• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2021

KASIM 2021


KASIM 2021

1-7 KASIM 2021 HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
 Merhabalar, Kasım ayının ilk haftasına Ay Başak burcunda başlıyoruz, finans konularıyla ilgili düzenleme, planlama yapmak, iş ile ilgili toplantılar, konuşmalar ,incelik isteyen işler , tasnif edilmesi gereken işlerimizle uğraşacağımız ve sağlık konularının gündemde olacağı bir haftada olacağız. Bu haftanın mesajlarına bakacak olursak;
Pazartesi günü Merkür ve Jüpiter arasında olumlu bir akış var, yabancılarla yapılan işler, medya, yolculuklar, uluslararası ticaret, hukuksal konular, din, felsefe ,eğitim konularında yapılacak anlaşmalar, görüşmeler açısından iyi bir günde olacağız.
2 Kasım Salı günü Ay Terazi burcuna giriyor, aşk ve ilişkiler, maddi konular ön planda olacak moda ve giyim konuları, kişisel bakım , ilişkilerde denge kurma, ahenk ve uyum yakalama bizim için önemli olacak. Öğlen saatlerinde Merkür ve Plüton arasında oluşan gergin enerji birkaç gün devam edecekiletişim kurarken sözlerimiz etkili ama sert, kırıcı, şüpheci, takıntılı olabilir , ısrarcı ,baskıcı ve manipüle edici olabiliriz. Bu birkaç gün her ne kadar algılamamız güçlense de , takıntılı, fanatik ve dar düşünceler içinde olabiliriz , karşımızdaki kişilere düşünceleri üzerinde baskı yapabilir, düşüncelerimizizorla kabul ettirmek, baskı, tehditte bulunarak, eleştirel davranma eğiliminde olabiliriz. Aynı şekilde karşımızdaki kişiler de bize bu şekilde davranabilir. Bu etki ile sinirlerimizin yıpranmaması için esnekliği korumak, hayatımızda oluşabilecek değişim ve dönüşüme ayak uydurmak en iyisi olabilir.
4 Kasım Ay Akrep burcu seyahatine başlıyor duygularımız çok derin , hislerimiz kuvvetli ve algılarımız çok güçlü olabilir, ikili ilişkilerde ana tema tutku olabilir, kıskançlık da söz konusu olduğu için bugünlerde kavga ve gürültüden uzak durmaya çalışalım.
5 Kasım Cuma günü Akrep burcunun 12 derecesinde Yeniay yaşayacağız Yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak, yeni başlangıçlar için sürpriz beklenmedik değişimlere hazır olmamız gerekebilir. Yine Pazartesi günü öğlen saatlerinde aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs Oğlak burcuna geçiyor, ilişkilerimizde daha mesafeli, daha ciddi ve sorumluluk sahibi olacağımız bir süreç başlıyor.
6 Kasım Cumartesi gününe Ay Yay burcunda başlıyoruzaile içinde ve ikili ilişkilerde iletişim artar, gelecek ve umutlarımız üzerine daha iyimser olabiliriz.Ay Yay günleri sıkıntılar ve sorunlar daha kolay çözülebilir farkında olalım. Cumartesi gününün diğer önemli olayıMerkür Akrep burcuna giriyor ve Akrep burcunda bir stelyum oluşuyor tutkuyla değişim dönüşüm zamanı, sezgisel tarafımızın da tavan yaptığı birkaç haftalık süreçte olacağız. Akşam saatlerinde Merkür ve Venüs arasındaki uyum ile de finansal konularda fırsatlar olabilir, sosyalleşmek ,dinlenmek ve kendimizi şımartmak için de iyi bir süreçte olacağız. Sözlerimizle karşımızdakileri etkileme şansımız da kuvvetli olacağından iş görüşmeleri, toplantılar için kullanabiliriz.
