• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

10 HAZİRAN İKİZLER BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI
  Güneş Tutulmaları Yeniaylardır  yeni bir başlangıçları  temsil ederler, amaçlarımız  ve hayallerimiz  hakkında artan farkındalığı beraberinde getirirler. 10 Haziran  Halkalı Güneş Tutulması  19 derece İkizler burcunda gerçekleşecek. Halkalı güneş tutulmaları sırasında Ay, Güneş'in merkezini kapatır ve Güneş'in parlak kenarlarını Ay'ın etrafında bir "ateş halkası" oluşturmak üzere bırakır.
19 derece İkizler burcundaki  tutulma ve tutulmanın hükümdarı Merkür 20 derecede yakın kavuşumda. Merkür, birkaç yıldan beri ilk kez İkizler burcunda geri gidiyor. İkizler ve Merkür tamamen iletişim, fikirler, bilgi ile ilgili olduğundan, bu alandaki davranışlarımızı ve seçimlerimizi gözden geçirmemiz isteniyor. Tutulmanın yöneticisi Merkür Belatrix sabit yıldızı ile de birleştiği  ve  Merkür geri harekette olduğundan  geçmişte yaptığımız şeylerle yüzleşme  ve başarı elde etmek için gerekenleri yaparsak bize başarmanın hazzını tadabileceğimizi anlatıyor.
İkizler burcundaki tutulma  yeni fikirler, iletişimde yenilikler , eğitim, bilim-teknik konularında gelişmeler, yakın çevre ve kardeşler, kısa seyahatler, ulaşım, okullar ve eğitim , medya konuları,seyahat, turizm, radyo ve televizyon programları,internet ticareti, gazetecilik  ile ilgili konularda gelişmeler , yeni başlangıçların  söz konusu olabileceğinin habercisi.Ayrıca tutulma İkizler değişken nitelikte bir burtçta gerçekleşeceği için ticari konularda ve kişisel durumlarımızda sıkıntılar ve stresler olabilir,yukarıda bahsettiğimiz konularda da sık değişimler olabilir, tutarsızlık olabilir, hastalıklar, suç oranlarında artış , kararsızlık temaları hakim olabilir.Tutulma ve tutulmanın hükümdarı Merkür an haritasında 9.evde olduğu için odak noktamızda ;basın yayın,yabancı ülkeler, uluslararası ticaret, yurt dışı seyahatleri, hukuk ve adalet ,dini konular, felsefe, inançlar olacaktır.
Neptün'ün  bu tutulmanın içine dahil olması ve Merkür'ün de hala geri harekette olması nedeniyle ,  bazı yeni bilgilerle ve hatta bunaltıcı veya kafa karıştırıcı olabilecek zihinsel süreçlerle yüz yüze gelebiliriz. Bu Tutulma, yeni başlangıçlar vaat etse ve yeni tohumlar  ekmek için verimli bir zaman olsa da, yavaş hareket etmemizi ve sezgilerimize güvenmemizi istiyor ve  düşündüğümüz veya duyduğumuz her şeye inanmamamız gerektiğini  anlatıyor. Sahte rüyaya ya da önümüzde duran kötü seçeneğe kanmamak için hem ihtiyaçlarımız hem de motivasyonlarımızla ciddi bir check-in yapmamız gerekiyor. Neyin gerçek ve değerli olduğunu ve hangi yolu izleyeceğimizi görmek için temel önceliklerimizi (Venüs) bilmeli ve onlara göre hareket edebilmeliyiz (Mars). Ancak Mars 29 derece Yengeç'te ve Oğlak'ta dönüştürücü Plüton'a karşıt açıda  olduğu için, ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız stratejilerin artık çalışmayabileceğinin de farkında olacağız ve bilgi kirliliği, yanlış veya eksik bilgi edinimi, yanılgılar, aldatıcı düşünceler , kafa karışıklığı , net düşünememe  ve iletişimde aksaklıklar söz konusu  olabilir . Bu yüzden artık yeni bir zeminde yürüdüğümüzün farkına varıp  güvenle ilerlemeden önce yönümüzü belirlememiz gerekiyor, bu yüzden durup kendimizi  daha net anlayana  kadar beklemekten korkmamamız gerek .
Tutulmadan en fazla etkilenen  burçlar İkizler, Başak, Yay ve Balık ve  bu burçlarda 19 dereceye -5/+5 yakınlıkta  kişisel gezegenleri olanlar. Bireysel anlamda aile, ebeveynlerle olan iletişimde yanlış anlaşılmalar, algıda bulanıklık ,olayları farklı algılama ve değerlendirme, yanılma, hayal kırıklıkları olabilir bu anlamda bu süreçte dikkatli olmak gerekir,canlar.. Hepimiz için iyi bir süreç olması dileği ile sevgiler.
Tutulmanın yükselen burçlara etkisini www.astrodanismanlik.com sitemizden Aylık Burçlar bölümünden okuyabilirsiniz.