• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

21 HAZİRAN’A KADAR GÜNEŞ İKİZLERDE 4.EVDE VENÜS BU EVDE GERİ HAREKETTE

 ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Bazılarınızın ailesi size gereksinim duyduğu bir dönem olabilir, aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. Aile ilişkilerinin  vurgulandığı  bir dönemdir. Bazılarınız  kendisini yeniden yapılandırmak için gerekli kararları almak isteyebilir. Venüs bu alanda eri gittiği için ailenizle, büyüklerinizle, babanızla, kardeşlerinizle, yakınlarınızla olan ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Evinizle ya da gayrimenkullerinizle ilgili sorunlar çıkabilir. Bu dönem taşınmak, gayrimenkul almak veya satmak, evinizde tadilat yapmak için uygun bir zaman dilimi olmayacaktır. Parasal konularda da zorlanmalar olacaktır, bu dönemde eski aile konuları, eve ait konular gündeme tekrar gelebilir ve bu konularda uzlaşmak zor olabilir. Bu süreçte ev taşımak, ev alım-satımı yapmak, evde tadilat yapmak için uygun zamanlar değildir. 25 Haziran’ı beklemek gerekir çünkü bu tarihte Venüs düz hareketine başlayacak.
 
5 HAZİRAN YAY BURCUNDA 15 DERECEDE GÜNEY AY DÜĞÜMLÜ AY TUTULMASI DOLUNAY 10.EVDE

Biliyorsunuz Ay düğümleri  Mayıs ayının 5.de burç değiştirip  Yay ve İkizler aksına geçmişti ve 5 Haziran’ da bu aksta  ilk Ay tutulmasını yani  bir Dolunay yaşayacağız. Bu Dolunay’a Neptün / Mars kavuşumunun gergin açıları eşlik edecek Dolunay ilişkileri ve duygusallığı da anlattığı için ilişkilerle ilgili zorluklar, yanılgılar, aldanmalar, duygusal  bitişler ve yıpranmalar  olabilir. Sizler bu tutulmayı 10.evinizde yaşayacaksınız ve kariyer konularında yeni kararlar alabilirsiniz. Aynı zamanda bazılarınız  şimdiye kadar farkında olmadığı yeni kariyer fırsatlarını görebilir. Ayrıca bu Dolunay zamanı bazılarınız bir iş projesine veya kariyerine son verebilir. Daha kişisel bir düzeyde, yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızla yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilir, şu anki rolünüzden memnun musunuz?  Bazılarınızın ebeveynleri konusunda fark etmediğiniz konular ortaya çıkabilir. Ayrıca bazılarınız bu dönemde ev konuları, ailesel konular ile  uğraşabilirsiniz ,bazılarınız ev taşımaya karar verebilirsiniz fakat Venüs retrosu var  bu yüzden bu konularla ilgili planlamalar yapmak daha iyidir eğer taşınma veya iş değişikliği yapacaksanız Venüs retrosunu ve Merkür retrosunu göz önünde bulundurun lütfen

18 HAZİRAN MERKÜR YENGEÇ BURCUNDA 5.EVİNİZDE GERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR VE 13 TEMMUZ’A KADAR DEVAM EDECEK
Yaratıcı tarafınızın azaldığını yeterince ilham alamadığınızı düşünebilirsiniz. Bu dönemde en güzeli  kişisel yeteneklerinizi gözden geçirip , kendinizdeki, eksiklikleri fark ederek yeteneklerinizi yeniden gözden geçirmek , hangi konulara daha fazla yeteneğiniz olduğunu keşfetmektir. Borsa gibi  yatırım konuları ile uğraşanlar için bu dönemde  yatırım yapmaları  pek önerilmez. Ayrıca aklınızın aşk ilişkilerinde ve çocuklarda olduğu bir dönemdir, kiminizin çocuklarıyla , onların eğitimleri veya problemleriyle uğraşacağı bir süreç olabilir, kiminizin aşık olduğu kişiyle iletişim sorunları olabilir, kendinizi iyi ifade edemeyebilirsiniz bu dönemde ilişkinizi gözden geçirmek için daha az görüşmeye özen gösterip cümlelerinizi akıl ve mantık süzgecinden geçirmelisiniz. Diğer taraftan Merkür Retro hareketteyken eski bir aşkınız tekrar gündeme gelebilir ama eksten next olmaz unutmayın eski aşklara rağbet etmeyin Retro bitince bir bakmışsınız eski aşk ortadan kaybolmuş. 5.ev aynı zamanda hayattan keyif aldığınız alandır bu süreçte bazılarınız hayattan keyif almayabilir eskisi gibi hiçbir şeyin tadının olmadığını düşünebilir ama bu duygu Merkür düz hareketine geçince biter merak etmeyin sevgili yükselen Balıklar. Ayrıca sportif faaliyetleri de bu alanın konusudur belki bazılarınız bu dönemde spor yapmayı bırakmışsa tekrar başlayabilir.

