• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2022

HAZİRAN 2022


HAZİRAN 2022

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER 
Sevgili Terazi’ler sizler için Haziran ayının en vurgulu konuları, parasal konular, gelirleriniz, giderleriniz, yakın ve uzak akrabalarınız, miras konuları, seyahatler, yurtdışı ile ilgili işler, yabancılar, eğitim ve seminerler olacaktır.
Merkür Boğa burcunda sizlerin 8. Evinizde, 3 Haziran’da düz hareketine başlıyor ve Merkür'ün düz harekete geçmesiyle; parasal konuları konuşmak, planlamak adına uygun zamanlarda olunduğunu gösterir. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Bu süreçte  genel anlamda projelerinize destek alma şansı yüksektir. Ortaklaşa işlerde her şeyi yazıya dökmekte, haklarını korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler bu dönemde daha fazla olabilir.
5 Haziran’da Satürn 5.evinizde geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek Satürn gerilemesi sırasında; sınırlamalar, kısıtlamalar ve yaşamlarımız üzerindeki kontrol ile ilgili konulara geri dönme eğiliminde oluruz. Satürn geri hareket halindeyken, Göksel Görev Sorumlusu sizi aşk, çocuklar, yaratıcılığınız ve hayattan keyif alma   konularında  derinlemesine bakmaya ve zayıf noktalarımızı belirlemeye yönlendirir, böylece onları yeniden tanımlayabilir bu konularla ilgili sorumluluklarımızı yeniden gözden geçirebiliriz.
13 Haziran’da Merkür İkizler burcunda 9. Evinizde hareket etmeye başlayacak ve  uzaklarda yaşayan ya da eşinizin akrabaları ile ilgili gündemler olabilir.  Yurtdışı  seyahatleri yabancılarla yapılan işler, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar olabilir. Bir takım hukuksal konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileriniz eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için  bu süreci değerlendirebilir. Eğer kişisel haritanızdaki gezegenler Merkür ile uyumlu bir enerji içinde ise  gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir,  saydığımız tüm konularda  yeni çözüm yolları üretebilirsiniz hatta bazılarınız daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
14 Haziran’da Yay burcunda 3.evinizde bir Dolunay yaşayacağız Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama vardır. Dolunay kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız ya da çocukluk arkadaşlarınızla ilgili konuları gündeminize taşırken onlarla ilgili konularda tamamlanan ve netleşen durumlar da söz konusu olabilir. Bazılarınız yeni bir eğitime başlayabilir, bazılarınızın ticari işleri ile ilgili gündemleri olabilir. İşleriniz ya da günlük rutinleriniz ya da sağlığınız yakınlarınızla ilişkilerinizi zorlayabilir veya yakınlarınızın sağlık problemleri söz konusu olabilir. Bu dolunayda daha fazla hayattan zevk aldığınız konulara ve çocuklarınıza odaklanmak sizin için daha iyi olacaktır.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda 9.evinizde seyahat ederken 21 Haziran’da Güneş 10.evinize Yengeç burcuna geçecek,  
Ayın 21 ine kadar, seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde olabilir. Yeni şeyler öğrenmek veya işiniz için seyahatler yapabilirsiniz. Bazılarınız belki bu dönemde uluslararası ticaret yapmak isteyebilir, işini genişletmek isteyebilir. Bu süreçte kimileriniz hedeflerini  geniş tutmak, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemek isteyebilir bunun için özellikle 1-8 Mart tarihlerini kullanabilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte hayatın felsefi yönlerine de kayabilir, farklı konulara  odaklanabilirsiniz. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından kullanırsanız iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bazılarınızın hayatına bu süreçte  yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler girebilir. 
Ayın 21 inden sonra  1 aylık süreçte iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme konuları odak noktanız olabilir.  Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destek alabilirsiniz. Bu dönem bazılarınız  başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilir, hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde evlenebilir, bazılarınız  da çocuk sahibi olabilir.
Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda 8.evinizde seyahat ederken, 23 Hazirandan itibaren İkizler Burcuna sizlerin 9 evinize geçecek,
Ayın 23 üne kadar; başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönemde olabilir. Bazılarınız bu süreçte daha önce  tahsil edemediği alacaklarını alma şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, sekizinci ev eşinizin  finansal durumunu da gösterir bu dönemde eşinizin ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerlerde de artış olabilir. Bazılarınız için miras konularında, olumlu gelişmeler olabilir. Bazılarınız için ise  maddi,  manevi  destek alacağı bir zaman dilimi olabilir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur. Bazılarınız ise genital bölgeler, böbrekler veya  yumurtalıklar ile ilgili operasyon geçirebilir.
Ayın 23 ünden sonra ise, dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili konular açısından olumlu etkiler alabilirsiniz. Bu süreçte uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten de keyif alabilirsiniz.  Bu dönemde yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir, hayata karşı  bakış açınız daha pozitif olabilir.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi enerjimizi daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir, ruhsal bir arayışla dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Neptün gerilemesinde işiniz, iş alanınız, ekip arkadaşlarınız ve astlarınızla ilgili konularda zorlanmalar söz konusu olabilir. Aldatılmalara ve kandırılmalara, hırsızlıklara karşı dikkatli olmalısınız. Sağlığınıza da özen göstermeniz gereken bir süreç olacaktır.
29 Haziran’da Yengeç burcunda 10.evinizde Yeniay yaşayacağız, Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Bu yeniaydan birkaç gün sonra işiniz, mesleğiniz ve kariyerinizle ilgili konularda yeni başlangıçlar için adımlar atabilirsiniz. İşinizle ilgili büyütmek istedikleriniz için girişimlerde bulunmanın zamanı. Eşiniz, partneriniz ya da ortağınızla ilgili konuların kariyer konularınızı zorlaması söz konusu olurken bu konularda fazla hassasiyet gösterebilirsiniz.
 AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER 
Sevgili Akrepler, 3 Haziran itibari ile  Merkür Boğa burcunda düz hareketine başlıyor, dolayısı ile yakın ilişkilerinizde , evliliğinizde, ortaklıklarınızda yaşadığınız sorunlara,  anlaşmazlıklara elveda . İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde daha kolay akabilir. Anlaşmalar ve sözleşmelerle de  bu dönemde  gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir ve karar vermekte acele etmezsiniz, sağlam adımlar atmak istersiniz. Bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, ortak işlere girmek için uygun bir dönemdir.
5 Haziran’da  Satürn geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek  Satürn   gerilemesi sırasında; sınırlamalar, kısıtlamalar ve yaşamlarımız üzerindeki kontrol ile ilgili konulara geri dönme eğiliminde oluruz. Satürn sizlerin 4.evinizde geri hareketine başlıyor bu süreçte ev ve yuvaya ait konular, ev alımı veya satışı ebeveynlere ait konularda tekrar sorumluluklar alabilir,  geri dönüp bu konulara tekrar bakmanız gerekebilir.  Bu konularda ekstra sorumluluk almaya hazır olduğunuzdan emin olmak için hayat sizi teste tabi tutulabilir, bu enerji  tüm bu konularla  ilgili   korkularınızdan ve sınırlamalarınızdan arıtırken  doğru büyümenize yardımcı olacaktır.
13 Haziran’da Merkür  İkizler burcunda hareket etmeye başlayacak, yaklaşık bir ay parasal konuları konuşmak, planlamak adına uygun zamanlarda olacaksınız. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir.. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşabilirsiniz. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular yapmak isteyebilirsiniz.
14 Haziran’da Yay burcunda bir Dolunay yaşayacağız, Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama  vardır. Dolunay  sizlerin parasal alanınızda gerçekleşiyor belki bütçe ayarlamaları yapabilir, biten bir borcunuz olabilir, uzun süredir beklediğiniz bir alacağınızı tahsil edebilirsiniz. Mali konularınızda bir netlik oluşabilir, bu konularda daha önce fark etmediğiniz bir gerçekle yüzü yüze gelebilirsiniz. Neptün aldanma enerjisi vereceğinden alaca-verecek konularında çok dikkatli olmalısınız neyse ki Dolunay Satürn ile iyi bir açıda olacak belki bu dönemde ev alma konusunda netleşmeler yaşayabilirsiniz.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda ;  ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular vurgu kazanır, odak noktanız olabilir.  Sekizinci ev geleneksel olarak, ölüm, miraslar ve başkalarından intikal eden şeylerle ilişkilendirilmiştir. Güneş’in bu alandan geçişi sürecinde bu temalar dikkat çekici hale gelebilir. Tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar, ölümle sonuçlanan durumlar etrafınızda her zamankine nazaran daha fazla yer alabilir. 8. ev ödemelerle de ilişkilidir. Güneş’in bu alandan geçişi vergi, stopaj, kredi kartı gibi ödemelere ilişkin konulara dikkat etmek gerekliliğine işaret eder.
