• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

Sevgili Balıklar Güneş 21 Haziran’a kadar İkizler burcunda seyahat edecek odak noktanız ev, yuva, aile ve aile büyükleri  , ev tadilatı, alımı, satımı gibi konularda olacak. Tabii bu alanda geri gitmekte olan bir Merkür olduğu için ev içi iletişim, ailenizle olan iletişiminizde bir takım yanlış anlaşılmalar olabilir. Evinizdeki  elektronik aletlerde de bozulmalar olabilir, bulaşık, çamaşır makinası  vb aletleri dikkatli kullanmanızda fayda vardır bu birkaç haftalık süreçte evinizde tadilat yaptırmak veya ev alımı satımı yapmak zorunda kalırsanız da çok dikkatli olmanızda fayda vardır acil değilse yaptırmasanız daha iyi olur.
2 Haziranda Venüs Yengeç burcuna sizlerin 5.evinize geçiyor, aşk ve ilişkilerde, çocuklarla olan iletişiminizde  olumlu etki yaratır. Venüs bu evi sevdiği için buradaki transiti keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir.  Çocuk sahibi olmak adına iyi bir süreçtir , bazılarınızın da bu dönemde çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir, bazılarınız ise çocuk sahibi  olabilir . Kimileriniz de hobilerinize  daha fazla vakit ayırılabilirsiniz,  sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
10 Haziran’da 19 derecede İkizler burcunda Kuzey Ay Düğümlü Merküryen bir  Güneş Tutulması yaşayacağız. KAD tarafında gerçekleşen tutulmalar çok olumludur özellikle kişisel haritalarınızda 19 ya da 19 dereceye +3/-3 derecede  İkizler burcunda bir gezegeniniz varsa ya da Yay burcunda o zaman bu tutulmadan daha fazla etkileneceksiniz demektir. Tutulmanın etkisi 6 ay boyunca devam edecek ve  tutulma kariyer ve statü, ebeveynleriniz alanınızda gerçekleşecek tüm bunlarla ilgili yeni kararlarınız olabilir , bazılarınız bu süreçte anne-baba olabilir, bazılarınız evlenebilir, bazılarınız iş değişikliği yapabilir. Bu tutulma Belatrix yıldızı ile birleşmekte kariyerinizi ilgilendiren durumlarla  yüzleşme ve  evlenecek, çocuk sahibi olma kararları ile  ilgili yanlışları var mı ,  iyi yapıyor muyuz tüm bunları  gözden geçirmek için iyi bir  zaman olabilir.
11 Haziran’da Mars Aslan burcuna geçiyor; tüm eforunuz, enerjiniz çalışma hayatı, günlük yapılacak işler ve sağlık konularında olacaktır.  Yapacak çok şey var ve tamamen en küçük görevi  bile yerine getirmeye odaklandınız , başka bir şey yapmadan önce mutlaka yapılması gerekenlerle ve sorumluluklarınızla ilgilenirsiniz. Daha fazla proje ve görev üstlenebilir ve bu süre zarfında daha yoğun olabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla işte bazı sorunlar yaşayabilir, onlarla tartışabilir veya işyerinde yaralanma yaşayabilirsiniz. Bu, yeni bir iş aramak için harika bir zaman olabilir. Ayrıca sağlık sorunlarının üstesinden gelmek için daha fazla enerjiniz var ve yaşam tarzınızı iyileştirmek için de enerjiniz olacak.
15 Haziran’da yıl boyunca etkisini sürdüren Satürn Uranüs karesi kesinleşecek, yakın çevre , kardeşler, akrabalar, ticaret, kısa seyahatlerle ilgili zorlamalar yaşayabilirsiniz.
20 Haziran’da şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter Balık burcunda geri hareketine başlamak için durağanlaşıyor ve 28 Temmuz’a kadar Balık burcunda geri hareketine devam edecek , bu tarihten sonra ise Kova burcunda geri gitmeye devam edecek ve Ekim ayına kadar geri hareketi sürecek.  Jüpiter Retro harekette olsa bile etkileri iyicildir, hatta Jüpiter geri giderken kendimizle ilişki ve bağ kurmamız kolaylaşır. Jüpiter sizlerin 1.evinizde geri harekette olacak kendinizle, görünüşünüzle, sağlığınızla ilgili  sanki şansınızın olmadığını  veya engellerin karşımıza çıktığını görebiliriz ama daha önce aldığımız kararları uygulamak için tekrar şansımız olabilir.
21 Haziran’da ise Güneş Yengeç burcuna 5.evinizdeki  Venüs’ün yanına geliyor, oturmak, çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak istemezsiniz. En sevdiğiniz hobilerinizle meşgul olmak, arkadaşlarınızla dışarı çıkmak, partilere katılmak istersiniz. Yaşamdan keyif alma arzunuz artar, daha arkadaş canlısı ve dışa dönük ve yaratıcılığınızın arttığı ve çocuklarla ilgili konular da bu süreçte daha fazla gündeminizde olabilir. Venüs de bu alanda olduğu için bazı yaratıcı aktivitelerle kendinizi ifade etmeniz daha kolay olur.  Çocuklar yaratıcılığınızın önemli bir parçasıdır ve onlarla çok iyi anlaşırsınız. Birlikte oynamak ve eğlenmek için iyi bir zaman. Hamile kalmak isteyenler için de iyi zamanlardır. Bazılarınız da bu dönemde çocuk sahibi olabilir. Öte yandan, sanat, müzik, şov dünyası, finansal spekülasyon ve yaratıcı sanatsal çalışmalar için harika bir zamandır.
23 Haziran’da Merkür .evinizde  düz hareketine geçiyor  zihniniz duygularınız tarafından  etkilenebilir ve kararlarınızı hislerinize  göre verirsiniz. Ailenizle veya ailenizdeki  en rahat olduğunuz kişilerle iletişim kurmak daha kolay olur. Akrabalarınızla ,kardeşlerinizle fikir alışverişinde olacağınız zamanlardır. Ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir.
Dolunay 24 Haziran’da Oğlak burcunun 3.derecesinde olacak ve sizlerin 11-5 aksınızda olacak. Bu dönemde gerçek arkadaşlarınızın kimler olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Kariyerden gelen gelirlerle ilgili tamamlanmalar , netleşen durumlar söz konusu olabilir,sevgiler.