• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2020

HAZİRAN 2020


HAZİRAN 2020

MARS KENDİ EVİNE DÖNÜYOR
28 Haziran 05:23’te Mars kendi yöneticisi olduğu Koç burcundaki seyahatine başlıyor, 9 Eylül 2020 tarihine kadar burada seyahat edecek fakat 10 Eylül’den 14 Kasım’a kadar Koç burcunda geri hareketine başlayacak daha sonra 14 Kasım- 6 Ocak 2021 arasında tekrar düz hareketine devam edecek ve 6 Ocak 20121 ‘de Boğa burcuna geçiş  yapacak dolayısı ile 6 ay boyunca Mars kendi yönettiği burçta kendi mekanında kalacak arkadaşlar .
Benliğimizi, bağımsızlığımızı ve kimliğimizi  nasıl somutlaştırdığımıza  dair büyük bir vurgu yapılacaktır. Ateşli , enerjik enerjisi ile sizi olumlu etkilemesine, motivasyon etmesine ve ilham vermesine izin verin; ayrıca bu büyük miktardaki  enerjiyi fiziksel bir çıkış noktasına yönlendirmezseniz (yani spor yapmak, yürüyüş yapmak gibi) kendinizi son derece huzursuz  hissedebilir ve ani öfke  patlamaları yoluyla çıkış yolunu bulmaya çalışabilirsiniz bu da başkalarını kırmak, kendi sinirlerinizi bozmak anlamına gelir ki hiç tavsiye etmeyiz canlar.
Aktif olmanın yanı sıra,  Koç burcundaki Mars ,  gerçekleri söylemekten ve inandığınız şeylere karşı durmaktan, cesurca inisiyatif almaktan  keyif alır. Bu 6 aylık süreçte anlaşmazlıkların kolayca saldırgan  hatta agresif hale gelebileceğini unutmayın. Bu artan eril enerji nedeniyle şiddet içeren durumlar söz konusu olabilir  bu yüzden argümanlarınızı nasıl  ifade edeceğinizi ve sınırlarınızı çatışmasız bir şekilde nasıl koruyacağınıza dikkat etmelisiniz.
9 Eylül’e kadar etrafımızda  mücadeleci, dayanıklı , aceleci, kavgacı, rekabetçi  tarzda pek çok insan görebiliriz ayrıca  bu dönemde  tavırlarımız ,sözlerimiz son derece açık ve net olur , kendimizi ortaya koymaktan çekinmeyen davranışlar sergileyebiliriz. Davranışlarımızda ve sözlerimizde pek bir gözü peklik, bağımsız olma dürtüsü, asilik, ani tepkiler, sinirli davranışlar söz konusu olabilir.  Pek çok konuda cesur kararlar alma , gözü karalık vardır.  Bu dönemde Mars gezegeninin kişisel haritalarınızda hangi alanda yerleşimi varsa o konularla ilgili tuttuğunu koparmak, hakkını başkalarına yedirmemek en belirgin özellik olarak ortaya çıkabilir. İkili ilişkilerimizde de girişken , lider, ama sinirli ve ani tepki verme riskimiz olabilir bu süreçte karşımızdakileri üzmemeye , kırmamaya özen göstermeli enerjimizi bizi rahatlatacak hobilere veya  sportif aktivitelere yönlendirmeliyiz.
Bu konumun enerjisi gerçekten çok yüksek olacağı için ve agresyon yaratmaya çok müsait bir enerji olduğu için üzerinde fazla düşünülmeden giriştiğimiz işlerde zararlı çıkabiliriz. Araba kullanırken, mutfakta yemek yaparken, evde iş yaparken ; kazalara, yaralanmalara, sakarlıklara  çok açık olabiliriz. Bu dönemde çok dikkatli olun canlar. Koç’taki Mars’ın hızı ile arabalarınızı daha hızlı kullanma dürtünüz artabilir . Ayrıca Mars öfkesi  de çok kuvvetli olur , tartışma anında  anlık kırar döker, sonra ne yaptığımızın farkına varırız  çok üzülür,  hemen özür dileriz bunun yerine kendimizi kontrollü davranmak için telkin edersek daha iyi olur.
