• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2022

HAZİRAN 2022


HAZİRAN 2022

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR 
Sevgili Koçlar sizler için Haziran ayının en vurgulu konuları, parasal konularla, kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız, eğitim ve iletişim olacaktır.  Arkadaşlarınızın sorumluluğunu da almanız gerekebilir.
Merkür Boğa burcunda sizlerin 2. evinizde, 3 Haziran’da düz hareketine başlıyor ve parasal konularda daha akıllı, daha mantıklı ve daha doğru kararlar alabilir ve bu süreçte finansal kaynaklarınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak başkalarına iletmek size avantajlar sağlayabilir ve özellikle de parasal sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Gelirinizi arttırabileceğiniz yeni yollar bulabilirsiniz. Tabi ki parasal konuları iyi analiz etmeli, iyi organize olmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Harcamalarınızda dikkatli ve akıllıca davranmalısınız. Bu dönemin en önemli vurgusunun kendi yeteneklerinize güvenerek para kazanmak olduğunu hatırlamanız gerekir.
5 Haziran’da Satürn 11.evinizde geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek. Satürn gerilemesi sırasında; sınırlamalar, kısıtlamalar ve yaşamlarımız üzerindeki kontrol ile ilgili konulara geri dönme eğiliminde oluruz. Satürn bu süreçte; sosyal çevreniz, arkadaşlar, hayaller, umutlar ve hedefleriniz ve kariyerden elde ettiğiniz gelirlerle ilgili  ilgili konularda yeniden sorumluluk almanızı isteyecek.
13 Haziran’da Merkür İkizler burcunda 3. evinizde hareket etmeye başlayacak, Merkür’ün 3. evinize geçişi ile zihinsel ya da iletişimsel becerileri geliştirme konusunda fırsatlar yakalama fırsatı söz konusudur.  Fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olduğunuz bir süreçte olacaktır.  Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal zamanlardandır.
14 Haziran’da Yay burcunda 9.evinizde bir Dolunay yaşayacağız, Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama vardır. Bu dolunay sorumluluklarınızı gözler önüne sererken, yurtdışı ve yabancılarla ile ilgili işleriniz, seyahatleriniz, hukuki ve akademik süreçleriniz, dini ve ilahi konular, uzakta yaşayan akrabalarınız ve hayata bakış açınızla ilgili konularda tamamlanan ve netleşen durumlar söz konusu olurken bu konularda arkanızdan çevrilen gizli işler yüzünden hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda seyahat ederken 21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek
Ayın 21’ ine kadar odak noktanız; merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek olacaktır. Yine bu süreçte  etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz olabilir  ve insanların söylediklerinizi duymasını istersiniz.  Yakın çevre ile ilişkileriniz daha fazla odak noktanızda olabilir, yakınlarınızın dikkatini daha çok çekeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Kısa seyahatler ve eğitimler, seminerler bu dönemde gündeminizde daha fazla olabilir.
Ayın 21 ‘inden sonra,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz, aileniz bu süreçte  size daha fazla gereksinim duyabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesi konularında da danışılan birisi olabilirsiniz. Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bu süreçte kimileriniz kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz. Kimileriniz de evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya evinizi tadilat yapabilirsiniz.  Ev ve aileye ait konularla ilgili uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda 2.evinizde seyahat ederken, 23 Hazirandan itibaren İkizler Burcuna sizlerin 3 evinize geçecek,
Venüs 23 Haziran’a kadar, parasal konular açısından olumlu etki yaratacaktır. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı  süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
Ayın 23 ünden sonra ise özellikle kardeşlerinizle olmak üzere yakınlarınızla olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler olacaktır. Yakınlarınızla ilişkilerinizde daha uzlaşmacı ve daha uyumlu olursunuz. Bu süreçte çevrenizle iletişimde olmalısınız. Aynı zamanda fikirlerinizi yazarak ya da konuşarak başkalarına iletmek sizi başarılı kılar. Bu süreçte interneti kendinizi veya işinizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapabilir, kısa seyahatlere çıkabilir, eğitim almaya başlayabilirsiniz.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek. Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi enerjimizi daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir, ruhsal bir arayışla dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. 12. Evinizdeki bu geri hareketi sürecinde meditasyon gibi çalışmalarla ruhunuza hitap edebilirsiniz. Bu süreçte bir süredir arka plana attığınız hayalleriniz için yeniden motivasyon hissedebilir ve bu hayal ve istekleriniz için özellikle de ruhsal olarak kendinizi motive edebilir ve hazırlayabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeniz gerektiğini hatırlamanız gereken bir süreç.
