• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

14-20 HAZİRAN HAFTASI
Bu  haftaya Ay Aslan enerjisi ile girdik, yaratıcılığımızın yüksek olduğu, kendimizi göstermek isteyeceğimiz  zamanlar. Otoritemizi yetkin bir şekilde kullanmak isteyeceğimiz  aynı zamanda da içimizdeki çocuğun coşkusunu göstermek isteyeceğimiz bir süreçte olacağız.
Bu haftanın en önemli gezegen hareketlerine bakacak olursak; Pazartesi günü kesinleşecek olan Güneş-Neptün karesi tüm hafta boyunca etkili olacak.  Bu enerjinin canlılığımızı zayıflatan bir etkisi vardır, bu da herhangi bir konuda, özellikle de sıkı çalışma konusunda motive olmamızı zorlaştırır . Karşılaşacağımız olaylar veya  etrafımızdaki  insanlar,  kafa karışıklığına ve hayal kırıklığına neden olabilir, kişisel ilişkiler sahtekârlığa ve aldatmaya maruz kalabilir.   Bu yüzden  iş anlaşmaları veya müzakereler gibi yüksek stresli durumlar için  iyi zaman değildir zaten biliyorsunuz Merkür retrosu da hala devrede bunun üstüne bir de Güneş Neptün aldatıcı enerjisi eklenince daha da zor olabilir. Bu etki aynı zamanda , enfeksiyona karşı  duyarlılığımızı artırır  ve  yaşam canlılığımızı da zayıflatan bir enerji olduğu için  tıbbi testler veya ameliyatlar için iyi bir zaman değildir. Sorunları teşhis etmek zor olabilir  veya yanlış teşhis olabilir. Çok acil olmadığı sürece yapılmamasında fayda vardır. Ancak  Güneş Neptün gergin enerjisi yaratıcılığımızı  ve hayal gücümüzü artıran bir etki de yaratacağı için  sanat, sinema , müzik, dans ve drama için iyi bir zamandır  bu konularda çalışmaları olanlar bu haftayı iyi değerlendirebilirler.
15 Haziran Salı günü ise Satürn Uranüs karesi 2. kez gerçekleşecek arkadaşlar ani ve beklenmedik değişimler , eski ve yeni  bakış açıları ve bunların çatışmasına tanık olacağımız bir süreçte olacağız. Açık fikirli, sabırlı ve esnek kalırsak aslında, hayatımızdaki olumsuz, kısıtlayıcı ve sınırlayıcı şeylerden kurtulmak için de bu durum  fırsatlara dönüşebilir. Bu etki ile  hayatımızın hangi alanlarının artık bizim yararımıza çalışmadığını açıkça ortaya koyabilir.  Bu, değişime direnmek ve aşırı tepki vermek yerine , sabırla değişen koşullara   uyum sağlamak daha akıllıca olacaktır.  Aynı zamanda, istenmeyen sürprizler ortaya çıkabilir ve daha önce çok güvenilir görünen şeyleri altüst edebilir. Farklı bir şeye hazırsanız veya rutinlerinize  bir mola vermek istiyorsanız , bu dönem tam da bunu sağlayabilir. Bu enerji ile   hayatımızda bazı düzeltmeler yapmamız gerekebilir, ancak bunları başarmakta zorlanabiliriz . Bu döngünün, en çok direnç gösterdiğimiz ve en sıkı tutunduğumuz her yerde baskı yapma eğilimi vardır o yüzden direnmek yerine akışta olmak ve değişen durumlara ayak uydurmamız gerekebilir.
20 Haziran’da şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter geri hareketine başlıyor Jüpiter haritalarımızda hangi alanda ise o konularla ilgili  gözden geçirme, yansıtma ve yeniden değerlendirme fırsatı verir. Jüpiter’in  genişleme ve büyüme özellikleri  geri harekette olduğunda  geri viteste araba kullanmaya benzer, geri geri giderek kaçırdığımız şans ve fırsatları tekrar gözden geçirebiliriz.   Ama yine de kontrolden çıkmış bir alışkanlığımız varsa, bu geri dönüş bize nihayet kontrolü ele alma ve artık en yüksek iyiliğimize hizmet etmeyen bağımlılıklarımızın, olumsuz alışkanlıklarımızın ve davranışlarımızın üstesinden gelme şansı verebilir. Bu hafta yükselen burçların aldığı etkilere bakacak olursak;
KOÇ
Sevgili Koçlar haftaya eğlenceli  Aslan enerjisi ile başlıyorsunuz yani haritalarımızın aşk, çocuklar hobiler ve keyif alanında . Güneş ve Neptün karesi bu haftaya damgasını vuruyor Merkür ‘de geri harekette demek ki iletişim ,  yakın çevre konularına daha bir hassasiyet göstereceksiniz.  Kafa karışıklığı ve fikir karmaşası yaşayabilir, aldanmalar söz konusu olabilir. Satürn Uranüs karesinin etkisini maddi alanda karşılıyor olacaksınız kariyer ve işten elde edilen gelirlerde sıkıntılar, beklenmedik değişimler olabilir. Bu hafta paranızı daha dikkatli harcamalı , gereksiz masraflardan kaçınmalısınız. Bu haftanın diğer önemli konusu Jüpiter’in 12.evinizde geri harekete başlaması olacak 4 aylık süreçte kendi iç dünyanıza döneceğiniz , içsel gözlemler yapacağınız bir süreçte olacaksınız .
