• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

5 Haziran 2020 de Yay burcunun 15 derecesinde saat 22.12 de bir dolunay gerçekleşecek ve bu dolunayla birlikte de Ay tutulması gerçekleşecek ve tutulma anında Ay, 6.evinizdeki Mars ve Neptün de kare açı yapacak.

Ay tutulmaları daha çok duygusal konularda kendini gösterir. Ay tutulmaları zamanları kendiniz üzerinde çalışmak, kendiniz hakkında bilgi edinmek, elinizdeki işleri tamamlamak artık bir kenara bırakmak zamanıdır. Ay tutulmalarının etkileri 15 gün öncesinden başlar ve 15 gün sonrasına kadar devam eder. Özellikle kardeşleriniz, yakın ve uzak akrabalarınız, komşularınız ile ilgili gündemleriniz olabileceğini, yakınlarınızın hayatında tamamlanan, biten, netleşen bazı konuların farkına varabileceğinizi ve bazı yakınlarınızla ilişkilerinizi bitirme kararı alabileceğinizi ve tüm bunların size olan psikolojik etkilerini görebilirsiniz. Ayrıca eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, yolculuklar, fikirler, yazmak ve yayınlamak, seminerler düzenlemek ve bilgiyi paylaşmak, hukuksal konular ile ilgili durumlar ön plana çıkar. Mars’ın ve Neptün ’nün kare açı yapıyor olması zihinsel faaliyetlerinizin son derece fazla olacağını ve zihinsel gerginlikler yaşayabileceğini gösteriyor. Tüm bu konularda inisiyatif almalı, hızlı ve kararlı, cesur ve atak davranmalısınız. Diğer taraftan hayal kırıklığı ya da üzüleceğin olaylar ya da fedakarlık yapmanız gereken durumlar ortaya çıkabilir.

21 Hazirana kadar Güneş İkizler burcunda sizlerin 9. Evinizde, 25 Hazirana kadar geri hareketine kadar devam eden Venüs de ikizler burcunda 9. evinizde, üstelik  KAD da ikizler burcunda .

21 ine kadar adaptasyon gücünüzün ve öğrenme kapasitenizin artacağı ve hayatınızda iletişim ve zihinsel aktivitelerin önem kazanacağı bir dönem olacaktır. Daha konuşkan, daha hareketli, esnek ve çok yönlü olabileceğiniz ancak zihinsel takıntılar ve aşırı çok yönlülük dikkatinizin dağılmasına sebep olabilir. Uluslararası işler, uzakta yaşayan akrabalarınız, yabancılar, yabancı kültürler, hukuki süreçler, akademik süreçler, eğitimler ve işinizi tanıtmak konularına odaklanabilirsiniz. Venüs’ün aynı evde geri harekette olması ise dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle alakalı konularda bazı sorunlar yaratabilir. Venüs ilişkilerimizi, aşk ve sevgi konuları ile sanat ve güzellikle ilgili olduğu kadar da finansal bir göstergedir. İlişkiler konusunda akışta gitmeyen bazı durumlar olabileceği gibi parasal konularda da sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle yurtdışı ile ilgili işlerde mali kayıplara sebebiyet vermemek için yabancı müşterilerinizle ilişkilerinizde daha fazla özen göstermelisiniz. Yabancı kişilerle tanışabilirsiniz veya aşkı uzak yerlerde bulabilirsiniz ancak hayatın tadını çıkarabilmek, ilişkinizden emin olmak için Venüs retrosunun bitmesini beklemek çok doğru olacaktır. Alışılmış kalıpların dışına çıkmak isteyeceğiniz ve hayatınızda değişikler yapmak isteyeceğiniz de bir süreç olacaktır. Diğer taraftan, Uluslararası işler, uzakta yaşayan akrabalarınız, yabancılar, yabancı kültürler, hukuki süreçler, akademik süreçler, eğitimler ve ilişkilerinizle ilgili daha önce değerlendiremediğiniz ve kaçırdığınız bir takım fırsatlar tekrar gündeminize gelebilir ve bu defa fırsatlarınız daha iyi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Venüs retrosu yaratıcı yönlerinizi aktive edebilir ve yazmak gibi sanatsal konularda ilham perileri size bolca yardımcı olabilir.

