• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2020

KASIM 2020


KASIM 2020

Sevgili Yengeçler  21 Kasım’a kadar Güneş Akrep burcunda sizlerin 5.evinizde bu süreç boyunca çocuklar, aşk hayatınız ,hobiler ,sportif alanlar hareketlenmeye başlar. Korktuğumuz ama üstüne gitmekten geri kalmayacağımız hobilerimize, çocuklarla ilgili konulara  yönelebiliriz. Kişisel zevklerimiz ön plana çıkabilir. Hayattan zevk aldığımız , kişisel becerilerimize odaklanacağınız bir süreç olabilir. Bazılarınız sportif alanlarda kendisini kanıtlamak isteyebilir ve bunu tutkulu bir şekilde yapabilir. Bazılarınız çocuk sahibi olmak isteyebilir. Çocuklarınız varsa onların sanatsal ve sportif alanlarda keyif almasını sağlayacak şeyler yapmak isteyebilirsiniz, onlarla olan ilişkilerinizin vurgulanacağı zamanlar olabilir.
11 Kasım’da Merkür Akrep burcunda seyahatine başlıyor, sizlerin 5.evinizdeki bu seyahatte aşklar, eğlenceler, hobiler  ve sportif faaliyetler sizlerin  zihniniz ve düşüncelerinizin bu konularla ilgili olduğu anlamına gelir. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir . Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Bazılarınız  sevdiği kişiden haber ya da teklif alabilir. Sevdiğiniz kişiye evlilik veya flört etme teklifinde bulunmak açısından da iyidir özellikle de transit Merkür kişisel haritalarınızda Venüs’e uyumlu açılar yapıyorsa çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
12 Kasım’da Jüpiter ve  Plüton Oğlak burcunda kavuşacaklar ve uzun süre bu kavuşumun etkilerini 7.ev alanında yaşayacaksınız, sevgili Yengeçler bu  kavuşum  sizlerin her türlü ortaklıklarda  büyük başarıya ulaşacağınız bir süreci anlatıyor olacak. Evlilik, ortaklık konularında yeniden yapılanma, güç kazanma , şans ve fırsatlar yakalayabileceğiniz bir süreci anlatıyor olabilir tabi kişisel haritalarınızda bu potansiyel varsa.
14 Kasım’da Mars 11.evinizde ileri hareketine başlıyor, sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınınızı artırabilir.  Enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelir ama  Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları bazılarınızı arkadaşlarınızdan koparabilir. Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir. Bazılarınız liderlik ve girişimcilik yeteneklerinizi sosyal ortamda güçlü bir şekilde sergileyebilir. 11. ev işten elde edilen gelirler veya iş yatırımları anlamına da geldiğinden, olumlu açılarda bu konularda cesaretli girişimler  de yapılabilir.
15 Kasım’da Akrep burcunda Yeniay  yaşayacağız. Bu Yeniay şans noktası ile kavuşumda olacağı için  özellikle de kişisel haritalarınızda 23 derecede olan gezegenleriniz varsa ve olumlu açılar alıyorsa 5.ev konuları ile ilgili çocuklar,aşk, hobiler, hayattan keyif alma konuları ile ilgili  yeni başlangıçlar ve girişimler yapabilirsiniz bazılarınız çocukları ile ilgili konularda yeni bir başlangıç yapabilir, kimileriniz çocuk sahibi olmaya karar verebilir, kimileriniz yeni bir hobiye başlayabilir.Kimileriniz de yeni bir aşka yelken açabilirler.
21 Kasım’da Venüs Akrep burcuna sizlerin 5.evinizde seyahat edecek 1 ay boyunca aşk ve ilişkilerde olumlu etki yaratır.Venüs bu evi sevdiği için buradaki transiti keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir.Kişinin cinsel hayatı olumlu etkilenir.Çocuk sahibi olmak adına iyi bir transittir.Venüs bu alandan geçerken çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir.Hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyeetler için uygun dönemdir,kısa taillere çıkmak,sosyalleşmek,arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
21 Kasım’da Güneş Yay burcuna sizlerin 6.evinizde 1 ay boyunca hareket edecek bu yüzden  günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya ve öncelik tutabilir. Hayattaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmek gerekebilir. Güneş’in bu alandan geçişi süresince başkalarının istek ve arzularına göre çalışmanız  gerekebilir. İş ve sorumluluklar artabilir. Başkalarının görevlerini üstlenmek durumunda kalınabilir ve bu durum sağlığı bozacak denli yorucu olabilir. Bazılarınız yapılması öncelikli işler yüzünden kendi ihtiyaçlarına yeterince eğilemeyebilir. Kendinizi ön plana çıkarmakta zorlanılan süreçlerden biridir   bu yüzden sabırla, yılmadan çalışmaya devam etmek gereklidir. Bazılarınız sevmediğiniz halde yapılması gereken işlere kendinizi zorlamak yüzünden  mutsuz olabilir. Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir.
29 Kasım’da Neptün sizlerin 9.evinizde ileri hareketine başlıyor; Neptün’ün bu alandan geçişi dini ve ilahi temalara, ilmi ve bilimsel konulara, hayata bakışı geliştiren öğretilere, felsefelere, seyahatlere ve eğitimle ilgili konulara, yabancılarla ilgili işlere vurgu yapar. Kişi aşkın bilinç halleri yaşayabilir, şimdiye kadar deneyimlemediği denli ruhsal meselelere yatkınlık gösterebilir, ona yön gösteren kişilerle bir araya gelebilir, rehberlik alabilir, hayal gücü genişleyebilir, rüyaları artabilir. Deniz aşın seyahatler yapabilir. Transit Neptün’ün kişisel gezegenlerinize  açıları  gergin ise seyahatler ve eğitim alanlarında kayıplar ve zorlanmalar yaşayabilirsiniz ama olumlu açılar varsa  , hayat görüşünüz  genişleyebilir, aşkınlaşabilir, manevi temalarda dengenizi bulabilir, geleceğin trendlerini daha kolay sezebilmeniz sayesinde doğruları bulabilir, eğitim ve seyahatlerden güzel sonuçlar alabilirsiniz.
30 Kasım’da İkizler burcunda Ay tutulması 12.evinizde yaşayacaksınız. Dolunay 12. evinizde gerçekleştiğinde, geçen yıl boyunca beklettiğiniz birçok şey hakkında sizi uyarır ve sizi doğru şekilde işlemenizi ve doğru eylemi gerçekleştirmenizi sağlar. Sık sık sizden açık bırakılan şeyleri getirebilir. 12. ev bilinçaltı zihnimizin alanıdır. Geçmişimiz, hatıralarımız, kalıplarımız, inançlarınız sizi Dolunay'ı terapi yapmak için mükemmel bir zaman haline getiriyor. Yalnız kalmaya  çok  ihtiyaç duyduğunuz bir süreç olabilir. Bu zamana kadar  işinize ve günlük rutinlerinize ve  her türlü günlük faaliyetlerle çok meşguldünüz ve çok yoruldunuz inzivaya çekilip dinlenme zamanıdır.