• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2021

KASIM 2021


KASIM 2021

29 KASIM – 5 ARALIK HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, Pazartesi  günü  haftaya  Ay Başak burcunda boşlukta başlıyoruz ve 11:54’te Ay Terazi burcu seyahatine başlayacak bu süreçte yeni bir şeylere başlamak, girişimlerde bulunmak, iş görüşmeleri yapmak, ev alım-satımı yapmak sonuçsuz kalabilir tüm bunlar için öğle sonrasını değerlendirebilirsiniz. Öğle saatlerinde Ay Terazi enerjisi altında kendimizden ziyade başkaları için bir şeyler yapmak isteyebiliriz. Etrafımızdaki kişiler arasında huzuru, dengeyi ve barışı sağlamaktan keyif alabiliriz. Bu hafta etrafımızı ve kendimizi güzelleştirmek için ufak tefek değişiklikler yapmak isteyebiliriz. Hukuksal konular gündemimizde olabilir, sanatsal çalışmaları olan arkadaşlar daha iyi şeyler ortaya çıkarabilirler. Sağlık açısından böbrek rahatsızlıkları, kozmetik ürünlerinden dolayı cildin zarar görmesi söz konusu olabilir. Bugünlerde yiyeceğiniz tatlı türü besinler kalıcı kilo olarak size dönebilir. Akşam saatlerinde Mars ve Neptün arasında, etkisi bir hafta boyunca sürecek uyumlu bir enerji hakim olacak. Mars’ın  enerjik yapısı Akrep burcunda olduğu için ruhsal konulara, metafizik ,  dini ve ilahi alanlarda görebiliriz bu konularda derin araştırmalar yapabiliriz. Ayrıca tutkulu aşklar için ideal bir süreçte olacağız ve sevdiklerimizi savunmak için ruhsal bir savaşçı modunda olacağız. Neptün hayallerimizi , yaratıcılığımızı da anlattığı için bu konularda eforumuzu ve enerjimizi derin bir içsel tutkuyla  dans, müzik, heykel  gibi  konularda kullanabiliriz.
30 Kasım Salı günü gökyüzünde güzel enerjiler var, Merkür ve Satürn arasındaki uyumlu kontak ile  yabancılarla yapılan uluslararası işler, yurt dışı seyahatleri, hukuksal konular  ve eğitim  ile ilgili konularda hedeflerimizi gerçekleştirmek için destek alacağımız bir süreçte olacağız. Venüs ve Neptün arasındaki olumlu akışta ilişkilerimizde ahenk ve uyumu yakalayacağımız , birbirimize şefkatle sarılacağımız ve fedakarlıkta bulunacağımız güzel birkaç gün bizi bekliyor. Ayrıca  yaratıcılığımızın artistik yeteneklerimizin de artacağı zamanlar.
1 Aralık Çarşamba günü sabah erken saatlerde de Güneş ve Satürn arasındaki uyumlu enerji hedeflerimizi ve ideallerimizi gerçekleştirmek için kendi sorumluluklarımızı ciddiyetle ele alacağımız , elimizi taşın altına sokacağımız birkaç günlük süreçte olacağımızı anlatıyor. İş görüşmeleri ve işimizde ilerlemek için gayet güzel bir akış içinde olacağız. Terazi burcundaki Ay artık seyrinin son saatlerinde 07:19  - 14:55 saatleri arasında boşlukta olacak  yarım kalan işleri düzenlemek veya keyif verici molalar yaratmak için iyi saatler. 14.55 ‘ten sonra Ay Akrep burcuna giriyor, duygularımızın daha derin ve yıpratıcı olacağı 2,5 günlük bir süreçte olacağız. Bugünün diğer önemli gezegen hareketi Balık burcundaki Neptün’ün düz harekete geçecek olması. Artık hayallerimizi ve ideallerimizi, yaratıcı çalışmalarımızı gerçekleştirmek için start alma zamanı geldi!
