• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2021

KASIM 2021


KASIM 2021

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR  KASIM 2021
Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 8. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 9. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
 Ayın 22 sine kadar,  ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
Ayın 23’den sonra ise odak noktanız ; din ve felsefi konularda olabilir, kimileriniz akademik konularla ilgilenebilir, bazılarınız yabancı ülkelere seyahat edebilir , bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için de güzel bir süreçtir. İşinizi  büyütmek isterseniz uluslararası piyasalara da açılmak için iyi bir dönemdir. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumludur. Kimileriniz kendilerini  bu alanlarda tanıtabilir, dikkat çekebilir ya da gerek bu saydığımız alanlardan, gerekse yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler bazılarınızın  hayatında önemli rol oynayabilir.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 10.evinizde seyahat etmeye başlayacak; iş ve kariyer, prestij ve saygınlık, geleceğe yönelik planlar, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkiler bu yaklaşık 1 aylık süreçte önemli olacaktır.  İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu dönemi iyi değerlendirirseniz olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu dönemde işinizde üstlerinizle  iyi geçinmeniz size artı fırsatlar getirebilir örneğin; yönetici pozisyonundaki kişilerden, patronlarınızdan  iyilik ve fayda görebilirsiniz . Bazılarınız sanatsal konularla ilgilenebilir, artistik yaratıcılığınızı, yeteneklerinizi toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz. Kimileriniz bu süreçte söz, nişan , evlilik konuları gündeme gelebilir.
5 Kasım’da sizlerin 8. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak.
Bu yeniayla birlikte ortaklıktan gelen kazançlar, ortaklaşa yapılan işlerle ilgiliani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya dayön değiştirme söz konusu olabilir . Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız ortaklıklar ve başkalarından elde edilen kazançlarla ilgilison derece dikkatli olmalısınız çünkü bu konular ile ilgili sorunlarduygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu çok dikkatle hareket ettiğiniz takdirde tüm bu konularla ilgili iyi etkiler verebilir.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da ruhsal kabiliyetler verebilir Akrep ve 8.ev okült konuları da anlattığından ruhsal anlamda yeteneklerin artması bu konularla ilgilenmek söz konusu olabilir.
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 8. Evinizde Merkür’de seyahate başlıyor;
Merkür’ün 8.evinize seyahati ile birlikte; parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun bir süreçte olunacağını anlatır. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Genel anlamda bu dönemde  projeleriniz varsa destek alma şansınız da yüksek olabilir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler için de kullanabilirsiniz . Aynı zamanda okült konularla ilgili eğitim alabilir veya bu konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve Dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak;
2.evinizde gerçekleşecek bu dolunayın Algol sabit yıldızı ile kavuşumu ile parasal konularda azimlibir şekilde çalışarak maddi kazançlar sağlamayı anlatıyor. Öncesinde aksilikler yaşasanız da parasal konularda rakiplerinize karşı başarı sağlayabilirsiniz. Doğum haritalarınızda dolunay derecesine olumlu açılar varsamaddi anlamda kazanç elde etmeniz söz konusu olabilir, olumsuz açılar varsa tam tersi maddi kazanç elde etmede zorlanmagibi sizi zor da bırakacak durumlar söz konusu olabilir.
 24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 9.evinizde seyahatine devam edecek;
Merkür’ün 9.evinize transiti ile birlikte; zihniniz daha büyük vizyonlara, düşüncelere ve ideallere yönelir. Bu döngü sırasında bilgi tabanınızı genişletmeye açık ve uzaktaki birinden gelen veya uzaktaki biriyle iletişim resmin bir parçası olabilir. Bu döngü sırasındaki eğiliminiz, hayatınızın sıradan koşulları ve detayları yerine “büyük resmi” düşünmektir. Yurtdışı ve yabancılarla veya eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar gündeme gelebilir. Açık görüşlülüğe ve  hayatınızı değiştirebilecek türden yeni görüşlere imkân tanıyan bu süreçte  perspektifinizi genişletecek konulara yönelebilir, sizi aydınlatacak kişilerle bir araya gelebilir ya da iletişim kurabilirsiniz. Eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için ideal  bir süreçtir, gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir, problemlerinize yeni çözüm yolları üretebilirsiniz.. Daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞLAR KASIM 2021

Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 7. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 8. evinizde seyahat etmeye devam edecek;
 Ayın 22 sine kadar, hayatınızdaki  her türlü ilişki daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır. Bazılarınızın hayatına  tanınmış, önemli, kişiler girebilir. Güneş’in natal gezegenlere açılarının uyumlu ya da uyumsuz olmasına bağlı olarak bu kişiler size destekçi veya  köstekçi olabilirler. Kimileriniz bu süreçte önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir. Eğer ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirir, bilinçli davranırsanız ve  paslaşmaya açık olursanız kazanan taraf siz olabilirsiniz. Aynı zamanda  hayatınızı  bire bir paylaştığınız, sizin için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına da eğilmek, destek vermek durumunda kalabilirsiniz. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde yer değişikliği yapılabilir. İlişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak isteyebilirsiniz.
