• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2021

KASIM 2021


KASIM 2021

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR KASIM 2021
Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 11. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 12. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
Ayın 22 sine kadar, sosyal alanda hareketlilik söz konusu olacaktır. Bu süreçte  etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir.  Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerinizi daha fazla güçlendirmelisiniz. Bu dönemde  tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz. Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olmanız size faydalar sağlayabilir. Gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir, grup içerisinde liderlik yeteneklerinizi sergileyebilir, kendinizi daha rahat kabul ettirebilirsiniz. Ekipçe hareket etmekten istifade edebilir,  arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelebilir.
Ayın 22 sinden sonra; Güneş’in 12. Evinize geçişi ile geçmiş bir senenin değerlendirmesini yapabileceğiniz ve yeni girişimler için hazırlıklar yapabileceğiniz bir dönem olacaktır. Bu dönemde, önceden fark etmediğiniz konular ve durumlar su yüzüne çıkabilir. Arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlıklar söz konusu olabilir. Geçmişle ilgili bir takım olaylar hayatınızda negatif etkiler yaratabilir. Endişe ve korkularınızda artış olabilir. Bu dönemi biraz kendi kabuğunuza çekilerek geçirmekte, meditasyon gibi çalışmalarla ruh sağlığınıza yönelmekte fayda olacaktır. Kararlarınızı aceleye getirmemeniz çok önemli çünkü acele kararlar, kayıplara sebebiyet verebilir. Bu dönem sağlığınıza da son derece dikkat etmeniz gereken bir dönem olduğundan bu dönemi dinlenerek geçirmeniz uygun olacaktır.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 1.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Venüs’ün bu transiti ile birlikte daha çekici ve sempatik görünürsünüz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak ya da giyim kuşamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız her türlü değişiklik başkaları tarafından hemen fark edilecektir. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı bu dönemde sosyalleşme isteğiniz de artacaktır. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, eğlenceli konulara eğilebilirsiniz. Bu dönem seyahat etmek için de uygundur
 
5 Kasım’da sizlerin 11. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak.
Bu yeniayla birlikte ilişkilerinizde, sosyal çevrenizle, çocuklarınızla ve kariyerinizin getirileri ile ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir ya da rastgele ilişkilere sürüklenebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız aşk ilişkilerinde de veya arkadaşlıklarda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu ilişkiler sizde istemediğiniz şekilde duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan duygusal olarak özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz.
Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı olurken sezgilerinizi de daha aktif kullanabilirsiniz. Azminizin artması ile özellikle kariyerinizle ilgili ve sosyal amaçlı konularla başarılı araştırmalar yapabilirsiniz.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da arkadaşlarınızdan ve partnerinizden ya da çocuklarınızdan destek alabileceğinizi, sadık arkadaşlıklar kurabileceğinizi, kamusal alanda onur ve haysiyet kazanabileceğinizi gösterirken aşk ilişkilerinizde ise sorunlar yaşayabileceğinizi anlatır.
 
 
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 11. Evinizde Merkür’de seyahate başlıyor;
Bu süreçte sosyal çevre ile iletişiminiz  hareketlenir. Bu transit, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için çok  uygundur ama sosyal mesafeyi ve maske kullanmayı unutmamak gerekir. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak size düşebilir, sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağınız şeyleri tartışabilirsiniz. Bu dönemde geleceği formüle etmek, plan yapmak, eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirmek gibi durumlar söz konusu olabilir. Sosyal çevrenizde ve arkadaşlarınızla ilgili  değişiklikler olabilir. Yine bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulabilir, iletişiminiz  daha yoğun olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak, ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından kullanılabilirsiniz bu zamanları.
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak ve sizlerin 5.evinizde;
5.evinizde gerçekleşecek bu dolunayın Algol sabit yıldızı ile kavuşumu ile duygusal yoğunluğunuz son derece artacaktır. İçinizde kızgınlık ve öfke, özellikle de arkadaşlarınızla, çocuklarınızla ve partnerinizle ilişkilerinizle ilgili olarak görünür hale gelebilir. Doğum haritalarınızda dolunay derecesine olumlu açılar varsa yaratıcı yönleriniz ve yetenekleriniz sayesinde toplum önünde özellikle de sosyal alanınızda tanınma, beğenilme ve takdir getirebilir ancak olumsuz açılar varsa tam tersi topum önünde zorlanma ve şiddete maruz kalma gibi sizi zor da bırakacak durumlar söz konusu olabilir.
 
24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 12.evinizde seyahatine devam edecek;
Sizler için kalabalıktan biraz uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmanın, zihinsel yeteneklerinizi geliştirmenin, fikirlerinizi hayata geçirmek için araştırmalar yaparak gerekli materyalleri toplamanın zamanı gelmiş olacaktır. Bu dönem kendi içinize dönerek iç gözlem yapabilir ve bu konularda çalışabilirsiniz. Diğer taraftan geçmişle ilgili unutmak istediğiniz konular tekrar karşınıza çıkarak canınızı sıkabilir. Merkür 12. Evdeyken dolandırıcılıklara, kurnazlıklara ve yalancılara dikkat etmeniz gerekir. Arkanızdan yapılan dedikodular ya da gizli iş birliklerinde de artış olabilir.
 
 KOVA    VE YÜKSELEN KOVALAR   KASIM 2021
Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 10. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 11. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
 Ayın 22 sine kadar, iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlar. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler gelebilir. Geçmiş aylardaki performansların geri dönüşleri gelebilir, övgü ve beğeni alabilir, kuvvetli olduğunuz yönleri başkalarına gösterebilir, başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilirsiniz. Hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. 10. evinizdeki transit Güneş ile odak noktanız hayatınızın aldığı yön ve hedeflerinizdir. Hayatınızın nasıl geliştiğine ve hayatta nereye gittiğinize bir göz atmak ve gitmek istediğiniz yöne doğru gidip gitmediğinizi belirlemek isteyebilirsiniz bu dönemde. Bir hedefe ulaşmak istiyorsunuz ve onu elde etmek için daha çok çalışmak ve fedakarlık yapmak gerekebilir. Hayata daha pratik bir yaklaşım benimsiyorsunuz ve patronlar, ebeveynler, akıl hocaları veya diğer yaşlılarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yaptığınız işlerle tanınırsınız ve övülebilirsiniz ya da doğru ya da akıllı davranmazsanız cezalandırılabilirsiniz. Sorumlu ve olgun olma zamanı.
Ayın 23’den sonra ise odak noktanız; sosyal alanlar, arkadaşlar, hayaller ve umutlarınız olabilir. Bazılarınızın  etrafında güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade edilmelidir. Bu dönemde  tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz.  Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olunmalıdır. Gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir, grup içerisinde liderlik yeteneklerinizi sergileyebilir, kendinizi daha rahat kabul ettirebilirsiniz. Ekipçe hareket etmekten istifade edebilir, arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler  hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelebilir. Büyük ve önemli organizasyonlara girişmek için  de değerlendirilebilir bu transit. Bazılarınız geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 12.evinizde seyahat etmeye başlayacak; Venüs yaklaşık bir ay boyunca kendinizi sosyal ortamdan uzaklaştırmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde duygularınızı  rahat ifade etmekte de zorlanabilirsiniz.  Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir, en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilir,bunu tercih edebilirsiniz. Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir.
5 Kasım’da sizlerin 10. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak. Kariyer ve iş konuları , aile büyükleri, ev konuları ile ilgili ani ve beklenmedik şekilde olumsuz olaylar olabilir bu da sizin bir takım yön değişikliği yapmanıza sebep olabilir. Bazılarınız tüm bu konularda daha önce fark etmediğiniz gerçeklerle karşılaşabilirsiniz.  Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından bazılarınız yeni bir işe girebilir, bazılarınız evlenebilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilir. Tüm bu bahsettiğimiz konularda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu konular ile ilgili sorunlar  duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu çok dikkatle hareket ettiğiniz takdirde tüm bu konularla ilgili iyi etkiler verebilir.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da  yetenekler verebilir işinizle ilgili konularda, kariyer ve üst otorite figürleri ile olan konularda  güçlük olsa da şanslı olacağınızı eninde sonunda çabalarınızın yararla sonuçlanacağını anlatır.
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 10. evinizde Merkür’de seyahate başlıyor; işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir; eğitimler alabilirsiniz. Transit Merkür’ün bulunduğu alan, hangi konularda iletişim sağlayacağımızı, nerede hareket edeceğimizi gösterir. Kısa seyahatler Merkür’ün yönetimi altındadır. Merkür’ün kariyer evinden geçişi süresince işle ilgili seyahatler yapılabilir. Kariyerinizle  ilişkili konularda eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır.
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve Dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak; Boğa burcundaki Dolunay  4.evinizde  gerçekleşiyor, bu Dolunay tamamen vermek ve almakla ilgilidir. Ailevi konularda ,ev ve yuvaya ait konularda ,ebeveynlerinizle ilgili konularda   daha önce fark etmediğiniz şeyler ortaya çıkabilir, Algol sabit yıldızı ile kavuşumda olan Dolunay tüm bahsettiğimiz konularda gözü karalık verebilir, bazı aksilikler yaşayabilirsiniz.
 24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 11. evinizde seyahatine devam edecek; Merkür’ün bu alanda olması ile  ortalama bir ay boyunca  sosyal çevre ile iletişiminiz hareketlenir. Bu transit, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygundur. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak size düşebilir, sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağınız şeyleri tartışabilirsiniz. Geleceğinizi  formüle etmek, plan yapmak için uygun bir süreçtir. Eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde, çevrenizde değişiklikler olabilir. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, iletişimi yüksek kişilerle  daha fazla beraber olabilirsiniz. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından da uygun bir dönemdir.
 
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR KASIM 2021
Güneş 22 Kasıma kadar Akrep Burcunda sizlerin 9. evinizde seyahat ederken ayın 22 sinde Güneş Yay burcuna geçecek ve 10. Evinizde seyahat etmeye devam edecek;
Ayın 22 sine kadar, seyahatler, dış ticaretle ilgili konular, eğitimler, yabancılarla irtibatlar, akademik konular, kitap yazmak, yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi faaliyetler gündeminizde olacaktır. İşinizi büyütmek istiyorsanız dış ticarete başlayabilir, uluslararası piyasalarda kendinizi tanıtabilirsiniz. Hedeflerinizi geniş tutabilir, yeni alanlara yönelebilir, yeni şanslar deneyebilirsiniz. Hayatın felsefi yönleri ile ilgilenebilirsiniz.
Ayın 22 sinden sonra ise odak noktanız; iş, kariyer, toplumsal statünüz ve tanınma konularına kayacaktır. Başkalarının ilgisini üzerinize çekebilir, iş alanınızda takdir görebilirsiniz. Terfi alabilirsiniz. İşinizle ilgili başarı ve ödül kazanabilirsiniz. Yeni bir işe başlayabilir ya da başvuru yapabilirsiniz. Önemli pozisyondaki kişilerden, otorite figürlerinden ya da hayatınızdaki erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. Hedefleriniz konusunda gelişmeler yaşayabilirsiniz.
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek sizlerin 11.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Bu transitle birlikte sosyal ortamda, arkadaşlarınızla uyumlu, dengeli ve barışçı bir iletişim kurabilirsiniz. Sosyal çevrenizde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Sanatsal becerilerinizi topluluklar önünde sergileyebilirsiniz. Diğer yandan iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmeler olabilir. Dernekler, vakıflar gibi yardım amaçlı yerlerde çalışabilir, topluma faydalı olabilirsiniz.
5 Kasım’da sizlerin 9. Evinizde Akrep yeniayı gerçekleşecek;  00:15’de 12 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak.
Bu yeniayla birlikte yabancılarla ve eşinizin akrabaları ile ilişkilerinizde, eğitim, dış ticaret, seyahatlerle ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir ya da rastgele durumlara sürüklenebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız, dış ticaretle, yabancılarla, seyahatlerle, eğitim ve yayımcılıkla ilgili konularda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu ilişkiler ve durumlar istemediğiniz şekilde duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan duygusal olarak tüm bunlardan özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz.
Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı olurken sezgilerinizi de daha aktif kullanabilirsiniz. Azminizin artması ile özellikle kariyerinizle, işinizle ilgili ve tanınmakla ilgili konularla başarılı araştırmalar yapabilirsiniz.
Yeniayın Venüs ve Merkür doğasındaki Alphecca sabit yıldızı ile kavuşumu da önemli kişilerden ya da yabancılardan destek alabileceğinizi, sağlam arkadaşlıklar kurabileceğinizi, kamusal alanda onur ve haysiyet kazanabileceğinizi gösterirken aşk ilişkilerinizde ise sorunlar yaşayabileceğinizi anlatır.
 
6 Kasım’da da Akrep burcunda, yani sizlerin 9. Evinizde Merkür’de seyahate başlıyor;
Her türlü eğitim ve bilgi almaya yönelik aktiviteleriniz  için uygun bir transittir. Yurtdışı ve yabancılarla eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar  gündeme gelebilir. Aynı zamanda hayatınızı  değiştirebilecek türden yeni görüşler sayesinde perspektifinizi genişletecek konulara yönelebilir, sizi aydınlatacak kişilerle bir araya gelebilir ya da iletişim kurabilirsiniz. Bu dönemde  eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak yurt dışı seyahatleri, yabancılarla yapılabilecek işler, yasal konular, hayatınızın amaçları için planlar yapmak çok daha kolay olabilir.  
 
19 Kasım’da 27 derece Boğa burcunda saat 11:58’de Dolunay gerçekleşecek ve dolunay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor olacak ve sizlerin 3.evinizde;
 
3.evinizde gerçekleşecek bu dolunayın Algol sabit yıldızı ile kavuşumu ile duygusal yoğunluğunuz son derece artacaktır. İçinizde kızgınlık ve öfke, özellikle de yakınlarınızla, çocukluk arkadaşlarınızla, kardeşlerinizle ilişkilerinizle ilgili olarak görünür hale gelebilir. Doğum haritalarınızda dolunay derecesine olumlu açılar varsa yaratıcı yönleriniz ve yetenekleriniz, yazarak kendinizi anlatma sayesinde toplum önünde özellikle de toplum önünde, sosyal medyada tanınma, beğenilme ve takdir getirebilir. Ancak olumsuz açılar varsa tam tersi topum önünde, sosyal medyada zorlanma ve şiddete maruz kalma gibi sizi zor da bırakacak durumlar söz konusu olabilir.
 
24 Kasım’da Merkür Yay burcuna sizlerin 10.evinizde seyahatine devam edecek;
 
İşle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar ve anlaşmalar yapabileceğiniz bir dönem başlamış olacak. İşinizle ilgili seyahatler yapabilir, kariyer konularında eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Otoriteyi temsil eden kişilerle konuşabilir, kariyerinizle ilgili tavsiyeler alabilirsiniz. İş başvuruları ve iş sözleşmeleri için de çok uygun bir transittir. İiyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler