• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

Sevgili  Başaklar, Güneş  21 Haziran tarihine kadar İkizler burcunda  bu süreçte  Merkür de bu alanda  geri harekette  kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlar  ama Merkür bu alanda geri harekette olduğu için yeni bir iş girişimi yapmak için uygun zamanlar değildir. Güneş bu alanda iken  üstlerinizle ilgili iletişiminiz Merkür’ ün geri hareketi dolayısı ile daha dikkatli olmamız gereken bir dönemdir. İş yerinde yaptığınız yazışmalara, attığınız maillere çok dikkat etmeniz gerekebilir. Önceki başvurduğunuz işlerden haber gelebilir ama retronun bitmesini beklemelisiniz. Ebeveynler ve eşle ilgili yanlış anlaşılmalar olabilir , eski konular gündeme gelebilir.
2 Haziranda Venüs Yengeç burcuna sizlerin 11.evinize geçiyor geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artabilir.  Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için çok uygun zamanlarda olacaksınız. Organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanmaları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder ama Retro Merkür’ü unutmamak ona göre extra dikkatli davranmak gerekebilir.  Çalışma hayatı olmayanlar  açısından , arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirme enerjisi verebilir.  Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu etkiler taşır. Harita sahibinin etrafında artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler oluşabilir bu dönemde.
10 Haziran’da 19 derecede İkizler burcunda Kuzey Ay Düğümlü Merküryen bir  Güneş Tutulması yaşayacağız. KAD tarafında gerçekleşen tutulmalar çok olumludur özellikle kişisel haritalarınızda 19 derece ya da 19 dereceye +3/-3 derecede  İkizler veya Yay burcunda bir gezegeniniz varsa  o zaman bu tutulmadan daha fazla etkileneceksiniz demektir. Tutulmanın etkisi 6 ay boyunca devam edecek ve  tutulma  ile  kariyer ve statü alanınızda  bir takım yenilikler, başlangıçlar söz konusu olabilir. Kariyer de yükselme , evlilik, anne-baba olma , iş değişimi gibi konularla yeni adımlar atmak , girişimde bulunmak  gündeminizde olabilir.
11 Haziran’da Mars’ta Aslan burcuna 12.evinize geçiyor bilinçaltı konuları su üzerine çıkabilir, hayatınızda kontrol dışı gelişmeler söz konusu olabilir. Bu dönemde kendinizi enerjiniz düşük ve yorgun hissedebilirsiniz. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir, bu alanda güçsüz  bir yerleşimde olduğundan, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Kişinin dikkat etmesi gereken diğer bir husus da gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. 12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıklarla da ilgili olduğundan bu dönemde arkanızdan konuşanlar, dedikodunuzu yapanlar artabilir, dikkatli olun.
15 Haziran’da yıl boyunca etkisini sürdüren Satürn Uranüs karesi kesinleşecek. Yabancılarla yapılan işlerde, çalışma hayatınızda ve çalışma koşullarınızda ,sağlığınızda zorlanmalar olabilir.
20 Haziran’da şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter Balık burcunda geri hareketine başlamak için durağanlaşıyor ve 28 Temmuz’a kadar Balık burcunda geri hareketine devam edecek , bu tarihten sonra ise Kova burcunda geri gitmeye devam edecek ve Ekim ayına kadar geri hareketi sürecek.  Jüpiter Retro harekette olsa bile etkileri iyicildir, hatta Jüpiter geri giderken kendimizle ilişki ve bağ kurmamız kolaylaşır. Sizlerin  7.evinizde  gerçekleşecek , şaşırtıcı bir şekilde, eğer bekarsanız bu gerçek ruh eşinizle tanışmak için iyi bir zaman olabilir. Bu dönemde tanıştığınız insanlar, muhtemelen karmik bir  bağlantı kuruyor gibi görünebilir.
21 Haziran’da ise Güneş Yengeç burcuna 11.evinizde Venüs’ün yanına geliyor sosyal alanda hareketlilik olabilir, etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade edilmelidir. Gelecekle ilgili planlarınız , hayalleriniz , umutlarınız olabilir ve tüm bunlara  hiç ummadığı destekler gelebilir. Arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler  hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelir.
23 Haziran’da Merkür düz hareketine geçiyor  işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir.  Merkür’ün kariyer evinden geçişi süresince işle ilgili seyahatler yapılabilir. Kişinin kariyeriyle ilişkili konularda eğitim alması, yeni teknikler öğrenmesi için de uygundur. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olabilir. Ebeveynleriniz ve eşinizle ilişkilerinizdeki iletişimde de akış rahat olacaktır.
Dolunay 24 Haziran’da Oğlak burcunun 3.derecesinde olacak ve sizlerin  5-11 aksınızı etkileyecektir. Bu alan hayattan keyif alınan , aşk, hobiler ve çocuklarla ilgili bir takım şeylerin netlik kazanacağı ve daha önce farkına varmadığınız şeylerin ortaya çıkacağı bir süreci anlatıyor. Belki yaptığınız bir hobinizden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili bir takım konularda tamamlanmalar olabilir, bu Dolunay’da yakın arkadaşlarınızdan, ortaklıklarınızdan veya eşinizden tüm saydığımız konularla ilgili manevi destekler alabilirsiniz.Sevgiler