29 Haziran’da Yengeç burcunda 4.evinizde Yeniay yaşayacaksınız, Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Abartılı duygularınız en çok da ailenizle ilgili konularda olacaktır. Aileniz, ebeveynleriniz, eviniz, yaşadığınız yer gayrimenkul almak ve satmakla ilgili konular gündeminize gelecektir. Sorunları büyütmemeye çözüme odaklanmaya dikkat etmelisiniz.
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR 
Sevgili Boğalar, müjde bu ay rahat nefes alacaksınız yükseleninizdeki Merkür 3 Haziran’da düz hareketine başlıyor, böylelikle kendinizi  daha iyi ifade edebilecek,  fikirleriniz ve sözleriniz de dikkat çekici olacağından karşınızdaki kişiler üzerinde ikna yeteneğinizi daha rahat kullanabileceksiniz. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket edebilirsiniz, sizi ve kariyerinizi ilgilendiren konularda alacağınız kararlar uzun vadeli ve kalıcı olabilir. Bu dönemde  aklınız  maddi konulara da yönelik olacağından ikna yeteneğinizi ve iletişim becerilerinizi  iş ve geleceğe yönelik hedeflerinizde daha iyi kullanabilirsiniz. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu sürecini değerlendirmek  sizin için iyi sonuçlar verebilir.
 5 Haziran’da  Satürn geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek  Satürn   gerilemesi sırasında; sınırlamalar, kısıtlamalar ve yaşamlarımız üzerindeki kontrol ile ilgili konulara geri dönme eğiliminde oluruz. Satürn sizlerin  kariyer alanınızda gerileyeceği için  bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler ve kariyerinizle ilgili görev ve sorumluluklarınızı içeren belirli konular söz konusu olabilir. Bu konularda ekstra sorumluluk almaya hazır olduğunuzdan emin olmak için hayat sizi teste tabi tutulabilir, bu enerji  kariyeriniz aile hayatınızla ilgili   korkularınızdan ve sınırlamalarınızdan arıtırken  doğru büyümenize yardımcı olacaktır.
13 Haziran’da Merkür sizlerin parasal alanınızda İkizler burcunda hareket etmeye başlayacak, sahip  olduğunuz maddi  kaynakları iyi değerlendirme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizin artacağı bir süreçte olacaksınız. Parasal konularda iyi organize olabilirseniz, gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için de yeni yollar bulabilirsiniz , bir takım düzenlemeler ve bütçe planlamaları yapabilirsiniz. Bazılarınız için  iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
14 Haziran’da Yay burcunda bir Dolunay yaşayacağız, Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama  vardır. Dolunay 8.evinizde olacağı için vergi, sigorta borcu, miras ve ortaklaşa gelirler, kredi konuları, eşten gelen kazanımlarla ilgili konularda netleşmeler, halletmeniz gereken durumlar olabilir. Sağlıkla ilgili konularınız da olabilir, bazılarınız için ameliyat durumları ortaya çıkabilir. Dolunay Neptün ile kare açıda olduğu için tüm bu konularda aldanmalar, yanılmalar olabilir neyse ki Satürn ile olan güzel kontağı durumları toparlamanıza, gelecek ve kariyer hedeflerinizle ilgili konularda sorumluluklarınızı kolaylıkla ele almanıza yardımcı olacaktır.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda parasal konuları anlatan evinizde olacak bu sürece kadar odağınız maddi konular, gelir-gider düzenlemeleri  olacaktır. Bazılarınız bir yatırım yapmayı planlayabilir, bazılarınıza iş fırsatları çıkabilir. 21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek, yakın akrabalar, kardeşler , yakın çevremizle ilgili konular söz konusu olabilir. Eğitimler almaya başlayabilir, ticari konular , kısa seyahatler söz konusu olabilir.
