• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM

KASIM


KASIM

Sevgili Koç ve yükselen Koçlar, ayın özellikle de 22 sine kadar odak noktanız, aklınız fikriniz mali tablonuzda, finansal durumuzda olacaktır. Güneş’in 8. evdeki varlığı mali tablonuza odağınız toplarken Merkür’ün geri harekette olması işlerin pek de kolay olmayacağını anlatıyor. Gelirleriniz ve giderleriniz ile ilgili hesap hataları yapabilirsiniz ,diğer taraftan bir süredir ertelediğiniz, görmezden geldiğiniz, yapmak istemediğiniz ödemeler; harcamalar tekrar gündeminize gelebilir ve bu ödemeleri yapmak durumunda kalabilirsiniz. Para ve mali tablonuz konusunda fazlasıyla efor sarf etmek ve kavganızı para konularında vermek durumunda kalacaksınız. Bazılarınız için ise ortak gelirleriniz ya da eşten ve aileden olan gelirlerinizle ilgili eski konular, eski sözleşmeler eski anlaşmalar gündeminize tekrar gelip biraz canınızı sıkabilir. Örneğin bir nafaka ödemesi gibi. Bazılarınız için ise 8. evdeki Güneş ve retro Merkür beraberliği fazla içe dönmeyi, okült konularla ilgilenmeyi, ölüm ve ötesi ile ilgili korkuları tetikleyebilir.
12 Kasım’da Boğa burcunun 19 derecesinde saat 16:40 da bir dolunay gerçekleşecek, sizlerin 2.evinizde. Retro hareketinde olan Merkür’ün  8. evinizden para evinize karşıtlık yaptığı bu dolunay sizler için mali durumunuzla yüzleşme zamanı olacaktır. Para ve parasal konularla ilgili fark etmeniz gereken konular var ve konular gün yüzüne çıkacaktır. Öte yandan para ile ilgili uğraştığınız didindiğiniz bazı konularda da haberler sonuçlar alabilirsiniz. Ancak Retro zamanında alınan haberler ve sonuçlar konusunda da çok dikkatli olmak lazım. Örneğin bir kredi talebiniz var bu talebiniz sonuçlanabilir ancak sözleşme şartlarına çok dikkat etmeniz gerekir zira sizi sonradan üzecek, zora sokacak şartlar bulunabilir. Ya da bir verginizi yapılandırmak isteyebilirsiniz ama istediğiniz şartları sağlayamayabilirsiniz.
Venüs 1 Kasım - 27 Kasım arasında Yay burcunda, Jüpiter zaten uzunca bir süredir yay burcunda ve güneş de 22 Kasım ‘da Yay burcuna geçiyor, sizlerin 9. evinize demek oluyor ki; ay boyunca 9. ev konuları gündeminizde olacak. Her şeyden önce hayata bakış açınızı, hayata karşı duruşunuzu anlatır ki, zaten Jüpiter’in oradaki varlığı ile  bir süredir hayata bakış açınızı sorgulayıp yepyeni kararlar alıyordunuz Kasım ayında ise son derece  iyimser olacağınız iyimser kararlar almaya çalışacağınız, kararlarınızın hayatınızı güzelleştireceği bir ay olacak, parasal konulardaki zorlanmalar ayın 20 sine kadar sizi zorlarken ayın 20’sinde retronun bitmesi ve 22’ sinde  güneşin de 9. Evinize geçmesi ile hayattan keyif alacağınız bir döneme girmiş olacaksınız.
Diğer taraftan bazılarınız için yurtdışı ile ilgili konular, yurtdışı bağlantılı işler, uzaklardaki akrabalarınız ile bağlantılar, görüşmeler söz konusu olabilir. Bazılarınız içinse akademik konular, sanatsal faaliyetler, eğitimler söz konusu olabilir. Belki sanatsal bir konuda eğitime başlayabilirsiniz. Bazılarınız içinse hukuki süreçler söz konusu olacaktır. Merkür’ün retro olduğu zamanlarda bir dava açmak hiç mantıklı olmayacaktır. Ancak Güneş’in 9. evinize geçmesiyle Retro da biteceği için yeni dava süreçleri için çok da uygun olacaktır.
26 Kasım’da Yay burcunun 3 derecesinde saat 18.05 de bir yeniay gerçekleşecek. yine 9. evinizde. Merkür retrosunun da bitmesinin ardından gerçekleşecek  bu yeniay şanslı ve kısmetli bir yeniay olacağından; bu süreci  yeni bir dava açmak, yeni hukuki süreçleri başlatmak, akademik süreciniz için de yeni adımlar atmak için kullanabilirsiniz. Özellikle bu yeniayda, Venüs güneş birlikteliğinin olumlu etkileri ile uzak mesafelerde yaşayan biriyle ya da bir yabancı ile yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bazılarınız ise yeni bir ticari işe başlayabilir ya da işini tanıtmak için bu yeniayın olumlu etkilerini kullanabilir,sevgiler.