21 Haziran’dan sonra Güneş Yengeç burcunda seyahat etmeye başlayacak yaklaşık 1 ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular odak noktanız olabilir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. İşinizi  büyütmek istediğiniz  bir dönemdeyseniz  uluslararası piyasalara açılmak için iyi bir süreç olabilir. Hedeflerinizi geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Bazılarınız bu dönemde kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler içinde olabilirsiniz. Bazılarınız   kendinizi  bu alanlarda tanıtabilir, dikkat çekebilir. Ya da gerek bu saydığımız alanlardan, gerekse yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler  hayatınızda önemli rol oynayabilirler.
Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda; ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalayabilirsiniz. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansınız  artar. Evlilik  ve ortaklaşa girişimler açısından da uygun bir dönemdir, her türlü ilişkilerinizde  güçlendirici bir etki yaratır. Burası, transit Venüs’ün doğal özelliklerini en çok hissettirdiği alanlardan biridir. İlişkiler adına en iyi konumlandığı yerdir. Riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmektir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir.
23 Haziran’da Venüs İkizler burcuna geçiş yapacak, Venüs 8.evinizde olacağından  başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir döneme işaret eder. Bu zamana kadar tahsil edemediğiniz alacaklarınızı tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, sekizinci ev partnerin finansal durumunu da gösterdiği için, partnerinizin  ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler artış gösterebilir. Miras beklentisi olduğu bir dönemde, olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu dönem, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek. Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi  enerjimizi  daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir , ruhsal  bir arayışla  dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Aynı zamanda bu süreçte  yaratıcılığınız yükselebilir , aşk hayatınızda sizi geride tutan sisli bulutları ortadan kaldırmak için bir takım değişiklikler yapabilirsiniz. Bu dönem aslında  size sizin önemli olduğunuzu öğretiyor, arkadaş ve sosyal ortamlarda keyfinize bakmalı ruhunuzu beslemelisiniz.
29 Haziran’da Yengeç burcunda Yeniay yaşayacağız ,Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Fikrinizi genişleten, macera için ruhunuzu besleyen ve hayal gücünüzü artıran yeni projeler veya aktiviteler başlatmak için çaba gösterebilirsiniz. Yaşamınız için yeni bir bakış açısı, okuduğunuz veya öğrendiğiniz felsefi veya manevi bir şey veya sizi hayatınızdaki sıradan rutinlerden uzaklaştıracak bir macerayla kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Yurt dışı seyahatleri için girişimlerde bulunabilir veya işinizle ilgili eğitimlere başlayabilirsiniz. Bu 2 haftalık süreçte eşiniz, erkek arkadaşınız , erkek  ortaklarınızla , erkek otorite figürleriyle ilişkilerde bazen güç çekişmeleri ortaya çıkabilir, farkında olalım.  İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
YAY VE YÜKSELEN YAYLAR 
Sevgili Yay’lar sizler için Haziran ayının en vurgulu konuları, ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklığınız, davalarınız, gelir giderleriniz, işiniz, gücünüz, günlük rutinleriniz, hayvan dostlarınız olacaktır.
Merkür Boğa burcunda sizlerin 6. Evinizde, 3 Haziran’da düz hareketine başlıyor ve bu süreçte,  zihniniz iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler, aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle ilişkilerinizde olabilir. Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmanızı sağlar.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hatalarını  tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapabilirsiniz. İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığınızı da  gözden geçirmeniz  de gerekebilir. Bu dönemdeki yoğun temponuz  da sinirlerinizi gerebilir.