Ayın 23’ ünden sonra ise odak noktanız; ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 9.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Venüs’ün 9. Evinize geçişi ile işinizi tanıtmak, dış ticaret yapmak, yabancılarla irtibata geçmek, uzak akrabalarınızla iletişim kurmak, seyahatler, eğitimler, yazmak ve yayımlamak gibi konularda olumlu etkiler alırsınız ve bu konular da şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uyumlu ve anlaşmacı olmak size bu konularda fayda sağlayabilir. Uzak yerlerde olmaktan zevk alırsınız. Seyahati de içeren bir tatil için iyi bir zaman olacaktır.
5 Kasım’da sizlerin 7. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak.
Bu yeniayla birlikte ilişkilerinizde ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir ya da rastgele ilişkilere sürüklenebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız ilişkiler de ve yeni kuracağınız ortaklıklar da son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu ilişkiler siz de duygusal patlamalara neden olabilir. Duygusal olarak özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz.
Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı olurken sezgilerinizi de daha aktif kullanabilirsiniz. Azimizin artması ile başarılı Araştırmalar yapabilirsiniz.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da arkadaşlarınızdan özellikle de kadın arkadaşlarınızdan destek alabileceğinizi, sadık arkadaşlıklar kurabileceğinizi, kamusal alanda onur ve haysiyet kazanabileceğinizi, aşk ilişkilerinizde ise sorunlar yaşayabileceğinizi anlatır.
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 7. Evinizde Merkür’de seyahate başlıyor;
Merkür’ün 7.evinize seyahati ile birlikte; özellikle eşiniz, ortağınız, aileniz, partneriniz ve tüm ikili ilişkileriniz de iletişiminiz güçlenecektir. Daha güçlü iletişim de daha güçlü ilişkiler yaratacaktır. İletişim becerilerinizi son derece iyi kullanırken önemli anlaşmalar ve sözleşmeler de yapabilirsiniz. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak sizi kazançlı kılacaktır. Yakınlarınızdan haberler alabilir, onlarla önemli konularda görüşmeler yapabilirsiniz. Ortak işlere girebilir veya seyahate çıkabilirsiniz.
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak;
1.evinizde gerçekleşecek bu dolunayın Algol sabit yıldızı ile kavuşumu ile duygusal yoğunluğunuz son derece artacaktır. İçimizde kızgınlık ve öfke özellikle de ilişkilerinizle ilgili olarak görünür hale gelebilir. Doğum haritalarınızda dolunay derecesine olumlu açılar varsa toplum önünde tanınma, beğenilme ve takdir getirebilir ancak olumsuz açılar varsa tam tersi topum önünde zorlanma ve şiddete maruz kalma gibi sizi zor da bırakacak durumlar söz konusu olabilir.
 24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 8.evinizde seyahatine devam edecek;
Merkür’ün 8.evinize transiti ile birlikte; parasal konuları konuşabilir, planlamalar yapabilirsiniz. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir, genel anlamda projelerinize destek alma şansınız yüksek olacaktır. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşmanızı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler için de uygun zamanlardır.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER KASIM AYI
Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 6. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 7. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
 Ayın 22 sine kadar, hayatınızda  günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya ve öncelik tutmaya başlar. Bu dönemde iş ve sorumluluklar artabilir. Başkalarının görevlerini üstlenmek durumunda kalınabilir ve bu durum sağlığı bozacak denli yorucu olabilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden kendi ihtiyaçlarınıza yeterince eğilemeyebilirsiniz. Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir
Ayın 23’den sonra ise odak noktanız ; ikili ilişkiler  dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli,  kişiler bu dönemde bazılarınızın  hayatına girebilir ve bu kişiler Güneş haritalarınızda olumlu açılar alıyorsa  destekçi , olumsuz açılar varsa  köstekçi olabilirler. Ayrıca başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlayıp, güç elde edebilir, önemli iş bağlantıları yapabilirsiniz. Aynı zamanda hayatınızı  bire bir paylaştığınız, sizin için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına  eğilmek, destek vermek durumunda kalabilirsiniz. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde yer değişikliği yapılabilir.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 8.evinizde seyahat etmeye başlayacak; başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönemde olabilir. Bazılarınız bu süreçte daha önce  tahsil edemediği alacaklarını alma şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, sekizinci ev eşinizin  finansal durumunu da gösterir bu dönemde eşinizin ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerlerde de artış olabilir. Bazılarınız için miras konularında , olumlu gelişmeler olabilir. Bazılarınız için ise  maddi,  manevi  destek alacağı bir zaman dilimi olabilir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur. Bazılarınız ise genital bölgeler, böbrekler veya  yumurtalıklar ile ilgili operasyon geçirebilir.
