• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

HAZİRAN 2022

HAZİRAN 2022


HAZİRAN 2022

28 HAZİRAN  / 4 ARALIK  2022 NEPTUN GERİ HAREKETİ
Denizlerin tanrısı  Neptün, hayallerimiz ,  yüksek ideallerimiz, maneviyat , fedakarlık, şefkat, kendimizi kurban  etme , teslimiyet, kabullenme , yaratıcılık, ruhsal ve spritüel konular , sezgisellik , illüzyon, hayal kırıklıkları , inanç, merhamet , sis perdesi, belirsizlik, çözülmeler, enerji çalışmaları ,dağılmalar , denizler, sıvılar, gazlar,  sinema, televizyon, müzik gibi soyut  temalarla  ilişkilendirilir.
 Neptün geri giderken bize hayallerimiz, ideallerimiz, yaratıcılığımız konularına yeniden bakma ve daha gerçekçi düşünme şansı sunuyor aslında. Gerçeklik ve idealler arasındaki farkı anlamamıza , doğru dengeyi bulmamıza  yardımcı da olabilir. Böylece hayatımızın hangi alanlarında ve kimlere çok fedakarlık yapıyoruz, neleri ve kimleri çok idealize etmişiz, gerekli bir fedakarlık mıymış gibi sorular sormamıza ve bu konularda daha derin düşünmemize fırsat verir.  İşte Neptün  geri hareketi  tüm bunlardan dolayı “ hayal kurmayı  bırak , gerçeklere dön bak ! “ der adeta. Bu yüzden Neptün geri giderken gerçekleşebilecek hayalleri kurmak daha anlamlı olacaktır, hayallerimizi kendi yaşam yolumuzda nasıl kullanabileceğimizi analiz etmemiz  daha gerçekçi bir yol bulmamıza ve ayaklarımızı yerde tutmamıza yardımcı olacaktır.
Balık burcundaki  Neptün gerilemesi ,  arzularımızı ve umutlarımızı daha iyi anlamamıza yardımcı olur. Bu dönemde özellikle müzik, sinema, şiir ,televizyon  ve sanat eserlerinde  yaratıcılık  en üst  düzeyde olabilir. Aynı zamanda  bu dönemde maneviyatla bağlantı, ruhsal ve spritüel çalışmalar , ilham bolluğundan nasibini alacaktır
 Ancak bizler duygusal olarak da daha kırılgan olacağımızdan  derin şüpheler ve istikrarsızlıklar yaşayabiliriz. Fakat şunu unutmamak gerekir ki  bu dönemde  etrafımızda pozitif enerjileri kucaklamak, negatif düşüncelerden uzaklaşmak  iyi sonuçlar verebilir. Hepimizin kendi gerçekleri ile yüzleşmesi ve gerçek hayallerinizin gerçekleşmesi dileği ile sevgiler. Neptün retrosunun yükselen burçlara etkisine bakacak olursak
KOÇ
Meditasyon gibi çalışmaların ruhunuza hitap etmediğini düşünebilirsiniz ama  bir süredir arka plana attığınız hayalleriniz için yeniden motivasyon hissedebilir sezgisel yönlendirmeler alabilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir süreç, farkında olun. Yine bu dönemde arkanızdan yalan yanlış dedikodular da olabilir.
BOĞA
Sosyal çevreniz, arkadaşlarınızla  olan ilişkilerinizdeki sis perdesi ortadan kalkar  sizi  geride tutan kişilerin farkına varabilir ve sizi hayal kırıklığına uğrattıklarını düşünebilir ve  yollarınızı ayırabilirsiniz ya da bu süreçte yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir hobiye başlayabilirsiniz veya  ruhsal  konularla ilgili bir arkadaş grubunuz olabilir.
İKİZLER
