• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

İLLÜZYONUN EFENDİSİ NEPTÜN GERİ HAREKETTE
23 HAZİRAN- 29 KASIM 2020
Neptün’ nün de geri harekete başlamasıyla şu an gökyüzünde 6 gezegen geri harekette Astroloji’nin ağır abisi Plüton  ilk geri hareketine başlayan gezegendi onu sırasıyla Satürn, Venüs, Jüpiter , Merkür ve şimdi de Neptün takip ediyor, hepsi dinlenmeye çekildiler aslında bizlere ifade ettikleri konularda fırsatlar veriyorlar diye düşünüyoruz hepsi kendilerini rölantiye aldılar ve bizim bu geri dönemleri nasıl tamamlayacağımızı izliyorlar.
Neptün “İllüzyonun Efendisi “olarak gizemli yollarla çalışmak demektir. Neptün, endişelerimizi ve istenmeyen gerçekleri gizlememize yardımcı olan gözlerimize bir peçe koyan etkiye sahiptir aynı zamanda Neptün'nün evrensel sevginin akmasına izin verecek kadar  bizi ego kimliğimizden çıkarabilen nebulize edici  (bulanıklaştır
bir etkisi vardır. Neptün'ün sisli alemlerinde, gerçekliği bozan sınırlar tamamen yok olma eğilimindedir ve bizi aldatılmaya ve sanrılara açık bırakır. Neptün gezegeni ile olan tehlike, kurtuluş ararken ego kimliğimizi feda edici şekilde davranmamızdır. Aynı zamanda inanç, din,  ruhsal konular, yaratıcılık, idealizm, kendini adama, sezgiler, şefkat, bütünleşme, öngörü ,hayaller, fanteziler, hayal kırıklıkları, aldanmalar, aldatmalar ,denizler okyanuslar,  sıvılar, gazlar Neptün temalarıdır.
Neptün ideali arar. Neptün'ün doğum haritasındaki burç ve ev  yerleşimi insan varlığının hayal kırıklığı yaratan gerçekliğinden kurtarmaya çalıştığımız bir yaşam alanını tanımlayabilir. Neptün  oldukça fazla fantezi içerir;  müzik ve dans, sinema, illüzyon  ayrıca Venüs gezegeninin daha yüksek bir oktavı olarak, son derece kişisel romantizm duyguları Neptün tarafından kollektif, koşulsuz sevgiye dönüştürülür. Aşkın sınırlı bir kaynak olmadığını hatırlatır, ilahi aşkı, sevgiyi  anlatır. Şefkatinizi, merhametinizi ,sevginizi ; arkadaşlarınız , aileniz ve kendinizle sık sık paylaşın paylaşın ki büyük değişiklikler geçirdiğimiz yaşadığımız pandemi sürecini daha kolay atlatabilelim.  
Neptün geri harekette olduğu zaman gücünü  kaybeder ve bu yanılsama yavaş ama emin adımlarla ortaya çıkar bazen bizi sert ve acı verici bir gerçeklikle yüz yüze bırakabilir. Kendimiz ve hayatlarımız hakkında çok uzun zamandır tuttuğumuz karanlık gerçekleri aydınlatabilir, yüzleşmek acı verici bir gerçeklik olabilir, ancak bu gerekli bir gerçekliktir, kendiniz ve ilişkileriniz olan kişilerle ilgili zorlu gerçeklerle yüzleşmek anlamına gelse bile gerçeğe adım atmanın zamanı gelmiş demektir. Fobiler, hipokondri ve paranoya, Neptün geri dönüşü sırasında daha belirgin hale gelebilir
Neptün retrosu  sadece hayallerimizde değil, tüm varoluşumuzda daha derin bir anlam bulmamıza yardımcı olabilir ve  manevi anlamda kendimizi  geliştirmek için ideal zamandır, , meditasyon, pisişik konular, rüyalar gündemimizde olabilir,  hayal gücümüz  güçlenebilir, iç sesimizi dinlemek için inzivaya çekilerek sezgi ve ilhamın gelmesini bekleyebilir ve  yaratıcı çalışmalar yapabileceğimiz bir süreç  olabilir. Fakat bu süreçte hayallerimizin gerilemesi de söz konusudur. Ertelenen hayallerinizin Retro bitiminde gerçekleşmesi dileği ile, sevgiler.

