• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2020

KASIM 2020


KASIM 2020

Sevgili Boğalar ,21 Kasım’a kadar Güneş Akrep burcunda sizlerin 7.evinizde bu süreç boyunca  ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Bazılarınızın hayatına tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir. Bazılarınız önemli iş bağlantılarını gerçekleştirebilir. İkili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak, paslaşmaya açık olmak kazandıracaktır. Bu transit süresinde bazılarınız hayatınızı bire bir paylaştığınız, sizin için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına eğilmek, destek vermek durumunda kalabilir. Bu dönemde yalnız kalmak, kendinizle ilgilenmek pek mümkün değildir. Diğer kişilerle etkileşmek, tavsiye ve yardım alma, ya da onlara yardımcı olma zamanlarıdır, işle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışılabilir. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde bazılarınız yer değişikliği yapabilir.
3 Kasım’da  Merkür ileri hareketine başlıyor. Sizlerin 6.evinizde başlayacak düz hareketiyle iş hayatı, çalışma hayatı , günlük rutinlerinizle ilgili bilgi paylaşımları, anlaşmalar artar. Bu transit, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından da kullanılabilir. Kimileriniz, aynı iş ortamını paylaştığınız kişilerle iyi kontaklarınız sayesinde başarıya daha kolay ulaşabilir. Çalışanlarınız varsa  onların  becerilerinden istifade edilebilirsiniz. Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmaya yardımcıdır. Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerinizi ve hatalarınızı  tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için kullanılabilir. İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir. Bu dönemdeki yoğun tempo da sinirleri gerebilir. Belki bazılarınız bu dönemde  evcimen hayvan almak bunun için  kararlar almak, onlara bir şeyler öğretmeye başlamak için de kullanılabilir bu transit. Venüs ve Mars 9 Kasım 2020’de karşıt açıda olacaklar ; ilişkilerde gerginlik olabilir , özellikle de çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkilerde sorunlar çıkabilir. Bazılarınız ameliyat olabilir, sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir. 10 Kasım 2020 Güneş Neptün arasındaki olumlu enerji ile ilişkiler çok daha dengeli ve uyumlu akabilir bir gün önce  ters giden ilişkiler bu enerji ile yoluna girebilir , duygularınızı daha  rahat ifade edebilir , karşılıklı fedakârlıklarla sorunlarınızı halledebilirsiniz.
11 Kasım Merkür Akrep seyahatine başlıyor biliyorsunuz bir süre burada geri gitmişti sonra Terazi burcunda düz hareketine başlamıştı ve artık  her türlü ilişkilerinizde nefes alma zamanı , iletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanında Merkür’ün düz harekete geçmesi   evlilik, ortaklık gibi anlaşmalar ve sözleşmelerle de ilişkilendirilir. Bu süreçte önemli anlaşmalar gündeme gelebilir. Pek tabii ki bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak her zaman avantajlıdır. Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler yapılabilir. Yakın ilişkide olunan kişilerle önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun bir süreçtir. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak açısından da kullanılabilir. Ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir transittir.
12 Kasım’da Jüpiter Plüton ile 9.evinizde kavuşuyor olacaklar ve bu kavuşum Aralık ayına kadar devam edecek. Bu süreçte Plüton’un 9.evde olması  hayat görüşünüz, inançlarınız ve fikirlerinizde radikal değişimler olabileceğini ,ve sizi bu anlamda  etkileyecek , dönüştürecek karizmatik ve etkin kişilerle karşılaşabileceğiniz anlatıyor ve bu alanda Jüpiter ile kavuşumu bazılarınız için büyük başarıya ulaşmak ve daha çok sayıda insana ya da varlıklı, sosyal çevresi geniş, eğitimli ve saygın kişilere, dini veya inançlarla ilgili alanlardan önemli ve etkin pozisyondaki kişilere ulaşmak adına imkân ve fırsatlar verebilir. Başarı için mücadeleye gerek vardır, ama mücadeleden galip çıkma şansı da yüksektir. Öte yandan, siz Boğaların etik ve ahlaki anlayışında, inançlarında, hayata yaklaşımında ve bakışında köklü değişimler ve yeniden yapılanma söz konusu olabilir. Kimileriniz metafizik konulara veya kişisel gelişime yönelik alanlara eğilebilir.