Yükselen yöneticiniz Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda yükseleninizde hareket edeceğinden dikkatleri üzerinize çekeceğiniz bir süreçte olacaksınız. İlişkilerinizde de uyum ve ahenk arayışında olabilirsiniz.  Aynı zamanda estetik yaptırma, güzelleşmek konuları da gündeminizde olabilir, dış görünüşünüzde, giyim kuşamda değişiklikler yapmak isteyebilir yeni bir siz , yeni bir tarz yaratmak arzusunda olabilirsiniz.  Bu dönemde  sosyalleşme arzunuz  da artabilir, arkadaşlarınızla hoş vakit geçirmek,  seyahat etmek isteyebilirsiniz. Venüs yükseleninizden geçerken daha fazla tatlıya düşkün olabilirsiniz bu da kilo almanıza sebep olabilir, farkında olalım.
23 Haziran’da Venüs İkizler burcuna geçiş yapacak, parasal konular açısından olumlu bir etki altında olacaksınız, yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından ,artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden,  giyim kuşam eşyaları, takılar gibi  alanlardan kazanç elde etme fırsatları olabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak arzusunda olabilirsiniz.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek. Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi  enerjimizi  daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir , ruhsal bir arayışla  dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Aynı zamanda bu süreçte  sosyal çevreniz, arkadaşlarınızla  olan ilişkilerinizdeki sis perdesi ortadan kalkar  sizi  geride tutan kişilerin farkına varabilir ve artık ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünebilir ve  yollarınızı ayırabilirsiniz ya da bu süreçte yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir hobiye veya  ruhsal , spritüel konularla ilgili bir arkadaş grubunuz olabilir.
29 Haziran’da Yengeç burcunda Yeniay yaşayacağız ,Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Bu 2 haftalık süreçte çalışma hayatı, hukuksal konular, yakın çevre ile olan ilişkilerinizde, ticari bir faaliyette  başlangıçlar veya girişimler yaparken gücünüzü kabul ettirmekte zorlanabilir, abartıya kaçabilirsiniz. Baba veya  baba yerine konan kişilerle, erkek otorite figürleriyle ilişkilerde bazen güç çekişmeleri ortaya çıkabilir. Bu , yeni bir şeyler öğrenmek,  yeni bir eğitime  başlamak,   seyahatlere  çıkmak için girişimler ve  başlangıçlar yapmak için güzel bir zaman olsa da abartılardan kaçınmak gerekir, farkında olalım. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER 
Sevgili İkizler sizler için Haziran ayının en vurgulu konuları, ruhsal ve fiziksel sağlığınız, ilişkileriniz, dış görünüşünüz, parasal konular, motivasyonlarınız, aileniz olacaktır.
Merkür Boğa burcunda sizlerin 12. Evinizde, 3 Haziran’da düz hareketine başlıyor ve kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size daha faydalı sonuçlar getirebilir. Bu dönemde zihinsel yetenekleriniz de geliştirebilirsiniz, ileri sürmeyi düşündüğünüz fikirleriniz için, bu hazırlık döneminde kendinizi iyi donatmalısınız. Aynı zamanda bu süreçte kendinizi rahat ifade edemeyebilir, çok fazla iç gözlem yapabilir, kendi bilinçaltınızla yüzleşebilirsiniz.  Geçmişle ilgili unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp keyfinizi kaçırabilir. Bu dönemde arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir ve siz bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz.
