• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2020

KASIM 2020


KASIM 2020

Sevgili İkizler 21 Kasım’a kadar Güneş Akrep burcunda sizlerin 6.evinizde bu süreç boyunca günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya  başlar. Bazılarınızın hayatındaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmek gerekebilir.  İş ve sorumluluklar artabilir. Başkalarının görevlerini üstlenmek durumunda kalabilirsiniz ve bu durum sağlığınızı bozacak denli yorucu olabilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden  kendi ihtiyaçlarınıza yeterince eğilemeyebilirsiniz. Başkalarının yararına çalışmak, onlara yardımcı olmak, bazılarınızın hoşuna gidebilir. Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir.
3 Kasım’da Merkür ileri hareketine başlıyor, sizlerin 5. evinizde çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobi ve sportif faaliyetlerle ilgilidir. Merkür bu alandan ileri hareketinde  zihniniz ve düşünceleriniz de bu konular üzerine odaklıdır. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Kimileriniz  sevdiğiniz bir kişiden haber ya da teklif alabilir. Aslında evlenme teklifinde  bulunmak açısından da kullanılabilir bu transit; özellikle de transit Merkür’ün kişisel gezegenlerinize uyumlu açıları varsa. Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
11 Kasım Merkür Akrep’te sizlerin 6.evinizde hareketine başlıyor iş hayatınız, çalışma hayatınızla ilgili  paylaşımları, anlaşmalar artabilir. İş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından da iyi bir zaman dilimidir. Kimileriniz  aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle iyi kontaklar sayesinde başarıya daha kolay ulaşabilir, yanınızda çalışanların, astların becerilerinden istifade edebilirsiniz. . Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmaya yardımcıdır. Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerinizi ve hatalarınızı tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için kullanılabilirsiniz.  İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir. Bu dönemdeki yoğun tempo da sinirleri gerebilir.
12 Kasım’da  Oğlak burcunda yani sizlerin 8.evinizde  Jüpiter , Plüton ile kavuşacak bu kavuşum  sizleri büyük başarıya ulaşacağınız, başkalarından gelen kaynaklarla ya da aileden gelen kaynaklarla ilgili konularda daha fazla fırsatların önünüze çıkacağı bir sürece işaret ediyor. Kimileriniz metafizik konulara veya kişisel gelişime yönelik alanlara eğilebilir , bu konularda başarı ve fırsatlar yakalama şansına sahip olabilirsiniz , bazılarınızda bu konularda  daha önce olmadığı kadar mücadele ve uğraş içerisine girerek başarıya ulaşabilir.
14 Kasım’da Mars sizlerin 8.evinizde  ileri  hareketine başlıyor. Mars’ın bu evden geçiyor olması, ortaklaşa sahip olunan değerlerde, başkalarıyla paylaşılan kaynaklarda, kendi imkânlarınız dışında gelişen ve başkalarına bağımlı olan imkânlarla ilgili konularda hareketlenme getirir. 8. ev, geleneksel olarak, ölümle de ilişkilendirilir. Bu anlamda, vasiyetnameler ve miraslar da bu evin konusudur. Mars’ın bu alandan geçişi bu konuları bazılarınızın  hayatına taşıyabilir ya da bazılarınızın hayatında   ölüm ve ötesi, metafizik, okült konular bu dönemde daha önemli olabilir. 8. ev ödemeler ve harcamalarla da ilişkilidir. Mars da doğası gereği bu temalarla ilişkilidir. Mars’ın bu evden geçişi sürecinde bazılarınızın  ödemeleri ve harcamaları artabilir. Ortaklaşa kazanmalarında veya başkalarıyla birlikte sahip olduğu kaynaklarla ilgili konularda stresler yaşanabilir. 
15 Kasım’da Akrep burcunda bir Yeniay oluşacak. Altıncı evdeki Yeni Ay, yeni diyet rejimlerinin, sağlıklı rutinlerin ve tatmin edici çalışma programlarının başarılı bir şekilde başlatılabileceği bir zamanın  habercisidir. İşinizi halletmenin, ayrıntılarla başa çıkmanın ve yeniden organize ederek ya da sadece işinize yetişmenize yardımcı olacak görevlerde hevesle çalışarak verimliliğinizi artırmanın zamanı gelmiş demektir. Bazılarınız bu yeniay etkisi ile yeni bir işe başlayabilir, bazılarınız yeni bir beslenme alışkanlığı edinebilir. Ayrıca, eleştirel düşünme şu anda en üst noktada olduğu için, her türlü analiz için iyi bir zamandır. Bu Yeniay Akrep burcunda olduğu için her şeyi çözme arzusu, işle ve çalışma hayatı ile ilgili takıntılı davranmanıza sebep olabilir. Yeniay 8.evinizdeki Satürn ,Jüpiter ve Plüton ile uyumlu açı içinde olacak .Çalışma hayatınızda ortaklaşa işlerde başarılar getirebilir, daha bir güç kazanmanıza ve yeniden bir sistem kurmanıza yardımcı olabilecek destekler gelebilir. Bu Yeniay şans noktası ile kavuşumda olacağı için tüm bahsettiğimiz konularda şanslar ve fırsatlar sizinle olabilir özellikle de kişisel haritalarınızda 23 derecede olan gezegenleriniz varsa ve olumlu açılar alıyorsa yeni başlangıçlar ve girişimler için iyi bir süreçtir.