NEPTÜN GERİ HAREKETİNİN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ
 
YÜKSELEN KOÇ
Neptün retrosu dünyada nasıl göründüğünüzü tanımlamak için kullandığınız benlik kavramlarını çözecektir. Bir rüya günlüğü ya da sizi bilinçaltınız tarafından canlandırılmaya açacak diğer uygulamaları meditasyon, yoga gibi meditatif çalışmalarla sürece yardımcı olabilirsiniz. Hayal gücünüzün, başarıdan endişe etmeden çalışmanız için yeni bir vizyon oluşturmasına izin verin. Yaratıcı ilhamınızı tezahür ettirmeyi taahhüt ettiğinizde, onu tam olarak ortaya çıkarmak için yapısal desteği nasıl geliştireceğinizi anlayacaksınız.
YÜKSELEN BOĞA
Toplumdaki rolünüzü yeniden hayal etmek için Neptune retrosunu kullanabilirsiniz. Tutkularınızı ve hayallerinizi paylaşan insanlarla olan ilişkilerden soyutlandığınızı düşünüyorsanız, ilgi alanlarınıza odaklanmış gruplar bulmak için sosyal gruplar arkadaşlarınızla veya sosyal medya  üzerinden iletişime geçin. Yeni bir yaratıcı veya manevi uygulama yapmaktan ilham alıyorsanız, size rehberlik edebilecek kişileri arayın. Zaten topluluğa dahilseniz, kolektif bir vizyon geliştirmede daha aktif bir katılımcı olmayı düşünebilirsiniz.
YÜKSELEN İKİZLER
Neptün geri dönüşü sırasında kendinizi veya elde edebileceğinize ilişkin görüşünüzü sınırlamamak hayati önem taşıyacaktır. Büyük hayaller kurmanın ve kariyerinizde sizi en mutlu ve en çok tatmin edecek şeyi hayal etmenin zamanı geldi. Herhangi bir hayal kırıklığının sizi hayallerinizden vazgeçmek yerine daha özgün bir yola yönlendirmesine izin verin. Vizyonunuzu paylaşan ve sizi desteklemek için kaynak yatırabilen ortak çalışanlar ararken aktif olarak başkalarından yardım almaya açık olun.
YÜKSELEN YENGEÇ
Neptün retro dalgaları, anlam kazandığınız felsefe veya maneviyat çevresinde inşa ettiğiniz sınırları çözecektir. Geçmişte olduğundan çok farklı bir kültür veya geleneksel soydan öğrenmeye yönelebilirsiniz. Ayrıca, bir zamanlar sizin için önemli olan ve sizi ilişkileriniz yoluyla yeni bakış açılarına açan felsefi veya manevi bir sistemden(evlilik veya ortaklık) hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hayal gücünüzü keşfetmek için zaman ayırmak, önemli ilham ve rehberliğe yol açabilir.
YÜKSELEN ASLAN
Neptün retrosu farkındalığınızın,ruh halinizin karanlık ve gizli girintilerine çekecek ve bilinçaltınızdan iç görü alma yolunda olan blokları çözecektir. Neptün retrosu dalgalarının eski yaralarınızı, kederi ve hayal kırıklığını yıkamasına izin verin, sonuçta sizi daha fazla canlılığa götürecek bir sürece başlamanıza izin verin. Bu, ihtiyacınız olan şifa ile uyumlu uygulamaları olan terapistler ve şifacılarla bağlantı kurmak için güçlü bir zaman olabilir.
YÜKSELEN BAŞAK
Neptün retrosu, ilişki dinamiklerinizi keşfetmeye odaklanmanızı sağlayacak, böylece nihayetinde daha samimi ve duygusal ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yargınızı bulanıklaştıran yanılsamaları ve idealleri ortadan kaldırmanız gerekebilir. İlişkiler içinde hayal kırıklığı yaşıyorsanız, istediğiniz ilişki türünü geliştirmeye yönelme tarafınızı bırakın. Bu, tutkularınızla iletişim kurmak ve ilişkilerinizde daha büyük bir zevk keşfetmek için güçlü bir dönem olabilir.