7 Kasım Pazartesi günü öğlen saatlerinde ailevi temalarda ve kadınlarla ilişkilerde duygusal huzursuzluklar yaşanabilir. İlişkilerde hayal kırıklıkları, çözülmeler, sağlık sorunları olabilir Mide ve göğüsler ile ilgili hassasiyetler oluşabilir. Ruhsal dengesizlik, karamsarlık, stres sonucu ortaya çıkan rahatsızlıklar, alerjik durumlar, aşırı hassasiyetler, yanlış anlaşılmalar olabilir. Akşam saatlerine doğru daha güzel enerjilerle sabahın aldatıcı enerjisinden kurtuluyoruz , duygusal anlamda daha iyimser olacağız , kendimizi manevi anlamda güçlü hissedebiliriz. Ailevi ve duygusal konularda olumlu gelişmeler vardır. Sağlıkla ve kişisel gelişimle ilgili konularda olumlu gelişmeler sağlanabilir. Evlilik ve ev değiştirme, gayrimenkul alım satımı ya da taşınma, hamilelik haberigibi temalar söz konusu olabilir. Bu haftanınyükselen burçlara göre etkisine bakacak olursak;
 KOÇ
 Venüs’ün Akrep burcuna geçmesi ile iş ve kariyer, prestij ve saygınlık, geleceğe yönelik planlar, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkiler bu yaklaşık 1 aylık süreçte önemli olacaktır.İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu dönemi iyi değerlendirirseniz olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Kimileriniz için bu süreçte söz, nişan , evlilik konuları gündeme gelebilir. Akrep Yeniay’ıortaklıktan gelen kazançlar, ortaklaşa yapılan işlerle ilgiliani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya dayön değiştirme söz konusu olabilir . Akrep ve 8.ev okült konuları da anlattığından ruhsal anlamda yeteneklerin artması bu konularla ilgilenmek söz konusu olabilir. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi ile parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun zamanlardır ve finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Genel anlamda bu dönemdeprojeleriniz varsa destek alma şansınız da yüksek olabilir. Aynı zamanda okült konularla ilgili eğitim alabilir veya bu konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.
 BOĞA
 Venüs’ün Oğlak burcuna geçmesi ile işinizi tanıtmak, dış ticaret yapmak, yabancılarla irtibata geçmek, uzak akrabalarınızla iletişim kurmak, seyahatler, eğitimler, yazmak ve yayımlamak gibi konularda olumlu etkiler alırsınız ve bu konular da şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz.Akrep yeniayı ilebirlikte ilişkilerinizde ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir ya da rastgele ilişkilere sürüklenebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız ilişkiler de ve yeni kuracağınız ortaklıklar da son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu ilişkiler siz de duygusal patlamalara neden olabilir.6 Kasım’da da Akrep burcunda,Merkürseyahate başlıyor;
özellikle eşiniz, ortağınız, aileniz, partneriniz ve tüm ikili ilişkileriniz de iletişiminiz güçlenecektir. Daha güçlü iletişim de daha güçlü ilişkiler yaratacaktır. İletişim becerilerinizi son derece iyi kullanırken önemli anlaşmalar ve sözleşmeler de yapabilirsiniz. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak sizi kazançlı kılacaktır. Yakınlarınızdan haberler alabilir, onlarla önemli konularda görüşmeler yapabilirsiniz. Ortak işlere girebilir veya seyahate çıkabilirsiniz.
 İKİZLER
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek  başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından   beklentilerin karşılanabileceği bir dönemde olacaksınız .Bazılarınız bu süreçte daha önce  tahsil edemediği alacaklarını alma şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Bazılarınız için miras konularında  ,  olumlu gelişmeler olabilir. Bazılarınız için ise  maddi,  manevi  destek alacağı bir zaman dilimi olabilir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur. Bazılarınız ise genital bölgeler, böbrekler veya yumurtalıklar ile ilgili operasyon geçirebilir. 5 Kasım’da   Akrep burcundaki yeniayla birlikte çalışma hayatınız ,  günlük rutin işlerinizle, sağlığınız ile  ilgili   ani ve beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir bu da sizlerin bu konularla ilgili yön değiştirmenize bir takım farklı kararlar almanıza sebep olabilir. Bazılarınız bu dönemde işten ayrılabilir. 6 Kasım’da  Merkür de Akrep burcunda seyahate başlıyor;  bilgi paylaşımları, anlaşmalar artar. Bazılarınız bu dönemi, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından kullanılabilir. Kimileriniz çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapabilir, iş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar söz konusu olabilir. Bu dönemde sağlığınızı gözden geçirmek   gerekebilir çünkü bu dönemdeki yoğun çalışma temposu   sinirleri gerebilir. 
