• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2021

HAZİRAN 2021


HAZİRAN 2021

JÜPİTER’DEN DESTEKLİ  OĞLAK DOLUNAYI
24 Haziran  2021 saat 21:39’da  03°27′ Oğlak burcunda Dolunay yaşayacağız, Ay'ın (Oğlak) karşısındaki Güneş (Yengeç) , iki hafta boyunca iş, kariyer , sorumluluklar, ev ve yuvaya ait konular ailevi  ve yakın ilişkiler , duygusal gereksinimleri daha keskin bir odak noktası haline getiriyor ve bu alanlarda  hayatınızda nelere ihtiyacınız var , tüm bunlarla karşı karşıya kalınan durumlar, iç gerilim ve dış baskılar ,  enerjimizi tüketen çatışmalar ve krizler yaşayabiliriz  çünkü  duygular ve içgüdüler, dolunayda zirveye ulaşır.
An haritasında 19 derece Oğlak burcu yükseliyor. Ayrıca birinci evde Plüton, Satürn ve Jüpiter’in başrolde olması ses getirici gündemler ve çevresel şartlarımızı kökten değiştirici bir etki vermekte. Sorumluluk, ebeveynlik ve iş hayatı öne çıkarak artık bir şeylerin yoluna koyulacağı zamanlar. Oğlak burcu temalarının çifte vurgulu olması devlet kanallı işler, resmi makamlar, otorite, inşaat sektörü, yaşlılar ve ekonomik konular ilgili düzenlemeye gidileceğini ; gizli bilgilerin açığa çıkacağını ve bazı şeylerin artık yeterli verimliliği sağlamadığı için gözden çıkarılabileceğini işaret ediyor.
An haritasında Ay 12. evde Güneş ise 6.evde  düzen, sağlık ve çalışmak, kontrol dışı gelişmeler, kadersel önlenemez konular, gizli saklı olayların ortaya çıkması, ayrılıklar ve yalnızlaşma duygusunu çoğaltabilir yine an haritasında  Venüs ve Plüton’un karşı  karşıya gelmesi  zoraki devam ettirilen ortaklık, evlilik ve ilişkilerde kopuşun akıcı, kabullenici bir şekilde yaşanacağını göstermekte.
Oğlak Dolunay’ının  güzelliği  Jüpiter ile yaptığı uyumlu açılar. An haritasındaki  Güneş / Jüpiter üçgeni, Ay / Jüpiter altmışlığı,  gökyüzünden ilahi bir destek sunuyor adeta. Bunun  verdiği enerji ile  kariyer ve iş konularında fırsatlar, şanslar olabilir  eğitim ve seyahat yoluyla ufkunuzu genişletmek yabancılarla iş yapmak, aile içi ilişkilerde manevi ve maddi destek almak ve tüm bu konularla ilgili  kaçırılan  şans ve fırsatlar tekrar gündeme gelebilir.
"Kalbin yolu biliyor, o yöne koş." RUMİ.
Ayrıca Dolunay zamanı Jüpiter, Satürn, Plüton ve Neptün geri giderken, her şeyin tamamen durmuş gibi hissedebileceğini hatırlamamız gerekir, bir gezegen geri hareket ettiğinde yavaşlar ve bizi de aynısını yapmak için  teşvik eder.  Bu, artık sizinle uyumlu olmayan bir meslekten, düzgün bir şekilde yürütülmemiş bir evliliğe  kadar her şey olabilir. Plüton'un karşısındaki Venüs ,  sevgi ve şefkat ihtiyacımızı yoğunlaştırırken en yakın ilişkilerimizde  manipülasyon, güç mücadeleleri, şüphe, kıskançlık, sahiplenme, tehdit veya yıldırma içerebilir, boşanmalar söz konusu olabilir, Yengeç burcunda, Venüs biraz nostaljik ve aşırı hassas olabilir, ancak güç merkezi Plüton, kişisel, profesyonel ya da  mali açıdan görmediğimiz şeylerle yüzleşmemiz için bizi zorluyor. Yine de, Yengeç burcundaki Venüs bizi hala içsel bilgimize güvenmeye teşvik ediyor ve Jüpiter, hem Güneş hem de Ay ile uyum içinde olacağı için Dolunay’da  kurtarıcı bir rolde.
Oğlak Dolunay’ının nazar boncuğu niteliğindeki açı kalıbı ise Mars, Satürn ve Uranüs arasındaki sabit T-kare olacak. Kalp krizleri, damar yollarında hassasiyetler, ateşli hastalık ve görünmez kazalara karşı dikkat edilmesi gerekebilir. Uranüs sarsıcı gerçekler, düzen bozan gelişmeler, anilik ve risk almak ile ilişkili olduğundan gemileri yakmaya eğilim görülebilir. Aile ve gelenekler yüzünden evlilik veya ikili ilişkilerde arada kalabiliriz. Baskı anında aniden volkan gibi patlayarak çevreye sınır koymak, kendi işimize gücümüze odaklanmak isteyebiliriz.
An haritasının 5.evindeki  Merkür Rigel sabit yıldızı ile kavuşumda. Eğitim, seyahat, öğrenme ve yaratıcılık süreçlerine destek olacak bir etki  verir ve aynı zamanda Merkür  Kuzey Ay Düğümü kavuşumu var bu da  yaratıcı, açık ve doğru bir iletişimin halledemeyeceği hiçbir sorunun olmadığını bizlere söylemektedir. Öğrenmenin ve  gelişmenin bir sonu yok, yaşanılan her şeyi  bir tecrübe olarak değerlendirerek geleceğe gülümseyerek bakmalıyız. Dolunay’ın burçlarınıza etkilerini youtube kanalımızdan 21-27 Haziran Haftası yorumlarından izleyebilirsiniz,sevgiler.
“Üzülme, kaybettiğin her şey başka bir surette bir gün mutlaka geri döner.
Kendini küçük görmeyi bırak. Sen yürüyen evrensin.
Eriyen kar gibi ol, kendini kendinle yıka!
Bırak sular durulsun , o zaman ay ve yıldızların
yansımasını kendi varlığının aynasında göreceksin.”
                                                                                                              RUMİ