• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

21 HAZİRAN’A KADAR GÜNEŞ İKİZLERDE 8.EVDE VENÜS GEZEGENİ DE AYNI ALANDA  GERİ HAREKETTE

21 Haziran’a kadar tüm odağınız ; ortaklaşa gelir-giderlerinizde ,miras , vergi, stopaj, trafik cezaları, nafaka, tazminat, kredi, kredi kartı ödemeleri, borç ve alacak  konularında olacaktır. Venüs bu alanda geri harekette olduğu için mali tablonuza çözümler getirmekte , gelirlerinizle kredi ödemeleriniz, sigorta, vergi, tazminat , nafaka, stopaj gibi ödemelerinizi dengelemekte zorlanabilirsiniz. Ortaklaşa işlerde, eşinizden gelen maddi gelirlerde de azalmalar olabilir, bazılarınız boşanmışsa nafaka almakta zorluk çekebilir, bazılarınız kredi borcunu ödemekte zorlanabilir ,bazılarınızın eskiden kalma bir ödemesi varsa zor durumda bırakabilir fakat bazılarınız da bu dönemde   bir türlü alamadığınız bir alacağınızı alabilirsiniz. Venüs ilişkiler ve ortaklıklar ve aşk evinizi de anlattığı için eski bir aşk hayatınıza girebilir fakat bu konuda dikkat etmeniz gerekebilir Venüs geri harekette iken  eski aşklara rağbet etmek pek iyi sonuçlar getiremeyebilir. Venüs sizlerin aynı zamanda 12.evinizin de yöneticisi olduğu için bu dönemde aşk ilişkilerinde zorlanmalar yaşayabilirsiniz, duygularınızı rahat dile getiremeyebilirsiniz, bazılarınızın takıntıları ve korkuları gündeme gelebilir bu dönemi daha rahat atlatmak için sabırlı ve mantıklı davranmanız gerekebilir sevgili Akrepler.

5 HAZİRAN YAY BURCUNDA GÜNEY AY DÜĞÜMLÜ AY TUTULMASI DOLUNAY

 Biliyorsunuz Ay düğümleri  Mayıs ayının 5.de burç değiştirip  Yay ve İkizler aksına geçmişti ve 5 Haziran’ da bu aksta  ilk Ay tutulması yani  bir Dolunay yaşayacağız. Bu Dolunay’a Neptün / Mars kavuşumunun gergin açıları eşlik edecek Dolunay ilişkileri ve duygusallığı da anlattığı için ilişkilerle ilgili zorluklar, yanılgılar, aldanmalar, duygusal  bitişler ve yıpranmalar  olabilir. Sizler bu tutulmayı 2-8 .evler aksında yaşayacaksınız. Dolunay 2. evinizde gerçekleştiğinde, parayı, mülkü, aileyi ve varlıkları çevreleyen konular ortaya çıkar, gelirinizi, varlıklarınızı ve bütçenizi , harcamaları yeniden değerlendirebileceğiniz bir zaman olabilir bazılarınızın uzun süredir alamadığı parası varsa bunu alabilirsiniz, belki bir mülk satışı olabilir, bazılarınızın miras, nafaka, kredi, sigorta gibi gündemleri olabilir bu konularla ilgili net sonuçlar elde edebilirsiniz. Aslında bu Dolunay'ın sizin için mesajı, sürüncemede kalan bütçeniz konusunda bir farkındalık , bir aydınlanma ve  önceden farkına varamadığınız konulara ışık tutmasıdır. Nerelere ne kadar  harcıyorsunuz ve gelirinizi nasıl düzenleyeceksiniz tüm bu konularda bir netlik olabilir, belki bazılarınızın bu dönemde bir borcu, bir kredi ödemesi bitebilir, bazılarınızın da unuttuğu bir borcu çıkabilir. Bu Dolunay maddi konularda  sizi neyin rahat ettirdiğini anlama, bazı harcamalarınızı kısma kararı alma, bütçeniz için planlama yapma zamanı iyi değerlendirin lütfen.

18 HAZİRAN MERKÜR YENGEÇ BURCUNDA   9.EVİNİZDE GERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR VE 13 TEMMUZ’A KADAR DEVAM EDECEK

9. ev  inanç kavramıyla da ilişkilendirilmiştir. Kendinize veya daha yüksek bir varlığa olan inancınızı, hayat görüşünüzü sorgulayabilirsiniz, geleceği düşünmenin zamanı gelmiş gibidir. Şimdi yaptığınız her şey hayatınızı  nasıl etkiliyor, genel hayat felsefeniz nedir? Gerçekten istediğiniz gibi mi yaşıyorsunuz ? Tüm bu soruları yanıtlamaya çalıştığınız, hayatınız  hakkında farklı düşündüren kitapları keşfedebilir, nerede olmak istediğinizi yeniden sorgulamak  için kendinize  biraz zaman ayırabilirsiniz zaten siz kendinizi şifalandırma konularında başarılısınız.
Bu alanda geri hareket eden Merkür aynı zamanda daha önce başarısız olmuş sınavlara tekrar girmek veya eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak, okumak için bu zamanı kullanabilirsiniz .Bu süreçte yeni bir eğitime başlamak, uzak yerlere seyahat etmek ile ilgili gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve tüm bu konular ile ilgili kararsızlıklara da hazırlıklı olmak gerekebilir. Merkür, nerede olduğunuzu görmenizi ister, böylece nereye gitmek istediğiniz konusunda netleşebilirsiniz. Bazen sadece durmak ve geriye bakmak zorundayız. Uluslararası ticaret, uzak akrabalar, seminer, medya, yayıncılık, yüksek öğretim, hukuksal konularla ilgili durumlarda gecikmeler, yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir dikkatli olmakta fayda var, dikkatli olunmadığı takdirde duygusal  sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