5 Kasım’da sizlerin 6. evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak. Bu yeniayla birlikte çalışma hayatınız , günlük rutin işlerinizle, sağlığınız ile  ilgili   ani ve beklenmedik şekilde durumlar ortaya çıkabilir bu da sizlerin bu konularla ilgili yön değiştirmenize bir takım farklı kararlar almanıza sebep olabilir. Bazılarınız bu dönemde işten ayrılabilir. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız bir işte  son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu konular ile ilgili sorunlar  duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu çok dikkatle hareket ettiğiniz takdirde tüm bu konularla ilgili iyi etkiler verebilir. Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da yaratıcılık vereceğinden tüm bahsettiğimiz konularda daha yaratıcı olabilirsiniz.
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 6. evinizde Merkür de seyahate başlıyor;
Merkür’ün 6.evinize seyahati ile birlikte; bilgi paylaşımları, anlaşmalar artar. Bazılarınız bu dönemi, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından kullanılabilir. Aynı iş ortamını paylaştığınız kişilerle iyi kontaklarınız sayesinde başarıya daha kolay olabilir. İş yeri sahibi iseniz yanınızda çalışanların, astların becerilerinden istifade edilebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde  iş ortamında daha düzenleyici ve organize olabilirsiniz, çalışmayanlar için günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hataları tespit etmek söz konusu olabilir. Kimileriniz çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapabilir, iş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar söz konusu olabilir. Bu dönemde sağlığınızı gözden geçirmek  gerekebilir çünkü bu dönemdeki yoğun çalışma temposu   sinirleri gerebilir. Evcimen hayvanları  olanlar için  onlarla ilgili kararlar almak, onlara bir şeyler öğretmeye başlamak için de iyi bir zamandır.
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve Dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak; 12.evinizde gerçekleşecek bu Dolunay ile geçen yıl boyunca beklettiğiniz birçok şey hakkında farkındalık kazanır  ve doğru eylemi gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz. 12. ev bilinçaltı zihnimizin alanıdır. Geçmişiniz, hatıralarınız, kalıplarınız, inançlarınız bu süreçte ortaya çıkabilir ve  sizi geride tutan şeylerin farkına varabilirsiniz. İçinizdeki derinliklerden kaynaklanan sorunlar ortaya çıkabilir, bunlarla yüzleşebilirsiniz. Bu zamanda rüyalarınız çok canlı olabilir. Birtakım elinizde olmayan koşullar yüzünden  yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde gizli veya özel bir konu açığa çıkabilir veya bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir ya da yaptığınız  bir iş projesi doruğa ulaşabilir.
 24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 7.evinizde seyahatine devam edecek;
Merkür’ün 7.evinize transiti ile birlikte her türlü ilişkileriniz zihninizi meşgul edecektir. Önemli anlaşmalar gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, ortaklıklarla , evlilikle veya davalarla ilgili olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak sizlerin lehine olabilir. Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler yapılabilir. Yakın ilişkide olunan kişilerle önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun günlerdir. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak açısından da kullanılabilir. Ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından da çok uygun bir dönemdir..
 YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER KASIM 2021
Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 5. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 6. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
22' sine kadar odak noktanız çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlar olacaktır ve bu konular hayatınızda fazlaca yer tutacaktır. Bu süreçte, sanatsal, becerilerinizi daha iyi gösterebilir ve kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Sportif alanda kendinizi de  kanıtlamak için de olumlu bir  süreçte olabilirsiniz. Bu dönemde bazılarınız  hayatın zevkli alanlarına, eğlenceli aktivitelere daha fazla zaman ayırabilir. Oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak yerine kendinize vakit ayırabilirsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olmak, arkadaşlarınızla dışarı çıkmak, partilere katılmak isteyebilirsiniz. Hayata karşı biraz daha cüretkar ve çok daha hevesli olabilirsiniz. Çocuklarınızın gündemleri hayatınıza damga vurabilir, onlarla ilgilenmek ve vakit geçirmek sizi mutlu edecektir. Bazılarınız ise aşk hayatlarına odaklanacaklardır. Gereğinden fazla flörtöz olabilirsiniz.
Ayın 22 sinden sonra ise hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 7.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs’ün ilişkileri anlatan 7. Evinize geçmesi ile eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanırken, ilişkilerinizde daha uzlaşmacı, daha verici ve daha dengeli olacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için Venüs’ün bu transiti evlilik teklif etmek ya da evlilik teklifi almak ile sonuçlanabilir. Bazılarınız ortaklık kurabilir veya var olan ortaklıkları ile ilgili sorunları çözebilir, olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Bazılarınız bu transit sürecinde taşınabilir. Dava süreci olan Sevgili Yengeçler, bu davalarında önemli gelişmeler yaşayabilirler veya uzlaşma sağlayabilirler.
