• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

KOSMOSUN BEREKETİ TANRILARIN TANRISI JÜPİTER BALIK BURCUNDA GERİ GİDİYOR
Jüpiter, 20 Haziran Pazar günü Balık burcunda 2°'de   geri hareketine  başlıyor. Bu geri hareketin enerjisi, yaklaşık dört ay boyunca devam edecek. 20 Haziran – 28 Temmuz arasında Balık burcunda, 28 Temmuz - 17 Ekim arasında ise   Kova burcunda geri hareketine devam edecek. 17 Ekim - 28 Aralık arasında ise  Jüpiter Kova'da düz hareketine devam edecek ve  28 Aralık’ta  1 yıllık Jüpiter Balık burcu seyahatine başlayacak.
Jüpiter, astrolojide en sevilen gezegenlerden biridir ve  iyimserlik, şans , neşe  yayan   bir enerjisi vardır. Bu gezegen aynı zamanda bolluğu, seyahati ve felsefeyi de temsil ediyor - peki ilerlemeyi ve genişlemeyi seven Jüpiter geri giderken  ne olur?
Jüpiter geri giderken,  kişisel haritalarımızda hangi alanda ise o konulara daha az hevesli olduğunuzu da görebilirsiniz. Bu konulara ilginiz azalmayabilir, ancak bu alanlarda ilerlemeyi zorlaştıran veya imkansız kılan durumlar ortaya çıkabilir. Bu, mutlaka gecikmeler veya engellerle yenilgiyi kabul etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine daha fazla esneklik geliştirmeniz ve olayların kendi zaman dilimlerinde ortaya çıkmasına izin vermeniz gerekebilir.
Bu gerilemenin en başında, Balık enerjisi bizi şaşkına çevirebilir ve belki de tam olarak algıladığımız gibi olmayan fırsatlar veya insanlar hakkında aşırı iyimser olabiliriz. Balık, duygularımızla ve yaratıcı ifademizle konuşur. Kökten çakradan taç çakraya  ve ötesine kadar açılmamızı ve özgür olmamızı ister. Balık burcundaki Jüpiter retrosu aslında ince bir yolculuktur, inançlar, felsefe, din eğitim, yabancılarla yapılan işler, yurtdışı seyahatleri ,akademik ve hukuksal konularda yavaşlamalar, hayat amacımız, hayata bakış açımız gibi  konularla ilgili  ertelemeler olabilir.
Balık, müzik, dans, değişen bilinç durumları, teslimiyet, kader ve ölüm ile ilişkilidir. Bu bulanık suyu en yüksek hayır için kanalize etmek hepimizin bireysel gücüne bağlıdır. Balık burcundaki Jüpiter retrosu ile mantıklı, doğrusal  açılım diye bir şey yoktur. Analiz etmeye veya anlamaya çalışmak yerine  akışına bırakmak gerekebilir.
Bu 4 aylık gerileme döneminde, bazı şeyler hakkında o kadar iyimser hissetmeyebiliriz ve büyük yeni fikirlerin veya girişimlerin üstesinden gelme planlarımızın yavaşladığını  ve belki de durduğuna şahit olabiliriz. Biraz kendinize ve planlarınıza zaman ayırın, yavaşlayın ve iç sesinizi dinleyin. Size ne yapmanızı söylüyor? Gezegenler geri harekette iken iç sesimizi  duymak daha kolaylaşır. Planlarınız gerçekçi mi? Tüm bakış açılarını dikkate almıyor musunuz? İstediğiniz  şeyler başkalarının ihtiyaçlarını mı içeriyor yoksa sadece kendi ihtiyaçlarınızı mı ? Jüpiter Retrosu bu tür sorular sorar ve size cevapları düşünmeniz için dört ay verir.
Geri giderken bile, cömert Jüpiter, nasıl büyüyüp değişeceğinizi ve kendinizin en iyi versiyonu olmanızı anlamanıza yardımcı olmak ister. Bu zamanı akıllıca kullanın – aslında bu bize verilmiş  zaman bir hediye bu şekilde düşünün .

  • ağırlıklı olarak kişisel düzeyde yoğun bir ruhsal ve felsefi büyüme süreci  
  • görünenin arkasındaki gerçekleri anlama
  •  derin bir içsel büyüme
  •  kişinin içsel pusulası, bölünmez içsel gerçeği ve daha büyük, genişleyen bilinciyle - içindeki kaynakla - yeniden bağlantı kurma şansıdır.
  • büyüme ve başarı, hayat amaçları  için gerekli soruları sorma zamanıdır.
  • hem ruhsal hem de felsefi düzeyde içsel büyümeye fırsat verir.
 
 
 
KOÇ
12.evinizde geri giden Jüpiter; bilinç altınınız, psikolojiniz, hayalleriniz ve rüyalarınız, bunun yanında ruhsal ihtiyaçlarınız, korkularınız, endişeleriniz , duyduğunuz güvensizlikler ,sırlar, maddi ve manevi hapisler, darlık ve kısıtlanmalar, gizli kapaklı işler ve ilişkiler ve bunun yanında gizli düşmanlar, dedikodular, herkesten sakladığınız, görülmesini çok istemediğiniz yanlarınızı içeren konularda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsiniz ama zamanında kaçırmış olduğunuz şansları fark etmenizi sağlayabilir.
 