 
BOĞA
Bu hafta gündeminiz ev ve ailevi konular olacak sevgili Boğalar aile üyeleri  ile ilgili iletişimde kafa karışıklığı ve sıkıntılar   söz konusu olabilir. Parasal konularla ilgili  de hiç beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Satürn ve Uranüs karesi ile de kariyer konularında değişimler söz konusu olabilir ya da hayatınızdaki  ev ve ebeveynlerle ilgili  bir takım beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Jüpiter 11. evinizde geri hareketine başlıyor. 11. ev gruplar, arkadaşlar ve organizasyonlarla ilişkilidir. Burası aynı zamanda umutlarımızın ve hayallerimizin evidir geri harekette bu evle ilgili konularda hevesimizi ve ilgimizi kaybetmemize neden olabilir. Hayatımızın bu alanlarında güvendiğimiz şansa sahip olmadığımızı veya yolumuza engellerin çıktığını  görebiliriz. Bu, bu evin meseleleriyle ilgili tekrar gözden geçirmeniz gereken konular olabilir.
İKİZLER
Sevgili İkizler haftaya yakın çevre  , kardeşler, akrabalarla olacak iletişim trafiği ile başlıyorsunuz. Aynı zamanda kısa seyahatler, eğitim konuları da gündeminizde olabilir ve tüm bu konularda daha dikkatli olmalısınız. Ayrıca iş ile ilgili konularda kafa karışıklığı, belirsizlik ve aldanmalar olabilir. Aynı zamanda sağlığınıza da dikkat etmeli rutin kontrolleriniz varsa bu hafta yaptırmalısınız sevgili İkizler. Satürn ve Uranüs karesi ile uluslararası konular, yabancılarla ilgili işler ,seyahatler ve eğitimle ilgili konularda beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir, direnmek yerine akışa bırakıp esnek olmanızda fayda vardır. Jüpiter gerilemesi 10.evinizde olacak kariyeriniz veya kamu itibarınızla ilişkili  evden geçen Jüpiter retrosu, bu evle ilgili konularda hevesimizi ve ilgimizi kaybetmemize neden olabilir. Hayatımızın bu alanlarında güvendiğimiz şansa sahip olmadığımızı veya yolumuza engellerin çıktığını görebiliriz. Bu, bu evin meseleleriyle ilgili olarak kaçırdığınız şans ve fırsatları  tekrar gözden geçirmeniz gereken durumlar olabilir.
YENGEÇ
Para para  diyeceğiniz bir hafta sevgili Yengeçler para kazanma konusunda hareketler söz konusu olabilir. Fakat para kazanma konularında dikkatli olmalısınız bu alanla ilgili aldatıcı , net olmayan belirsiz durumlar söz konusu olabilir. Hukuksal konular, davalar, yurt dışı ,eğitimle ilgili konularda aldatıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Satürn Uranüs karesi ile kariyerden elde edilen gelirler, hayalleriniz ve umutlarınız  , gelecekten beklentileriniz ve ortaklıklarla ilgili maddi gelirlerden yana beklenmedik sıkıntılar, değişimler olabilir aynı şekilde tüm bunlar arkadaşlarınız için de geçerli olabilir. Pazar günü Jüpiter 9.evde geri hareketine başlıyor  9 . ev, denizaşırı seyahat, yüksek öğrenim, felsefe, din ve inançların yanı sıra hukuk ve yayıncılık ile ilişkilidir. 9. evden geçen Jüpiter retrosu, bu evle ilgili konularda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıktığını ,daha önce kaçırdığınız fırsatları görebilir ve tüm bunları tekrar gözden geçirebilirsiniz.
