• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

KISITLAMALAR VE ÖZGÜRLÜK
21 Haziran  Yaz gündönümü başlangıcı olduğu için önemli bir gün ve  “Kozmik” annemiz  Yengeç burcunda “ Halkalı  Güneş tutulması “ yaşayacağız ve 2020’nin ilk  Güneş tutulması olacağı için heyecan verici ve de  önemli.  Peki “ Halkalı  Güneş Tutulması” ne demek?  Bu tür  tutulmada, Ay'ın Güneş’in önünden tam kavuşumlu geçişinde  çapı Güneş'ten daha küçüktür ve tutulan Güneş'in etrafında bir ışık halkası bırakır ve bu yüzden “Halkalı Güneş Tutulması” diye adlandırılır.
Güneş tutulmaları yeni işlere başlamak ve hızlı ilerlemek amacıyla kullanılabilir, kendimize  yeni hedefler belirlemek ,eski kalıpları bir kenara bırakmak adına uygun zamanlardır. Güneş tutulmalarının etkisi çok güçlüdür çünkü Dünya’ya çok yakın gerçekleşir. Her 2 ışık da (Güneş-Ay) aynı burçta olduğundan o burcun özellikleri daha fazla vurgulanır. Tutulmaların etkilerinin görülmesinin, tutulmanın gerçekleşmesinden bir kaç ay öncesinden başladığı ve bu etkilerin tutulma sonrasındaki bir kaç ay devam ettiği söylenir. Genel  anlayış ,Güneş tutulmasının etkilerinin  takip eden 1 yıl boyunca sürdüğü yönündedir.
Yılın ilk tutulması Yengeç burcunda ve Yengeç öncü  bir burç bu yüzden bu tutulma sonrası hayatımızdaki  olayların daha çabuk değiştiğini gözlemleyebiliriz. Yengeç burcu; duygusallık , aile , geçmişimiz, atalarımız , geçmişe duyulan özlem, duygusal güvenlik, beslenme, korunma, evlenmek, yuva kurmak  ,ebeveynlerimiz, özel hayatımız, çocukluğumuz, evimiz, yuvamız konularını anlattığı için önümüzdeki 1 yıl boyunca bu konular  daha fazla gündemimizde olacak.
An haritasının yükseleni Aslan ve yöneticisi Güneş an haritasının 11.evinde sosyal ortamlarda olmak, arkadaşlarla birlikte olmak kendimizi bu alanlarda ifade etmek isteriz ,sosyal alanda hareketlilik söz konusudur. Genel anlamda dışa açılmak ve  sosyal ilişkilerden daha fazla yararlanmak istediğimizi anlatır. Fakat tutulmanın Oğlak burcundaki Satürn ile  150 derecelik bir enerjisi söz konusu. Yeni bir duruma ilerlemek, aksayan  şeylerin farkına vararak bunları düzenlemek ve değiştirmek gerektiğini, koordinasyonsuzluğu, organizasyonsuzluğu, kararsızlık ve belirsizliği ifade eder. Bir şeyleri bıraktıran ya da bırak gitsin dedirten türde olayları da ortaya çıkartabilir. Yorgunluk hissi, çabuk tükenme her zamankinden fazla olabilir bu da sağlıkla ilgili  sorunlar getirebilir. Bu zorunlu olarak sabır gerektiren bir dönemdir. Sağlık sorunları baba, koca gibi erkek figürlerini  etkileyebilir.. Bu tutulmanın üzerindeki ana etki Satürn gezegeninden geliyor  aynı zamanda tutulma  5-11 aksında gerçekleştiği  için kişisel özgürlük ve sorumluluk arasında, kendini ifade etme ve kısıtlama arasında bir dengesizliğe neden olabilir.