BOĞA
11. evinizden geçen Jüpiter retrosu, sosyal çevre ,arkadaşlıklar, kariyerden gelen kazanımlar, umutlar ve hayallerimizle ilgili konulardahevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şansları fark etmenizi sağlayabilir.
 
İKİZLER
10. ev, kariyeriniz, yaşam hedefleriniz, anne ve anneyle ilgili konular, mesleğiniz, şan şöhretiniz ile ilişkili alandan geçen Jüpiter retrosu, bu evle ilgili konularda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şansları fark etmenizi sağlayabilir.
 
YENGEÇ
9. evinizde gerçekleşecek Jüpiter geri hareketiile , yabancılar, uzak akrabalar medya, satış-pazarlama işleri, üniversite, akademik çalışmalar ,felsefe, din, inançlar, hayatı sorgulama anlamlandırma, yurt dışı seyahatleri, rüyalar, sıra dışıfarklı değişik konular, astroloji, gibi konularda güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıktığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şanslarıfark etmenizi sağlayabilir.
 
ASLAN
 
8.evininizde başlayacak Jüpiter geri hareketi ile özellikle finansal krizler, ölümler ve yeniden doğuş konuları, ödemek zorunda olduğunuz veya size ödenmek zorunda olan nafaka, vergi iadesi gibi konular, ayrıca eş, sevgili, hayatınızdaki kişilerin parasal durumu, korkular, paylaşımlı kazançlar, borçlar, vergilerle ilgili hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şansları fark etmenizi sağlayabilir.
 
BAŞAK
 
7. evinizde geri harekete başlayacak Jüpiter yakın ilişkilerimizle ilişkilidir, ortaklıklar, kankalar size düşman kişiler, mahkemeler, yazılı veya sözlü birliktelikler ve en önemlisi evlilik , vekalet verdiğiniz insanlar, avukatınız gibi konular alanında geri giden Jüpiter , bu evle ilgili konularda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şansları fark etmenizi sağlayabilir.
 
 
 
 
TERAZİ
6. evinizden geçen Jüpiter retrosu , iş ve iş arkadaşları, gündelik hayatın koşturmaları, çalışma metotları, sağlık, hastalıklar, temizlik, hijyen konuları ve evcil hayvanlar, hizmet verdiğiniz alanlar, yanınızda çalıştırdığınız insanlar, hastalıklar gibi konular hakkında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şansları fark etmenizi sağlayabilir.
 
AKREP
5. evde geri hareketine başlayan Jüpiter özellikle aşk hayatınız başta olmak üzere, tutkular, eğlence yaşamınız, borsa, kumar, piyango gibi şans ve risk taşıyan işler, sanat, çocuk, hamilelik, yaratıcılık gerektiren alanlar , çocuklar, romantik ilişkiler, moda gibi konular alanınızda güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şanslarıfark etmenizi sağlayabilir.
 
YAY
4.evinizde geri harekete başlayan Jüpiter yaşam tarzınız, baba, kişisel bağlılıklar, alışkanlıklar, ev ve aile içi durumlar ,çok yakınızdaki insanlar, taşınmaz mallarınız, eviniz, maddi manevi miraslar alanındahevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şansları fark etmenizi sağlayabilir.
OĞLAK
3.evinizde geri hareketine başlayacak Jüpiter zeka, iletişim, haberleşme gibi konular. problemlere yaklaşımınız kısacasahip olunan bilgiyi nasıl değerlendirdiğinizle ilgili durumlar. Yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlarınızla ilgili durumlar,kardeş ilişkileri, yakın çevre ile olan iletişim, arkadaşlık ilişkileri, kısa yolculuklar, liseye kadar olan eğitim, kısa vadeli plan ve projeler, yayıncılık, pazarlama, halkla ilişkilerle ilgili konularda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şansları fark etmenizi sağlayabilir.
 
KOVA
Jüpiter kazançlarınız, paralarınız, maddi varlıklarınız, para akışınız, güvenlikduygunuz, özgüveniniz, taşınabilir maddi değerleriniz, kısaca maddi bütün varlığınızı anlatan 2. evinizde geri giderken tüm bu konularda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şansları fark etmenizi sağlayabilir.
BALIK
1. evinizden geçen Jüpiter retrosu, sizin bu4 aylık süreçte özellikle kişiliğiniz veirade gücünüz, arzularınız ve bireyselliğiniz başta olmak üzere, egonuz ,görünen kişisel tercihleriniz ve sizi siz yapan bütün fiziksel ve psikolojik değerleriniz, sosyal anlamda sizi var eden ve hayatta konumlandığınız yeri ve tepkilerinizi içeren konularda hevesinizi ve ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Hayatınızın bu alanlarında güvendiğiniz şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıkığını görebilirsinizama zamanında kaçırmış olduğunuz şansları fark etmenizi sağlayabilir.