21 Kasım Venüs Akrep’te sizlerin yine 6.evinizde olacak sevgili İkizler zaten Kasım ayı 6.ev vurgunuz çok fazla olacak. Bu dönemde kimileriniz astlarıyla veya genel anlamda size hizmet eden kişilerden yana fayda sağlayabilirsiniz. İş ilişkileriniz  iyi olacağı için başarı daha kolay olacaktır.  Ortamda huzuru sağlamak, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak mümkündür. Eğer bazılarınız bu süreçte yeni işe girmiş , iş değişikliği yapmış ise iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olunabilir. Hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilir . Fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Tembelleşmeye yatkın bir dönemdir. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır.
21 Kasım’da Güneş Yay burcuna sizlerin 7.evinize giriyor ve yaklaşık 1 ay boyunca tüm odağınız ve ilginiz  her türlü ikili ilişkilere yönelmeye başlayabilir. Bazılarınızın hayatına   tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir. Kişisel haritalarınızda   Güneş’in açılarının uyumlu ya da uyumsuz olmasına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Bazılarınız başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde eder. Önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir. Her koşulda bu transit süresince ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak, paslaşmaya açık olmak size olumlu sonuçlar getirebilir. Bu transit aynı zamanda kişinin hayatını bire bir paylaştığı, onun için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına da eğilmek, destek vermek durumunda kalabileceğini de anlatır. Bu dönemde yalnız kalmak, kendinizle ilgilenmek pek mümkün değildir. İşle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışılabilir. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde bazılarınız  yer değişikliği yapabilir.
29 Kasım’da Neptün ileri gidiyor ve sizlerin 10.evinizde başlayacak bu ileri hareketi ile hayat hedeflerinizde belirsizlikler, kararsızlıklar söz konusu olabilir. Bazılarınız  hayat hedeflerinize ulaşma amacıyla fedakârca çalışabilir. Aynı zamanda bazılarınız  ilahi plana hizmet amacıyla, kendisinden ziyade başkalarına yardımcı olacağı işlere girişebilir. Bu alandan geçiş yaparken eğer Neptün kişisel haritalarınızın  gezegenlerine  uyumsuz açılar yapıyorsa, iş ve kariyer konularında çözülmeler bırakmalar, yanılgılar hatta skandala varan durumlar olabilir. Eğer uyumlu açılarınız varsa sezgileriniz sayesinde doğru kararlar alabilir, önemli kişilerden manevi destek  görebilirsiniz. Bazılarınız artistik, sanatsal beceriler , hayal gücü ve tasarım becerisi isteyen işlerle uğraşıyorsanız  başarılı  olabileceğiniz bir dönemdir.
30 Kasım  İkizler burcunda Ay tutulması yaşayacağız sizlerin yükseleninizde gerçekleşecek bu tutulma gerçekten sizlerin karalarınız ve ne istediğinizle ilgili aydınlatıcı olabilir. Kendinizi daha yakından tanıyabilir, kendinizi tamamen yeni bir ışık altında görebilirsiniz. Bu alandaki Dolunay, hayatınızın yolu veya yaşam yönü hakkında size fikir verebilir. Tabii ki, önceden aldığınız kararlarınız varsa , sonuç alabileceğiniz verimli bir zamandır. Kendinize bazı hedefler koyduysanız veya bir şey üzerine  çalışıyorsanız, bu aynı zamanda sonucu görmeye başladığınız bir zaman olacaktır. Kendinizi, hareketlerinizi ve yönünüzü çok daha net bir şekilde görebilirsiniz. Tam olarak neyin işe yaradığını ve neyin işe yaramadığının farkına varıp ,  bir sonraki kararlarınız ve yaşam yönünüzü  açacak değişikliklere yol açmak için gereksiz olanı temizleyebilirsiniz. Özerklik ve bağımlılık arasında bir denge bulmak, bu Dolunay'ın sizin için en anlamlı tarafı olabilir. İhtiyaçlarınızı  belirtmek için iyi bir zamandır, ancak başkalarına saygılı olmak sizi daha da ileri götürecektir. Lider olarak başarılı olup olamayacağınız bu Dolunay ile test edilebilir.