YENGEÇ
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek , partneriniz 5 Kasım’da Akrep yeniayı gerçekleşecek; Uranüs ile karşıt açıda olacak
ilişkilerinizde, aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da ilişkilerinizde yön değiştirmeler söz konusu olabilir ya da rastgele ilişkilere sürüklenebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız aşk ilişkilerinde de ve çocuklarınızla ilgili konularda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu ilişkiler siz de istemediğiniz şekilde duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan duygusal olarak özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz. Uranüs karşıtlığına rağmen, Yeniay’ın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı ve sezgileriniz de daha aktif olabilir, hobileriniz, yaratıcı yönleriniz ya da eğitim almak istediğiniz konular da başarılı araştırmalar yapabilirsiniz. 6 Kasım’da da Akrep burcunda Merkür’de seyahate başlıyor;zihniniz özellikle çocuklarınız ve partnerinizle ilişkilerinizde, hobisel ve sportif faaliyetler de ve yaratıcı yönlerinizde olacaktır. Çocuklarınızla daha iyi iletişim kurarken onları kolay ikna edebilirsiniz. İyi iletişim sayesinde kurduğunuz iyi ilişkiler daha keyifli zamanlar geçirmenize yardımcı olacaktır. Sevdiğiniz kişiden haber ya da teklif alabilirsiniz.
ASLAN
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcunda seyahat etmeye başlayacak; bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan ,size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz de daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır. 5 Kasım’da  Akrep yeniayı gerçekleşecek, bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak. Bu yeniayla birlikte çalışma hayatınız, astlarınız, çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinizde ,günlük rutin işlerinizde ve sağlıkla ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da  yön değiştirme söz konusu olabilir . Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız bir işiniz olursa ve astlarınızla ilgili konularda   son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu konular ile ilgili sorunlar  duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu çok dikkatle hareket ettiğiniz takdirde tüm bu konularla ilgili iyi etkiler verebilir. 6 Kasım’da da Akrep burcunda, Merkür de seyahate başlıyor; iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından değerlendirilebilir. Kimileriniz , aynı iş ortamınızı  paylaştığınız kişilerle iyi kontaklarınız  sayesinde daha kolay başarıyı yakalayabilirsiniz.. Kimileriniz iş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Bazılarınız sağlıklarını  gözden geçirmek zorunda kalabilir. Bu dönemde bazılarınız çok  yoğun tempoda çalışıyorsanız  sinirleriniz  gerilebilir. 
BAŞAK
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek , aşk ve ilişkiler konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde, biraz çapkın olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Eğer çocuklarınız varsa onlarla ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilir ve çocuklarınızla güzel ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Diğer taraftan bu süreçte yaratıcı yönlerinizi ve sanatsal becerilerinizi daha etkin kullanabilirsiniz ve diğer insanlara sergileyebilirsiniz. 5 Kasım’da  Akrep yeniayı gerçekleşecek;  bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak, kardeşlerinizle veya yakınlarınızla ilişkilerinizde veya eğitimle ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir. İstemediğiniz şekilde duygusal patlamalar yaşayabilirsiniz. Diğer yandan duygusal olarak özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz. Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı olurken sezgilerinizi de daha aktif kullanabilirsiniz. Azminizin artması ile gerek hobilerinizle gerekse işinizle ilgili konularda, eğitim almak istediğiniz konularda başarılı araştırmalar yapabilirsiniz. 6 Kasım’da da Akrep burcunda,  Merkür de seyahate başlıyor; zihinsel ve iletişimsel becerilerinizi geliştirme konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Fikirlerinizi yazarak ya da konuşarak başkalarına iletebilirsiniz. Yakın çevrenizle, komşularınızla ve kardeşlerinizle iletişiminiz artarken birçok konuda konuşabilirsiniz. Ancak bu konuşmalar tartışmalara gidebilir. Önemli konuşmalar ve yazışmalar yapabilirsiniz. Eğitim almak, vermek, lisan öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerinizi yazmak ve yayımlamak için çok iyi bir zaman dilimidir.
TERAZİ
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek yaklaşık bir ay boyunca ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabilirsiniz. Bu dönemde  yuvanızda , ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir ,  bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir. 5 Kasım’da Akrep Yeniay’ı gerçekleşecek;  bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak, para kazanma yolları, parasal konular, para kazanma şeklinizde  ani ve beklenmedik şekilde sonlanmalar  ya da  yön değiştirmeler söz konusu olabilir . Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni bir para kazanma şekli, olabilir, ya da para alışverişi konularında    son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu konular ile ilgili sorunlar  duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu çok dikkatle hareket ettiğiniz takdirde tüm bu konularla ilgili iyi etkiler verebilir. 6 Kasım’da da Akrep burcunda Merkür de seyahate başlıyor; sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer işin içinden çıkamazsanız  maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışabilirsiniz. Bazılarınız için  iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
AKREP
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek , özellikle kardeşlerinizle olmak üzere yakınlarınızla olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler olacaktır. Yakınlarınızla ilişkilerinizde daha uzlaşmacı ve daha uyumlu olursunuz.  Aynı zamanda fikirlerinizi yazarak ya da konuşarak başkalarına iletmek sizi başarılı kılar. Bu süreçte interneti kendinizi veya işinizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapabilir, kısa seyahatlere çıkabilir, eğitim almaya başlayabilirsiniz. 5 Kasım’da  Akrep Yeniay’ı gerçekleşecek;  bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak, ilişkilerinizde, dış görünüşünüzle ilgili konularda ya da sağlığınızla ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir ya da rastgele ilişkilere sürüklenebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız aşk ilişkilerinde de ve ortaklıklarla ilgili konularda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu ilişkiler siz de istemediğiniz şekilde duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan duygusal olarak özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz. Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı olurken sezgilerinizi de daha aktif kullanabilirsiniz. Azminizin artması ile her türlü konuda başarılı araştırmalar yapabilirsiniz. 6 Kasım’da da Akrep burcunda,  Merkür de seyahate başlıyor; Merkür’ün yükseleninizde hareket etmesiyle, kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğiniz, sözleriniz  ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz  bir dönemde olacaksınız. Bu süreci iyi değerlendirirseniz  şartları kendi lehinize çekebilmeniz  mümkün olabilir. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok şey  kazandıracaktır. Zekanızı  her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu, önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar çok iyi sonuçlar verebilir.  Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir çünkü ikna yeteneğinizi ve iletişim becerilerinizi  iş ve geleceğe yönelik hedeflerinizde daha iyi kullanabileceğiniz bir zamandır.
YAY
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek ,yaklaşık bir ay boyunca parasal konular açısından olumlu etki altında olacaksınız. Yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanabileceğiniz bir dönem. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır. 5 Kasım’da  Akrep yeniayı gerçekleşecek bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak. Bu, gözden geçirme, bırakma ve  ruhsallık  yoluyla fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda  bir tür geri çekilme zamanı da olabilir. Bir tür ruh arayışı vardır , kendi içsel gücünüze  bakma zamanı  spritüel konularla, meditasyon ve benzeri konularla ilgilenmek ve bir miktar zihinsel huzuru bulma arzusunda olabilirsiniz. Bu, Yeni Ay'ın daha hassas bir pozisyonudur ve ilk aydaki Yeni Ay'a hazırlanırken ruh için bir tür barış bulmak en iyisidir. Ani ve beklenmedik şekilde ruhsal farkındalıklar yaşayabilirsiniz.  Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından tüm bu konularda    son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu konular ile ilgili sorunlar  duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu çok dikkatle hareket ettiğiniz takdirde tüm bu konularla ilgili iyi etkiler verebilir. 6 Kasım’da da Akrep burcunda,  Merkür de seyahate başlıyor; kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirebilir. Zihinsel yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz.  İleri sürmeyi düşündüğünüz fikirleriniz için, bu hazırlık döneminde, konunuzla  ilgili ne kadar materyal toplarsanız o kadar iyi olur. Aynı zamanda kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemeyebilirsiniz. Merkür’ün bu transiti esnasında arkanızdan konuşulması, gizli düşmanlar tarafından kulaklarınızın sıkça çınlatılması da söz konusu olabilir tabii ki. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz  şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı  sıkabilir. Merkür her türlü kurnazca görüşmeler yapan, iş çeviren kimselerle, kurnazlıkla, yalancılıkla ve dolandırıcılıkla da alakalıdır. İşlerinizi  gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde.