2 Aralık Perşembe günü Ay Akrep burcu ile güne başlıyoruz, gizli şeyleri araştırmaya meraklı olabiliriz Ay Akrep’in ajan modu ile merak ettiğimiz konuları özellikle de fizik, kimya, tıp, psikoloji, astroloji, ekonomi ile ilgili. Sağlık açısından üreme organları ,idrara çıkma , boşaltım sistemlerinde sorunlar olabilir. Eğer bugünlerde farklı yiyecekler yersek Hemoroit, bağırsaklarda gaz problemleri oluşabilir.
3 Aralık Cuma günü Ay öğleden sonraya kadar boşlukta olacağı için kararsız, belirsiz bir enerji olacak  arkadaşlar. Tüm önemli iş ve girişimlerimiz için 15:12 sonrasını kullanabiliriz ayrıca bu saatte Ay Yay burcuna giriyor ve Akrep’in yıpratıcı duygusal modundan Yay’ın neşeli iyimser moduna giriyor ve rahatlıyoruz.
4 Aralık Cumartesi günü Yay burcunda 12 derecede Güneş tutulması yaşayacağız İkizler-Yay eksenindeki son tutulma olacağı için önemli  artık bundan sonraki tutulmalar Boğa-Akrep ekseninde olacak. Yay burcundaki tutulma Merkür ile birlikte gerçekleşiyor ; eğitim, yabancılarla yapılan işler, yurt dışı seyahatleri, yabancılarla yapılan işler, medya, reklamcılık , uluslararası ticaret ve hukuk sistemleri konularını gündemimize taşıyor . Merkür’ün de tutulma ile kavuşumda olması tüm bu konularla ilgili alınacak yeni  kararları, düşünce sürecini,  görüşmeleri, anlaşmaları ilahi olanla haberleşmemizi ,  isteklerimizi evrene iletmemiz konusunda kolaylık sağlıyor olacak.  Fakat tutulmanın Neptün gezegeni ile kare açısı  zorlanmalar, hayal kırıklıkları ve aldanmalar yaratacağından tüm bahsedilen konularda ayağımızı yere sağlam bastıracak kararlar almamızı ve işlerin peşinde olmamız gerekliliğinin altını çiziyor. Çok güven vermeyen, emin olmadığınız kişilerle yeni işlere girişmek konusunda temkinli olmalısınız.
5 Aralık Pazar gününe Ay ve Jüpiter arasındaki güzel bir akışla başlıyoruz, sevdiklerimizle sosyalleşmek, kısa seyahatler yapmak için güzel bir gündeyiz, küçük şans ve fırsatlar Pazar günümüze renk katabilir fakat Ay boşlukta olacağından çok önemli girişimlerde bulunmayın, keyfinize bakın, dinlenin, yarım kalan işlerinizi bitirin, canlar. Öğleden sonra 14:30’da  Ay  Oğlak burcu seyahatine başlıyor sorumluluklarımızın öncelik kazanacağı , hedeflerimiz için harekete geçeceğimiz bir süreç başlıyor. İyi bir hafta geçirmeniz dileği ile sevgiler.
