• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Jüpiter

Jüpiter


Jüpiter

Maddenin üstünde ruh, kişinin dünyadaki tecrübesiyle ulaştığı bilgelik. Kişinin daha üstün şeylerle, evrensellikle kontak kurması. Zodyak turunu yaklaşık 11,8 senede tamamlar, bir burçta yaklaşık 1 sene kalır. Astrolojide bu gezegen en büyük yardımcı, en fazla iyilik eden güç sayılır. Dokunduğu her şeye bolluk veren Jüpiter şans gezegenidir. Doğum haritasında geçtiği evlere (o evlerle ilgili konularda) bolluk verir. Jüpiter'in doğum haritasındaki konumu kişinin zevke olan düşkünlüğünü belirtir. Jüpiter varlık, zenginlik, ve maddesel kazançları yönetir. 
Ayrıca görüş, iyimserlik, inanç, sadakat, adalet, güven ve akıl getirir. Jüpiter aklın ve işlerin gelişmesini gösterir. Onun için din, felsefe gibi konularla ticaret, ekonomi gibi konular Jüpiter'e bağlıdır.Bazen Jüpiter geçtiği evle ilgili konularda daha derin anlamlar arayarak felsefe yapmanıza sebep olur. Eğitimi, özellikle yüksek okul eğitimini destekler. Uzak yolculuklar da eğitim evinin bir parçasıdır ve Jüpiter haritanızda harekete geçtiği zaman çeşitli nedenlerle uzak yolculuklara çıkabilirsiniz. Genişleme, öğrenim, uyum, kanun, din, felsefe,yabancılarla yapılan işler,yurt dışı seyahatleri,yabancı dil ve büyük şanslar Jüpiter ile ilişkilidir. Doğum haritanız daki Jüpiter, ödüllerinizi, mutlu olduğunuz yeri, kısmetinizin ve şansınızın olduğu bölgeleri göstermesi açısından çok önemlidir.Yaşamda iyimserlik, neşe ve şans verir. Doğum haritasındaki iyi yerleşimi, büyük bir servet ve şanslı bir yaşama işarettir. Şifa gücü, bedenin hastalıklara direnişi Jüpiter tarafından yönetilir. Astrolojik olarak Yay burcunun yöneticisidir. Zodyak'taki turunu 12 senede tamamlar ve bir sene boyunca bulunduğu burca şans dağıtır. Jüpiter, Yay ve tradisyonel olarak Balık burcunu da yönetir. Jüpiter, 9. ve 12. evde çok kuvvetlidir.

Jüpiter, astrolojide karaciğeri yönetir.Yağların yakımı ve glikojen miktarı ile ilişkidedir. Sol kulak, sıtma, kalpte çarpıntı, bacak ve damar hastalıkları, rahim , kan rahatsızlıkları, Güneş ile birlikte kalbi yönetir.

OLUMLU İFADESİ
İyi eğitim, olumlu sosyal şartlar,
Kendine güven, adil, onurlu
İnançlı,
Saygın ve zengin
Kültürlü
İyimserlik,
Sağduyu, cömertlik,
İlerleme ve gelişme isteği,
Heyecan, merak, neşe
Zenginlik ve ödüller.

OLUMSUZ İFADESİ
İkiyüzlü,
Dogmatik,
Egoist,
Kendinden başkasını düşünmeyen,
Anlayışsız,
Aç gözlü
Aşırı güven ve iyimserlik, gereksiz riskler alabilen,
Gerçekçi olmayan beklentiler,
Gösteriş merakı,
Kapasitesini kullanamayan
Ukalalık, kibir, küstah
Fanatizm ,
Savurganlık, servetini çarçur eden
inançsız