• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2020

KASIM 2020


KASIM 2020

İKİZLER BURCUNDA  AY TUTULMASI
30 Kasım 2020’ de İstanbul’a göre 12:29’da İkizler burcunun 8° yarı gölgeli bir “Ay Tutulması” yaşayacağız ve  bu Haziran 2020'de başlayan Yay-İkizler tutulmasının ikincisi olan  bir tutulma . Ay İkizler burcunda ve Yay burcundaki Güneş'in tam karşısında , Güneş ve Ay arasında çelişki yaşadığımızda, hayatımızda denge bulmaya çağrıldığımız zamanlardır. Bu tutulma aşk ilişkilerindeki değişim ve belirsizlikle , aile- kariyer  ve ayrıca parasal konularla ilgilidir. Kasım 2020 ay tutulması yalnızca Güneş'in Ay'a karşı olan kutupluluğunu değil, aynı zamanda Uranüs'ün karşısındaki Venüs'ü de harekete geçiriyor.  Bu gücü yüksek ay tutulması çok fazla gerilim, endişe, belirsizlik ve güvensizlik yaratıyor . Ancak esneklikle, değişen koşullara uyum sağlayabilir , aşk hayatınızı ve mali durumunuzu iyileştirmek için fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
İkizler ve Yay  karşı karşıya , özellikle inançlarımız, ideallerimiz, özgürlük ihtiyacımız , iletişim ve dinleme becerilerimizin etkinliği arasında denge bulmaya çağrılıyoruz. An haritasında  İkizler ve Yay  haritanın 4-10 köşe evlerinde  ve bu konum tutulmanın gücünü artırıyor.  Ay 4.evde ev ve aile , yuva konuları, geçmiş ile ilgili konular ,taşınmak ,yer değiştirmek ,evde değişiklikler yapmak , çocuk sahibi olmak, ebeveynlerle olan ilişkiler ve gayrimenkul konularında, 10.evdeki Güneş ise iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma , başarı ve ilerleme, geleceğe yönelik girişimler alanlarında değişimler tamamlanmalar, net sonuçlar alınabileceğini anlatıyor. Hayatı ve amaçları gözden geçirmek artık bize hizmet etmeyen şeylerin sonuna gelindiğini ve bir kırılma noktası yaşayabileceğimizi anlatıyor.
Tutulma anının yükseleninde Kova burcu var ;  teknoloji, uzay, havayolları, medya, özgürlük, birlikte hareket etmek, farklı ve sıra dışı  konularının bu tutulmada önemi büyük eskimiş bize artık iyi gelmeyen konularda değişim yapabileceğimizi, sıra dışı farklı yollar deneyeceğimizin habercisi. Yükselen yöneticisi Satürn 12.evde  ve 12.evdeki  Plüton ve Jüpiter’in  güçlü kavuşumu ile birlikte  bizlere bir dönemin biteceğini , değişim ve dönüşüm yaşanacağını ve bu dönüşümlerin kişisel bazda hepimizi mutlu etmeyebileceğini , her anlamda kayıplar olabileceğini anlatıyor.
An haritasında Uranüs ve Venüs karşıt açıdalar ve haritanın akslarına çok yakın yerleşimdeler. Uranüs’ün 4.evde olması hızlı ve beklenmedik yer değişimleri, taşınmalar, evde dekorasyon değişiklikleri gibi etkiler verebilir.  Aileyle ilişkiler adına koparıcı ve huzursuz etkiler de getirebilir, geçmişle  ilgili olaylar beklenmedik şekilde ortaya çıkabilir. Uranüs ve Venüs’ün 4-10 aksındaki karşıtlığı  ailevi ve kariyer alanlarındaki ilişkilerde özgürleşme arzusunun dengesizce kullanılmasından ya da aşırı bireysellik vurgusundan kaynaklanan kopmalar, beklenmedik nahoş durumlar yaşanmasına  da sebep olabilir. Gelecek hedeflerinizle , iş hayatınızla  ilgili de beklenmedik durumlar ve değişimler söz konusu olabilir. Aşk ilişkilerinde ve aynı zamanda mali durumdaki değişimin ve belirsizliğin de bir işaretidir. Beklenmedik olaylar gerginliğe ve endişeye neden olabilir. Mevcut bir aşk ilişkisinde, artan özgürlük ve heyecan ihtiyacı, düzensiz ve öngörülemeyen davranışlara yol açabilir. Flört etmek veya cinsel deneyimler bazı dramlara yol açabilir.
Bu tutulma anında  Güneş Antares ,  Ay ise Aldebaran  kraliyet yıldızları ile kavuşumda. İş yaşamında ve aile hayatında aklını ve yeteneklerini  dürüst ve ahlaklı biçimde kullananlar bu süreçte daha iyi konumlara gelebilir fakat bu alanlarda etik davranmayan , ölçüsünü kaçıran kişiler, takıntılı ve intikam alma peşinde olanlar olumsuz olaylarla karşılaşabilir.
Eğer kişisel  haritalarınızda değişken burçlarda (İkizler, Yay, Başak , Balık)  8 derece ve bu dereceye -3/+3 derece gezegenleriniz varsa tutulmadan daha fazla etkilenebilirsiniz. Bu tutulma ile ortaya çıkacak değişimlerin hepimizin hayrına olması dileği ile sevgiler.