• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

5 Haziran 2020 de Yay burcunun 15 derecesinde saat 22.12 de bir Dolunay gerçekleşecek ve bu Dolunayla birlikte de Ay tutulması gerçekleşecek, sizlerin 11 evinizde. Tutulma anında Ay, 2.evinizdeki Mars ve Neptün ile kare açı yapacak.

Ay tutulmaları daha çok duygusal konularda kendini gösterir. Ay tutulmaları zamanları kendiniz üzerinde çalışmak, kendiniz hakkında bilgi edinmek, elinizdeki işleri tamamlamak artık bir kenara bırakmak zamanıdır. Ay tutulmalarının etkileri 15 gün öncesinden başlar ve 15 gün sonrasına kadar devam eder.  Eğlence tarzınız, sosyal hayatınız, arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ile ilgili  durumlar, çocuklarınız, aşk hayatınız, hayatın daha rahat ve pürüzsüz akmakta olan yüzü ile ilgili konular, ümit ve beklentilerimizle, başkalarından destek beklentimizle ilgili konular vurgu kazanacaktır. Tüm bu konularda inisiyatif almalı, hızlı ve kararlı, cesur ve atak davranmalısınız. Diğer taraftan hayal kırıklığı ya da üzüleceğin olaylar ya da fedakarlık yapmanız gereken durumlar ortaya çıkabilir.

21 Hazirana kadar Güneş İkizler burcunda sizlerin 5. evinizde, 25 Haziran’a kadar geri hareketine kadar devam eden Venüs de İkizler burcunda 5. evinizde, üstelik  KAD da İkizler burcunda .

21’ne kadar adaptasyon gücünüzün ve öğrenme kapasitenizin artacağı ve hayatınızda iletişim ve zihinsel aktivitelerin önem kazanacağı bir dönem olacaktır. Daha konuşkan, daha hareketli, esnek ve çok yönlü olabileceğiniz ancak zihinsel takıntılar ve aşırı çok yönlülük dikkatinizin dağılmasına sebep olabilir. Güneşin 5. evde transit ettiği zamanlar, çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobiler ve sportif faaliyetler ilgili odağınızın arttığı zamanlardır. Çocuklarınızla ilgili konularda girişimler yapmak için iyi zaman dilimidir ancak Venüs’ün geri harekette olması bu konularda zorluklar yaratabilir. Eğer çocuklarınızla ilgili bir girişim yapacaksanız Retro bitişlerini beklemek en doğrusu olacaktır. Bu dönemde hayatınızın zevkli ve keyifli yanlarınıza, eğlenceli aktivitelere fazlasıyla zaman ayırabilirsiniz.  Venüs retrosu 5.evdeyken eski aşklarınızı tekrar hayatınıza sokabilir, belki de aşk hayatınızda kaçırdığınız bir fırsatınız var ve bu defa o fırsatı iyi değerlendirebilirsiniz. Bazılarınıza ise Venüs retrosu yaratıcı yönlerinizi aktive etmek ve kullanmak için ayrı bir enerji verecektir.
Venüs retrosunda ilham perileri sizin için çalışabilir ve sanatsal becerilerinizle ilgili muhteşem yaratımlar yapabilme şansını yakalarsınız.

21 Hazirandan itibaren Güneş Yengeç burcuna geçecek sizlerin 6. evinize ve Yengeç burcuna geçtiği gün  0 derecesinde Yeniayla birlikte halkalı bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Diğer taraftan Merkür de Yengeç burcunda olacak ancak 17 Haziran’da retro hareketine başlayacak ve 13 Temmuz’a kadar retro yapacak.

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile konuşmanın yanı sıra dinlemeyi, empati kurabilmeyi ve duygusal destek verebilmeyi deneyimlemeye başlayacağımız bir sürece girmiş olacağız. Hayatınızda aile ve ailevi değerlerin artacağı, ailemizle ve ebeveynlerimizle birlikte olmak isteriz. 0 derece Yengeç’te gerçekleşecek Güneş tutulması anında eğer 0 derece Yengeç burcunun 0-5 derece yakınlığında bir gezegeniniz varsa bu tutulmanın etkilerini çok daha güçlü ve net hissedebilirsiniz. Eğer herhangi bir gezegen yoksa bile Yengeç burcunun bulunduğu ev olan 10 ev konuları gündeminize taşınacaktır. Güneş tutulmalarının etkileri +/- 6 ay devam edecektir.
Güneş tutulmasının etkilerini Merkür retrosunun etkileri ile birlikte düşünmek gerekir. Yeni başlangıçlar için çok uygun olan bu tutulma zamanı Merkür retrosu ile değerlendirilmelidir. Güneş tutulması ile birlikte sağlık konuları, sizin kontrolünüz dışında gelişen durumlar ortaya çıkabilir. Bu tutulma çok çalışıp, çalıştığınızdan hak ettiğinizin altında kazanabileceğinizi ve egonuzu yeterince sergileyemeyeceğinizi gösterebilir. Ayrıca tutulmanın Merkür ile irtibatı ile kısa yolculuklar, yakın çevre ve kardeşler, çevrenizdeki genç kişiler, eğitim ve zihinsel faaliyetler alanında hızlı ve ani gelişen durumlar söz konusu olabilir.
Merkür’ün 6.evdeki retro hareketi ise iletişim becerileri, hastalık ve zayıflıklar, astlarla, hizmet eden kişilerle, iş ortamıyla ve sonradan edinilen becerilerle ilgili konularda zorluklar ve terslikler, iletişim kazaları, kırgınlıklar söz konusu olabilir. İş sözleşmeleri yapmak, yeni bir işe başlamak ya da başvuru yapmak, ekip çalışmaları yapmak ya da hastalığınızın tedavilerine başlamak için Merkür retrosu doğru zamanlar olmayacaktır. Çalışmayan yükselen Kovalar için de günlük rutinlerinde ve ilişkilerinde problemler yaşayabilirler. Cep telefonlarını, evlerindeki elektronik aletler bozulabilir ve yakınları ile iletişim sorunları yaşayabilirler.

MARS AY BAŞINDAN İTİBAREN BALIK BURCUNDA SİZLERİN 2. EVİNİZDE VE 28 HAZİRANDA KOÇ BURCUNA SİZLERİN 3. EVİNİZE GEÇECEK

Ay başından itibaren eforunuz, çabanız parasal konularda olacaktır. Kazanç elde etme motivasyonunuz oldukça yüksek olacaktır. Ancak balık burcunda olan Mars boşa çabaladığınız, enerjinizi boşa harcadığınızı hissettirebilir. Parasal konular veya sahip olduğunuz değerlerle ilgili tartışma, çekişme, agresyon yaşayabilirsiniz.

NEPTÜN 23 HAZİRAN DA BALIK BURCUNUN 20 DERECESİNDE GERİ HAREKETE GEÇİYOR. SİZLERİN 2.EVİNİZDE
Neptün geri hareketine başlıyor ve Neptün geri hareketi manevi anlamda kendinizi geliştirmek için ideal zamandır. Ayrıca özellikle para, parasal konular, alacak verecek durumları, borçlarınız ve öz değeriniz konuları ilgili bize acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla yüzleşmemizi sağlar. Karanlık gerçeklerle yüzleşme zamanı, bu konularda kendimizi sorgulayıp gerçeklerle yüzleşebiliriz