Koç öncü ve hırslı bir burç ve Mars’ta burada bu özellikleri ikiye katladığı için çalışma hayatımızda  da oldukça  başarılı olabiliriz tabi ki enerjiyi  iyi kullandığımız takdirde ! Hepinizin bu süreçte sabırlı ve dikkatli olması  ve  bu olası yüksek enerjiyi olumlu anlamda kullanmanız dileği ile, sevgiler.
KOÇ BURCUNDAKİ MARS GEÇİŞİNİN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ
Yükselen Koç
Sevgili Koçlar ,harekete geçme ,kendini ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüz  tetiklenir, kendinizi daha aktif, enerjik hissedersiniz. Enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir. Ego kendine güven yüksektir bu yüzden  ilişkilerde dominant davranışlar, agresyon ve gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte kendinize  fazla güvenden kaynaklanan düşüncesizce aldığınız kararlar size fayda sağlamayabilir.
 
Yükselen Boğa
Sevgili yükselen Boğalar, tüm eforunuz  ve enerjiniz  parasal konulara yönelebilir, kazanç elde etme motivasyonunuz yükselebilir. Bu süreçte parasal konularda cesaret ve girişkenlik, para kazanmak için daha fazla mücadele  söz konusu olabilir. Bu dönemde harcamalarınız da  artabilir. Mars’ın etkisi ile risk almak istemeyen  Boğalar bu dönemde aceleci ve riskli yatırımlar yapma eğilimi  gösterebilir ayrıca düzenli gelirlerinizde  dalgalanmalar olabilir. Parasal veya sahip olunan değerlerle ilgili tartışma, çekişme  agresyon ya da rekabet artabilir .
Yükselen İkizler
Sevgili yükselen İkizler dualitenin işareti İkizlerde’ki  Merkür-Mars imzasında büyük zihinsel aktivite var; çok yönlü İkizler' deki Mars, belki de her şeyden önce arkadaş grupları ve sosyal çevresi ile  zihinsel uyum istiyor, ancak argümanlar patlayabilir. Sinirliliği kontrol altında tutmak için fiziksel ve zihinsel dinlenme önemlidir, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları yüzünden  arkadaşlarınızla aranız açılabilir. Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir.
Yükselen Yengeç
Sevgili yükselen Yengeçler Ay’ın yönettiği Yengeç, bu yerleşime duygusal öfke, uçucu bir mizaç ve huysuzluğun Ay-Mars imzasını atıyor olacak.. Bu süreçte  meslek veya kariyer ile ilgili konularda otoritenizi ortaya koymak isteyebilirsiniz. Ama Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutulmamalıdır. Kararlılık ve yüksek motivasyon sayesinde başarı elde edilebilir ama aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlara taşıyabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir transittir. Ün ve pozisyonunuzu  iyi korumak, dikkatli hareket etmek ve  hırsınızı  iyi dengelemeniz gerekebilir.
Yükselen  Aslan
 Sevgili yükselen Aslanlar seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konularla ilgili efor ve enerji artışı olabilir.  Mars bu evde, saydığımız konularda daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirebilir.  Bu dönemde dışa dönük hedeflerinizi  gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğiliminiz olabilir. Yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebilirsiniz , Mars Aslan ‘da  büyük bir girişim ruhu içinde sorumluluk pozisyonlarına yol açabilir fakat agresyon ve öfke konularını iyi yönetmeniz gerekebilir.
Yükselen Başak
Sevgili Yükselen Başaklar Mars’ın Koç burcunda olması   sizlerin  ortaklaşa sahip olunan değerlerle, başkalarıyla paylaşılan kaynaklarda kendi imkânlarınız  dışında gelişen ve başkalarına bağımlı olan imkânlarla alakalı alanlarda hareketlenme  getirebilir. Bu süreçte vasiyetname ve miras konuları  hayatınıza gelebilir. Bu transit döneminde  ilginiz  ölüm ve ötesi, metafizik, okült konulara yönelebilir.  
Yükselen Terazi
 Sevgili yükselen Teraziler Mars’ın enerjisi  ve eforu  ikili ilişkilerinize yönlenecektir. Evlilik veya ortaklık gibi konularda hareketlilik söz konusudur . Her türlü İlişkilerle ilgili aceleci, riskli kararlar almaya müsait olabilirsiniz bazılarınızın ilişkilerinde kopuşlar yaşanabilir. Eğer haritalarınızdaki gezegenlere uyumlu açıları varsa  ilişkilerde konuşulmamış şeyleri tüm açıklığı ile konuşmak açısından uygundur. Dava açmak, rekabet etmek gereken durumlar için  de uygundur. Her koşulda bu dönemde ilişkiler enerji dolu, heyecanlı ama yorucu olacaktır. Olumlu açıdan bakıldığında, sizleri iyi motive eden, cesaretlendiren kişiler etrafınızda olabilir.
Yükselen Akrep
Sevgili yükselen Akrepler Mars enerjisini ve eforunu  günlük işleri , çalışma hayatları ve sağlık alanları için kullanacaklardır. İş ve tempo yüksektir, agresyon ve acelecilik söz konusudur, bu da kişiyi olumsuz sonuçlara götürebilir. Eğer kişisel haritalarınıza olumsuz açıları varsa  iş hayatı ile ilgili çalkantılar yaşayabilir, iş ortamındaki kişilerden ,özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir. Bazılarınız için bitirilmesi  gereken çok sayıda iş ya da proje olması, sürekli mücadele etme gerekliliği sinirlerinizi  yorabilir. Eğer olumlu açılar varsa  girişim yaptığınız işlerden başarı ile çıkabilir, astlarınızdan veya çalışanlarınızdan, güçlendirici destekler alabilirsiniz.
Yükselen Yay
Sevgili  Yay burçları Mars enerjisini aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere , borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelteceklerdir. Mars’ın kişisel haritalarınıza  uyumlu açıları varsa enerjinizi, sportif anlamda kendinizi geliştirme, güçlendirme , dengelemek için olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yaptığınız işlerde  yaratıcılığınız tetiklenir. Aşk ve cinsellik temaları da vurgu kazanacaktır. Bu süreçte eğlence mekanlarına da daha fazla vakit ayrılabilirsiniz.
Yükselen Oğlak
Mars’ın enerjisi yükselen Oğlak burçları için aile içinde gerginliklere, tartışma ve kırgınlıklara, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Bu transitte önünü kesemediğimiz durumlar çığ gibi büyüyerek karşımıza çıkabilir, eğer kişisel haritalarınıza sert açıları varsa evde sakarlıklara ve her türlü  kazalara dikkat etmelisiniz belki bu  6 aylık süreçte evinizle ilgili güvenlik tedbirleri almak gerekebilir. Eğer Mars’ın açıları uyumlu ise taşınabilir, evde değişiklik yapmak amacıyla tadilat ile ilgili girişimler yapılabilir.
Yükselen Kova
Mars’ın enerjisi siz sevgili  Kovalar’ın yakın çevre ile ilgili ilişkilerinizde hareketlenme olmasına sebep olabilir. Yakınlarla ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir. Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlanabilir. Fikirlerinizi  güçlü bir şekilde ortaya koyma arzunuz  artabilir. Aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir ,eğer kişisel haritalarınıza sert açılar yapıyorsa kazalara açık bir süreç olabilir, dikkatli olun. Uyumlu açıları varsa da eğitim, seyahat, yakınlarla yapılan işlerde aktif rol aynı zamanda kardeşler veya yakınlar için mücadele etmeyi, uğraş vermeyi, emek harcamayı da anlatır.
Yükselen Balık
Mars’ın enerjisi  ve eforu siz sevgili Balıklar’ın  sadece para kazanmak için değil, aynı zamanda değerlerinizi savunmak için de kullanacağınızı anlatıyor. Bu, sahip olduklarınızdan en iyi şekilde yararlanabileceğiniz bir  süreç olabilir. Yeni para kazanma projeleri ya da mevcut projeleri hızlandırmak için çok fazla enerjiniz var, agresyon ve öfkeye kapılmadan bu güzel enerjiyi olumlu kullanabilirsiniz.