21 HAZİRAN GÜNEŞ YENGEÇ BURCUNA SİZLERİN 9 .EVİNİZE GEÇİYOR

Bu süreçte hayatınızın odak noktası toplumsal statü, iş ve kariyer konuları, ailenizdeki ebeveynlerle ilgili konular , çalışma hayatı , hukuki davalar, rutin işler ve sağlık  olacaktır. Bazılarınız işi dolayısıyla uzak yerlere seyahat edebilir ya da seyahat organizasyonlarıyla, turizmle ilgili bir iş yapabilir. Bazılarınızın işi  yabancılarla bağlantılı, uzak yerlerde olabilir ya da yanınızdaki çalışanlarınız yabancılarla ilgili işlerde sizlere  katkıda bulunabilir. Bazılarınız bu dönemde daha önce çalıştığı yerden iş teklifi alabilir. Kimileriniz yüksek eğitime başlamak isteyebilir, yalnız aynı alanda Merkür geri hareketini unutmayalım sevgili yükselen Akrepler   13 Temmuz’a kadar yeni bir eğitime başlamak, yeni bir iş anlaşması yapmak  için uygun zamanlar değildir ama tabi ki hepimiz hayatımızın akışını geri hareketlere göre şekillendiremiyoruz sizin için çok önemli ise mutlaka  anlaşmalar ve sözleşmeler yapmanız gerekiyorsa da kılı kırk yararak en ince ayrıntıları göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz. ,

21 HAZİRAN YENGEÇ BURCUNDA 9.EVİNİZDE KUZEY AY DÜĞÜMLÜ GÜNEŞ TUTULMASI

Güneş 9.evinize geçtiği gün aynı zamanda Güneş tutulması yani bir yeni ay yaşayacağız ve bu tutulma 0 derecede olacak ve  0 veya 0- 5 derece yakınlıkta bir gezegeniniz varsa daha fazla etkilenebilirsiniz. Etkilerini 6 ay öncesi veya 6 ay sonrası hissedebilirsiniz. 9. ev, yaşamınızdaki “düzenli” deneyimlerin ötesinde büyümenizi, keşfetmenizi ve genişlemenizi sağlar, size 9.ev konuları ile ilgili fırsatlar söz konusu . Her türlü hukuki konular, yabancılarla ilgili işler, uzak ve yakın akrabalarla ,ticari konularda fırsatlar söz konusu olabilir. Buradaki Yeni Ay, düzenli rutinlerle biraz huzursuzluk ve memnuniyetsizlik getirebilir ama fikrinizi genişleten, macera  ruhunuzu besleyen ve hayal gücünüzü yansıtan yeni projeler veya aktiviteler başlatmak için yeni planlar yapmanızı sağlayabilir. Bu alanda 13 Temmuz’a kadar  yani Merkür retrosu bitince de tüm planlarınızı ve yeni kararlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Yaşamınız için yeni bir bakış açısı, okuduğunuz veya öğrendiğiniz felsefi veya manevi bir şey veya sizi hayatınızdaki sıradan rutinlerden uzaklaştıracak bir macerayla kendinizi yenilenmiş gibi hissedebilirsiniz, bazılarınız ruhani konularda kendini geliştirmek isteyebilirsiniz.

23  HAZİRAN -29 KASIM NEPTÜN BALIK BURCUNDA GERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR  5.EVİNİZDE BURADA MARS  DA VAR

Mars ay boyunca aşk hayatınızda denge sağlamak üzerine size bir dürtü verebilir, çocuklarla ilgili gündemler dikkat çekici olabilir ,bazılarınız hobilerinizle ilgilenebilirsiniz, yaratıcı yönleriniz tetiklenebilir kendinizi ifade etmek için güdüsel bir şekilde harekete geçmek isteyebilirsiniz. Bu alanda Neptün de var bu yüzden harekete geçmek için gereken eforu ve enerjiyi düşürebilir. Ama harekete geçmek, tepki vermek, kararlı olmak ya da dayanıklı olmak gereken zamanlarda pasif ya da atıl bırakan etkileriyle başa çıkmak zor olabilir. Fiziksel enerjiyi düşürebilir, hatta bir müddet için tembelleştirebilir de. Aşk hayatınızda kendinizi daha güçsüz hissedebilirsiniz, aşk ilişkileriniz konusunda net olamayabilirsiniz, yanılgılar, aldanmalar söz konusu olabilir. Neptün ’nün bu alanda geri gitmesi çocuklarla ilgili konularda, aşk hayatınızda  bir takım gerçeklerle yüzleşebileceğinizi de anlatıyor ama aynı zamanda Neptün burada iken yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz yeni hobiler edinebilirsiniz.

25 HAZİRAN VENÜS İLERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR  8.EVİNİZDE

Yaklaşık bir ay sürecek bu transit, başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönemi anlatıyor. Kimileriniz bu zamana kadar tahsil edemediği alacaklarını tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, sekizinci ev partnerinizin finansal durumunu da gösterdiği için, partnerinizin, eşinizin, iş ortağınızın ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler artış gösterebilir. Miras beklentisi olduğu bir dönem olabilir ve olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu dönem, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur . İlişkiler konusunda da rahat edebileceğiniz bir zaman dilimidir, her türlü ilişki bu dönemde daha rahat akabilir.