ASLAN
Sevgili Aslanlar kişiliğinizi sergileyebileceğiniz, aldığınız kararlarla dikkat çekebileceğiniz bir haftaya giriyorsunuz. Dinamik ve hareketli bir hafta var önünüzde yalnız arkadaşlar ve sosyal çevrenizde kafa karışıklığı söz konusu olabilir hele de arkadaşınızla para alışverişiniz varsa aldanma enerjileri söz konusudur. Satürn ve Uranüs karesi ile ortaklaşa işler ve evliliğinizle ilgili bir takım değişimler, istenmedik durumlar söz  konusu olabilir, sizler de bu değişimlere esnek olmalısınız bazen hayat bazı şeylerin değişimini bizim kontrolümüz dışında yapabilir, akışa bırakmaktan başka çaremiz kalmayabilir. Pazar günü Jüpiter  geri hareketini 8. evinizde, başkalarının parasının evinde yaşayacaksınız. Bu, paylaşılan finans ve mülkiyet, sigortalar, miraslar, vergilendirme ve krediler gibi konuları içerir. Bu alandaki  Jüpiter retrosu, bu evle ilgili konularda hevesimizi ve ilgimizi kaybetmemize neden olabilir. Hayatımızın bu alanlarında güvendiğimiz şansa sahip olmadığımızı veya yolumuza engellerin çıktığını bu konularla ilgili daha önce kaçırılan fırsatları tekrar gözden geçirme zamanının habercisi olabilir.
BAŞAK
Sevgili Başaklar bu hafta içinize çekilmek, ruhsal ve manevi anlamda gelişmek , kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Her türlü ikili ilişkilerden yana sıkıntılar , hayal kırıklıkları söz konusu olabilir, aldanmalar yaşayabilirsiniz. Satürn ve Uranüs karesi ile iş hayatınızda çalışma hayatınızda beklenmedik durumlar söz konusu olabilir, belki çalışanlarınızın hayatında beklenmedik durumlar olabilir. Günlük rutinlerinizde ve sağlığınızla ilgili beklenmedik sürpriz durumlarla  karşılaşabilirsiniz. En iyisi oluşan koşullara esnek yaklaşmaktır çünkü bu oluşumlar sizlerin kontrolünüz dışında geliştiği için yapılacak şey akışta kalmaktır. Jüpiter Pazar günü sizlerin her türlü ilişkilerinizi anlatan 7.evinizde geri hareketine başlayacak , iş ortaklarınızı ve evlilik  ve iyi arkadaşlar alanınızda .7.evdeki  Jüpiter retrosu, bu evle ilgili konularda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıktığını görebilir, daha önce tüm bu konularla ilgili kaçırdığınız fırsatları da tekrar gözden geçirmeye başlayabilirsiniz.
TERAZİ
Sevgili Teraziler haftaya çok sosyal başlıyorsunuz, arkadaşlıklar, sosyal çevre ile organizasyonlar söz konusu olabilir. İşten gelen gelirlerle ilgili de hareketlenmeler olabilir. Sağlığınıza ,internet alışverişlerine çok dikkat etmelisiniz .Satürn ve Uranüs karesi ile maddi konularla ilgili beklenmedik harcamalar olabilir. Çocuklarınızla veya aşk hayatınızla ilgili beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir esnek olmaya ve akışa bırakmaya özen göstermelisiniz. Pazar günü Jüpiter retrosu  6. Evinizde yaşayacaksınız ,  işiniz, günlük rutinleriniz, sağlığınız ve zindeliğiniz  ve evcil hayvanlarınızla ilgili  konularda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıktığını görebilirsiniz ve  bu konularla ilgili kaçırdığınız fırsatları  tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.  
AKREP
Sevgili Akrepler haftaya kariyer ve iş konuları ile başlıyorsunuz, itibarınızı ve başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü bu hafta zihninizi meşgul edebilir.  İşyerinizde arkadaşlarınızla daha  iyi ve sıcak ilişkiler kurabilirsiniz. Ortaklıklardan ve başkalarından gelen paralarla ilgili konularda aldanmalar, belirsizlikler, kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Ayrıca sigorta, vergi gibi ödemelerinizi gözden kaçırabilirsiniz. Satürn Uranüs karesi ile her türlü ilişkilerinizle ilgili değişimler , ailevi konularda  ve ev ile ilgili de  sıkıntılar ve değişikler olabilir, akışta kalmaya özen göstermeli daha toleranslı olmalısınız. Pazar günü Jüpiter gerilemesini 5.evinizde yaşayacaksınız sevgili Akrepler aşk hayatınız, çocuklar ve hobilerle ilgili alanlarda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıktığını görebilir ve  bu konularla ilgili kaçırdığınız fırsatları  tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. .