5 Kasım’da sizlerin 5. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak.
Bu yeniayla birlikte ilişkilerinizde, aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir ya da rastgele ilişkilere sürüklenebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız aşk ilişkilerinde de ve çocuklarınızla ilgili konularda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu ilişkiler siz de istemediğiniz şekilde duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan duygusal olarak özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz.
Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı olurken sezgilerinizi de daha aktif kullanabilirsiniz. Azimizin artması ile hobileriniz, yaratıcı yönleriniz ya da eğitim almak istediğiniz konular da başarılı araştırmalar yapabilirsiniz.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da arkadaşlarınızdan, çocuklarınızdan destek alabileceğinizi, sadık arkadaşlıklar kurabileceğinizi, kamusal alanda onur ve haysiyet kazanabileceğinizi gösterirken aşk ilişkilerinizde ise sorunlar yaşayabileceğinizi anlatır.
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 5. Evinizde Merkür de seyahate başlıyor;
Merkür’ün 5. Evinize transiti ile birlikte; zihniniz özellikle çocuklarınız ve partnerinizle ilişkilerinizde, hobisel ve sportif faaliyetler de ve yaratıcı yönlerinizde olacaktır. Çocuklarınızla daha iyi iletişim kurarken onları kolay ikna edebilirsiniz. İyi iletişim sayesinde kurduğunuz iyi ilişkiler daha keyifli zamanlar geçirmenize yardımcı olacaktır. Zihniniz çocuk konularına daha rahat odaklanacağından, çocuk sahibi olmak konusu gündeme gelebilir ve bu konu konuşulabilir ve yeni kararlar alabilirisiniz. Aşk ve cinsellik konuları da sohbet konularınızdan olacaktır. Zihinsel ve sanatsal projeler yaratabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiden haber ya da teklif alabilirsiniz. Bu transiti teklifte bulunmak için de kullanabilirsiniz.
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak ve sizlerin 11.evinizde;
11.evinizde gerçekleşecek bu dolunayın Algol sabit yıldızı ile kavuşumu ile duygusal yoğunluğunuz son derece artacaktır. İçimizde kızgınlık ve öfke özellikle de arkadaşlarımızla ve sosyal çevremizdeki ve iş alanımızdaki ilişkilerinizle ilgili olarak görünür hale gelebilir. Doğum haritalarınızda dolunay derecesine olumlu açılar varsa toplum önünde özellikle de sosyal alanınızda tanınma, beğenilme ve takdir getirebilir ancak olumsuz açılar varsa tam tersi topum önünde zorlanma ve şiddete maruz kalma gibi sizi zor da bırakacak durumlar söz konusu olabilir.
 24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 6.evinizde seyahatine devam edecek;
Merkür’ün 6. Evde seyahati ile birlikte; hastalıklarınız, astlarınız, işiniz ve günlük rutinlerinizle ilgili konularda konuşmalar, anlaşmalar ve sözleşmeler yapabilirsiniz. Tüm bu konularda bilgi paylaşımları artacaktır. Ayın 24 ünden sora iş başvuruları yapabilir ya da işe alımlar yapabilirsiniz. Ekip arkadaşlarınızla ve astlarınızla kuracağınız iyi iletişiminiz sayesinde başarıyı daha kolay elde edebilirsiniz. İş ortamınızı daha iyi düzenleyebilir ve iyi organize edebilirsiniz. Bu süreçte günlük rutin işlerinizi de derleyip toparlayabilirsiniz, rutinlerinizle ilgili eksikliklerinizi ve hatalarınızı tespit edebilirsiniz. Bu süreçte bazılarınızın sağlığı ile ilgili konuları gözden geçirmeleri gerekebilir ve geçirdiğiniz yüksek tempolu günler sinirlerinizi gerebilir.
ASLAN  VE YÜKSELEN ASLANLAR   KASIM 2021
Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 4. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 5. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
 Ayın 22 sine kadar,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz, aileniz bu süreçte  size daha fazla gereksinim duyabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesi konularında da danışılan birisi olabilirsiniz. .Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bu süreçte kimileriniz kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz. Kimileriniz de evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya evinizi tadilat yapabilirsiniz.  Ev ve aileye ait konularla ilgili uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
Ayın 23’den sonra ise odak noktanız ; çocuklar, aşklar, hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlar Sportif alanda kendinizi kanıtlamak için de olumlu bir süreçtir. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına eğlenceli aktivitilere , kendinize ve keyfinize vakit ayırma zamanıdır. Oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak istemezsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olun, arkadaşlarınızla dışarı çıkın, partilere katılın ,hayata karşı biraz daha cüretkar ve çok daha hevesli olun. Daha samimi ve cana yakın  ve daha  eğlenceli olabileceğiniz bir zamanda olacaksınız, hayatınızı  dolu dolu yaşama zamanı keyfini çıkarın sevgili Aslanlar.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 6.evinizde seyahat etmeye başlayacak; bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan ,size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır.