Bu tutulma Kuzey Ay Düğümü tarafında olduğu için  Merkür tarafından yönetiliyor; iletişim, ilköğretim, ulaşım, ticaret, medya, süreli yayınlar, istihbarat toplama, basın ,gençlik ve  dedikodular  gündemde olacak.  Güneş tutulması sırasında Merkür de Yengeç burcunda ve Retro. Ayrıca, Balık burcundaki  Mars, tutulmaya gergin açıda, Mars eyleme yönelik gerçek bir savaşçıdır; bu nedenle Mars genellikle bu tutulmaya ilişkin dinamik olayları başlatır Mars Neptün kavuşumu balık burcu yani su grubundan bir burçta olduğu için bazı bölgelerde şiddetli yağışlar görülebilirken, bazı bölgelerde su krizi yaşayabiliriz.
Bu tutulma hepimizden konforlarımızı kucaklamamızı ve sevdiğimiz durumlara ve ilişkilere doğru koşmamızı istiyor." "Kendimizi ve başkalarını korumak ve beslemek her zamankinden daha önemli ve teselli bulacağımız konular olabilir.
Tabi ki, hepimiz tutulmanın yoğunluğunu farklı bir şekilde deneyimleyeceğiz. Güneş Tutulması’nın Burçlara Etkisi
Koç
Sevgili Koçlar, ev cephesinde ve sevdiklerinizle birlikte yeni başlangıçlar var. Yeni bir başlangıç ​​olmadan önce bir aksaklık olabilir ,ev yaşamınızda veya yaşam koşullarınızda önemli iyileştirmeler yapabilirsiniz. Başta kariyeriniz ve ev yaşamınız  ile ilgili olarak sizi gelişmekten alıkoyan şeyleri ve ikisi arasındaki süreyi nasıl dengelediğinizi değerlendirmenin zamanı geldi.
Boğa
Sevgili Boğalar, öğrenme, işe gidip gelme, paylaşma ve iletişim ile ilgili yeni  umut ve başlangıçların  zamanı. Önümüzdeki haftalarda iletişim becerilerinizi geliştirmek veya öğrenme ve iletişim kurmakla daha büyük riskler almak odak noktanız olabilir. Kendinizi yeni yollarla veya farklı kanallarla ifade edebilirsiniz. Her ne kadar aksaklıklar söz konusu olsa da hedeflerinizi ileriye taşımak ve iletişim gücünüzü kullanmak için mükemmel bir zaman.
İkizler
Sevgili İkizler para ve yetenekler de dahil olmak üzere bu tutulma mali kaynaklarınızı etkiliyor. Finansal durumunuzda ve güvenlik duygularınızda iyileştirmeler yapmanın yollarını düşünün. Önümüzdeki haftalarda, finans, ticari işler konusunda aksaklıklarla beraber yeni başlangıçlar olabilir. Kazanma potansiyeliniz  ve harcama alışkanlıklarınız hakkında önemli keşifler içinde olabilirsiniz.
Yengeç
Sevgili Yengeçler bu güçlü tutulma, ilişki ihtiyaçlarınızı ve bağımsızlık duygunuzu daha iyi anladığınız için size yeni bir yön veren bir dizi tutulmanın son dürtülerinden biridir. Kendinizi ifade etme ve kişisel anlamda bir çeşit  yeniden keşfetme zamanı. Aksaklıklar olsa da koşullar, yeni başlangıçlar, cesaret, gibi konularda  genel tutumunuzu yeniden düşünebilirsiniz.
Aslan
Sevgili Aslanlar, Güneş Tutulması serbest bırakma, temizleme ve iyileştirme için size güzel bir zaman sunuyor, ve bazı eski girişimleri veya durumları arkanızda bırakmanızı teşvik ediyor. Gömülü veya ihmal edilmiş konular tekrar dikkatinizi çekebilir  ve bunlar üzerinde çalışmak gelecekteki başarı ve mutluluğa giden yolunuzu açabilir.
Başak
Sevgili Başaklar, bu tutulma kişisel mutluluğunuza , çevrenizdeki insanlara, arkadaşlarınızla ve gruplarınızla olan duruşunuza ve konumunuzla daha fazla ilgileneceğinizi anlatabilir. Sosyal yaşamınızda bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Etkinlikler ve koşullar, çoğunlukla arkadaşlarınızla veya toplulukla olan yerinizle ilgili, yeni başlangıçların yolunu temizlemeye hizmet edecek şekildedir. Kendinize odaklanmak veya yaratıcılığınızı geliştirmek için daha fazla zaman harcayabilirsiniz.
