• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

Sizlerin yükseleninizde, 5 Haziran 2020 de Yay burcunun 15 derecesinde saat 22.12 de bir dolunay gerçekleşecek ve bu Dolunayla birlikte de Ay tutulması gerçekleşecek ve sizlerin tutulma anında Ay, 4.evinizdeki Mars ve Neptün ile kare açı yapacak.

Ay tutulmaları daha çok duygusal konularda kendini gösterir. Ay tutulmaları zamanları kendiniz üzerinde çalışmak, kendiniz hakkında bilgi edinmek, elinizdeki işleri tamamlamak artık bir kenara bırakmak zamanıdır. Ay tutulmalarının etkileri 15 gün öncesinden başlar ve 15 gün sonrasına kadar devam eder.  İlişkilerinizle ilgili konuların gündem olacağı, ilişkide bulunduğunuz kişilerle, eşiniz, partneriniz, yakın arkadaşınız veya ailenizden bireylerle karşılıklı olarak kişiliğinizi ortaya koymaya çalışacağınız, ilişkilerinizle ilgili konularda netleşme ve farkındalık sağlayacaktır. Bazılarınız ilişkilerinizin aslında çok da iyi gitmediğini ve sorunlarınız olduğunu fark ederek,  kopma noktasında olduğunuzu anlayabilirsiniz ve kopuşlar yaşayabiliriz. Bazılarınız da evlilik gibi kararlar alabilirsiniz. Tüm bu konularda inisiyatif almalı, hızlı ve kararlı, cesur ve atak davranmalısınız. Diğer taraftan hayal kırıklığı ya da üzüleceğin olaylar ya da fedakarlık yapmanız gereken durumlar ortaya çıkabilir.

21 Hazirana kadar Güneş İkizler burcunda sizlerin 7. Evinizde, 25 Haziran’a kadar geri hareketine kadar devam eden Venüs de ikizler burcunda 7. Evinizde, üstelik  KAD da İkizler burcunda .

21ine kadar adaptasyon gücünüzün ve öğrenme kapasitenizin artacağı ve hayatınızda iletişim ve zihinsel aktivitelerin önem kazanacağı bir dönem olacaktır.Daha konuşkan, daha hareketli, esnek ve çok yönlü olabileceğiniz ancak zihinsel takıntılar ve aşırı çok yönlülük dikkatinizin dağılmasına sebep olabilir. Güneş 7.evinizdeyken, ikili ilişkileriniz hareketlenmeye ve dikkat çekmeye başlar. Tanınmış, önemli kişiler veya herkesin ilgisini çekebilen kişiler hayatınıza girebilir. İlişkileriniz sayesinde güç elde edebilirsiniz. İş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak, paylaşmaya açık olmak size kazandıracaktır. Güneş 7. Evdeyken işiniz, partneriniz, ortağınız ya da ailenizin hayatları ile ilgili konularla ilgilenmeniz, onlara yardımcı olmanız gerekebilir.Güneş ve Venüs ve KAD 7.evdeyken evlilik kararı alabilirsiniz.
Ancak Venüs’ün 7.evinizdeki geri hareketi ilişkilerinizde sorunlara sebebiyet verebilir. Diğer taraftan eski sorunlarınız yeniden gündeme gelebilir ya da ilişkilerinizle ilgili kaçırdığınız fırsatlar tekrar gündeminize gelebilir.Eski sevgiliniz ya da eski eşiniz veya uzun süredir görüşmediğiniz yakın bir arkadaşınız tekrar hayatınıza girebilir.

21 Hazirandan itibaren Güneş Yengeç burcuna geçecek sizlerin 8. evinize ve Yengeç burcuna geçtiği gün Yengeç’ in 0 derecesinde Yeniayla birlikte halkalı bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Diğer taraftan Merkür de yengeç burcunda olacak ancak 17 Haziran da Retro hareketine başlayacak ve 13 Temmuza kadar Retro yapacak.

