• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

Sevgili Aslanlar, Güneş 21 Haziran tarihine kadar İkizler burcunda, sizlerin 11.evinizde
Bu transit, rutinden uzaklaşmak ve arkadaşlarla zaman geçirmek için mükemmel bir fırsat sunuyor! Alışılmadık şeylerden etkileneceksiniz ve evde kalmak istemeyeceksiniz. Harika yaratıcı fikirlere ve bağımsızlık arzusuna sahip olacaksınız. Ayrıca geleceğinizi, hayallerinizi ve umutlarınızı düşünerek zaman geçireceksiniz. Arkadaşlıklar ve sosyal çevre  ile vakit  geçirmek  için ideal bir zamandır, sosyal olmak isteyebilirsiniz ama pandemi sürecinde dikkatli davranmayı elden bırakmamalısınız, torunları olanlar, onlarla daha fazla zaman geçirebilir başkalarına yardım etmek için de daha büyük bir istek duymanız muhtemeldir, bu yüzden hayır işlerine de  girişebilirsiniz.
2 Haziranda Venüs Yengeç burcuna sizlerin 12. Evinize geçecek.
İkili ilişkilerden ve sosyal ortamlardan çok evinizde daha mutlu ve güvende hissedeceğiniz, aşk ve ikili ilişkiler konusunda zorlanabileceğiniz, yanlış anlaşılmalar nedeni ile ilişkilerinizde kayıplar yaşayabileceğiniz bir dönem olacaktır. Bazılarınız platonik bir aşk yaşarken bazılarınız da gizli bir aşk ilişkisi içine girebilirler. Meditasyon benzeri çalışmalar yapmak için çok uygun bir transittir. Fiziksel sağlığınıza kavuşmak için ruhsal sağlığınızın iyi ve güçlü olması gerektiğinden bu dönemi ruhsal sağlığınıza iyi gelecek çalışmalarla ya da su kenarlarında dingin ve huzurlu geçirmeniz, sizin için en faydalısı olacaktır.
10 Haziran’da 19 derecede İkizler burcunda Kuzey Ay Düğümlü Merküryen bir  Güneş Tutulması yaşayacağız. KAD tarafında gerçekleşen tutulmalar çok olumludur özellikle kişisel haritalarınızda 19 ya da 19 dereceye +3/-3 derecede İkizler burcunda veya Yay burcunda bir gezegeniniz varsa o zaman bu tutulmadan daha fazla etkileneceksiniz demektir. Tutulmanın etkisi 6 ay boyunca devam edecek ve tutulma sizlerin 11.evinize.
Gündeminiz daha çok arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, sosyal platformlar ya da kariyer getirilerinizle ve çocuklarınız, aşk hayatınız ve hayatın keyifli yönleri ile ilgili olabilir. Ümit ve beklentilerinizle ilgili olumlu haberler alabilirsiniz. Bu konularda konuşmalar, görüşmeler yapabilirsiniz. Tüm bu konularda ani ve hızlı gelişen olaylar, durumlar söz konusu olabilir. Arkadaş çevrenizde değişiklikler söz konusu olabilir. Başkalarından destek alabilirsiniz.
11 Haziran’da Mars Aslan burcuna geçiyor sizlerin 1.evinize.
Harekete geçme kendini ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüz tetiklenecektir. Kendinizi  aktif ve enerjik hissedebilirsiniz.  Birinci evdeki Mars’ın enerjisi  ayarsızdır bu da  sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunduğunu  anlatır, dikkat edilmesi gereken bir süreçtir ayrıca tepkilerinizi saldırgan biçimde dışarı vurmadan, enerjinizi  yönlendirmeyi öğrenmeniz gerekebilir. Mars’ın bu alanda olmasının en güzel tarafı vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlamaya fırsat sağlamasıdır bunu değerlendirip vücudunuzu forma sokabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor, özellikle baş bölgesindeki operasyonlar ya da estetik müdahaleler bu konumla ilgili olabilir.