5 Kasım’da sizlerin 4. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak.
Bu yeniayla birlikte ailevi konular, baba ve ebveynlerle ilgili konularda , ev yuva ,alım-satım konularında  yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız  konularda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu konular ile ilgili sorunlar duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu çok dikkatle hareket ettiğiniz takdirde tüm bu konularla ilgili iyi etkiler verebilir.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da yetenekler verebilir aile  hayatınızda ,özel hayatınızda , ebeveynlerle ilgili konularda  güçlük olsa da şanslı olacağınızı eninde sonunda çabalarınızın yararla sonuçlanacağını anlatır.
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 4. Evinizde Merkür’de seyahate başlıyor;
Merkür’ün 4.evinize seyahati ile birlikte; ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir. 
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve Dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak; Boğa burcundaki Dolunay  kariyer hayatınızda ve statünüzü etkileyen durumlarda aksilikler yaşamanıza sebep olabilir. Bazılarınız bu dönemde  bir iş projesine veya kariyerine son verebilir. Daha kişisel bir düzeyde, yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızda yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilir. 10. Ev anneyi de anlattığından ve Algol sabit yıldızı Ay ile kavuşumda olduğundan daha önce fark etmediğiniz annenizle ilgili  sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Aynı zamanda iş yerinizde kazalara veya sakarlıklara maruz kalabilirsiniz dikkatli olmanızda fayda vardır.
24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 5. evinizde seyahatine devam edecek; aklınız fikriniz  çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetlerde olacaktır.  Kimileriniz bu dönemde  çocuk sahibi olmak isteyebilir,bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Bazılarınız  sevdiğiniz  kişiden haber ya da teklif alabilir, bazılarınız söz, nişan yapabilirsiniz. Eğer sevdiğiniz birisi var ve kendisine henüz açılmadıysanız bu dönemde aşkınızı ilan edebilirsiniz. Aynı zamanda  zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR KASIM 2021
Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 3. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 4. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
Ayın 22 sine kadar odak noktanız kardeşler, yakın çevre ve akrabalarınızla ve onlarla ilgili gündemlerde olacaktır. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önemli olabilir, kendinize güveniniz yükselebilir.  Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz, başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. .Eğitim konuları da gündeminizde olabilir ve yeni bir eğitime başlayabilirsiniz.
Ayın 22 sinden sonra ise, Güneş gezegenini 4.evinizde ağırlayacaksınız,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler olabilir ve ailenizin  size çok  gereksinim duyduğu bir dönemdir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. Ayrıca aile ilişkilerinizin güçlendiği bir dönem olabilir. Bazılarınız bu dönemi  kendinizi  yeniden yapılandırmak ve kendiniz için  gerekli kararları almak adına  değerlendirebilirsiniz. 4. evinizdeki  Güneş ile odak noktanız eviniz ve aileniz olabilir, bu süreçte kimileriniz  evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak  için uğraşabilirsiniz. Ailenizle daha fazla vakit geçirmek isteyebilir, aile gezileri veya aile bireyleri ile buluşmalar yapabilirsiniz. Aynı zamanda İçsel temelinizi oluşturmaya ve duygularınızla temasa geçmeye çalışabilirsiniz. Uzun vadeli projeler planlamak için de iyi bir süredir.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 5.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Venüs’ün bu evden geçişi ile aşk ve ilişkiler konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde, biraz çapkın olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Eğer çocuklarınız varsa onlarla ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilir ve çocuklarınızla güzel ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Diğer taraftan bu süreçte yaratıcı yönlerinizi ve sanatsal becerilerinizi daha etkin kullanabilirsiniz ve diğer insanlara sergileyebilirsiniz. Hobilerinize daha fazla zaman ayırabilir ve kısa tatillere çıkabilirsiniz. Sosyalleşebileceğiniz ve arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir transit olacaktır
 5 Kasım’da sizlerin 3. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak.
Bu yeniayla birlikte kardeşlerinizle veya yakınlarınızla ilişkilerinizde veya eğitimle ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir. İstemediğiniz şekilde duygusal patlamalar yaşayabilirsiniz. Diğer yandan duygusal olarak özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz.
Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı olurken sezgilerinizi de daha aktif kullanabilirsiniz. Azminizin artması ile gerek hobilerinizle gerekse işinizle ilgili konularda, eğitim almak istediğiniz konularda başarılı araştırmalar yapabilirsiniz.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da çocukluk arkadaşlarınızdan, kardeşlerinizden, yakınlarınızdan destek alabileceğinizi, sadık arkadaşlıklar kurabileceğinizi, yakın çevrenizde ve ya kendi bölgenizde onur ve haysiyet kazanabileceğinizi gösterirken aşk ilişkilerinizde ise sorunlar yaşayabileceğinizi anlatır.
 6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 3. Evinizde Merkür’de seyahate başlıyor;
Merkür 3.evinize seyahat etmeye başlamasıyla, zihinsel ve iletişimsel becerilerinizi geliştirme konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Fikirlerinizi yazarak ya da konuşarak başkalarına iletebilirsiniz. Yakın çevrenizle, komşularınızla ve kardeşlerinizle iletişiminiz artarken birçok konuda konuşabilirsiniz. Ancak bu konuşmalar tartışmalara gidebilir. Önemli konuşmalar ve yazışmalar yapabilirsiniz. Eğitim almak, vermek, lisan öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerinizi yazmak ve yayımlamak için çok iyi bir zaman dilimidir.
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak ve sizlerin 9.evinizde; 9.evinizde gerçekleşecek bu dolunayın Algol sabit yıldızı ile kavuşumu ile duygusal yoğunluğunuz son derece artacaktır. İçimizde kızgınlık ve öfke özellikle de iş çevrenizdeki kişilerle ve yabancılarla veya eşinizin akrabaları ile ilgili olarak görünür hale gelebilir. Doğum haritalarınızda dolunay derecesine olumlu açılar varsa toplum önünde tanınma, beğenilme ve takdir getirebilir ancak olumsuz açılar varsa tam tersi topum önünde zorlanma ve şiddete maruz kalma gibi sizi zor da bırakacak durumlar söz konusu olabilir.
 24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 4.evinizde seyahatine devam edecek;
Bu seyahatle birlikte ailevi konularda ve evle ilgili konularda planlar yapma, aile arasında önemli konuşmalar yapma, geçmişte yaşanmış konuların tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bazılarınız ev değiştirme veya evde yapılacak işlerle ilgili planlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda geleceğe yönelik planlarınız gözden geçirip, gelecekle ilgili iyi planlar yapmalı ve akıllı adımlar atmalısınız.

TERAZİ   VE YÜKSELEN TERAZİLER   KASIM 2021

Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 2. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 3. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
 Ayın 22 sine kadar,  Yaklaşık bir ay boyunca finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutacağını, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir. Bazılarınızın bu dönemde geliri artabilir ve  kendinize güveniniz artar. Güneş ile odağınız maddi zenginlik üzerindedir. Daha fazla paranız varmış gibi hissetmek için mali durumunuzu çözmeye çalışabilir veya daha fazlasını yapmak için fazladan iş yapabilirsiniz.
Ayın 23’den sonra ise odak noktanız; merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek,fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek ,etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak konularında olabilir.  Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Bu durum, özellikle de Güneş’in bu alandan geçişi süresinde daha fazla olabilir. Bu dönemde  zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz var ve insanların söylediklerinizi duymasını istiyorsunuz. Daha sosyalsiniz, bu yüzden bağlantı kurmak için iyi bir zaman olabilir. Bu dönem ayrıca  bazı kısa geziler ve kısa eğitimler için  iyi bir zaman olabilir. Yine bu dönemde yakın çevre, kardeşler, akrabalar ve kuzenlerle daha fazla iletişim halinde olabilirsiniz.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 4.evinizde seyahat etmeye başlayacak; Venüs yaklaşık bir ay boyunca ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabileceğinizi anlatıyor. Bu dönemde  yuvanızda , ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir ,  bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
5 Kasım’da sizlerin 2. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak.
Bu yeniayla birlikte para kazanma yolları, parasal konular, para kazanma şeklinizdeani ve beklenmedik şekilde sonlanmalarya dayön değiştirmeler söz konusu olabilir . Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni bir para kazanma şekli, olabilir, ya da para alışverişi konularındason derece dikkatli olmalısınız çünkü bu konular ile ilgili sorunlarduygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu çok dikkatle hareket ettiğiniz takdirde tüm bu konularla ilgili iyi etkiler verebilir.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da yetenekler verebilir para kazanma konularındagüçlük olsa da şanslı olacağınızı eninde sonunda çabalarınızın yararla sonuçlanacağını anlatır.