5 Haziran’da Satürn 9.evinizde geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek. Satürn gerilemesi sırasında; sınırlamalar, kısıtlamalar ve yaşamlarımız üzerindeki kontrol ile ilgili konulara geri dönme eğiliminde oluruz. Satürn bu süreçte; yurtdışı ve yabancılarla ile ilgili işleriniz, seyahatleriniz, hukuki ve akademik süreçleriniz, dini ve ilahi konular, uzakta yaşayan akrabalarınız ve hayata bakış açınızla ilgili konularda sorumluluklarınızı arttırırken, çözüme ulaştırmadığınız eski sorunlar yeniden baş gösterebilir.
13 Haziran’da Merkür İkizler burcunda 1. Evinizde hareket etmeye başlayacak Merkür'ün ortalama 3 hafta  boyunca 1.evinizde kalması  kendinizi daha iyi ifade edebileceğinizi, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğinizi, sözleriniz  ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu gösterir. Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize çekebilmeniz mümkündür. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Zekânızı her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar uygun zamanlardır. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir.
14 Haziran’da Yay burcunda 7.evinizde bir Dolunay yaşayacağız, Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama vardır. İlişkileriniz, ortaklığınız, ortak işleriniz, eşiniz, eşinizin sağlığı, davalarınızla ilgili konular gündeminize gelirken bu konulardaki farkındalığınız da artacaktır. Bazılarınız evlenirken bazılarınız boşanabilir, bazılarınız arkadaşlarının desteği ile ortaklık kurabilir, bazılarınızın eşinin sağlık sorunları baş gösterebilir, bazılarınızsa taşınabilir.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda 1.evinizde seyahat ederken 21 Haziran’da Güneş 2.evinize Yengeç burcuna geçecek,
Güneş’in yükselen burcunuzda seyahat etmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek, spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız. Aynı zamanda aşk hayatınız hareketlenebilir, çocuklarınızla ilgili konulara odaklanmanız gerekebilir. Bazılarınız riskli yatırımlara yönelirken bazılarınız da daha çok hayatın tadını çıkarmak isteyebilir.
Güneş’in 2. Evinize transiti, ayın 21 inden sonra yaklaşık 1 aylık süreçte finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutacağını, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir. Bazılarınızın bu dönemde geliri artabilir ve  kendinize güveniniz artar.
Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda 2.evinizde seyahat ederken, 23 Hazirandan itibaren İkizler Burcuna sizlerin 3 evinize geçecek,
23 Haziran’a kadar olan süreci yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilirsiniz. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Kazançlarınızda artış söz konusu olabileceği gibi güzellik ve estetik için ya da sanatsal konulara harcamalarınız da artabilir.
 Ayın 23 ünden sonra yaklaşık bir ay  boyunca yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olumlu bir etki altında olacaksınız. Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmanız iyi kapılar açabilir. Etrafınızda huzur ve denge sağlayabileceğinizden, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz.  Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilir; reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmanız sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerini kullanmak için uygun bir dönemdir.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek. Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi enerjimizi daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir, ruhsal bir arayışla dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Diğer taraftan Neptün geri hareketini 10.evinizde yaşayacağınızdan kariyer ve toplum önünde olmakla ilgili konularda hayal kırıklıkları sizi içe döndürebilir.
29 Haziran’da Yengeç burcunda 4.evinizde Yeniay yaşayacağız, Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Aileniz ebeveynleriniz, ebeveynlerinizin sağlığı, yaşadığınız yer, eviniz, gayrimenkul almak ve satmakla ilgili konular gündeminize gelirken sosyal çevrenizde ve arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz
 YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER 
Sevgili Yengeçler   Merkür 3 Haziran’da düz hareketine başlıyor, böylelikle yaklaşık 2 haftalık süreçte sosyal çevre ile iletişiminiz daha hareketli olacaktır. Sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağınız şeyleri tartışabilirsiniz. Bazılarınız  bu süreci geleceği formüle etmek, hedeflerinizle ilgili planlar  yapmak  için kullanabilirsiniz. Eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde, bazılarınızın sosyal çevresinde  değişiklikler olabilir. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişiler daha fazla olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak , ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak söz konusu olabilir. Bazılarınız herkesin bilmediği bazı gizli durumların sonradan ortaya çıkması yüzünden zorluklar yaşayabilir.