Terazi
Sevgili Teraziler; kariyerinize, iş planlarınıza ve hedeflerinize ya da genel yaşam yönünüze yepyeni bir şekilde yaklaşmanın zamanı geldi. Kademeli bir süreç olmasına rağmen, yaşam yolu, hedefleriniz söz konusu olduğunda hoş bir yeniden canlanma hissi olabilir. Etkiniz veya otoriteniz ya da önümüzdeki haftalarda hayatınızdaki otorite figürleri ile ilgili   önemli değişiklikler olabilir. Kariyer değişiklikleri olabilir , itibarınızda veya liderlik ve yönetiminizde önemli bir değişim meydana gelir.
Akrep
Sevgili Akrepler,bu Tutulma, ruhunuzu her zamanki deneyimlerinizi büyütmeye, keşfetmeye ve genişletmeye teşvik eder. Önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek etkinlikler sizi rutininizden ve konfor bölgenizden çıkarmaya hizmet edebilir. Bir fikir, ideal veya hayatınız  hakkında daha fazla tutku yaşayabilir ve düşüncelerinizi paylaşmak zorunda hissedebilirsiniz.
Yay
Sevgili Yaylar, olumlu olaylar gerçekleşmeden önce  bir aksilik veya hoşnutsuzluk hissi yaşayabilirsiniz, ancak yeni bir yaprağı ters çevirme zamanı. Önümüzdeki haftalar yaşam tarzında değişiklik yapmak veya sağlıksız bir bağımlılığa son vermek için güçlü bir etki hissedebilirsiniz. Önümüzdeki haftalarda, paylaşım, ve mali durumunuz ile ilgili  uzun zamandır devam eden bir sorunu çözebilirsiniz. Kaynaklarınızı birisiyle bir araya getirme fırsatları ortaya çıkabilir. Borcu azaltma, destek alma, kötü bir alışkanlığı bırakma söz konusu olabilir.
Oğlak
Sevgili Oğlaklar; Yengeç-Oğlak burcu ekseni boyunca meydana gelen bir kümedeki son güneş tutulması, birebir ilişkiler, özerklik ve denge sizin için önemli ,anahtar bir ilişkide veya arkadaşlık, ilişki ihtiyaçları ve hedeflerle ilgili yeni bir görevde önemli bir yeni başlangıç ​​olabilir. Muhtemelen yeni bir yöne veya yeni, aydınlanmış bir perspektife doğru hareket edeceksiniz. Birisinin hayatınızda oynadığı rol veya daha fazla destek ve arkadaşlık ihtiyacı konusunda daha güçlü bir farkındalık artık odakta olabilir.
Kova
Sevgili Kovalar,bu tutulma, önümüzdeki haftalarda bir iş, sağlık, alışkanlık veya kişisel bakım konusuyla ilgili yeni bir başlangıç ​​veya nihai kararlar vermenizi sağlayabilir.. Eski rutinlere karşı  yeni bir hayat yeni bir nefes alma zamanı. Belki de bir ikilem nedeniyle, ister kendinize daha iyi bakmak ister bir iş projesi olsun, bu tutulma ile bir yeniden canlandırma süreci başlayabilir.
Balık
Sevgili Balıklar  önümüzdeki haftalarda bir projenin, hobinin veya flört hayatının yeniden başlatılmasını veya yeniden canlandırılmasını içeriyor. Aşk, çocuklar ve hobilerle   ilgili yeni bir başlangıç ​​zamanı. Gerçekleşen olaylar romantik duygularınızı, zevk alma arzunuzu ve yaratıcılığınızı karıştırabilir. Kendinizi eğlendirme, eğlenme, kutlama, eğlenme ve başkalarıyla paylaşma gereksiniminizin daha farkında olacağınız bir süreç olabilir.