• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

Sevgili Akrepler , Güneş  21 Haziran tarihine kadar İkizler burcunda  bu süreçte Merkür de geri harekette olarak Güneş’e eşlik edecek , Merkür ve Güneş  paylaşılan kaynakların evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp almadığınızı  veya payınızı alıp almadığınızı öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, nafaka, miras konularında eski konular gündeme gelebilir bu arada borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir.
2 Haziranda Venüs Yengeç burcuna sizlerin 9.evinizde yaklaşık bir aylık süreçte, dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili  olumlu etkiler devrededir. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alacağınız , yeni ve ilginç hatta  yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanacağınız olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde yabancı ülkelerle yapacağınız bir ticaretten kazanç sağlayabilir, bazılarınız yabancı kültürden birisine aşık olabilir, ya da seyahatiniz sırasında tanıştığınız birisi ile aşk yaşayabilirsiniz.
10 Haziran’da 19 derecede İkizler burcunda Kuzey Ay Düğümlü Merküryen bir  Güneş Tutulması yaşayacağız. KAD tarafında gerçekleşen tutulmalar çok olumludur özellikle kişisel haritalarınızda 19 ya da 19 dereceye +3/-3 derecede  İkizler burcunda bir gezegeniniz varsa ya da Yay burcunda o zaman bu tutulmadan daha fazla etkileneceksiniz demektir. Tutulmanın etkisi 6 ay boyunca devam edecek ve  tutulma  sürecinde   finansal konularla ilgili konularda netlik kazanabilirsiniz, ortaklaşa gelirlerle ilgili bir takım kararlar alabilirsiniz. Bazılarınız  için kredi, sigorta, alacak-verecek , miras konularında bir takım tamamlanmalar söz konusu olabilir. Yalnız Merkür geri harekette olduğu için bu konularla alacağınız kararlarda çok dikkatli olmalısınız.
11 Haziran’da Mars Aslan burcunda ve 10.evinizde hareket ediyor olacak mesleğinizle veya kariyerinizle ilgili konularda daha çok enerji harcayacağınız , mücadele edeceğiniz bir süreçte olacaksınız .Mars acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu için  idealleriniz ve geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele etmenizi  gerektirecek bir süreçte olacaksınız. Bu süreçte otorite figürleri ile  bir takım sürtüşmeler söz konusu olabilir.  Girişim ve cesaretiniz daha çok vurgu  kazanır , kararlılık ve yüksek motivasyonunuz  sayesinde başarı elde edilebilirsiniz. Bu dönemde  aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlara sebep olabilir bu yüzden dikkat edilmesi gereken  bir dönemdir. Bu dönemde kimileriniz , işten çıkabilir, kimileriniz yeni bir işe girebilir. Ebeveynler ve eşinizle ilişkilerinizde agresyon, çatışma görülebilir.
15 Haziran’da yıl boyunca etkisini sürdüren Satürn Uranüs karesi kesinleşecek bu dönemde ev ve yuvaya ait  konularda eşle veya ortaklıklarla ilgili konularda zorluklar yaşayabilirsiniz.
20 Haziran’da şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter Balık burcunda geri hareketine başlamak için durağanlaşıyor ve 28 Temmuz’a kadar Balık burcunda geri hareketine devam edecek , bu tarihten sonra ise Kova burcunda geri gitmeye devam edecek ve Ekim ayına kadar geri hareketi sürecek.  Jüpiter Retro harekette olsa bile etkileri iyicildir, hatta Jüpiter geri giderken kendimizle ilişki ve bağ kurmamız kolaylaşır. Jüpiter retro evresi kendimizi  iyileştirmek  için uygun bir dönemdir sizlerin 5.evinizde oluşacak bu kozmik olay döneminde aşk, çocuklar, hobiler , konularında  güvenmeye başladığımız şansın aynı olmadığını veya engellerin yolumuza serpildiğini görmekle beraber  tüm bu konularla ilgili kaçırdığımız fırsatlar ve şanslar tekrar karşımıza çıkabilir. Eski bir aşk alevlenir, eski bir hobinize yeniden başlayabilir, çocuklarınızla ilgili kaçırdığınız fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir.
21 Haziran’da ise Güneş Yengeç burcuna sizlerin 9.evinizde seyahat etmeye başlıyor bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular  gündeminizde önemli yer tutabilir.  İşinizi büyütmek  istiyorsanız bu dönemde uluslararası piyasalara açılabilirsiniz. Ama 23 Haziran’dan sonraya bırakırsanız daha iyi olur. Hedeflerinizi geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda olabilir. Bu dönemde bazılarınızın hayatına karizmatik ve güçlü kişiler girebilir ve sizin için önemli olabilir. Kimileriniz kendisini sosyal medya üzerinden tanıtabilir, web sitesi açabilir, bloggerlık yapabilir, tanıtım ve pazarlama için uygun bir dönemdir.
 23 Haziran’da Merkür düz hareketine geçiyor  8.evinizde parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun zamanlarda olunduğunu gösterir. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Harita sahibinin genel anlamda projelerine destek alma şansı yüksektir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarını korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır.
Dolunay 24 Haziran’da Oğlak burcunun 3.derecesinde olacak ve sizlerin  3-9 aksınızda oluşacak. Seyahatler ,hukuksal konular, yabancılarla yapılan  işlerde net haberleralabilirsiniz.  Önemli bir belgenin imzalanması veya bir işin oluşturulması için adım atabilirsiniz. İş yaşamı içinde bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Ani bir karar ile yeni bir faaliyete katılabilirsiniz.  Kardeşler ,akrabalar ve yakın çevrenizle ilgili daha önce duymadığınız şeyleri öğrenebilirsiniz. Ya da yakın çevrenizle ilgili bir takım gelişmeler gündeminizde olabilir. Sevgiler