• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

18 HAZİRAN – 12 TEMMUZ  2020 MERKÜR YENGEÇ BURCUNDA GERİ HAREKETTE
Merkür geri hareketi bu kez diğer bir su grubu olan Yengeç burcunun 14. derecesinde başlıyor ve 12 Temmuz’da 5 dereceye geldiğinde ileri hareketine başlayacak. Peki Merkür Yengeç burcunda nasıl bir portre çiziyor önce bunu anlayalım. Merkür bu burçta peregrindir yani ne zararı vardır ne de faydası ne yaptığını bilemez bir haldedir. Bu süreçte kararlarımızda sezgilerimiz  ve duygularımız ön plana çıkar. Yengeç burcunda geri harekette olduğunda nostalji ön planda olabilir. Düşüncelerimizde geleneklerin, ailemizin , çocukluğumuzun hatıraları , duygusal etkiler görülür. Ailevi konularda geçmiş konular gündeme gelir  ve iletişimde özellikle de ailemizle ve çocuklarımızla olan iletişimimizde yanlış anlamalar olabilir, aile bireyleri birbirini yanlış anlayabilir, iletişimde alıngan, kaprisli tepkiler vermeye, yanlış anlamalara, yanlış ifadelere açık olabiliriz. Ev, yuva, aile konuları büyük önem taşır. Bu dönemde ev alım ve satımı, ev tadilatı yapmamakta fayda vardır. Evinizde çeşitli elektronik aletler bozulabilir yenisini almamaya özen göstermelisiniz eğer çok acilse de çok dikkatli olmalısınız.
Merkür iletişim ve teknoloji arızaları, seyahat gecikmeleri ,ayrıca bir şeylerin üzerinde durmayı, geçmişi anımsamayı veya beklenmedik bir şekilde geçmişinizden insanlarla buluşmayı anlatır. Geri dönüş süresinde eski aile fotoğraf albümlerinde gezinmek anıları tazelemek söz konusu olabilir. Kelimelerinize çok dikkat edin ve herhangi bir argümanda  çok hızlı tepki vermemeye çalışın. Telaşlı tempo karşısında bunalmış hissetmeye başlarsanız kendinize biraz zaman ayırın ve her şeyi  tekrar düşünün. Gönder düğmesine basmadan önce Facebook'taki tüm e-postalarınızı ve yayınlarınızı iki kez kontrol edin.
Bu dönemde İş görüşmeleri ,sözleşme imzalamaktan kaçının. Karar verme, müzakereler, iletişim ve ulaşım için en riskli zamanlar, bir yolculuğa çıkacaksanız, aracınızın bakımını  önceden halletmeye özen gösterin.

MERKÜR RETROSU’NUN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ
KOÇ
 Aile büyükleri ile  iletişiminde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Evinizdeki elektronik cihazlarda bozulmalar olabilir, yenisini almamaya özen gösterin. Ev alım-satım, tadilat, ev kiralamak için beklemeniz gerekebilir. Eğer acil ise de  kontratları çok iyi inceleyin en küçük yazıları bile okuyun. Aile büyüklerinizin eğer önceden bir rahatsızlığı varsa  dikkat edin tekrar sağlık problemleri olabilir.
BOĞA
Akrabalar, kardeşler, komşular, yakın arkadaşlarla iletişiminizde sıkıntılar olabilir. Konsantrasyon problemleri ,unutkanlık olabilir. Zihin bu dönem çok fazla çalışabileceğinden  alacağınız kararlarda çok dikkatli olmalısınız, yanlış kararlar verebilirsiniz.. Seyahat planlarınız varsa ertelenmeler, aksamalar meydana gelebilir. Anlaşma ve sözleşmeler yapmayın. Yazılı, sözlü, yazışmalarda yanlış anlaşılmalar olabilir mesajlar yanlış kişilere gidebilir dikkatli olmaya özen gösterin.