 Kariyer ve toplum önünde olmakla ilgili konularda , üstelerinizle olan ilişkilerinizde  idealize ettiğiniz konulara tekrar geri dönüp bakabilirsiniz. Geçmişte kariyer hayatınızla ilgili kurduğunuz hayaller bu süreçte desteklenebilir yine de dikkatli olmak gerekir.
YENGEÇ
Bu süreçte  hayat vizyonunuz hayat amaçlarınızla  ilgili, uzak akrabalar ya da eşin akrabaları ile ilgili konularda  sis perdesi ortadan kalkar  sizi  geride tutan şeylerin  farkına varabilirsiniz. Bu dönemde kalbinizi ve zihninizi başka düşünce biçimlerine, başka inançlara, başka görüşlere açabilirsiniz bu konularda hayalleriniz destek görebilir ama hayal kırıklıkları da olabilir ,dikkatli olalım.
ASLAN
Manevi anlamda kendinizi geliştirmek için de ideal zamanlarda olacaksınız. Ayrıca maddi konularda  acı veren, gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla yüzleşmenizi sağlar. Hak ettiğiniz ortaklaşa mallar, miraslar, bütçe ayarlamaları konularında tekrar derin derin düşünmeli ve gerçekleri aramalı ve hayal kırıklıklarına mahal vermeyecek adımlar atmalısınız..
BAŞAK
Bu süreçte  eşiniz veya ortaklarınız ile ilgili konularda  sis perdesi ortadan kalkar  sizi  geride tutan şeylerin  farkına varabilirsiniz. Bu dönem aslında  size sizin önemli olduğunuzu öğretiyor. Kendi ihtiyaçlarınıza, isteklerinize ve sınırlarınıza saygı duymalı eşiniz veya ortaklarınız için gereksiz yere fedakarlıklar yapmamayı öğrenmelisiniz.
TERAZİ
Neptün gerilemesinde işiniz, iş alanınız, ekip arkadaşlarınız ve astlarınızla ilgili konularda hayallerinize geri dönüp bakma zamanı . Sağlığınıza da özen göstermeniz gereken bir süreç olacaktır.
AKREP
Bu süreçte  yaratıcılığınız yükselebilir , aşk hayatınızda sizi geride tutan sisli bulutları ortadan kaldırmak için bir takım değişiklikler yapabilirsiniz. Bu dönem aslında  size sizin önemli olduğunuzu öğretiyor, arkadaş ve sosyal ortamlarda keyfinize bakmalı ruhunuzu beslemelisiniz.
YAY
 Neptün gerilemesinde ailevi konularda ev ve yuvaya ait konularda kurduğunuz hayalleri yeniden gözden geçirme zamanı. Bu süreçte  aldatılmaya daha açık olacağınızdan gayrimenkul almak satmak gibi işlerde son derece dikkatli ve özenli olmalısınız. Evinizde hırsızlıklara karşı da tedbirlerinizi almalısınız.
OĞLAK
Kardeşler, akrabalar , komşularla olan ilişkilerinizde hayatınızda sizi geride tutan sisli bulutlarını ortadan kaldırmak için bir takım değişiklikler yapabilirsiniz. Bu dönem yaratıcı yazılar yazmak açısından da iyi değerlendirilebilir.
KOVA
Özellikle para, parasal konular, alacak verecek durumları, borçlarınız ve öz değeriniz konuları ilgili  gerçekleşmesi mümkün olmayan konularla ilgili hayallerinizi tekrar gözden geçirme zamanı ve maddi kazançlar için tekrar hayallerinizi revise ederken hayal kırıklığı yaşamamak için dikkatli olmalısınız.  
BALIK
Bu dönemde kendinizle ilgili ve kendinizde beğenmediğiniz i konularda   sis perdesi ortadan kalkar  sizi  geride tutan her şeyin farkına varabilir ve artık ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünebilir bunlardan kurtulmak isteyebilirsiniz, maddi manevi günlük yaşam kalitenizi artıracak gerçekleşmesi mümkün hayaller kurabilirsiniz.