14 Kasım Mars ileri gidiyor sizlerin 12. evinizde ileri hareketine başlayacak olan Mars enerjinizin düşmesi anlamına gelebilir; kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir ve bu alanda güçsüz yerleşimde olduğu için, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir, ayrıca bu dönemde gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanan  muhtemel rahatsızlıklar söz konusu olabilir. 12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıklarla da alakalıdır. Mars’ın bu alandan geçiş yaparken eğer kişisel haritalarınızda gezegenlerinize sert açılarınız varsa haset ve düşmanlıklara muhatap kalmanıza sebep olabilir. Bazılarınızın hayatında hastalıklar ve hastaneler ya da kapalı yerlerle ilgili temalar hayatınızda vurgu kazanabilir. Kontrol dışı faktörler yüzünden kayıplar yaşanabilir. Bu dönemde Yoga, meditasyon gibi aktiviteler  kendi gücünüzü kendi içinizde arayacağınız benzer aktiviteler yapabilirsiniz.
15 Kasım ‘da  Akrep burcunda gerçekleşecek Yeniay sizlerin 7.evinizde olacak bu 15 günlük süreçte her türlü  ilişkilerinizde , ortaklıklarda yeni başlangıçlar yapabilir, yeni girişimler söz konusu olabilir. Bazılarınız yeni bir ortaklık işine girebilir, bazılarınız evlenmeye karar verebilir. Bu yeniay 9.evinizdeki Jüpiter, Satürn ve Plüton’a olumlu bir açı yaptığı için yabancılar, güçlü kişiler  ile ortaklıklar söz konusu olabilir ve bunlarla ilgili yeni bir yapılanma oluşturmaya başlayabilirsiniz. Şans noktası da Akrep Yeniay’ına yakın olduğu için bu konularla ilgili şanslar, fırsatlar olabilir. Bazılarınız yurt dışı ile ticari anlaşmalar yapabilir, bazılarınızın sosyal medya, internet üzerinden ticari anlaşmaları olabilir tüm bu konularla ilgili adımlar atak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
21 Kasım’da Venüs Akrep burcuna sizlerin 7.evinizde yaklaşık 1 ay  boyunca kalacak bu süreçte ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar ilişkilerinizde  olumsuz giden şeyleri düzeltilme şansınız artabilir. Evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir. Burası, transit Venüs’ün doğal özelliklerini en çok hissettirdiği alanlardan biridir. İlişkiler adına en iyi konumlandığı yerdir. Riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmektir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir, eğer kişisel haritalarınıza uyumlu açıları varsa daha iyi etki alabilirsiniz.
21 Kasım’da Güneş Yay burcuna sizlerin 8.evinize giriş yapacak ve 1 ay boyunca tüm odak noktanız ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular olacak, sevgili Boğalar. Bu dönem süresince, başkalarına bağlı hareket etmek ya da başkalarından gelecek şeyleri beklemek söz konusu olabilir.  Güneş’in 8.evde kaldığı sürece ölüm, miraslar ve başkalarından intikal eden şeyler dikkat çekici hale gelebilir. Tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar, bazılarınızın hayatında önemli olabilir. 8. ev ödemelerle de ilişkili olduğundan Güneş’in bu alandan geçişi vergi, stopaj, kredi kartı gibi ödemelere ilişkin konulara dikkat etmek gerekliliğini de anlatıyor .   Ayrıca, 8. ev;  ölüm ötesi ve metafizik gibi konularla da ilişkilidir. Güneş’in buradan geçişi sürecinde bazılarınız metafizik konulara daha fazla eğilebilir, bu konulara dönük araştırmalar yapabilir.
29 Kasım’da Neptün ileri gidiyor sizlerin 11.evinizde arkadaşlar ve sosyal gruplar da Neptünyen (yaratıcı,sezgileri olan,maneviyatı yüksek,fedakar) kişiler artabilir. Bazılarınız spritüel konulara yönelik gruplara katılabilir. İdealist amaçlar peşinde olunan bir dönemdir.  Eğer Neptün kişisel haritalarınızda  olumlu açılar yapıyorsa  sosyal ortamınızda, arkadaşlar arasında  kendinizi yükseltecek manevi yardımlar alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla olan  ilişkilerde fedakarlık, sevgi ve muhabbet ön planda olmaya başlayacak, sevgili Boğalar.            
30 Kasım İkizler burcunda Ay tutulması yaşayacağız .Bu tutulma sizlerin 2-8 aksınızda gelişecek. Bu alanda  Dolunay gerçekleştiğinde  bu ev konuları ile ilgili  bir şey tamamlanmış veya geliştirilmiş olabilir, başlattığınız bir konu tamamlanabilir.  Kendi paranız ve başkalarından elde ettiğiniz gelirlerle ilgili sonuca ulaşacağınız bir süreç olabilir. Para, mülk, konularında bilinmeyen şeyler  ortaya çıkabilir. Sık sık gelirinizi, varlıklarınızı ve bütçenizi ; girişleri ve harcamaları yeniden değerlendirebileceğiniz bir zaman olabilir.