15 Haziran’da yıl boyunca etkisini sürdüren Kova burcundaki Satürn ile boğa burcundaki Uranüs karesi kesinleşecek. (7-10)
Satürn ve Uranüs arasındaki bu zorlu açı ile birlikte ilişkilerinizde, yasal konularda, kariyerinizle ilgili konularda, ortaklıklarınızda, ortağınızın ya da eşinizin hayatında ve isteğiniz dışında gerçekleşecek olan ani ve belki de sizi zorlayıcı değişimler söz konusu olabilir. Ortak işlerinizde kayıplar, ilişkilerinizde ve kariyerinizde zorlanmalar olabilir. Bazılarınız iş değiştirebilir, bazılarınız boşanabilir ya da partnerlerinden ayrılabilirler. Bazılarınız ise ailevi konularda, ebeveynleri ile ilgili konularda zorlanabilirler.
20 Haziran’da şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter 8.evinizde, Balık burcunda geri hareketine başlamak için durağanlaşıyor ve 28 Temmuz’a kadar Balık burcunda geri hareketine devam edecek, bu tarihten sonra ise Kova burcunda, 7.evinizde geri gitmeye devam edecek ve Ekim ayına kadar geri hareketi sürecek. 
En iyicil gezegenimiz Jüpiter’in geri hareketi de çok zorlu olmayacaktır.8. evinizdeki geri hareketi ile daha fazla yalnız olmayı ve okült konulara eğilmeyi tercih edebilirsiniz. Dini ve felsefi konularda araştırmalar yapabilir, derin araştırmalara girebilirsiniz. İç huzurunuzu bulmak için meditasyon yapabilirsiniz. Zenginliği ve bereketi içinizde ararsınız. Kimi zaman aşırı iyimser, kimi zaman da aşırı kötümser olabilirsiniz. Jüpterin 7.evinizdeki geri hareketinde ise ilişkiler konusunda kaçırdığınız fırsatlar tekrar önünüze gelebilir.
21 Haziran’da ise Güneş Yengeç burcuna , sizlerin 12. Evinize geçmesi ile;
Biraz daha içe çekileceğiniz, daha yalnız kalarak geçmiş bir senenin hesabını yapacağınız bir döneme girmiş olacaksınız. Arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlıklar özellikle de dolunay zamanlarında gün yüzüne çıkabilir. Bu süreç de  geçmişle alakalı konularda negatif düşünceler hakim olabilir ve bu  durum psikolojiniz üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Endişe ya da korkularınızda artış olabilir. Bu süreçte meditasyon gibi çalışmalar yapmak sizi hem psikolojik olarak rahatlatabilir hem de gelecek günlere sağlam bir ruh hali ile hazır olmanızı sağlayabilir.
23 Haziran’da Merkür İkizler burcunda düz hareketine geçiyor, sizlerin 11.evinizde
Özellikle kişisel hedefleriniz, beklentileriniz ve isteklerinizle daha rahat ve akışta ilgilenebilir, bu konularda önemli konuşmalar anlaşmalar yapabilirsiniz. Uzun vadede hangi şeylerin ve tutumların size hizmet edip etmediğini düşünerek ve onları yeni idealler ve değerlerle değiştirmeye çalışabilirsiniz.  Yakın arkadaşlarınızla ve güvendiğiniz insanlarla iletişim kurabilirsiniz, arkadaşlarınızla iletişiminiz güçlenecektir. Retro zamanı olan sorunları çözebilirsiniz.
Dolunay 24 Haziran’da Oğlak burcunun 3.derecesinde olacak ve sizlerin 6.evinizde
Bu dolunayın ışığı ile iş, iş alanınız, ekip arkadaşlarınız, sağlığınız ve günlük rutinleriniz ile ilgili konularda, bazı konular netleşebilir ve farkında olmadığınız durumları fark ediyor olabilirsiniz. Bazılarınız için iş kaybı söz konusu olurken bazılarınız içinde yeni iş kapıları açılabilir. Ekip arkadaşlarınızdan işten ayrılanlar olabilir. Sağlığınıza da son derece dikkat etmeniz gerekirken bir dönem olacaktır, sağlığınızla ilgili bazı durumlar ortaya çıkabilir ve tedavi gerektirebilir. Sevgiler.