YAY
Sevgili Yaylar, seyahat etmek ve rutin ortamınızdan bir müddet için uzaklaşmak bu hafta sizin için  önemli olacak. Din ,felsefe, hayata bakış, eğitim, uzak yerlerdeki kişilerle iletişim gibi konularda hareketli olacağınız bir hafta. Yabancı ülkelerden arkadaşlar edinilebilir farklı kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Her türlü ikili  ilişkilerinizde hayal kırıklıkları, aldanmalar, kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Satürn ve Uranüs karesi sizi iş hayatınızla ilgili konularda zorlayabilir, beklenmedik değişikliklere maruz kalabilirsiniz. İş arkadaşlarınızın veya sizin hayatınızda kariyerinizde ve aile hayatınızda da beklenmedik değişimler olabilir akışta kalmaya özen göstermelisiniz . Bazen bu değişimler gereklidir, hayat bize sürprizler hazırlıyorsa fazla direnmemek gerekebilir. Pazar günü ise Jüpiter gerilemesini 4.evinizde yaşayacaksınız , ev, aile , ebeveynlerle  ilgili alanlarda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıktığını görebilir ve  bu konularla ilgili kaçırdığınız fırsatları  tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar bu hafta başkalarıyla birlikte sahip olunan değerler ,alacak-verecek konuları, ölüm ve mirasla ilgili konular, kredi, vergi, banka ödemeleri  metafizik ve okült konular öncelik kazanabilir.  Başkalarının kaynakları ile ilgili konularda değişimler ortaya çıkabilir. Beklenen tahsilatların gelmesi , ödemelerin hallolması konularında  gelişmeler söz konusu olabilir. Bu hafta boyunca etkisini sürdürecek olan Güneş Neptün karesi ile çalışma hayatınızda parasal konulara ve çalışma arkadaşlarınıza  dikkat etmelisiniz aldanmalar, hayal kırıklıkları , kafa karışıklığı olabilir ayrıca sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Günlük rutin işlerinizde de bir belirsizlikler söz k onuşu olabilir, hangi işinizi nasıl yapacağınız konusunda net olamayabilirsiniz. Evcil hayvanlarınız varsa onların da sağlığına dikkat etmelisiniz. Satürn ve Uranüs karesinin etkisi sizi parasal konularla  ilgili beklemediğiniz değişimler yapmanıza sebep olabilir. Maddi yatırımlarınıza dikkat etmeli ve gereksiz risklerden uzak durmalısınız ve daha esnek olmalı, değişime ayak uydurmalısınız. Pazar günü Jüpiter retrosu ile yakın çevre, iletişim, kısa seyahatler, akrabalar ve kardeşlerle ilgili konularda güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkabileceğini görebilir ve  bu konularla ilgili kaçırdığınız fırsatları  tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.
KOVA
Sevgili Kovalar, iş ilişkileri ve birebir ilişkilerinizde birebir temasın öncelik kazanacağı bir haftada olacaksınız. Ortaklaşa işlere girmek, birebir ilişkileri pekiştirmek, önemli birebir toplantı yapmak duyguları kontrol etmek kaydıyla anlaşmalar yapmak için uygun olsa da Neptün ve Güneş karesi kafa karışıklığına, belirsizliğe yol açacağı için önemli anlaşmalarınızı bu hafta ertelemeniz daha iyi olabilir. Ayrıca bu enerjinin etkisi  eğlence ve keyfinize daha fazla para harcamanıza sebep olabilir bu yüzden daha dikkatli olmalı ve parasal konularda dikkatli harcamalar yapmalısınız. Satürn ve Uranüs karesi ile ev ve aile hayatınızla ilgili alacağınız kararlarda değişiklikler söz konusu olabilir ve alışkanlıklarınızda beklenmedik değişiklikler ,yer değişiklikleri söz konusu olabilir, aile büyükleri ile ilgili değişen durumlar olabilir akışta kalmaya ve esnek olmaya özen göstermelisiniz. Jüpiter retrosu ile para kazanma konularında şansınız azabilir ve maddi konular ile ilgili konularda güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıktığını gözlemleyebilir   ve  bu konularla ilgili kaçırdığınız fırsatları  tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.  
BALIK
Sevgili Balıklar bu hafta rutin işleriniz ve sağlıkla ilgili konular gündeme gelebilir, tansiyonu olanlar dikkat etsin Ay Aslan burcunda olduğu için tansiyon sorunları olabilir bazılarınız bu hafta sırt ağrısı çekebilirsiniz. Güneş Neptün karesi ev, yuva ,ebeveyn, ailevi konularda net olmayan durumlar kafa karışıklığına , yanılgılara sebep olabilir bu da ruh sağlığınıza olumsuz yansıyabilir. Satürn ve Uranüs karesi ile yakın çevre, iletişimsel konularda , kısa seyahatler, eğitim ile ilgili konular, akrabalar ve kardeşler, ticaret hayatınızla ilgili beklenmedik değişimler söz konusu olabilir. Esnek olmak ve değişime ayak uydurmak daha sağlıklı olabilir, değişmesi gereken zaten değişecektir. Jüpiter geri hareketini yükselen burcunuzda karşılıyorsunuz kendinizle ve sağlığınızla ilgili konularda güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engeller çıktığını düşünebilirsiniz ve bu konularla ilgili kaçırdığınız fırsatları tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.