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 2. Evinizde Merkür’de seyahate başlıyor;Merkür’ün 2.evinize seyahati ile birlikte; Bir aylık bu süreçte, sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer işin içinden çıkamazsanız  maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışabilirsiniz. Bazılarınız için  İş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve Dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak; Boğa burcundaki Dolunay  8.evinizde  gerçekleşiyor, bu Dolunay tamamen vermek ve almakla ilgilidir. Kendinizi rahat ve güvende hissettiren şey, diğer insanların gereksinimlerine ve konfor seviyelerine dikkat edilerek dengeli bir şekilde bütçe ayarlaması yapmak  gerekebilir. Borçlarınızın bir kısmını finansal veya başka bir şekilde tahsil etmek için uygun bir zamandır. Mali bir uzlaşma veya büyük miktarda para ödemesi yapmak zorunda olduğunuz bir konumda olabilirsiniz; veya, maddi ya da başka bir şekilde destek için yardım isteyebilirsiniz. Ortaklıklardan gelen kazançlarla ilgili konularda, vergi, sigorta, kredi ile ilgili konularda   daha önce fark etmediğiniz şeyler ortaya çıkabilir, Algol sabit yıldızı ile kavuşumda olan Dolunay tüm bahsettiğimiz konularda gözü karalık verebilir, bazı aksilikler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde bazılarınız ameliyat olabilirler. Bazılarınız psikolojik rahatsızlıklar çekebilirsiniz.
 24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 3. evinizde seyahatine devam edecek; zihinsel ya da iletişimsel becerileri geliştirme konusunda fırsatlar yakalama fırsatı söz konusudur. Bu dönemde  fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı zamanlardır. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal dönemlerden biridir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER KASIM 2021
Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 1. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 2. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
Ayın 22 sine kadar, fiziksel enerjiniz  artmaya başlar, pek çok girişim yapmak mümkündür.  Kendinize  olan güveninizin artacağı, otoritenizi  daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayacağınız, kendinizi  başkalarına daha güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşulları yönlendirebilme, dikkatleri üzerine toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetiniz ve potansiyeliniz de olabilir. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir. Görünüşünüz  üzerinde çalışabilir, başkalarına karşı davranışlarınızda değişiklik yapabilir ve kendinizi  bir şekilde ifade etme ihtiyacı duyabilirsin. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.
Ayın 22 sinden sonra ise finansla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bu süreçte  bütçenizi iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz de artabilir. Kendi idari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızda etkin erkek figürlerinden  gelen destek sayesinde de gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte  başkalarından beklenti yerine  kendi bütçenize, yeteneklerinize elde edeceğiniz gelire güvenmenizde  fayda vardır.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 3.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Bu transit ile birlikte özellikle kardeşlerinizle olmak üzere yakınlarınızla olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler olacaktır. Yakınlarınızla ilişkilerinizde daha uzlaşmacı ve daha uyumlu olursunuz. Bu süreçte çevrenizle iletişimde olmalısınız. Aynı zamanda fikirlerinizi yazarak ya da konuşarak başkalarına iletmek sizi başarılı kılar. Bu süreçte interneti kendinizi veya işinizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapabilir, kısa seyahatlere çıkabilir, eğitim almaya başlayabilirsiniz.
5 Kasım’da sizlerin 1. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak.
Bu yeniayla birlikte ilişkilerinizde, dış görünüşünüzle ilgili konularda ya da sağlığınızla ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir ya da rastgele ilişkilere sürüklenebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız aşk ilişkilerinde de ve ortaklıklarla ilgili konularda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu ilişkiler siz de istemediğiniz şekilde duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan duygusal olarak özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz.
Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı olurken sezgilerinizi de daha aktif kullanabilirsiniz. Azminizin artması ile her türlü konuda başarılı araştırmalar yapabilirsiniz.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da arkadaşlarınızdan ve eşinizden ya da ortağınızdan destek alabileceğinizi, sadık arkadaşlıklar kurabileceğinizi, kamusal alanda onur ve haysiyet kazanabileceğinizi gösterirken aşk ilişkilerinizde ise sorunlar yaşayabileceğinizi anlatır.
 
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 1. Evinizde Merkür’de seyahate başlıyor;
Merkür’ün yükseleninizde hareket etmesiyle, kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğiniz, sözleriniz  ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz  bir dönemde olacaksınız. Bu süreci iyi değerlendirirseniz  şartları kendi lehinize çekebilmeniz  mümkün olabilir. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok şey  kazandıracaktır. Zekanızı  her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu, önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar çok iyi sonuçlar verebilir.  Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir çünkü ikna yeteneğinizi ve iletişim becerilerinizi  iş ve geleceğe yönelik hedeflerinizde daha iyi kullanabileceğiniz bir zamandır.
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak ve sizlerin 7.evinizde;
11.evinizde gerçekleşecek bu dolunayın Algol sabit yıldızı ile kavuşumu ile duygusal yoğunluğunuz son derece artacaktır. İçimizde kızgınlık ve öfke özellikle de arkadaşlarımızla ve yakın ilişkilerinizle ilgili olarak görünür hale gelebilir. Doğum haritalarınızda dolunay derecesine olumlu açılar varsa toplum önünde özellikle de sosyal alanınızda tanınma, beğenilme ve takdir getirebilir ancak olumsuz açılar varsa tam tersi topum önünde zorlanma ve şiddete maruz kalma gibi sizi zor da bırakacak durumlar söz konusu olabilir.
