• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

 
5 Haziran 2020 de Yay burcunun 15 derecesinde saat 22.12 de bir Dolunay gerçekleşecek ve bu dolunayla birlikte de Ay tutulması gerçekleşecek ve sizlerin 5. evinizde. Tutulma anında Ay, 8.evinizdeki Mars ve Neptün ile kare açı yapacak.

Ay tutulmaları daha çok bizlere duygusal etkiler verir ve etkileri 15 gün öncesinden başlar ve 15 gün sonrasına kadar devam eder. Neptün ve Mars’tan ve 8. evden kare açı alacak bu tutulma özellikle duygusal anlamda sizi derinden etkileyebilir ve ilişkileriniz veya aşk hayatınız yüzünden psikolojinizin pek de iyi olmadığını hissedebilirsiniz. 5.evdeki bu tutulma kimilerinizin aşk hayatını hareketlendirebilir ve belki de aradığınız, hayal ettiğiniz aşka doğru yelken açarsınız. Ancak hayal kırıklığı yaşamamak için duygularınız kapılmadan önce duygularınızdan ve gücünden emin olmalısınız. Ebeveyn olanlarınız için çocukları gündemlerinde olacaktır.  Bu tutulma bir dolunayla gerçekleştiği için çocuklarınızla ilgili bir gelişme, bir netleşme olabilir veya tamamlanan bir durum söz konusu olabilir. Çocuklarınız  hayatlarıyla ilgili farkındalık yaşayabilirler. Diğer taraftan Venüs retrosunun da olduğu bu günlerde yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer resim, müzik, oyunculuk gibi yetenekleriniz varsa bu yeteneklerinizi aktive etmeniz ve ilham perilerinin size yardım etmesi, işten bile değil.

21 Hazirana kadar Güneş İkizler burcunda sizlerin 11.evinizde, 25 Haziran’a kadar geri hareketine kadar devam eden Venüs de İkizler burcunda ve KAD da İkizler burcunda .

25 Haziran’a kadar odak noktanız sosyal çevrenizde, arkadaşlarınızda, sosyal platformlarda, sosyal aktivitelerde ve kariyerinizin getirilerinde olacaktır. Son derece sosyal olmak isteyeceğiniz, arkadaşlarınızla bir şekilde iletişim kurmak isteyeceğiniz bir dönem olacaktır. Aynı alanda geri gitmekte olan Venüs arkadaşlarınızla olan ilişkilerde sorunlara, problemlere sebep olabilir. Belki de çözülmemiş sadece üzeri örtülmüş sorunlar çözüme ulaştırılmak üzere tekrar önünüze çıkacak ve bu sizin için bir şans olabilir. Yine bazılarınız için de kariyerinizle ilgili elinizden kayıp giden bir fırsat yeniden kapınızı çalacaktır.KAD  11.evinizdeki varlığı size bu konularda şans ve kısmet getirecektir.
11.evin iyi şans evi olduğunu da göz önüne aldığımızda Haziran ayında Venüs retrosunun iyi olan etkilerinin sizlerin hayatında var olmasını diliyorum.

21 Hazirandan itibaren Güneş Yengeç burcuna geçecek sizlerin 12. evinize ve Yengeç burcuna geçtiği gün yengecin 0 derecesinde halkalı bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Diğer taraftan Merkür de Yengeç burcunda olacak ancak 17 Haziran da retro hareketine başlayacak ve 13 Temmuz’a kadar Retro yapacak.

21 Haziran’dan itibaren kendi kabuğunuza çekilmek, iç hesaplaşmalarınızı yapmak, biraz izole olmak isteyebilirsiniz. Belki de sosyal çevrenizin size verdiği yorgunluğu biraz atmak istiyorsunuz. Bazılarınız ise sağlığınızla ilgili konulara odaklanabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili hastanelere gidip gelebilirsiniz. 21 Haziran günü gerçekleşecek Güneş tutulması 0 derece yengeçte gerçekleşeceği için eğer 0 derece Yengeç burcunun 5 derece yakınlığında bir gezegeniniz varsa bu tutulmanın etkilerini çok daha güçlü ve net hissedebilirsiniz. Eğer herhangi bir gezegen yoksa bile yengeç burcunun bulunduğu ev olan 12. Ev konuları gündeminize taşınacaktır. Güneş tutulmalarının etkileri +/- 6 ay devam edecektir. Güneş tutulmasının etkisiyle kendinizi huzursuz ve mutsuz hissedebilirsiniz, yüreğiniz daralıyormuş gibi gelebilir. Diğer taraftan gizli düşmanlıkların farkına varabilir, arkanızdan çevrilen işlerin size nasıl zarar verdiğini anlayabilirsiniz. Hem dedikodulara maruz kalabilirsiniz hem de dedikodu yapabilirsiniz.
Merkür’ün Retro yaptığı süreçler, sözleşmeleri, yazılı belgeleri ve anlaşmaları imzalamak için doğru zamanlar değildir. Özellikle de para ile ilgili, kredi sözleşmesi, iş anlaşması gibi sözleşmelere imza atmak için eğer mümkünse Retro bitimini beklemeniz çok doğru olacaktır. Diğer taraftan zihniniz eski düşünceleriniz, eski sorunlarınızla biraz fazla meşgul olabilir. Sizin için bu anlamda yorucu ve iç bunaltıcı bir süreç olabilir. Diğer taraftan iş hayatınızda özellikle ilişkiler ve iletişim açısından bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. İş kayıpları söz konusu olabileceği gibi iş sözleşmeleri yapmak ve ekip çalışmaları için de uygun bir süreç olmayacaktır.
 
Mars ay başından itibaren Balık burcunda sizlerin 8. Evinizde ve 28 Haziran’da Koç burcuna sizlerin 9. evinize  geçecek. Neptün 23 Haziran da Balık burcunun 20 derecesinde geri harekete geçiyor. Sizlerin 8.evinizde

Neptün geri hareketine başlıyor manevi anlamda kendinizi geliştirmek için ideal zamandır. Ayrıca biraz önce bahsettiğim konularla ilgili bize acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla ilgili bize acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla yüzleşmemizi sağlar. Karanlık gerçeklerle yüzleşme zamanı, bu konularda kendimizi sorgulayıp gerçeklerle yüzleşebiliriz.