• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

Sevgili Kovalar, Güneş 21 Haziran tarihine kadar İkizler burcunda, sizlerin 5.evinizde,
Bu dönemde çocuklar, aşk hayatınız, hayatın keyifli yönleri, hobileriniz, sportif faaliyetleriniz ve riskli yatırımlar gündeminize sıkça gelecektir. Çocuklarınızla ilgili konularda girişimler yapabilirsiniz. Sanatsal becerileriniz varsa bu transit ile birlikte sanatsal becerilerinizi daha iyi kullanıp, insanların görmesini sağlayabilirsiniz. Sportif konularda becerilerinizi kullanabilir, spora başlayabilir ve kendinizi bu konuda kanıtlayabilirsiniz. Flört ve aşk konuları son derece aktif olacaktır. Yeni bir aşk ilişki söz konusu olabilir. Kendinize vakit ayırmaktan çok sosyal ortamlarda yer alacağınız bir dönem olacaktır.
2 Haziranda Venüs Yengeç burcuna geçecek sizlerin 6.evinizde,
Odak oktanız iş ve mecburiyetlerinize kayacaktır. Hayatınızdaki sorumluluklarınız ve görevleriniz öncelik kazanacaktır. Çok çalışıp uğraşacağınız bir dönem olacaktır. Başkaları tarafından üstünüze sorumluluklar yüklenebilir ve başkalarına uymak zorunda kalabilirsiniz. Yapılması gereken işleriniz yüzünden kendinize zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz. Bu kadar çalışmak sağlığınızı tehdit edebilir. Sevmediğiniz halde yapmanız gereken günlük işler sizi mutsuz edebilir. Sağlığınıza son derece dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır.
10 Haziran’da 19 derecede İkizler burcunda Kuzey Ay Düğümlü Merküryen bir Güneş Tutulması yaşayacağız. KAD tarafında gerçekleşen tutulmalar çok olumludur özellikle kişisel haritalarınızda 19 ya da 19 dereceye +3/-3 derecede İkizler burcunda veya Yay burcunda bir gezegeniniz varsa o zaman bu tutulmadan daha fazla etkileneceksiniz demektir. Tutulmanın etkisi 6 ay boyunca devam edecek ve tutulma sizlerin 5.evinizde,
Bu tutulmanın etkisiyle eğlence tarzınız, sosyal hayatınız, yakın arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz ile ilgili durumlar, çocuklarınız, aşk hayatınız, hobileriniz vurgu kazanır. Kardeşlerinizle veya yakınlarınızla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Sosyal hayatınız ve arkadaşlarınızla ya da çocuklarınızla ilgili ani ve hızlı gelişen olaylar söz konusu olabilir. Hızlı gelişen olaylara adapte olmak durumunda kalabilirsiniz.
11 Haziran’da Mars Aslan burcuna geçiyor sizlerin 7.evinizde,
Mars bu alanda iken eforunuz her türlü ilişkiler, ortaklıklarda olabilir, yasal konular, davalar bu süreçte gündeminizde olabilir. Kariyerinizle ilgili ego çatışmalarından zarar görebilirsiniz.  Mars’ın agresyon enerjisi ve Yengeç burcunda rahat etmemesi ilişkiler üzerinde  yıpratıcı etki verebilir ama kişisel haritalarınızdaki gezegenlere uyumlu açıları varsa ilişkilerde, kariyer konularında ve kariyerin getirileri ile ilgili canlılık ve hareketlilik olabilir.
15 Haziran’da yıl boyunca etkisini sürdüren Kova burcundaki Satürn ile boğa burcundaki Uranüs karesi kesinleşecek (1-4)
Bu zorlayıcı açı sizi son derece yorabilir, kendinizi gergin ve daralmış hissedebilirsiniz. İlişkilerinizle, bakış açınızla, ailenizle, ebeveynlerinizle, evinizle ve hayata karşı duruşunuzla ilgili dış faktörler sizi değişime zorlayabilir ve bu değişimler kontrolünüz dışında gerçekleştiğinden, güvendiğiniz dağlara karlar yağmış gibi hissedebilirsiniz. Kendinizi güvensiz ve garantilerinizden yoksun hissedebilirsiniz.  Parasal konularla ve gayrimenkullerinizle ilgili zorlanmalar olabilir.