5 Haziran’da Satürn 3.evinizde geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek. Satürn geri hareket halindeyken, Göksel Görev Sorumlusu bizi yakın çevre, akrabalar, kardeşlerle olan  ilişkilerimizle ilgili  konulara derinlemesine bakmaya ve zayıf noktalarımızı belirlemeye yönlendirir, böylece onları yeniden tanımlayabilir bu konularla ilgili sorumluluklarımızı yeniden gözden geçirebiliriz.
13 Haziran’da Merkür İkizler burcunda 7. Evinizde hareket etmeye başlayacak Merkür’ün 7.evinize seyahati ile birlikte önemli anlaşmalar  gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler de söz konusu olabilir. Aynı zamanda  yakın ilişkiler de bu ev konularını temsil ettiğinden, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz.  İlişkilerde zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak, ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından da uygun bir dönemdir.
14 Haziran’da Yay burcunda 1.evinizde bir Dolunay yaşayacağız Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama vardır.  Yükseleninizde gerçekleşecek bu dolunayla hayata bakış açınız ve motivasyonlarınız konularında farkındalığınız artabilir, fikirleriniz netleşebilir. Diğer taraftan ilişkileriniz son derece gündem olacaktır. Gerek partneriniz, gerek eşiniz gerek ortağınızla ilgili konularda gündeminizde olacaktır. Bazılarınız dış görünüşü ile ilgili konulara eğilerek bazı değişikliklere karar verebilirler.  Sağlık konuları da yine gündeminizde olacaktır. Ailevi konularda, eviniz ya da gayrimenkullerinizle ilgili konularda zorlanacağınız bir dolunay olacaktır. Bu zorlu süreçte yakınlarınızdan ve kardeşlerinizden destek alabilirsiniz.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda 7.evinizde seyahat ederken 21 Haziran’da Güneş 8.evinize Yengeç burcuna geçecek,  
Güneş’in İkizler burcunda seyahati hayatımızda genel anlamda seyahatlere, dedikodulara, bilgi alış verişine, bol bol iletişime, fikir paylaşımlarımızın artacağına, alacağımız, vereceğimiz haberlere, yeni şeyler öğrenme motivasyonumuzun artacağına, en önemlisi de zihinsel aktivitelerimizin artacağına işaret eder.
Güneş’in bu alana transit etmesiyle birlikte ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Bazılarınızın hayatına tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir. Güneş’in kişisel haritanızdaki  gezegenlere  uyumlu ya da uyumsuz  açılarına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Eğer Güneş’in kişisel gezegenlerinize uyumlu açıları ağırlıkta ise,  başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde eder önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde işle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışabilirsiniz.  Bu transit sürecinde bazılarınız yer değişikliği yapılabilir, taşınabilirsiniz. Bazılarınız ilişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak isteyebileceğiniz bir süreçte olacaksınız.
Ayın 21’ inden sonra ise odak noktanız; ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda 6.evinizde seyahat ederken, 23 Hazirandan itibaren İkizler Burcuna sizlerin 7. evinize geçecek,
Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor. Bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan, size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır.
Aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs’ün ilişkileri anlatan 7. Evinize geçmesi ile eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanırken, ilişkilerinizde daha uzlaşmacı, daha verici ve daha dengeli olacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için Venüs’ün bu transiti evlilik teklif etmek ya da evlilik teklifi almak ile sonuçlanabilir. Bazılarınız ortaklık kurabilir veya var olan ortaklıkları ile ilgili sorunları çözebilir, olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Bazılarınız bu transit sürecinde taşınabilir. Dava süreci olan Sevgili Yay’lar, bu davalarında önemli gelişmeler yaşayabilirler veya uzlaşma sağlayabilirler.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi enerjimizi daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir, ruhsal bir arayışla dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Diğer taraftan Neptün gerilemesinde ailevi konularda yanılgılar ve aldatılmalar söz konusu olabilir. Kandırılmaya ve aldatılmaya daha açık olacağınızdan gayrimenkul almak satmak gibi işlerde son derece dikkatli ve özenli olmalısınız. Evinizde hırsızlıklara karşı da tedbirlerinizi almalısınız.
