• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2022

HAZİRAN 2022


HAZİRAN 2022

YAY BURCUNDA “AŞIRI AŞIRILIK İÇEREN SÜPER DOLUNAY”
Dolunaylar, hayatımızdaki bazı şeyleri sonlandırma veya netleştirme hatta arınma enerjisi verirler. Bu süreçte hayatımızda gizli kalan şeyler aydınlanır aynı zamanda farkındalık kazanırız. Kendi üzerimizde çalışmak, kendi hakkımızda bilgi edinmek, elimizdeki işleri tamamlamak ve artık hayatımızda işe yaramayanları bir  kenara bırakmak zamanıdır. Tabi duygusal olarak dengeyi sağlamak zor olduğundan , önemli kararlar verirken çok dikkatli davranmak gerekir.
14 Haziran 2022 saat 14:51 de  23 derecede Yay burcunda Ay dünyaya en yakın olduğu noktada olduğundan Süper  Dolunay yaşayacağız,  aslında Kızılderili kabilesinden olan Dakota halkına göre bu  bir “ Çilek Ayı”   bunun sebebi ise her yıl bu zamanda meyvelerin olgunlaşması  ve bollaşmasıdır  . Dolunay’ın burcu Yay ; iyimser, neşeli bir mizaçtadır, felsefe ve dini konular, yabancılar, uluslar arası ilişkiler , ticaret, ulaşım, hukuksal işler , inançlar, akademik eğitimler, üniversiteler, yurt dışı seyahatleri, mülteciler, basın, medya  konularını gündemimize  taşır. Yay Jüpiter’in burcu olduğu için tüm bu konularda genişlemeler, abartılar , aşırılıklar  ve değişken durumlar yaşayabiliriz.
Dolunay’ın an haritasında Terazi burcu yükseliyor ve Dolunay haritanın 3-9 aksında gerçekleşiyor Terazi  ilişkiler, diplomasi, iş birlikleri, siyasi konular, adalet, sosyal ve siyasi konular demek. 3-9 aksı ise Terazi konuları ile ilgili aşırı bir iletişim ve bilgi akışının olacağını ve sosyal mecraların çok aktif kullanılacağını  anlatıyor.
Dolunay’ın yöneticisi Jüpiter Koç burcunda cesur ve atak  bir pozisyonda ve  Merkür ile sekstil açıda dil ve el becerilerimiz gelişebilir, kendimize güvenimiz  artabilir, hayata  bakışımız  genişler  ve vizyon kazanabiliriz. Gelecekten umut, ileriye bakma, seyahatler, eğitim, yayıncılık gibi aktiviteler açısından şans ve fırsatlar olabilir. Fakat   Ay ve Güneş  Neptün ile kare açı yapıyor bu da yanılgılara,aldanmalara güvenilmez durumlara, sağlık sorunlarına ve belirsizliklere sebep olabilir, kafa karışıklığı yaratabilir. Alkol ve benzeri bağımlılıkların kullanımı artabilir, dini konularda gizli şeylerin de ortaya çıktığı  görülebilir. Bu yüzden yukarıda saydığımız tüm bu konularda daha dikkatli davranmamız gerekir. 
Aynı zamanda  Ay ve Güneş , Kova'da geri giden Satürn ile uyumlu  bir kontakta . Kova'daki Satürn, korkularımızın ötesine bakmamızı kişisel  büyümemizi sınırlayan korku ve endişelerden kurtulmayı genişlememizi , sınırlayan kalıplardan uzaklaşmak için kendimize şans vermemizi  destekliyor gibi.
Dolunay Yay burcunun 3. Dekanında gerçekleşiyor William Lilly’e  salgın hastalıkların olabileceğinin göstergesi umarız Maymun çiçeği salgını Türkiye’de görülmez. Dolunay aynı zamanda  Ras Alhague sabit yıldızı ile kavuşumda Ras Alhague ; tıbbi veya halüsinasyon yaratan ilaçlar ,alkole düşkünlük, böcek ve yılan ısırıkları veya hayvanlardan , kuduz köpeklerden saldırı tehlikesini anlatır bu konularda dikkatli olalım canlar. Dolunay ‘dan 5 gün sonra  Güneş 28 derece İkizler burcuna geldiğinde Betelgeuse sabit yıldızı ile kavuşacak çünkü bu yıldız 28 derece İkizler burcunda yerleşimde ve şans veren  bir etkisi var eğer kişisel haritalarınızda olumlu açılar alıyorsa saygınlık, mevkinizin yükselmesi ve pürüzsüz başarı verir.  
 Evet umarız  Yay Dolunay’ı , hayatınızda sizi rahatsız eden tamamlanması ve netleşmesi gereken konular için daha derin bir anlam bulmanıza ve şifalanmanıza  yardımcı olur  ve  sizi iyileştirir. Dolunay’ın yükselen burçlara etkisini www.astrodanismanlik.com’dan Haziran Ayı yorumlarından okuyabilirsiniz, sevgiler.