Güneşin Yengeç burcuna geçmesi ile konuşmanın yanı sıra dinlemeyi, empati kurabilmeyi ve duygusal destek verebilmeyi deneyimlemeye başlayacağımız bir sürece girmiş olacağız. Hayatınızda aile ve ailevi değerlerin artacağı, ailemizle ve ebeveynlerimizle birlikte olmak isteriz. 21 Haziran’dan itibaren ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili, konular öncelik kazanmaya başlayacaktır. Bu süreçte özellikle parasal konularda başkalarına bağlı hareket etmek durumunda kalabilirsiniz.  Miras konuları ya da tazminat gibi alacaklar ile kredi, vergi, sgk gibi ödemeler de gündeminizi meşgul edecektir. Diğer taraftan risk taşıyan durumlar ve ameliyatlar da söz konusu olabilir.
21 Haziran günü Yeniayla birlikte Yengeç burcunun sıfır derecesinde gerçekleşecek olan Güneş tutulması ile 8.ev konularında bir takım şanslar elde edebileceğiniz ve yeni başlangıçlar yapabileceğiniz zamanı işaret edecektir.
Bu tutulma 0 derece Yengeç’te gerçekleşeceği için eğer 0 derece Yengeç burcunun 5 derece yakınlığında bir gezegeniniz varsa bu tutulmanın etkilerini çok daha güçlü ve net hissedebilirsiniz. Eğer herhangi bir gezegen yoksa bile yengeç burcunun bulunduğu ev olan 10 Ev konuları gündeminize taşınacaktır. Güneş tutulmalarının etkileri +/- 6 ay devam edecektir.
Güneş tutulmasının etkilerini Merkür retrosunun etkileri ile birlikte düşünmek gerekir. Yeni başlangıçlar için çok uygun olan bu tutulma zamanı Merkür retrosu ile değerlendirilmelidir.
Merkür’ün  Retro harekette olması özellikle de parasal konuları konuşmak, planlamak, kredi almak, borç almak ya da vermek, ortaklık kurmak  için ya da başkalarının paralarını yönlendirmek için uygun zamanlar değildir. Merkür retrosunda imza gerektiren, kredi sözleşmesi gibi sözleşmelerin imzalanmaması en doğru karar olacaktır. İstediğiniz krediyi alamayabilirsiniz ya da sonrasında krediyi ödemekte zorluk yaşayabilirsiniz.

MARS AY BAŞINDAN İTİBAREN BALIK BURCUNDA SİZLERİN 4. EVİNİZDE VE 28 HAZİRANDA KOÇ BURCUNA SİZLERİN 5. EVİNİZE GEÇECEK

 Ayın başından itibaren çabanız ve eforunuz ailevi meselelerde, ebeveyn lerinizde, topraklarınızda, gayrimenkullerinizde, evinizde ve yaşadığınız yerde olacaktır. Enerjinizi ailevi meseleler için harcarken boşa çaba sarf ettiğinizi, çabalarınızın karşılığını alamadığınız düşünebilirsiniz. Mars 4. evdeyken evinizde tadilat, tamirat yapabilirsiniz, ya da taşınabilirsiniz. Ev kazalarına dikkat etmelisiniz. Diğer taraftan aile içerisinde gerginlikler, tartışmalar ve kırgınlıklar yaşanabilir. Aile ilişkilerinizde sağduyulu davranmalı, sakinliğinizi korumalısınız.
Ayın 28’ inden sonra ise enerjinizi aşk hayatınıza, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklerinize, sportif aktivitelere, spekülatif ve riskli konulara yönelecektir.

NEPTÜN 23 HAZİRAN DA BALIK BURCUNUN 20 DERECESİNDE GERİ HAREKETE GEÇİYOR. SİZLERİN 4.EVİNİZDE

Neptün geri hareketine başlıyor ve Neptün geri hareketi manevi anlamda kendinizi geliştirmek için ideal zamandır. Ayrıca özellikle  ailevi konularla  ilgili bize acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla yüzleşmemizi sağlar. Karanlık gerçeklerle yüzleşme zamanı, bu konularda kendimizi sorgulayıp gerçeklerle yüzleşebiliriz