29 Haziran’da Yengeç burcunda 8.evinizde Yeniay yaşayacağız, Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Bu yeniayla riskli durumlar ve sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Okült konular ilginizi çekerken ruhsal sağlığınız ve gelişiminiz için meditasyon gibi çalışmalara başlamak sizin için çok uygun olacaktır. Çocuklarınızla ilgili ya da aşk hayatınızla ilgili konular bazı zorlanmalar getirebilir. Diğer taraftan parasal konular, gelir ve giderlerinizle ilgili, mesala keyfinize fazla para harcamak nedeni ile sorunlar yaşanabilir.
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR 
Sevgili Oğlaklar,   Merkür 3 Haziran’da Boğa burcunda düz hareketine başlıyor, böylelikle yaklaşık 2 hafta boyunca  zihniniz çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetler üzerine odaklı olacaktır. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Bazılarınız  sevdiğiniz  kişiden haber ya da teklif alabilir. Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
5 Haziran’da  Satürn geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek  Satürn   gerilemesi sırasında; sınırlamalar, kısıtlamalar ve yaşamlarımız üzerindeki kontrol ile ilgili konulara geri dönme eğiliminde oluruz. Satürn sizlerin 2.evinizde geri hareketine başlıyor bu süreçte parasal konularda, para kazanma şeklinizle ilgili ,maddi durumunuzla ilgili konularda tekrar sorumluluklar alabilir,  geri dönüp bu konulara tekrar bakmanız gerekebilir.  Bu konularda ekstra sorumluluk almaya hazır olduğunuzdan emin olmak için hayat sizi teste tabi tutulabilir, bu enerji  tüm bu konularla  ilgili   korkularınızdan ve sınırlamalarınızdan arıtırken  doğru büyümenize yardımcı olacaktır.
13 Haziran’da Merkür  İkizler burcunda hareket etmeye başlayacak, yaklaşık bir ay iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmelerle ilgili gündemleriniz olabilir. Kimileriniz , aynı iş ortamını paylaştığınız kişilerle iyi kontaklar sayesinde başarıya daha kolay uzanabilir, çalışanlarınızın, astlarınızın becerilerinden istifade edilebilirsiniz. Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmaya yardımcı olabilir, ayrıca günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerinizi ve hatalarınızı  tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak söz konusu olabilir. İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir. Bu dönemdeki yoğun temponuz  da sinirlerinizi  gerebilir, farkında olun.
14 Haziran’da Yay burcunda bir Dolunay yaşayacağız, Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama  vardır. Dolunay  sizlerin 12.evinizde gerçekleşecek; gizli kalmış bir takım konular ortaya çıkabilir. Bu dönemde yalnız kalmak inzivaya çekilmek isteyebilirsiniz. Geçmişiniz, hatıralarınız,  inançlarınız, bir takım korkular ve endişelerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz, tüm bunlar Dolunay'ı terapi yapmak için mükemmel bir zaman haline getiriyor, böylelikle sizi geride tutan şeylerin farkına varabilirsiniz.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda  odak noktanız günlük iş ve mecburiyetler , sorumluluklar olacaktır hatta bu süreçte iş ve sorumluluklarınız  artabilir. Başkalarının görevlerini üstlenmek durumunda da kalabilirsiniz ve bu durum sağlığınızı  bozacak denli yorucu olabilir. Sevmediğiniz halde yapmanız gereken işlere kendinizi zorlamak mutsuzluğunuza sebep olabilir.  Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir. Kişisel disiplininizi iyi korumalı, diyetinize dikkat etmelisiniz. Ayrıca bir evcil hayvanla ilgilenebilir veya alabilirsiniz.
21 Haziran’dan sonra Güneş Yengeç burcunda seyahat etmeye başlayacak yaklaşık 1 ay boyunca ikili ilişkiler hareketlenebilir ve tüm odak noktanız her türlü ilişkilerinizde olacaktır. Tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler bazılarınızın  hayatına girebilir. Bazılarınız önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir. Her koşulda bu transit süresince ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak, paslaşmaya açık olmak sizlere kazanç getirecektir. Aynı zamanda  bazılarınız  hayatınızı bire bir paylaştığınız, sizin için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına da eğilmek, destek vermek durumunda kalabilir.  7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir bazılarınız bu süreçte  yer değişikliği yapılabilir. İlişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak istediğiniz bir süreç de geçirebilirsiniz.  
 Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda;  aşk ve ilişkilerde olumlu etki yaratacağından  keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir; cinsel hayatınız olumlu etkilenir, çocuk sahibi olmak adına iyi bir  dönemdir. Çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir, bazılarınız hobilerinize  daha fazla vakit ayırılabilir, bazılarınız sanatsal faaliyetlerle uğraşabilir, kimileriniz  kısa tatillere çıkabilir. Ayrıca  sosyalleşmek arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
23 Haziran’da Venüs İkizler burcuna geçiş yapacak, Venüs 6.evinizde çalışma hayatınızda  astlarınızdan ,size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek. Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi  enerjimizi  daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir , ruhsal  bir arayışla  dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Kardeşler, akrabalar , komşularla olan ilişkilerinizde hayatınızda sizi geride tutan sisli bulutlarını ortadan kaldırmak için bir takım değişiklikler yapabilirsiniz. Bu dönem yaratıcı yazılar yazmak açısından da iyi değerlendirilebilir
 29 Haziran’da Yengeç burcunda Yeniay yaşayacağız ,Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Bu yeniay dönemi her türlü ilişkilerinizde; ortaklık ,evlilik ilişkilerinizde yeni başlangıçlar ve girişimlerde bulunabilirsiniz. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde ,kardeşler ve akrabalarla olan ilişkilerinizde evliliğinizi veya ortaklığınızı etkileyen konularda duygusal abartılı davranışlar sergileyebilirsiniz. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR 
Sevgili Kova’lar Merkür Boğa burcunda sizlerin 4. Evinizde, 3 Haziran’da düz hareketine başlıyor  Merkür’ün 4.evinizde seyahati ile birlikte; ev hayatınız, ailevi ilişkileriniz, ebeveynlerinizle ilgili konular gündeminize gelecektir. Evinizle ilgili planlar yapabilir, evinizde yapacağınız değişiklikleri konuşabilir ve planlayabilirsiniz. Aynı zamanda ebeveynlerinizle ilgili konular da ya da ailevi konularda önemli görüşmeler veya konuşmalar yapabilirsiniz. Bu dönemde eviniz değiştirebilirsiniz. Diğer taraftan bu dönem geleceğe yönelik planlarınızı yapmanız ve dikkatli adımlar atmanız gereken zamanlardır. Özel hayatınızı gözden geçirebilir ve hayatınızı yeniden organize edebilirsiniz.
5 Haziran’da Satürn 1.evinizde geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek. Satürn geri hareket halindeyken, Göksel Görev Sorumlusu bizi hayat motivasyonlarımız  hakkında tekrar sorgulama yapmamıza, bir şekilde kendinizi yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Fiziksel (örneğin kilo vermek), duygusal (gerçekten neyi arzuluyorsunuz?) Veya belki de sınırlar koyma ihtiyacı olabilir. Her iki durumda da, içe bakma, neler olup bittiğini inceleme ve sizi harekete geçiren şeyi keşfetme zamanıdır.
