• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2020

KASIM 2020


KASIM 2020

Sevgili Yaylar, 21 Kasım’a kadar Güneş Akrep burcunda sizlerin 12.evinizde seyahat edecek, 11 Kasım’da da Merkür de Güneş’e eşlik edecek.
21 Kasıma kadar Güneş 12.evinizde seyahat ederken, geçtiğimiz senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygun bir süreç olacaktır. Bu dönem hayatınızı değerlendirmek, neyi doğru neyi yanlış yaptığınızı anlamak, durumunuzu ortaya koymak için kullanmalısınız. Bu dönem gizlide kalan, arkanızdan çevrilen işleri, fark edemediğiniz konuları ve Merkür’ün 12. Eve geçişiyle de arkanızdan yapılan dedikoduları öğrenme zamanı olabilir. Bu dönem yeni bir girişimde bulunmadan önce, üzerinde uğraşılan konuları pekiştirmelisiniz. Sağlıkla ilgili konulara özen göstermeniz gereken bir dönem. Ayrıca meditasyon yapmak ve içe çekilmek için de uygun bir zaman dilimidir.
Merkür’ün 12.eve geçiş yapmasıyla yalnız çalışmak size çok daha avantalı sonuçlar getirecektir. Bu süreci zihinsel yeteneklerinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. İleri sürmeyi düşündüğünüz fikirleriniz için, bu dönemi hazırlık dönemi olarak değerlendirebilirsiniz. İç gözleminizi rahatlıkla yapabileceğiniz bu dönemde geçmişle alakalı unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkabilir.
Ayın 9 unda her türlü ilişkilerinizde ama özellikle sosyal çevrenizde, arkadaşlarınızla, çocuklarınızla ve partnerlerinizle ilişkilerinizde daha temkinli olmalısınız. İlişkiler gezegeni Venüs ile agresyon, hareket ve enerji gezegeni Mars arasında bir karşıt açısı söz konusu olacak ve bu karşıt açı inatlaşmalara ve gerginliklere sebebiyet verecektir.
10 Kasım tarihinde ise Güneş Neptün ile üçgen açı yapacak ve bu olumlu enerji gelecek için gizlide kalan yönlerinizi, gizlide kalan durumları ortaya çıkararak, ailenizle ve ebeveynlerinizle ilgili konularda hedeflerinizi belirlemeye yardımcı olabilir.
12 Kasım’da Oğlak burcunda yani sizlerin 2.evinizde Jüpiter, Plüton ile kavuşacak,
Jüpiter Plüton kavuşumlarının gücü genişleten, arttıran ve bazen de aşırılıklara götüren bir tarafı vardır. Büyük bir başarıya ulaşmak için özellikle de maddi konularda büyük bir başarı ve kazanç için motivasyon kazanabileceğiniz bu kavuşum sürecinde, maddi konularda etik ve ahlaki anlayışınızda veya hayata bakışınızda, köklü değişimler ya da yeniden yapılandırma söz konusu olabilir. Maddi sorunlarınıza ya da gelirinizi arttırma isteğinize güçlü kişilerden destek bulabilirsiniz. Aşırı harcamalara dikkat etmelisiniz.
14 Kasım’da 5.evininizde Mars Koç burcunda ileri hareketine başlıyor.
Mars’ın 5.evinizde ileri harekete transitine devam etmesiyle; enerjinizi, çabanızı ve eforunuzu rahatlıkla, aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere, sportif aktivitelere, borsa ve benzeri riskli yatırımlara yönlendirebilirsiniz. Bu dönem sportif aktivitelere yönlenebilirsiniz. Yaratıcılığınız ön plana çıkabilir. Ancak çocuklarınızla ilgili girişimler yapmak için çok uygun bir süreç olamayacaktır.
15 Kasım ‘da sizlerin 12.evinizde, Akrep burcunun 23 derecesinde bir Yeniay yaşayacağız.
15 Kasım Akrep yeniayında içe çekilmek,  meditasyona başlamak, enerji ya da nefes çalışmaları gibi çalışmalara katılmak için ya da bir astrologla görüşerek kendinizi tanıma yolunda yeni başlangıçlar yapmak için çok uygun bir zaman olacaktır.
21 Kasımda da Venüs Akrep burcuna sizlerin 12.evinizde yaklaşık 1 ay boyunca seyahat edecek;
Venüs,12.evdeyken sosyal ortamlardan uzaklaşmak, gerek ikili ilişkilerden gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi gösterebilirsiniz. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre zorlanmalar, yanlış anlaşmalar, kayıplar ve arkanızdan çevrilen işler olabilir. Gizlemek istediğiniz bir ilişki yaşayabilirsiniz.
21 Kasım’da Güneş Yay burcuna girecek sizlerin yükseleninize ve yaklaşık 1 ay boyunca burada kalacak;
21 Kasım’dan sonra sahne sizin olacaktır. Kendinize olan güvenin son derece yerinde olacağı, otoritenizi ortaya koymak açısından çok daha başarılı olacağınız, kendinizi daha güçlü ve etkili bir şekilde ifade edebileceğiniz, dikkatleri üzerinizde toplarken takdir göreceğiniz bir dönem olacaktır. Hatta abartılı özgüvenli ve kibirli olabilirsiniz. Daha çok kendinizi düşüneceğiniz ve dominant tavırlar sergileyebileceğiniz bir dönem olacaktır. Otorite figürlerinden ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinden destek görebilirsiniz.
29 Kasım’da Neptün Balık burcunda 4. Evinizde ileri harekete geçiyor.
Neptün’ün ileri harekete geçmesiyle aile içerisinde duygusal temalar, fedakarlıklar, dayanışma, yardımlaşma ve şefkat temaları vurgulanacaktır. Diğer taraftan ailede çözülmeler, dağılmalar ve hayal kırıklığı yaratan durumlar ortaya çıkabilir. İç dünyanızın karışık olması nedeni ile hayatınızı düzenlemekte, geleceğe yönelik temel kararlar almakta zorluklar yaşayabilirsiniz.
30 Kasım 2020 de İkizler burcunda Ay tutulması yaşayacağız. Ay tutulması sizlerin 7.evinizde;
Ay tutulmaları duygusal konuları öne çıkarır. Tutulma zamanları, kendimiz üzerinde çalışmanın, kendi hakkımızda bilgi edinmenin, elimizdeki işleri tamamlamanın zamanıdır. İlişkilere yönelik, karşılıklı olarak kişiliğin öne çıkacağı durumlar, evlilik ve ortaklıkla alakalı durumlar, sağlığınızı veya karşınızdakinin sağlığını bağlayan durumlar ve hayatınızda önemli başlangıçlar ve girişimler söz konusu olacaktır.