sağlığınıza, dış görüntünüze ve ilişkilerinize odaklanacağınız bu dönemde Venüs’ün retro harekette yükseleninizde olması sağlığınızla ve ilişkilerinizle ilgili sorunlar yaratabilir. Özellikle ayın 25 ine kadar cerrahi müdahalelerden uzak durmanız iyi olacaktır.
Venüs retro harekette bazı finansal zorlanmalar yaratabileceği gibi alamadığınız bir alacağınızı bu dönemde alabilirsiniz. Ayrıca Venüs retrosunda daha önceden kaçırdığınız bir fırsat yeniden değerlendirilmek üzere yeniden karşınıza çıkabilir. Diğer taraftan ilişkilerinizle ilgili geçmişten gelen sorunları çözmeniz için de bir fırsat olacaktır. Ayın 25 inden sonra Venüs’ün düz harekete geçmesiyle, kendinizi çok daha güzel, bakımlı, iyi hissedeceğiniz ve ilişkilerinizde ters giden durumların düzelebileceği ancak yönetici gezegeniniz Merkür   retrosunun etkilerinin de farkında olmanız gerektiğini söylemeliyim.
Venüs retrosu yaratıcı yönlerinizi kullanmanız, ilham alabilmeniz için çok güzel enerjiler verir. Şiir yazmak, kitap yazmak, resim ya da beste yapmak gibi yaratıcı işlerde yüksek bir enerji ve ilham hissedebilirsiniz.

21 Haziran’dan itibaren Güneş Yengeç burcuna geçecek sizlerin 2. evinize ve Yengeç burcuna geçtiği gün 0 derecesinde halkalı bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Diğer taraftan Merkür de Yengeç burcunda olacak ancak 17 Haziran’da retro hareketine başlayacak ve 13 Temmuza kadar retro yapacak.

Güneşin 2. evinize geçmesiyle odak noktanız tamamen parasal ve maddi konulara kayacaktır. Merkür’ün buradaki varlığı da aklınızın fikrinizin maddi konularda olduğunu, maddi sorunlara çareler aradığınızı anlatıyor.
21 Haziran günü gerçekleşecek Güneş tutulması 0 derece Yengeç’te gerçekleşeceği için eğer 0 derece yengeç burcunun 5 derece yakınlığında bir gezegeniniz varsa bu tutulmanın etkilerini çok daha güçlü ve net hissedebilirsiniz. Eğer herhangi bir gezegen yoksa bile Yengeç burcunun bulunduğu ev olan 2. ev konuları gündeminize taşınacaktır. Güneş tutulmalarının etkileri +/- 6 ay devam edecektir. Güneş tutulması maddi konuları, kazançlarınızı ve harcamalarınızı, yatırımlarınızı gündeminize taşıyacaktır. Güneş tutulmaları yeniaylarla gerçekleştiği için yeni başlangıçlar ile ilgili kullanabileceğiniz, bir şeylerin ilk adımını atabileceğiniz günler olacaktır. Tabi çok sayıda gezegenin Retro yaptığı bir süreçte maddi değerlerle ilgili yeni bir başlangıç yapmak çok da doğru olmayacaktır. Ancak bu tutulma sürecinde alamadığınız paralarınızı tahsil etmeniz mümkün olabilir. Merkür’ün ayın başından beri olduğu Yengeç burcunda ayın 17 sinde Retro harekete başlaması ile maddi konularda konularında özellikle de paranızı yönetmek konularında sorunlara sebep olacaktır. Merkür’ün Retro yaptığı süreçler, sözleşmeleri, yazılı belgeleri ve anlaşmaları imzalamak için doğru zamanlar değildir. Özellikle de para ile ilgili, kredi sözleşmesi, iş anlaşması gibi sözleşmelere imza atmak için eğer mümkünse Retro bitimini beklemeniz çok doğru olacaktır. Diğer taraftan bir yatırım yapmak ya da büyük bir harcama yapmak da doğru değildir.
Diğer taraftan Merkür retrolarında İletişim araçlarında ve genel olarak tüm elektronik araçlarda bozulmalar, arızalar yaşanabilir. Ev aletleriniz bozulabilir.
 
Mars ay başından itibaren Balık burcunda sizlerin 10. Evinizde ve 28 Haziran’ da Koç burcuna sizlerin 11. evinize yükseleninize geçecek.

Sevgili Yükselen İkizler, eforunuz ve çabanız ayın başından itibaren kariyerinizde ve sosyal statülerinizde olacak. Kariyer alanınız son derece hareketli olurken, çok çalışacağınız çok yorulacağınız ancak koşuşturmaktan zaman zaman enerjinizin düşeceği, güçsüz hissedebileceğiniz bir süreç olacaktır. Kariyer alanınızda herkes size karşı gibi ve çabalarınız boşmuş gibi hissedebilirsiniz.

Neptün 23 Haziran da Balık burcunun 20 derecesinde geri harekete geçiyor. Sizlerin 10.evinizde

Neptün geri hareketine başlıyor manevi anlamda kendinizi geliştirmek için ideal zamandır. Ayrıca biraz önce bahsettiğim konularla ilgili bize acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla ilgili bize acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla yüzleşmemizi sağlar. Karanlık gerçeklerle yüzleşme zamanı, bu konularda kendimizi sorgulayıp gerçeklerle yüzleşebiliriz.