13 Haziran’da Merkür İkizler burcunda 5. Evinizde hareket etmeye başlayacak Beşinci ev çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobiler  ve sportif faaliyetlerle alakalıdır. Merkür bu alandan geçiş yaparken, tüm  zihniniz  ve düşünceleriniz  de bu konular üzerinde odaklıdır. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Bu süreçte sevdiğiniz bir kişiden  haber ya da teklif alabilirsiniz ya da teklifte bulunabilirsiniz.  Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
14 Haziran’da Yay burcunda 11.evinizde bir Dolunay yaşayacağız Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama vardır.  Dolunay zamanları gerçeklerin ortaya çıktığı ve olayların tamamlanmasını anlatan zamanlardır. Ay Tutulması  hasat mevsimi gibi işler, çatışmalar yaşanır, farkındalıklar gelişir sonuçlar alınır. Yükselen kovalar sosyal çevre, arkadaşlar, yaratıcılık, sevgi, çocuklar, hobiler, eğlence, kariyerden gelen getirilerle ilgili  bazı tamamlanmalar, net durumlar yaşayabilirler tüm bu konularda denge ve uyum zamanıdır. Bazılarınız hobilerini kariyere dönüştürebilir, bazılarınızın çocukları ile ilgili tamamlanmalar yaşayabilirler, çocukları mezun olabilir, orta öğrenimden liseye geçebilir, çalışmaya başlayabilir. Bazılarınız aşk hayatı ile ilgili net durumlar yaşayabilir, bazılarınız bebek sahibi olabilir. Dolunay parasal konulardan dolayı zorlanmalar getirebilir.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda 5.evinizde seyahat ederken 21 Haziran’da Güneş 6.evinize Yengeç burcuna geçecek,  
Güneş’in İkizler burcunda seyahati hayatımızda genel anlamda seyahatlere, dedikodulara, bilgi alış verişine, bol bol iletişime, fikir paylaşımlarımızın artacağına, alacağımız, vereceğimiz haberlere, yeni şeyler öğrenme motivasyonumuzun artacağına, en önemlisi de zihinsel aktivitelerimizin artacağına işaret eder.
Ayın 21 ine kadar çocuklar, aşklar hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlar. Bu dönemde bazılarınız  hayatın zevkli alanlarına eğlenceli aktivitelere daha fazla zaman ayırabilir aslında kendinize vakit ayırma zamanıdır. 5. evinizdeki transit Güneş ile odak noktanız eğlencedir. Oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak istemezsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olun, arkadaşlarınızla dışarı çıkın, partilere katılın ve randevulara çıkın.
Ayın 21’ inden sonra ise hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda 4.evinizde seyahat ederken, 23 Hazirandan itibaren İkizler Burcuna sizlerin 5. evinize geçecek,
Venüs’ün bu transiti, ayın 23 üne kadar ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabileceğinizi anlatıyor. Bu dönemde  yuvanızda, ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir,  bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
Ayın 23 ünden sonra, aşk ve ilişkilerde olumlu etki altında olacaksınız. Venüs bu evi sevdiği için buradaki transiti keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Kişinin cinsel hayatı olumlu etkilenir. Çocuk sahibi olmak adına iyi bir transittir. Venüs bu alandan geçerken  kişisel haritalarınızda iyi açılar alıyorsa çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir. Hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi enerjimizi daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir, ruhsal bir arayışla dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Ayrıca özellikle para, parasal konular, alacak verecek durumları, borçlarınız ve öz değeriniz konuları ilgili bize acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla yüzleşmemizi sağlar. Karanlık gerçeklerle yüzleşme zamanı, bu konularda kendimizi sorgulayıp gerçeklerle yüzleşebiliriz.
 29 Haziran’da Yengeç burcunda 6.evinizde Yeniay yaşayacağız, Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Bu nedenle de en çok l sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Sizin ya da yakınlarınızın sağlık konuları ile ilgili abartılı duygular yaşayabilirsiniz. Eğer bir sağlık probleminiz baş göstermişse acilen doktora gidip gerekli tedbirleri almalısınız. Diğer taraftan bu yeniayla birlikte özellikle yeniaydan birkaç gün sonra işinizle ilgili konularda yeni adımlar atabilirsiniz. İş alanınız ya da ekip arkadaşlarınız ya da günlük rutinlerinizle ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz.
BALIK  VE YÜKSELEN  BALIKLAR 
Sevgili Balıklar , Merkür 3 Haziran’da düz hareketine başlıyor, ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir.
 5 Haziran’da  Satürn geri hareketine başlıyor ve 23 Ekim’e kadar sürecek  Satürn   gerilemesi sırasında; sınırlamalar, kısıtlamalar ve yaşamlarımız üzerindeki kontrol ile ilgili konulara geri dönme eğiliminde oluruz. Satürn sizlerin  12.evinizde  gerileyeceği için  gizli konular, bağımlılıklar, psikolojik sorunlar,  inziva,   hayal kırıklığı, gecikmeler veya blokajlar yaşayabilirsiniz. Bu konulara tekrar geri dönmek geçmişle, korku ve endişelerinizle yüzleşme  söz konusu olabilir. Bu konularda ekstra sorumluluk almaya hazır olduğunuzdan emin olmak için hayat sizi teste tabi tutulabilir, bu enerji    hayatınızla ilgili   korkularınızdan ve sınırlamalarınızdan arıtırken  doğru büyümenize yardımcı olacaktır.