İKİZLER
Parasal konularda  gözden kaçan ödemeler söz konusu olabilir. Bu süreçte her türlü harcamalarınıza dikkat etmekte fayda vardır. Özellikle internet alışverişlerinizde sıkıntılar olabilir, ödemelerinizi doğru hesaba yaptığınızdan emin olun, hatta bu süreçte internetten alışveriş yapmayın. Bazılarınız ise  önceden  başvurduğu  iş  varsa haber alabilir ama bu dönem yeni bir işe başlamak için uygun değildir.
YENGEÇ
Hayata nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir. Görüntünüzde bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız erteleyin bu süreci araştırma yaparak geçirin . Kendinizi  istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz.  Yeni bir işe başlamak için  acele kararlar vermeyin. Yeni bir ilişkiye veya ortaklık kurmaya  başlamak için retronun bitmesini bekleyin. Fiziksel sağlığınıza özen göstermeniz gerekebilir bu dönemde.
ASLAN
Merkür 12. evde geri dönüşe geçtiğinde, geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyaç çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
BAŞAK
Eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelebilir. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
TERAZİ
Merkür geri hareketinde eski işlerle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek iyidir. Bazen bu geçişte iş kaybı olabilir, bir yönetici veya takım lideri ile iletişim sorunları olabilir. Yanlış anlamalar hayal kırıklığına neden olabilir Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin.
AKREP
Geleceği düşünmenin zamanı geldi. Genel hayat felsefeniz nedir? Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. Bu, daha önce başarısız olmuş sınavlara tekrar girmek veya eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak  için bu zamanı kullanın. Nerede olmak istediğinizi yeniden görselleştirmek için biraz zaman ayırın. Ancak, genel olarak,  seyahat planlarının  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar  için hazırlıklı olun. Merkür, nerede olduğunuzu görmenizi ister, böylece nereye gitmek istediğiniz konusunda netleşebilirsiniz. Bazen sadece durmak zorundayız.
YAY
Merkür geri hareketi paylaşılan kaynakların evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp almadığınızı   öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir.
OĞLAK
Evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür geri hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf   birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan harekete  geçene kadar erteleyin.
KOVA
Çalışma alanınızı, ofisinizi veya masanızı yeniden düzenleme, çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konusunda  bir takvim veya yapılacaklar listesi oluşturmak gerekebilir. İş arkadaşlarınızla tekrar iletişim kurun ve / veya onlarla ilişkinizi düşünün. Bazen bu geçiş iletişimde karışıklıklar olarak ortaya çıkabilir ve ekip çalışması zarar görebilir  herkesten doğru bilgileri edindiğinizi  kontrol edin. Sağlık konularında da kişisel bir envanter yapma zamanı. Bu, kendi sağlık sorunlarınız hakkında araştırma yapmak için mükemmel bir fırsat. Ertelemenin ciddi sonuçları olmadıkça, bir hastalık ya da problem için bir tedavi sürecine başlamadan önce ikinci bir görüş (Merkür doğrudan olduğunda) tavsiye edilir. Test sonuçları şimdi sonuçsuz olabilir. Yeni bir diyete başlamaktan kaçının. Yemek yiyeceğiniz yiyecekleri araştırmak, yemek tarifleri ve besin bilgilerini toplamak için zaman harcanması daha iyidir.
BALIK
Yaratıcı enerjinin geri çekilmesi olabilir. Güven kaybı, yaratıcılığın azalmasına  sebep olabilir. Kendinizi ifade etme beceriniz hakkında ne söylediğinizi kontrol edin. Bu süreç çocukları olanlar için ,onlarla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir. Çocuklarınızla zaman geçirin, gözlerinin içine bakın. Eski bir aşk ortaya çıkabilir ama sonu gelmeyebilir. Geçmiş ortaklar size  ne kadar mutlu / mutsuz hissettiğinizi hatırlatabilir. Geleneksel olarak, yeni bir aşk ilişkisi başlatmak için en iyi zaman bu  zaman değildir.