YÜKSELEN TERAZİ
Neptün retrosu dikkatinizi çalışma rutinleriniz ile tezahür etmeyi umduğunuz idealler ve daha büyük hedefler arasındaki herhangi bir yanlış dengelemeye doğru çekecektir. Çok çalışırken, mümkün olduğunca verimli ve üretken olmadığınızı fark edebilirsiniz. Belki dikkat dağıtıcı şeyler ve kaçış arayışları ile zaman harcıyorsunuzdur. Bu, dünyadaki çalışmalarınızı başlatmak için daha güvenli bir temel oluşturmak için güçlü bir an olabilir. Hayal gücünüzü sürecin günlük görevlerinize nasıl entegre edebileceğinizi görün.
YÜKSELEN AKREP
Neptün geri dönüşü sırasında hayal gücünüzün çıldırmasına izin verin, kaderinizi gerçekleştirmeyi taahhüt ederken mümkün olduğunca fazla yaratıcılık entegre edin. Kendinizi ifade etmenin ve başkalarıyla iletişim kurma yeteneğinizi geliştirmenin yeni yollarını keşfettikçe, yaratıcı içgüdülerinizi engelleyen veya kısıtlayan her şeyin çözüldüğünü hissedeceksiniz. Bu, hediyelerinizi sosyal gruplarla paylaşmak veya en tutkulu ilgi alanlarınızla daha aktif bir şekilde ilgilenmek için güçlü bir zaman olabilir.
YÜKSELEN YAY
Neptün retrosu dalgalarının iç duygularınız üzerinde yıkamasına izin verin, hislerinizi sertleşmiş veya sıkışmış yerlerden yerinden oynatın. Bilinçaltı akışlarda yüzerek ve duygusal ihtiyaçlarınızla daha fazla bağlantı kurarak, nihayetinde dünyadaki çalışmalarınızda kendinizi ifade etme ve iddia etme şeklinizi yeniden canlandıracaksınız. Bu süreç ailenizle olan sorunları kökünden söküp iyileştirmek için güçlü bir dönem olabilir, ancak bu süreç aile üyeleriyle hayal kırıklığı yaratan deneyimler yoluyla çalışmayı  da içerebilir.
YÜKSELEN OĞLAK
Neptün retrosu, başkalarıyla nasıl iletişim kurduğunuzu gözden geçirmek ve kendinizi daha yaratıcı  bir şekilde ifade etmenize izin vermek için güçlü bir dönem olabilir. İletişim kurmayı düşündüğünüz veya iletişim kurduğunuz  arkadaşlarınızdan ve iş arkadaşlarınızdan geri bildirim alın. Bu, kişisel sunum stilinizi değiştirmek için güçlü bir zaman olabilir, böylece başkaları üzerinde daha otantik bir izlenim bırakabilirsiniz.
YÜKSELEN KOVA
Mali durumunuzu sorumlu bir şekilde yönetip yönetmediğinizi belirlemek için Neptün retrosu sırasında elinizden gelenin en iyisini yapın. Transitteki Neptün, net finansal kararlar verme yeteneğinizi bulanıklaştırabilir, ancak planlarınız gerçekçi olduğu sürece hayallerinizi gerçekleştirmeye etkili bir şekilde yatırım yapabilirsiniz. Yaratıcı kaynaklarınızdan yararlanan yeni gelir kaynakları bulmak için hayal gücünüzü kullanın. Para ve bolluk hakkındaki sınırlayıcı inançların Neptün geriye doğru dalgalarında çözülmesine izin verin.
YÜKSELEN BALIK
Neptün retrosu dalgaları eski kimlik yapılarını parçaladıkça, kişisel tarzınızı ve kendinizi başkalarına sunma şeklinizi önemli ölçüde değiştirme fırsatı elde edersiniz. Karışıklık ve bitkinlik duyguları yaşayabilirken, hayatınıza yeni ilham kaynakları getiren zengin hayali deneyimleriniz olacak. Neptün'den aldığınız açıklamaları iletebileceğiniz ve ifade edebileceğiniz sanatsal, yaratıcı veya manevi bir pratiğe sahip olmanız faydalı olacaktır.