 
24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 2.evinizde seyahatine devam edecek;
Bu süreçte finansal kaynaklarınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak başkalarına iletmek size avantajlar sağlayabilir ve özellikle de parasal sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Gelirinizi arttırabileceğiniz yeni yollar bulabilirsiniz. Tabi ki parasal konuları iyi analiz etmeli, iyi organize olmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Harcamalarınızda dikkatli ve akıllıca davranmalısınız. Bu dönemin en önemli vurgusunun kendi yeteneklerinize güvenerek para kazanmak olduğunu hatırlamanız gerekir.
 
 YAY   VE YÜKSELEN YAYLAR   KASIM 2021

Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 12. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 1. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
 Ayın 22 sine kadar, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler , gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Güneş’in 12. evde olması, harekete geçmek için henüz erken olduğunu göstermektedir yani yeni bir girişimde bulunmadan önce  üzerinde uğraştığınız  konuları pekiştirilmeli, kararlan aceleye getirmemelisiniz yoksa  kayıplar söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir , tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başına daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Spot ışığında olmak istemiyorsunuz ve arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz. Bazılarınız bu süreçte  daha şefkatli olabilir  ve kendilerine yardım edemeyen insanlara yardım etmek isteyebilirsiniz.
Ayın 23’den sonra ise odak noktanız; kendinizsiniz sevgili Yaylar , fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yetenekleri iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz.. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek , spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 2.evinizde seyahat etmeye başlayacak; Venüs yaklaşık bir ay boyunca parasal konular açısından olumlu etki yaratır. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı  süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
5 Kasım’da sizlerin 12. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak. Bu, gözden geçirme, bırakma ve  ruhsallık  yoluyla fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda  bir tür geri çekilme zamanı da olabilir. Bir tür ruh arayışı vardır , kendi içsel gücünüze  bakma zamanı  spritüel konularla, meditasyon ve benzeri konularla ilgilenmek ve bir miktar zihinsel huzuru bulma arzusunda olabilirsiniz.  Bu, Yeni Ay'ın daha hassas bir pozisyonudur ve ilk aydaki Yeni Ay'a hazırlanırken ruh için bir tür barış bulmak en iyisidir. Ani ve beklenmedik şekilde ruhsal farkındalıklar yaşayabilirsiniz.  Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından tüm bu konularda    son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu konular ile ilgili sorunlar  duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu çok dikkatle hareket ettiğiniz takdirde tüm bu konularla ilgili iyi etkiler verebilir.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da ruhsal yetenekler verebilir güçlük olsa da şanslı olacağınızı eninde sonunda çabalarınızın yararla sonuçlanacağını anlatır.
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 12. evinizde Merkür’de seyahate başlıyor; Merkür’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir ay boyunca  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Zihinsel yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz.  İleri sürmeyi düşündüğünüz fikirleriniz için, bu hazırlık döneminde, konunuzla  ilgili ne kadar materyal toplarsanız o kadar iyi olur. Merkür’ün 12. evden geçiyor olması, aynı zamanda henüz kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemediğinizi de gösterir.  Merkür’ün bu transiti esnasında arkanızdan konuşulması, gizli düşmanlar tarafından kulaklarınızın sıkça çınlatılması da söz konusu olabilir tabii ki. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz  şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı  sıkabilir. Merkür her türlü kurnazca görüşmeler yapan, iş çeviren kimselerle, kurnazlıkla, yalancılıkla ve dolandırıcılıkla da alakalıdır. İşlerinizi  gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde.
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve Dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak; Boğa burcundaki Dolunay  6.evinizde  gerçekleşiyor, bu Dolunay tamamen vermek ve almakla ilgilidir. konularda   daha önce fark etmediğiniz şeyler ortaya çıkabilir, Algol sabit yıldızı ile kavuşumda olan Dolunay tüm bahsettiğimiz konularda gözü karalık verebilir, bazı aksilikler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde bazılarınız ameliyat olabilirler. Bazılarınız psikolojik rahatsızlıklar çekebilirsiniz.
 24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 1. evinizde seyahatine devam edecek; Merkür'ün ortalama bir ay boyunca süren bu transiti, kendinizi daha iyi ifade edebileceğinizi, ikna yeteneğinizi iyi kullanabileceğinizi , sözleriniz  ve fikirlerinizle dikkat çekebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu gösterir. Akıllıca davranır, şartları kendi lehinize çekebilmesiniz mümkündür. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Bu dönemde, zekânızı  her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar uygun zamanlardır. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir.