• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

Sevgili Yengeçler , Güneş  21 Haziran tarihine kadar İkizler burcunda  bu süreçte Merkür de geri harekette olarak Güneş’e eşlik edecek , Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz bir kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin. Güneş burada  iken senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıkları için planlar  yapmak için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş bu gizli alanınızı aydınlatmak için burada sevgili Yengeçler  daha önce fark edemediğiniz bir takım konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Arkanızdan bir takım entrikalar çevrilebilir , gizli düşmanlıklar olabilir. Geçmişle ilgili ortaya çıkan olaylar hayatınızı negatif etkileyebilir ama buna izin vermemeniz gerekir. Bu dönemde en iyisi yalnız çalışmak , yapmak istediklerinizi planlamak , gözden geçirmektir. Yeni bir girişimde bulunmadan önce, üzerinde uğraştığınız konular varsa bunları  pekiştirilmelisiniz. Kararlan aceleye getirmek, kayıplara sebep olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir transittir.
2 Haziranda Venüs Yengeç burcuna sizlerin 1.evinize geçiyor, bu alanda Venüs’ün olması cazibenizin artacağını  başkalarına çok  sempatik gözükeceğinizi anlatır. Yaklaşık 1 aylık süreçte uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz  gibi yönlendirebilme şansınız artabilir. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır. Kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzunuz da artabilir. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, başkalarına arabuluculuk etmek hatta seyahat etmek için ideal bir dönemdir.
10 Haziran’da 19 derecede İkizler burcunda Kuzey Ay Düğümlü Merküryen bir  Güneş Tutulması yaşayacağız. KAD tarafında gerçekleşen tutulmalar çok olumludur özellikle kişisel haritalarınızda 19 ya da 19 dereceye +3/-3 derecede  İkizler burcunda bir gezegeniniz varsa ya da Yay burcunda o zaman bu tutulmadan daha fazla etkileneceksiniz demektir. Tutulmanın etkisi 6 ay boyunca devam edecek ve  tutulma zamanı yalnız kalmaya  çok büyük bir ihtiyaç duyabilirsiniz.  Çok fazla çalıştığınız için artık biraz dinlenmek , geri çekilmek , ruhunuzu dinlendirmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte kariyerinizle  ve parasal konularla ilgili bir takım gizli veya özel meseleler açığa  açığa çıkabilir finansal açıdan zorlu bir dönem olabilir ya da bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir veya üzerinde uğraştığınız bir iş projesi varsa bununla ilgili gelişmeler olabilir.
11 Haziran’da Mars Aslan burcunda ve 2. evinizde ilerlerken, maddi güvenlik ihtiyacınız da artabilir. Para kazanmak için çok efor sarf ettiğiniz bir süreç olacaktır  hatta ekstra gelir için ikinci bir işe başlayabilirsiniz, para kazanmanın yeni yöntemlerini bulmakla uğraşabilirsiniz. Yaklaşık  2 aylık süreçte  borç ya da kredi almak pek akıllıca olmayacaktır buna dikkat etmelisiniz. Bu dönemde hızlı para giriş ve çıkışları olabilir, ani ve düşüncesiz alışverişlerden kaçınmanız, öfkeliyken para harcamamaya özen göstermeniz yerinde olur.
15 Haziran’da yıl boyunca etkisini sürdüren Satürn Uranüs karesi kesinleşecek. Başkalarından gelen kaynaklar ve kariyerden elde edilecek gelirlerde zorlanmalar olabilir.
20 Haziran’da şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter Balık burcunda geri hareketine başlamak için durağanlaşıyor ve 28 Temmuz’a kadar Balık burcunda geri hareketine devam edecek , bu tarihten sonra ise Kova burcunda geri gitmeye devam edecek ve Ekim ayına kadar geri hareketi sürecek.  Jüpiter Retro harekette olsa bile etkileri iyicildir, hatta Jüpiter geri giderken kendimizle ilişki ve bağ kurmamız kolaylaşır. Jüpiter retro evresi kendimizi  iyileştirmek  için uygun bir dönemdir sizlerin 9.evinizde oluşacak bu kozmik olay hukuki konular, yayıncılık , yurt dışı seyahatleri, yabancılarla yapılan işler, uluslararası ticaret yüksek öğrenim, tanıtım, pazarlama, medya konuları  ilişkilidir. 9. evden geri giden Jüpiter, bu evle ilgili konulardaki hevesimizi ve ilgimizi kaybetmemize neden olabilir. Hayatımızın bu alanlarında güvenmeye başladığımız şansın aynı olmadığını veya engellerin yolumuza serpildiğini görmekle beraber  tüm bu konularla ilgili kaçırdığımız fırsatlar ve şanslar tekrar karşımıza çıkabilir.
21 Haziran’da ise Güneş Yengeç burcuna sizlerin 1.evinize geçecek bu süreçte fiziksel enerjiniz artabilir, kendinizi çok dinamik hissedebilirsiniz,  güveniniz  artabilir, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.  Kişisel yeteneklerinizi daha iyi kullanabilir, koşulları yönlendirebilir dikkatleri üzerinize çekebilir, başkaları üzerinde etki yaratabilirsiniz.
 23 Haziran’da Merkür düz hareketine geçiyor  12.evinizde biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle  baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Yalnız çalışmak, zihinsel yeteneklerini de geliştirebilir, bu dönemde maneviyata dönük çalışmalar da yapabilirsiniz .
Dolunay 24 Haziran’da Oğlak burcunun 3.derecesinde olacak ve sizlerin  7-1 aksınızda gerçekleşecek  ilişkilerinizi, birebir bağlantılarınızı , ortaklıklarınızı değerlendirebileceğimiz ve sözleşmelerinize bakabileceğiniz ve sonuç olarak   bir takım farkındalıklar kazanacağınız bir dönem olacaktır. Dolunay bu alanda gizli olan şeyleri aydınlatıyor ve eş, kanka ,ortak ilişkilerinizdeki kişilerin  gerçek duygularını ve niyetlerini görebilirsiniz.