21 Hazirandan itibaren Güneş Yengeç burcuna geçecek sizlerin 10. evinize ve Yengeç burcuna geçtiği gün yengecin 0 derecesinde halkalı bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Diğer taraftan Merkür de Yengeç burcunda olacak ancak 17 Haziran da retro hareketine başlayacak ve 13 Temmuza kadar retro yapacak.

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile konuşmanın yanı sıra dinlemeyi, empati kurabilmeyi ve duygusal destek verebilmeyi deneyimlemeye başlayacağımız bir sürece girmiş olacağız. Hayatınızda aile ve ailevi değerlerin artacağı, ailemizle ve ebeveynlerimizle birlikte olmak isteriz. Odak noktanız kariyer hayatınızda, sosyal statünüzde ve ailenizde olacaktır. 21 Haziran günü yeniayla birlikte yengeç burcunun sıfır derecesinde gerçekleşecek olan güneş tutulması ile kariyeriniz, kariyer alanınız, toplumsal statünüz veya ailevi konularda bir takım şanslar elde edebileceğiniz ve yeni başlangıçlar yapabileceğiniz zamanı işaret edecektir.  Bu tutulma 0 derece Yengeç’te gerçekleşeceği için eğer 0 derece Yengeç burcunun 5 derece yakınlığında bir gezegeniniz varsa bu tutulmanın etkilerini çok daha güçlü ve net hissedebilirsiniz. Eğer herhangi bir gezegen yoksa bile Yengeç burcunun bulunduğu ev olan 10.ev konuları gündeminize taşınacaktır. Güneş tutulmalarının etkileri +/- 6 ay devam edecektir.
Güneş tutulması ile kariyer alanınızda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kariyer değişikliği, terfi, bölüm ya da departman değişikliği söz konusu olabilir bazılarınız için ise evlilik, aile kurmak ya da boşanmak söz konusu olabilir ancak Merkür retrosunun etkilerini göz ardı edemezsiniz.
Bildiğimiz üzere iletişim gezegeni Merkür geri hareketteyken iletişim konularında sorunlar yaratabilir. Özellikle patronlarınız, amirleriniz, otorite figürleri veya ebeveynlerinizle ilişkilerinizde karşılıklı anlaşılamama, veya yanlış anlaşılma sonucu sorunlar yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan her türlü iletişim sorunu olabileceği için yanlış kişiye yanlış mail gönderebilirsiniz. Bilgisayarınız, ofiste veya evde kullandığınız elektronik aletler bozulabilir.
Önemli bir konu da Merkür retrosunda sözleşme imzalamak çok da doğru bir karar olmayacaktır. Sizi yanıltabilir, bu yüzden mümkünse sözleşme gibi imza gerektiren işleri Retro bitimine bırakmanız çok iyi olacaktır.

MARS ay başından itibaren Balık burcunda sizlerin 6. evinizde ve 28 Haziranda Koç burcuna sizlerin 7. geçecek

Ayın başından itibaren çok çalışıp yorulacağınız bir ay olacaktır. Mars 6. Evdeyken enerjinizi, çabamızı, eforunuzu işinize verirsiniz. İş alanınızda bolca gayret gösterebilirsiniz. İş arkadaşlarınızda ekip çalışmalarında enerjik ve istekli olursunuz ancak Mars balık burcunda çok rahat etmediğinden enerjinizi boşa harcıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Sanki çabalarınız boşa gidiyor gibi düşünebilirsiniz. Bazılarınız ise eforunu ve çabasını sağlığı ile ilgili konularda verecektir. Sağlığınız gündeminizde önemli yer tutabilir.  Eğer çalışmayan bir yükselen terazi iseniz günlük rutinleriniz için bolca efor sarf edebilirsiniz. Koşuşturmaktan yorulabilirsiniz. Bazılarınızın eforu hayvan dostları ile ilgili olabilir. 28 Haziran’dan sonra ise eforunuz ilişkilerinizle ilgili olacaktır.

Neptün 23 Haziran da Balık burcunun 20 derecesinde geri harekete geçiyor. Sizlerin 6.evinizde

Neptün geri hareketine başlıyor ve Neptün geri hareketi manevi anlamda kendinizi geliştirmek için ideal zamandır. Ayrıca işinizle veya sağlığınızla ilgili konularla ilgili bize acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla yüzleşmemizi sağlar.Karanlık gerçeklerle yüzleşme zamanı, bu konularda kendimizi sorgulayıp gerçeklerle yüzleşebiliriz