5 Haziran’da  Satürn geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek  Satürn   gerilemesi sırasında; sınırlamalar, kısıtlamalar ve yaşamlarımız üzerindeki kontrol ile ilgili konulara geri dönme eğiliminde oluruz. Satürn sizlerin  ortaklıklar, başkalarından gelen kaynaklar, vergi, sigorta, kredi ameliyatlar alanınızda gerileyeceği için bu konularda  görev ve sorumluluklarınızı içeren belirli konulara tekrar geri dönüp bakmanız gerekebilir.  Bu konularda ekstra sorumluluk almaya hazır olduğunuzdan emin olmak için hayat sizi teste tabi tutulabilir, bu enerji  tüm bu konularla  ilgili   korkularınızdan ve sınırlamalarınızdan arıtırken  doğru büyümenize yardımcı olacaktır.
13 Haziran’da Merkür  İkizler burcunda hareket etmeye başlayacak,  yaklaşık bir ay boyunca  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirebilir, zihinsel yetenekleriniz de geliştirebilir. İleri sürmeyi düşündüğünüz  fikirleriniz  için, bu hazırlık döneminde yapacağınız çalışmalar daha sonra işinize yarayacaktır. Bu dönemde   kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemeyebilir ama  çok fazla iç gözlem yapabilirsiniz. Bu dönemde   gizli düşmanlarınız olabilir, işlerinizi gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir fakat  sizler bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark edersiniz. Kimilerinizin geçmişte unutmak istediği şeyler tekrar karşısına  çıkıp can  sıkabilir.
14 Haziran’da Yay burcunda bir Dolunay yaşayacağız, Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama  vardır. Dolunay 6.evinizde olacağı için çalışma hayatınız, yanınızda çalışan kişilerle ilgili   konularda netleşmeler, halletmeniz gereken durumlar olabilir .Bazılarınız bu dönemde işten ayrılıp başka bir işe girebilir. Sağlıkla ilgili konularınız da olabilir daha önce fark etmediğiniz bir rahatsızlığınız ortaya çıkabilir ya da  evcil hayvanınız varsa onunla ilgili bir takım şeyler oluşabilir. Dolunay Neptün ile kare açıda olduğu için tüm bu konularda aldanmalar, yanılmalar olabilir neyse ki Satürn ile olan güzel kontağı durumları toparlamanıza, tüm bu  konularda sorumluluklarınızı kolaylıkla ele almanıza yardımcı olacaktır.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda ; senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler , gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir , tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır.
 
21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek, sizlerin yükseleninize ve sizin döneminiz başlayacak sevgili Yengeçler. Fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yetenekleri iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler.
Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda; geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artar. Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak ,organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek söz konusu olabilir, sosyal ortamlardan, arkadaşlarınızdan özellikle de kadın figürlerinden destek alabilirsiniz. Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanmaları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder. Çalışma hayatı olmayan bir kişi açısından ele alındığında, arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirmeye yöneliktir. Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu etkiler taşır,  etrafınızda artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler de olabilir.
23 Haziran’da Venüs İkizler burcuna geçiş yapacak, Venüs, genel anlamda ilişkileri temsil eder. 12. ev ise izolasyonla, kendini sosyal ortamdan uzaklaştırmakla alakalıdır. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Bazılarınız  huzuru yalnızlıkta arayabilir, en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek. Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi  enerjimizi  daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir , ruhsal bir arayışla  dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Aynı zamanda bu süreçte  hayat vizyonunuz hayat amaçlarınızla  ilgili, uzak akrabalar ya da eşin akrabaları ile ilgili konularda  sis perdesi ortadan kalkar  sizi  geride tutan şeylerin  farkına varabilirsiniz. Bu dönemde kalbinizi ve zihninizi başka düşünce biçimlerine, başka inançlara, başka görüşlere açabilirsiniz.
29 Haziran’da Yengeç burcunda Yeniay yaşayacağız ,Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Kariyerinizle ilgili konularda  mücadele etmeniz gerekebilir . Bu 2 haftalık süreçte baba veya  baba yerine konan kişilerle, erkek otorite figürleriyle ilişkilerde bazen güç çekişmeleri ortaya çıkabilir.  Kendinizle ilgili, kariyerinizle ilgili girişimler ve  başlangıçlar yapmak için güzel bir zaman olsa da abartılardan kaçınmak gerekir, farkında olalım. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR 
Sevgili Aslan’lar sizler için Haziran ayının en vurgulu konuları, kariyeriniz, işiniz ve mesleğiniz ilişkileriniz ve  sosyal hayatınız olacaktır.
Merkür Boğa burcunda sizlerin 10. Evinizde, 3 Haziran’da düz hareketine başlıyor ve işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz, iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayacağınızı, işle ilgili seyahatler yapabileceğinizi anlatır.  Bu dönemde kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni teknikler öğrenebilirsiniz.  Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır ayrıca bazılarınız bu dönemde yeni iş anlaşmaları yapabilirsiniz.
5 Haziran’da Satürn 7.evinizde geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek. Satürn gerilemesi sırasında; sınırlamalar, kısıtlamalar ve yaşamlarımız üzerindeki kontrol ile ilgili konulara geri dönme eğiliminde oluruz. Satürn geri hareket halindeyken, Göksel Görev Sorumlusu bizi her türlü ikili ilişkilerimizle ilgili  konulara derinlemesine bakmaya ve zayıf noktalarımızı belirlemeye yönlendirir, böylece onları yeniden tanımlayabiliriz. Özellikle önemli bire bir ilişkilerinizi (evlilik, ortaklık, yakın arkadaşlar) yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Bu ilişkilerin amacı nedir? Birlikte aynı yönde mi hareket ediyorsunuz yoksa birbirinizden uzaklaşıyor musunuz? Bu tür soruları kendinize sorabilir bu alandaki sorumluluklarınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.
13 Haziran’da Merkür İkizler burcunda 11. Evinizde hareket etmeye başlayacak  yaklaşık bir aylık süreçte sosyal çevre ile iletişiminizde  hareketlenme olabilir. Bu transit, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak, dostlar arasında iletişim sağlamak için çok uygundur. Bazılarınız,  sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağı şeyleri tartışabilir, geleceğinizi formüle etmek, plan yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız  eskiden beri gelen dostluklarını gözden geçirmek isteyebilir arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizde değişiklikler olabilir. Bu dönemde bazılarınızın etrafında zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla ve iletişim daha yoğun olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından iyi bir dönem olabilir.
14 Haziran’da Yay burcunda 5.evinizde bir Dolunay yaşayacağız, Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama vardır. Aşk hayatınız ve/veya çocuklarınızla ilgili konular gündeminize gelecektir. Bu konulardaki farkındalığınız bir şeylerin bitmesine ya da sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. Diğer taraftan Neptün kare açısı sağlığınızla ilgili konuları tetikleyebilir. Bazılarınız yeni bir hobi edinebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz ya da ilişkinizdeki sorumluluğunuz artabilir.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda 11.evinizde seyahat ederken 21 Haziran’da Güneş 12.evinize Yengeç burcuna geçecek,
Ayın 21 ine kadar sosyal alanda ve arkadaş gruplarında hareketlilik devreye girer. Bazılarınızın  etrafında güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçte olacaksınız, dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. Bazılarınız bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz. Ekipçe hareket etmek, arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kişiler bazılarınızın hayatında daha önemli ve öncelikli hale gelebilir. Gruplar halinde bir şeyler yapmak, arkadaşlarınızla vakit geçirmek ve oldukça sosyal olmak isteyebilirsiniz. Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz.