13 Haziran’da Merkür sizlerin 5.evinize geçiyor,  çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetler bu dönemde zihninizi daha fazla meşgul edecek. Bazılarınız için  çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir, bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Bazılarınız  sevdiğiniz kişiden haber ya da teklif alabilir. Teklifte bulunmak açısından da kullanılabilir bu transit; ayrıca zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
14 Haziran’da Yay burcunda bir Dolunay yaşayacağız, Dolunay Neptün ile kare açıda Satürn ile ise üçgen açıda olacak.  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşırlar sonlanma ve yeniden başlama  vardır. Dolunay sizlerin kariyer alanınızı, statü konularını  parlatacak bu konularda daha önce farkına varmadığınız durumlar ortaya çıkabilir ve bazı şeyler kafanızda netleşebilir. Dolunay  Neptün ile kare açıda olduğu için tüm bu konularda aldanmalar, yanılmalar olabilir neyse ki Satürn ile olan güzel kontağı durumları toparlamanıza, gelecek ve kariyer hedeflerinizle ilgili konularda sorumluluklarınızı kolaylıkla ele almanıza yardımcı olacaktır.
21 Haziran’ a kadar Güneş İkizler burcunda ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz, aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemde  evde baskın olma isteğiniz artabilir ve güç çekişmesi olabilir. Bazılarınızın kendisini yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar almak istediği  bir dönemde olabilir. Ailenizle çalışmaktan veya sosyal olmaktan daha fazla zaman geçirerek ailenizle daha fazlasını yapabilir ve  aile gezileri veya buluşmalar yapabilirsiniz. Sağlam bir ev üssünüz, rahat ve güvende hissettiğiniz ve ailenize bağlı bir yeriniz varmış gibi hissetmek istersiniz. İçsel temelinizi oluşturmaya ve duygularınızla temasa geçmeye çalışabilirsiniz. Uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
 Venüs 23 Haziran’a kadar Boğa burcunda  yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olumludur. Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak kapıları açacaktır. Bu transit sürecinde  etrafınızda huzur ve denge sağlayabileceğinden, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilirsiniz. Bazılarınız reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilir. Bazılarınız  önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerini kullanmak isteyebilirsiniz.
23 Haziran’da Venüs İkizler burcuna geçiş yapacak, Venüs’ün yaklaşık bir ay boyunca ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabilirsiniz.  Bu dönemde  yuvanızda ,ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir , bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
28 Haziran’da Neptün Balık burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Aralık tarihine kadar geri hareketi devam edecek. Neptün gerilemesi, yalnızca rüyalarımızda değil, tüm varlığımızda daha derin anlamlar bulmamıza yardımcı olabilir. Neptün gerilemesi  enerjimizi  daha yüksek amaçlar için kullanma adına aslında iyi bir dönemdir , ruhsal bir arayışla  dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz. Bu dönemde kendinizle ilgili ve kendinizde beğenmediğiniz konularla ilgili konularda   sis perdesi ortadan kalkar  sizi  geride tutan her şeyin farkına varabilir ve artık ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünebilir bunlardan kurtulmak isteyebilirsiniz. 
29 Haziran’da Yengeç burcunda Yeniay yaşayacağız ,Yengeç Yeniay’ı Koç burcundaki Jüpiter ile kare açıda olacağından duygusal abartılara açık bir süreçte olacağımızı anlatıyor. Yengeç Dolunay’ı çocuklar, aşk ilişkileri, hayattan keyif aldığınız konular, kendi yaratıcılığınızı ortaya çıkaran hobisel faaliyetler konularında hayatınızda yeni başlangıçlar veya girişimler söz konusu olabilir. Bu konularla ilgili abartılı harcamalar yapabilirsiniz.  İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.