OĞLAK
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek  daha çekici ve sempatik görüneceğiniz bir süreçte olacaksınız. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak ya da giyim kuşamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız her türlü değişiklik başkaları tarafından hemen fark edilecektir. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı bu dönemde sosyalleşme isteğiniz de artacaktır. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, eğlenceli konulara eğilebilirsiniz. Bu dönem seyahat etmek için de uygundur. 5 Kasım’da  Akrep Yeniay’ı gerçekleşecek;  bu Yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak, ilişkilerinizde, sosyal çevrenizle, çocuklarınızla ve kariyerinizin getirileri ile ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir ya da rastgele ilişkilere sürüklenebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız aşk ilişkilerinde de veya arkadaşlıklarda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu ilişkiler sizde istemediğiniz şekilde duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan duygusal olarak özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz. Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı olurken sezgilerinizi de daha aktif kullanabilirsiniz. Azminizin artması ile özellikle kariyerinizle ilgili ve sosyal amaçlı konularla başarılı araştırmalar yapabilirsiniz. 6 Kasım’da da Akrep burcunda, Merkür de seyahate başlıyor; bu süreçte sosyal çevre ile iletişiminiz  hareketlenir, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için çok  uygundur ama sosyal mesafeyi ve maske kullanmayı unutmamak gerekir. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak size düşebilir, sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağınız şeyleri tartışabilirsiniz. Bu dönemde geleceği formüle etmek, plan yapmak, eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirmek gibi durumlar söz konusu olabilir. Sosyal çevrenizde ve arkadaşlarınızla ilgili  değişiklikler olabilir. Yine bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulabilir, iletişiminiz  daha yoğun olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak, ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından kullanılabilirsiniz bu zamanları.
KOVA
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek , yaklaşık bir ay boyunca kendinizi sosyal ortamdan uzaklaştırmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde duygularınızı  rahat ifade etmekte de zorlanabilirsiniz.  5 Kasım’da  Akrep Yeniay’ı gerçekleşecek;  bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak. Kariyer ve iş konuları , aile büyükleri, ev konuları ile ilgili ani ve beklenmedik şekilde olumsuz olaylar olabilir bu da sizin bir takım yön değişikliği yapmanıza sebep olabilir. Bazılarınız tüm bu konularda daha önce fark etmediğiniz gerçeklerle karşılaşabilirsiniz.  Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından bazılarınız yeni bir işe girebilir, bazılarınız evlenebilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilir. Tüm bu bahsettiğimiz konularda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu konular ile ilgili sorunlar  duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu çok dikkatle hareket ettiğiniz takdirde tüm bu konularla ilgili iyi etkiler verebilir.  6 Kasım’da da Akrep burcunda, Merkür de seyahate başlıyor; işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir; eğitimler alabilirsiniz. Transit Merkür’ün bulunduğu alan, hangi konularda iletişim sağlayacağımızı, nerede hareket edeceğimizi gösterir. Kısa seyahatler Merkür’ün yönetimi altındadır. Merkür’ün kariyer evinden geçişi süresince işle ilgili seyahatler yapılabilir. Kariyerinizle  ilişkili konularda eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır.
BALIK
5 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek ; 5 Kasım’daAkrep Yeniay’ı gerçekleşecek;bu yeniay Uranüs ile karşıt açıda olacak ve aynı zamanda bu Yeniay Alphecca ve Acrux sabit yıldızları ile kavuşumda olacak.
Bu yeniayla birlikte yabancılarla ve eşinizin akrabaları ile ilişkilerinizde, eğitim, dış ticaret, seyahatlerle ilgili konularda ani ve beklenmedik şekilde kopmalar ya da ilişkilerinizde yön değiştirme söz konusu olabilir ya da rastgele durumlara sürüklenebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıç enerjisi aktif olacağından yeni başlayacağınız, dış ticaretle, yabancılarla, seyahatlerle, eğitim ve yayımcılıkla ilgili konularda son derece dikkatli olmalısınız çünkü bu ilişkiler ve durumlar istemediğiniz şekilde duygusal patlamalara neden olabilir. Diğer yandan duygusal olarak tüm bunlardan özgürleşme ihtiyacında olabilirsiniz. Uranüs karşıtlığına rağmen, yeniayın Jüpiter doğasındaki Acrux sabityıldızı ile kavuşumu ile dünyevi konular daha çok aktif olurken, zihniniz daha yaratıcı olurken sezgilerinizi de daha aktif kullanabilirsiniz. Azminizin artması ile özellikle kariyerinizle, işinizle ilgili ve tanınmakla ilgili konularla başarılı araştırmalar yapabilirsiniz. 6 Kasım’da da Akrep burcunda, Merkür de seyahate başlıyor;her türlü bilgi almak ve eğitimle ilgili aktiviteler için uygun bir süreçte olacaksınız.Yurtdışı ve yabancılarla eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar  gündeme gelebilir. Bu dönemde  eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak yurt dışı seyahatleri, yabancılarla yapılabilecek işler, yasal konular, hayatınızın amaçları için planlar yapmak çok daha kolay olabilir.  Sevgiler.