Ayın 21’ inden sonra, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler, gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Güneş’in 12. evde olması, harekete geçmek için henüz erken olduğunu göstermektedir yani yeni bir girişimde bulunmadan önce  üzerinde uğraştığınız  konuları pekiştirilmeli, kararlan aceleye getirmemelisiniz yoksa  kayıplar söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir, tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başına daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Spot ışığında olmak istemiyorsunuz ve arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz.
Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda 10.evinizde seyahat ederken, 23 Hazirandan itibaren İkizler Burcuna sizlerin 11 evinize geçecek, ayın 23 üne kadar  iş ve kariyer, prestij ve saygınlık, geleceğe yönelik planlar, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkiler bu yaklaşık 1 aylık süreçte önemli olacaktır.  İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu dönemi iyi değerlendirirseniz olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu dönemde işinizde üstlerinizle  iyi geçinmeniz size artı fırsatlar getirebilir örneğin; yönetici pozisyonundaki kişilerden, patronlarınızdan  iyilik ve fayda görebilirsiniz. Bazılarınız sanatsal konularla ilgilenebilir, artistik yaratıcılığınızı, yeteneklerinizi toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz. Kimileriniz bu süreçte söz, nişan, evlilik konuları gündeme gelebilir.
Ayın 23  ünden sonra, yaklaşık bir ay boyunca organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek  isteyebilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte geleceğe yönelik hedefler için destek alabilir, özellikle de  sosyal ortamlarda kadın figürlerinden gelen bir destek olabilir. Bazılarınız bu dönemde çevresinde  saygınlık ve prestij kazanabilir  ve bu sayede  daha geniş çevreleri olabilir. Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanmaları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder. Çalışmayan kişiler için  arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirmeye yöneliktir. Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu etkiler taşır. Harita sahibinin etrafında artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler oluşabilir bu dönemde.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek. Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi enerjimizi daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir, ruhsal bir arayışla dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Manevi anlamda kendinizi geliştirmek için de ideal zamanlarda olacaksınız. Ayrıca size acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla yüzleşmenizi sağlar. Karanlık gerçeklerle yüzleşme zamanı, kendimizi sorgulayıp gerçeklerle yüzleşebilirsiniz.
29 Haziran’da Yengeç burcunda 12.evinizde Yeniay yaşayacağız, Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. 12. Evinizdeki bu yeniay meditsyon çalışmaları yapmak, ruhunuza hitap etmek için bir zamanın başladığını gösterir. Ancak sağlığınıza ve arkanızdan çevrilen işlere dikkat etmelisniz.
BAŞAK  VE YÜKSELEN BAŞAKLAR  HAZİRAN AYI YORUMLARI 2022
Sevgili Başaklar   Merkür 3 Haziran’da Boğa burcunda düz hareketine başlıyor, böylelikle yaklaşık 2 hafta boyunca  yurtdışı ve yabancılarla veya eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar  gündeme gelebilir. Kimileriniz hayata bakış açınızı  genişletecek konulara yönelebilir, sizi aydınlatacak kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için ideal bir dönemdir. Kimileriniz  daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
5 Haziran’da  Satürn geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek  Satürn   gerilemesi sırasında; sınırlamalar, kısıtlamalar ve yaşamlarımız üzerindeki kontrol ile ilgili konulara geri dönme eğiliminde oluruz. Satürn sizlerin  6.evinizde  geri harekete başlayacak .çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar , hastalık ve sağlık , günlük rutinlerle ilgili  konularda  görev ve sorumluluklarınıza tekrar geri dönüp bakmanız gerekebilir.  Bu konularda ekstra sorumluluk almaya hazır olduğunuzdan emin olmak için hayat sizi teste tabi tutulabilir, bu enerji  tüm bu konularla  ilgili   korkularınızdan ve sınırlamalarınızdan arıtırken  doğru büyümenize yardımcı olacaktır.
