• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2020

KASIM 2020


KASIM 2020

 JÜPİTER VE PLÜTON KAVUŞUMU

Mitolojide, Plüton yeraltı dünyasının tanrısıdır. Astrolojik olarak Plüton virüslerden hükümet komplolarına kadar gizli olan her şeyi yönetir, "küllerden doğan" ölümü, yeniden doğuşu ve dönüşümü yönetir. Roma mitolojisinde Jüpiter , tüm tanrıların tanrısıdır - gökyüzünün ve gök gürültüsünün hükümdarıdır.  Jüpiter , dokunduğu her şeyi genişletir.  Oğlak burcu yapı, statüko  ve istikrar ile ilgili olduğundan bu kavuşum kişisel haritalarınızda hangi alanda ise o konularla ilgili temel değişimlere açık olacaktır. Bu değişimler kulağımıza hoş gelmese de bir şeyler dönüşmek zorunda kalacak . Birçok yönden, bu enerji kombinasyonu zıt uçları bir araya getirir. Jüpiter, iyimserlik, potansiyel, genişleme, özgürlük ve ruhsal iyilik ile ilişkilidir. Plüton yoğunluk, baskı, tehlike, ölüm ve çürüme ile bağlantılıdır. İkisi birlikte, en temel gerçeklikle temasınızı kaybetmeden en yüksek potansiyelinize ulaşmanız için size meydan okuyor ! Hem kendinizde hem de hayatta hem en iyiyi hem de en kötüsünü kabul etmek. Jüpiter-Plüton kombinasyonu, birkaç farklı şekilde tezahür edebilir. En iyi ihtimalle, bu gezegenler zor, değişken ve güçlü durumlara ilkeli, etik veya onurlu bir yaklaşım getirebilir. Jüpiter, Plüton’un dönüşüm ve derin değişim gündemine perspektif, hoşgörü ve adaletle katkıda bulunur.
Jüpiter-Plüton kavuşumları her 13 yılda bir gerçekleşir. Bu ikilinin her kavuşumu  tarihin en yıkıcı belaları ile bağlantılı olmuştur. Jüpiter, genişleme ve bilgi gezegeni ile gizli ve gömülü olan her şeyi yöneten  karanlıkların, yeraltı dünyasının hakimi Plüton arasındaki buluşmalar tarih boyunca büyük veba ve salgın gibi hastalıklara da sebep olmuşlardır.  
Bir pandemi patlak verdiğinde Jüpiter ve Plüton' un yan yana olduğunu  geçmiş astrolojik döngülerde tarih bize göstermekte. Jüpiter-Plüton  kavuşumu ve viral salgınlar arasında  kozmik bir bağlantı olduğunu kanıtlayan olaylar ise ; (en yakın tarihleri seçtik)
1981'de dünyanın en büyük salgınlarından biri olmaya devam eden HIV  Amerika Birleşik Devletlerinde  AIDS krizini doğurdu. Jüpiter ve Plüton , Ekim ve Kasım 1981'de ilişkilerin  burcu Terazi'de  tam olarak kavuşumdaydılar.
2 Aralık 1994'teki bir sonraki Jüpiter-Plüton kavuşumunda, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), HIV için ilk kan temelli olmayan antikor testi olan oral HIV testini onayladı bu olay  Jüpiter ve Plüton , cinsel organları yöneten Akrep burcunda kavuştuklarında  gerçekleşti . 1995 yılına gelindiğinde, 25-44 yaş arası yetişkinler için AIDS komplikasyonları başlıca ölüm nedeniydi.
Bu iki gezegen en son Aralık 2007 ortalarında Yay burcunda kavuşum yaptığında ise tarihin yıkıcı olaylarından bazıları yaşandı.  11 Aralık 2007’de   Jüpiter ve Plüton kavuşumunda  Benazir Butto suikaste uğradı . Hisse senetleri, yüksek faizli mortgage krizi nedeniyle durgunluk korkusuyla dibe vurdu. 2007’de dünyada ekonomik düşüşe yol açan “Büyük Buhran “ yaşandı. 
Bu ikili Türkiye haritasının ölümleri ve krizleri , kredi ve borçları anlatan 8.evinde gerçekleşmekte bu yüzden bu kavuşumun devam edeceği  birkaç aylık  süreçte pandemi daha fazla etkisini gösterebilir,  ve bu etki aysonuna kadar devam edecek  ve devamında da ekonomik anlamda krizli bir değişim, dönüşüm yaşayacağımızın habercisi, bu yüzden hem sağlığımıza hem de bütçemize gereken önemi vermek gerekiyor, sevgiler.