21 HAZİRAN GÜNEŞ YENGEÇ BURCUNA SİZLERİN 5.EVİNİZE GEÇİYOR

Güneş’in 5.evinizde olması çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlar. Bazılarınız sportif alanda kendisini kanıtlamak isteyebilir. Bazılarınız bu dönemde hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitilere daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Tüm odak konunuz kendinizi eğlendirmek, aşk ilişkileri , hobileriniz ve çocuklarla olan ilişkilerinizdir kendinizi  bu alanlarda göstermek ister, yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz hobiler edinmek isteyebilirsiniz.

21 HAZİRAN YENGEÇ BURCUNDA 0 DERECEDE HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI 5.EVDE

Güneşin 5.evinize geçmesi ile aynı zamanda yani 21 Haziran’da yengeç burcunda 0 derecede güneş tutulması yaşayacaksınız. Özellikle kendi yaratıcılığınızın etrafınızdaki dünyayı etkileme şeklinden zevk alarak, başkalarından onay ve geri bildirim gerekliliğinin farkında olacaksınız. Bu sizin için tutkulu bir zaman olabilir ve normalden daha cesur hissedebileceğiniz bir zaman olabilir. Bu dönemde başka aşklara yelken açabilirsiniz, yeni bir aşk başlayabilir gerçi Merkür retrosu devam ediyor bazılarınızın aşkı bitebilir de dikkatli olun sevgili Balıklar. Yine çocuklarla ilgili gündemleriniz olabilir. Bazılarınız çocuk sahibi olmaya karar verebilir, bazılarınız bu süreçte doğum yapabilir. Bazılarınız iyi giden ilişkisi için evlenmeye karar verebilir ama 13 Temmuzdan sonra evlenirseniz sizin açınızdan daha sağlıklı olur.

23  HAZİRAN -29 KASIM NEPTÜN BALIK BURCUNDA GERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR  1.EVİNİZDE BURADA MARS  DA VAR

13 Mayıs’tan beri Mars yükseleninizde harekete geçme ,kendini ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüzü tetikliyor. Kendinizi daha aktif ve enerjik enerjik hissetmiş olabilirsiniz.  Enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık zamanlar yaşamış olabilirsiniz.. Ego ,kendinize güven yüksek olmuş olabilir, dominant davranışlar, agresyon ve gerginlikler yaşamış olabilirsiniz. Fakat  bu alanda Neptün geri hareketine başlıyor bu yüzden bu konularda harekete geçmek için gereken eforunuz ve enerjiniz zaman zaman  düşebilir kendiniz ve yapacaklarınızla ilgi  kararlı olmak ya da dayanıklı olmak gereken zamanlarda pasif ya da atıl bırakan etkileriyle başa çıkmak zor olabilir. Fiziksel enerjiniz düşürebilir, hatta bir müddet için tembelleştirebilirsiniz de. Ayrıca bağışıklık sistemininiz zayıflayabilir; buna bağlı olarak alerjik sorunlara yol açabilir. Dikkatsizlikten, dalgınlıktan kaynaklanan kazalar, sakarlıklar görülebilir. Kendinize güven eksikliği, tatminsizlik,  korku ve endişeler söz konusu olabilir, kendinizi yönlendirmekte sorunlar görülebilir, farkında olup bununla baş etmeyi öğrenebilirsiniz.

25 HAZİRAN VENÜS İLERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR  4.EVİNİZDE

Bu ev ailevi ilişkiler, yuva, yerleşim, atalardan gelen maddi ve genetik miraslarla alakalıdır. Venüs’ün yaklaşık bir ay boyunca bu evde hareket edecek olması ev hayatım ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler yaratacaktır. Bu dönemde kişi yuvasında veya ailesinin yanındayken kendini güvende ve huzurlu hissedecektir. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, evinizi güzelleştirmek, tadilat yaptırmak isteyebilirsiniz. Transit Venüs’ün bu evde olduğu günlerde, hastalık veya zayıflıklardan belli bir ölçüde korunabilir. Fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden kaçınmak gerekir. Hızlı koşuşturmaların arasında abur cubur atıştırmak sağlığı bozabilir. Bu dönemde ev alımı veya satımı söz konusu olabilir ama Merkür retrosunu unutmayın ve dikkatli olun.