13 Haziran’da Merkür  İkizler burcunda hareket etmeye başlayacak, yaklaşık bir ay işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar , işle ilgili seyahatler yapılabilir. Bazılarınız  kariyerinizle ilişkili konularda eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilir. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak  işinizde ilerlemenize  fayda sağlayabilir. Bazılarınız bu dönemde önemli mercilerden kişilerle toplantılar, yazışmalar yapılabilir.
14 Haziran’da Yay burcunda bir Dolunay yaşayacağız, Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama  vardır. Dolunay  4. evinizde olacağı için ev ve eve ait konular, emlak alım satımı, evden taşınma ya da ailevi konular, ebeveynlerle ilgili  konularda netleşmeler, halletmeniz gereken durumlar olabilir .Bazılarınız bu dönemde evlenebilir ya da evlilik için adım atabilir.  Dolunay Neptün ile kare açıda olduğu için tüm bu konularda aldanmalar, yanılmalar olabilir neyse ki Satürn ile olan güzel kontağı durumları toparlamanıza, tüm bu  konularda sorumluluklarınızı kolaylıkla ele almanıza yardımcı olacaktır.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda ;  iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanabilir. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler gelebilir. Geçmiş aylardaki performanslarınızın  geri dönüşleri gelebilir. Bazılarınız iş ve kariyerleri ile ilgili  övgü ve beğeni alabilir. Kuvvetli olduğunuz yönleri başkalarına gösterebilir, başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilirsiniz. Aynı zamanda hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz.
21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçecek, sosyal alanda hareketlilik devreye girer, etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. Bu dönemde tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz . Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olmalı, arkadaşlarınızla görüşmelisiniz. Bazılarınızın  gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir. Kimileriniz  grup içerisinde liderlik yeteneklerini sergileyebilir, kendisini daha rahat kabul ettirebilir.  Arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler bazılarınızın hayatında daha önemli ve öncelikli hale gelebilir.
Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda; dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle alakalı konular açısından olumlu etkiler devrede olacaktır . Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatınıza değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde  yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz.
23 Haziran’da Venüs İkizler burcuna geçiş yapacak, Venüs’ün iyicil etkilerini  iş ve kariyer, prestij ve saygınlık, geleceğe yönelik planlar, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonda bulunan kişilerle ilişkilerinizde gösterecektir. İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu dönemi  iyi değerlendirmelisiniz. Ayrıca bu dönemde  işinizle  ilgili kişilerle iyi geçinmeniz  sayesinde işleriniz daha kolay akacaktır. Ayrıca  üstlerinizle olumlu ilişkiler sağlayabilme açısından da avantajlı bir dönemdir. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz söz konusu olabilir. Bir süre için artistik konularla ilgilenebilir. Eğer işiniz zaten sanatsal konularla ilgiliyse, o zaman bu transitin olumlu yönleri daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacaktır. Artistik yaratıcılığınızı, yeteneklerinizi toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek. Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi  enerjimizi  daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir , ruhsal bir arayışla  dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Aynı zamanda bu süreçte  eşiniz veya ortaklarınız ile ilgili konularda  sis perdesi ortadan kalkar  sizi  geride tutan şeylerin  farkına varabilirsiniz. Bu dönem aslında  size sizin önemli olduğunuzu öğretiyor. Kendi ihtiyaçlarınıza, isteklerinize ve sınırlarınıza saygı duymalı eşiniz veya ortaklarınız için gereksiz yere fedakarlıklar yapmamayı öğrenmelisiniz.
29 Haziran’da Yengeç burcunda Yeniay yaşayacağız ,Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Arkadaşlar, sosyal çevre kariyerden elde edilen konularda yeni başlangıçlar, girişimler söz konusu olabilir. Bu 2 haftalık süreçte eşiniz veya erkek  ortaklarınızla , erkek otorite figürleriyle ilişkilerde bazen güç çekişmeleri ortaya çıkabilir.  İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.