• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

Sevgili Oğlaklar  21 Haziran’a kadar Güneş 6.evinizde seyahat edecek ve odak noktanız çalışma hayatınız, günlük rutinler ,sağlık konularında olacaktır. Bu tarihe kadar Merkür de bu alanda ve geri harekette olacağı için yanınızda çalışanlarla olan iletişiminizde yanlış anlaşılmalar olabilir, ofisinizde işler çok doğru gitmeyebilir, bilgisayar, telefon arızaları , yanlış yere giden mailler söz konusu olabilir. Bu dönemde sağlıkla ilgili konularda bir takım yanlış anlaşılmalar olabileceği için birkaç doktora görünmekte fayda vardır.
2 Haziran’da Venüs Yengeç burcuna sizlerin 7.evinize geçiyor ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artar. Evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir  etkisi vardır, . Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir yalnız Merkür retrosunu da unutmamak gerekir bu yüzden iletişimde aksaklıklara dikkat , yapacağınız anlaşmalar , ortaklıklara dikkat etmeniz gerekebilir.  Bu dönemin riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmenizdir.
10 Haziran’da 19 derecede İkizler burcunda Kuzey Ay Düğümlü Merküryen bir  Güneş Tutulması yaşayacağız. KAD tarafında gerçekleşen tutulmalar çok olumludur özellikle kişisel haritalarınızda 19 derece ya da 19 dereceye +3/-3 derecede  İkizler veya Yay burcunda bir gezegeniniz varsa  o zaman bu tutulmadan daha fazla etkileneceksiniz demektir. Tutulmanın etkisi 6 ay boyunca devam edecek ve  tutulma 6.evinizde çalışma hayatı, günlük rutinler ve sağlık konuları ile  ilgili bir takım yeni başlangıçlar yapabilir, yeni kararlar alabilirsiniz.
11 Haziran’da Mars’ta Aslan burcuna 8.evinize geçiyor ortaklaşa sahip olunan değerlerde, başkalarıyla paylaşılan kaynaklarda,  kendi imkânlarınız dışında gelişen ve başkalarına bağımlı olan imkânlarla ilgili  konularda  enerjiniz çok olabilir. Bu dönemde miras, ölüm konuları, sigorta, borç, vergi ,nafaka konuları gündeminizde olabilir, bunlarla ilgili mücadele etmeniz gerekebilir. Mars’ın bu evden geçişi sürecinde  ödemeleriniz  ve harcamalarınız  artabilir. Ortaklaşa kazanmalarında veya başkalarıyla birlikte sahip olduğu kaynaklarla ilgili konularda stresler yaşanabilir, başkalarından alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilir ya da bu alanda mücadele etmesi gerekebilir. Vergiler, harcamalar, ödemeler konusunda da dikkatli olunmalıdır. Ameliyat veya operasyon geçirme durumları olabilir.
15 Haziran’da yıl boyunca etkisini sürdüren Satürn Uranüs karesi kesinleşecek, parasal konularda zorlanmalar olabilir, çocuklarınıza , tatillere veya hobilerinize beklenmedik harcamalar yapabilirsiniz.
20 Haziran’da şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter Balık burcunda geri hareketine başlamak için durağanlaşıyor ve 28 Temmuz’a kadar Balık burcunda geri hareketine devam edecek , bu tarihten sonra ise Kova burcunda geri gitmeye devam edecek ve Ekim ayına kadar geri hareketi sürecek.  Jüpiter Retro harekette olsa bile etkileri iyicildir, hatta Jüpiter geri giderken kendimizle ilişki ve bağ kurmamız kolaylaşır. Sizlerin  3.evinizde yakın çevre, akrabalar, eğitim, kısa seyahatlerle ilgili konularda kaçırılan fırsatlar tekrar gündeme gelebilir.
21 Haziran’da ise Güneş Yengeç burcuna 7.evinizde Venüs’ün yanına geliyor, hayatınızı bire bir paylaştığınız, sizin için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına eğilebilir, destek vermek durumunda kalabilirsiniz. Bu dönemde diğer kişilerle etkileşmek, tavsiye ve yardım alma, ya da onlara yardımcı olmak gündeminizde daha çok olacaktır, diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde yer değişikliği yapılabilir. Kariyer konuları da gündeminizde olabilir .
23 Haziran’da Merkür 6.evinizde  düz hareketine geçiyor  zihniniz iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler, aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle ilişkilerinizde olabilir. Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmanızı sağlar.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hatalarını  tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapabilirsiniz. İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığınızı da  gözden geçirmeniz  de gerekebilir. Bu dönemdeki yoğun temponuz  da sinirlerinizi gerebilir.
Dolunay 24 Haziran’da Oğlak burcunun 3.derecesinde olacak ve sizlerin  1-7 aksınızı etkileyecek. Dolunay zamanı kendinizi  daha yakından tanıyabilirsiniz. Buradaki Dolunay, hayatınızın yolu veya yaşam yönünüz  hakkında size fikir verebilir .Tabii ki daha önceden aldığınız kararlar varsa , sonuç alabileceğiniz verimli bir zamandır. Kendinize bazı hedefler koyduysanız da ,  sonuçları  görmeye başladığınız bir zaman olacaktır, tüm yakın ilişkilerinizin aydınlandığı ve bilmediğiniz konuların ortaya çıktığı bir  süreç te olabilir,sevgiler.