20 Haziran’da şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter 2.evinizde, Balık burcunda geri hareketine başlamak için durağanlaşıyor ve 28 Temmuz’a kadar Balık burcunda geri hareketine devam edecek, bu tarihten sonra ise Kova burcunda, 1.evinizde geri gitmeye devam edecek ve Ekim ayına kadar geri hareketi sürecek. 
Jüpiterin 2. Evinizde geri harekete geçmesi ile uzun süredir alamadığınız alacaklarınız alabilirsiniz. Finansal kaynaklarınız için çabalarınız ne kadar etik ve değerlere uygunsa Jüpiter gerilemesi ilahi adaleti ile parasal kaynaklarınızda hak ettiğinizi verebilir. Ancak bazılarınız ise parasal bolluğunda bir azalma ya da gerileme görebilir. Eski arkadaşlarınız size destek verebilirler. Jüpiterin 1.evinizde gerilemesi ile bugüne kadar yaptığınız çalışmalar, öğrendikleriniz, eski bilgileriniz hayata bakışınızda, dine ve felsefi konulara bakışınızda önemli hale gelecektir. Yeni girişimlerdense eski girişimlerinizin sonuçlarını alabilirsiniz.
21 Haziran’da ise Güneş Yengeç burcuna geçecek, sizlerin 6.evinizde,
Odak oktanız iş ve mecburiyetlerinize kayacaktır. Hayatınızdaki sorumluluklarınız ve görevleriniz öncelik kazanacaktır. Çok çalışıp uğraşacağınız bir dönem olacaktır. Başkaları tarafından üstünüze sorumluluklar yüklenebilir ve başkalarına uymak zorunda kalabilirsiniz. Yapılması gereken işleriniz yüzünden kendinize zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz. Bu kadar çalışmak sağlığınızı tehdit edebilir. Sevmediğiniz halde yapmanız gereken günlük işler sizi mutsuz edebilir. Sağlığınıza son derece dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır.
23 Haziran’da Merkür İkizler burcunda düz hareketine geçiyor 5.evinizde,
Merkür’ün direkt harekete geçmesiyle, entelektüel konularla daha fazla ilgilenebilir ve daha zorlu zihinsel ve yaratıcı faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Bazılarınızın  çocuk psikolojisi ilgisini  çekebilir özellikle de ebeveyn iseniz  bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için ideal bir zamandır.   Zihinsel aktivite gerektiren oyunlar (satranç gibi) yazmak, okumak  gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Ayrıca düşüncelerinizi kolaylıkla iletebileceksiniz ve insanlar ne söylemeye çalıştığınızı daha kolay anlayacaklardır.  Düşünceniz yaratıcı olacak ve mizah anlayışınız gelişecektir. Çocuklarınızla ve partnerinizle yaşadığınız iletişim sorunlarınız çözülmeye başlayacak olup uzlaşma sağlayabilirsiniz.
Dolunay 24 Haziran’da Oğlak burcunun 3.derecesinde olacak ve sizlerin 12.evinizde,
Bu dolunayın etkisiyle, hastalıklarınız, problemleriniz, sıkıntılı durumlar, kayıplar ve angarya işler aktive olabilir. Bu konularda netleşen durumlar can sıkıcı olabilir. Sağlığınıza son derece dikkat etmeniz gereken bir dönem, hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınızı çok önem vermeli ve ihmal etmemelisiniz. Meditasyon gibi çalışmalar için çok uygun bir zaman dilimidir. Dolunayın ışığı ile arkanızdan çevrilen işler, angarya işler ve çok çalışıp karşılığını tam alamadığınız durumlar da dikkat çekici olabilir.Sevgiler