• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

MERKÜR GERİ HAREKETİ İKİZLER BURCUNDA
 
30 Mayıs-23 Haziran  tarihleri arasında sevgili iletişim gezegenimiz Merkür İkizler burcunda geri hareketine başlıyor. Merkür iletişim, dinleme, konuşma, öğrenme, okuma, araştırma ,anlaşma, satış ve satın alma, düzenleme, dahil olmak üzere her türlü iletişim şekillerini yönetir. Aynı zamanda  resmi sözleşmeler, tapular, kira sözleşmeleri, vasiyetnameler , bilgisayar , ulaşım, nakliye ve seyahat konularını da içerir ve  Merkür geri gittiğinde , tüm bu alanlar karışmaya veya kontrolden çıkmaya başlayabilir. Çünkü bir gezegen geri gittiğinde artık çalışmaktan yorulmuş  biraz uzanıp dinleneyim diyen bir moda girer ve ifade ettiği konularda yavaşlamalar söz konusu olur. Merkür retrosu  kafa karışıklığı yaratmasıyla da ünlüdür.
 
Bu süreçte ;
E-postalarınıza, whatsaap , telegram, facebook gibi tüm sosyal mecra alanlarındaki   mesajlarınıza daha bir özen gösterin yanlış kişilere gitmesin.
Bilgisayardaki belgelerinizi yedeklemeyi de unutmayın.
Seyahate çıkacaksanız, bilet ve otel rezervasyonları için çok titiz davranın.
Bu süreçte pahalı hiçbir şey almayın  daha sonra satın aldığınız için pişman olabilirsiniz.
İnternet alışverişlerinize çok dikkat edin.
Kaybettiğiniz şeyleri bu dönemde bulabilirsiniz. (Ben Merkür geri gitmeye başladığında  kaybettiğim 1.sınıf astroloji dersi notlarımı buldum çok uzun zamandır arıyordum)
Merkür retro dönemleri, dergi, web sitesi , reklam veya tanıtım kampanyası başlatmak için iyi zamanlar değildir.
Benzer şekilde, geriye dönük bu dönemde, herhangi bir sözleşme imzalamak için de iyi bir zaman değildir.
Bir ev satın alırsanız, daha sonra beklenmedik sorunlar ortaya çıkabilir.
Bilgisayarlar, yüksek teknolojili ürünler, cihazlar, otomobiller , elektronik ev aletleri alırsanız sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 
Merkür'ün düz gitmeye başlayacağı 23 Haziran’dan  itibaren  birkaç gün sonra harekete geçmek her zaman daha akıllıcadır. Şunu da  unutmamak gerekir Merkür, geri hareketinin başlangıç ​​ve bitiş tarihleri daha güçlüdür.
İlişkiler  de Merkür'ün gerileme dönemlerinde de altüst olma eğilimindedir, birlikte olduğumuz kişilerle iletişimimizde yanlış anlaşılmalar, kalp kırıklıkları olabilir.  
Peki Merkür gerilemesinin hiç mi olumlu bir tarafı yok, aslında her ne kadar  Merkür gerileme dönemleri sinir bozucu olsa da, Merkür “yeniden” ile başlayan her şeyi yönetir: yeniden yapmak, yeniden değerlendirmek, onarmak, tekrarlamak, yeniden tasarlamak veya kişileri veya herhangi bir yeri tekrar ziyaret etmek gibi.
Merkür  retrosu, eksiksiz olmamızı ve performansımızı mükemmelleştirmenizi de sağlar, planlarımızı yeniden değerlendirmemize, yeniden ele almamıza, yeniden yapılandırmamıza ve yeniden tasarlamamıza izin verdiği için de  yararlıdır. Merkür retro, enerjilerimizi daha üretken bir şekilde durdurmamızı, izlememizi, dinlememizi ve yeniden yönlendirmemizi sağlar.
Eski dostlar, arkadaşlar, sevgililer  ve akrabalar ile yeniden bağlantı kurmak, retro dönemlerde çok yaygındır. Merkür gerilemesi sırasında eski bir arkadaşınızdan veya meslektaşınızdan haber alabilirsiniz. Merkür Retro dönemleri  bizi yavaşlatma eğilimindedirler ve bu bazen bir nimet olabilir.