Bu haftanın yükselen burçlara etkisine bakacak olursak;
KOÇ
Sevgili Koçlar, bu hafta Neptün Balık burcunda  12.evinizde düz hareketine başlıyor. Bir süredir içinize yönelip gelecek ile ilgili ideallerinizi, hayallerinizi düşündünüz,  düz hareketinde ise artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı kullanarak gerçekleştirmek üzere girişimlerinizi planlayabilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Kendi iç bilgeliğinizden istifade edebilirsiniz. Kontrolunüz dışında gelişen olayları ve durumları ruhsal olarak yönetebilmek için meditasyon yapmaya başlayabilirsiniz. 4 Aralık’ta  Yay burcundaki Güneş tutulması ile geleceğinize yönelik hedeflerinizi, hayata bakışınızı genişletecek kişilerle, geleceğe ait konuları konuşabilirsiniz.  Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı konulardan uzak durmalı, sağlam adımlar atarak geleceği düşünmelisiniz. Özellikle dini ve ilahi konularda, ilmi ve bilimsel konularda, yabancılarla yapılan işlerde, seyahatler konularında ve kendinizi ve işinizi tanıtmakla ilgili konularda yanıltıcı bilgilerden uzak durmalı ve kandırılmamaya dikkat etmelisiniz. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 BOĞA
 Sevgili Boğalar, Neptün’ün  Balık burcundaki  düz hareketi ile  artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Neptün geri hareketinde fazlasıyla belirginleşen hedeflerinizdeki belirsizlikler ve kararsızlıklar yerini hedefleriniz için fedakarca çalışacağınız, kendinizden ziyade başkalarına yardımcı olacağınız bir döneme girmiş olacaksınız. Ancak sosyal çevre, arkadaşlar , hayattan umutlarınız ve hayallerinizle ilgili konularda çözülmeler, bırakmalar, yanılgılar ortaya çıkabilir. Ancak Neptün, doğum haritanıza olumlu açılar yapıyorsa doğru kararlar alabilir, arkadaşlar, sosyal çevreden   manevi destek ve sevgi görebilirsiniz. 4 Aralık’ta  Yay burcundaki Güneş tutulması ile ortaklaşa gelirler, miras, nafaka, sigorta vb konuları gündeme gelebilir. Bu konularla ilgili  başlangıçlar için uzlaşma ve anlaşmalar için harekete geçmek isteyebiliriz Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, sağlam adımlar atarak, geleceği düşünerek ortaklık kurabilirsiniz. Bu dönemde kredi çekmemek, borçlanmamakta fayda vardır. Ayrıca bu Yeniay’da başkalarından elde edilen kaynaklarda , eşinizin ekonomik durumunda,  vergi ve sigorta ödemeleri ile ilgili değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 İKİZLER
  Sevgili İkizler, Neptün’ün  Balık burcunda  düz hareketine geçmesiyle hayat hedeflerinizdeki belirsizlikler ve kararsızlıklar yerini hedefleriniz için fedakarca çalışacağınız, kendinizden ziyade başkalarına yardımcı olacağınız bir döneme girmiş olacaksınız. Ancak iş ya da kariyerle ilgili konularda çözülmeler, bırakmalar, yanılgılar ortaya çıkabilir. Ancak Neptün, doğum haritanıza olumlu açılar yapıyorsa doğru kararlar alabilir, önemli kişilerden manevi destek ve sevgi görebilirsiniz. 4 Aralık’ta  Yay burcundaki  Güneş tutulması Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. İkili ilişkileriniz açısından olumlu olacak bu yeniayda, ortaklıklar kurabilir, evlilik teklifi alabilir ya da evlilik teklif edebilirsiniz. Davalarla ilgili gelişmeler ya da taşınmanız söz konusu olabilir. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, sağlam adımlar atarak geleceği düşünerek ortaklık kurabilirsiniz.  Ayrıca bu Yeniay’da ilişkileriniz, geleceğe yönelik hedefleriniz, yurtdışı bağlantılı işleriniz, eğitim konuları ve sağlığınızla ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 YENGEÇ
Sevgili  Yengeçler, haftanın önemli gezegen hareketi Neptün Balık burcunda  düz hareketine başlıyor, dini ve ilahi temalar, ilmi ve bilimsel konular, hayata bakışı geliştiren öğretiler, felsefeler, seyahatler ve eğitimle ilgili konular, yabancılarla ilgili işler daha çok vurgulanır. Aşkın bilinç halleri , şimdiye kadar deneyimlemediğiniz denli ruhsal meselelere yatkınlık , size yön gösteren kişilerle bir araya gelebilir, rehberlik alabilirsiniz. Hayal gücünüz genişleyebilir, rüyalarınız artabilir. Deniz aşın seyahatler, yurt dışı  seyahatleri yapabilirsiniz. 4 Aralık’ta  Yay burcundaki Güneş tutulması  Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Çalışma koşulları, çalışma arkadaşlarınız ile ilişkiler  açısından olumlu olacak bu yeniayda, yeni bir iş teklifi alabilir, çalışma koşullarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.  Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, sağlam adımlar atarak kariyer hayatınız , ebeveynlerle ilgili konular , çalışma hayatınız ve sağlığınızla ilgili konularda dikkatli olmalısınız.  Ayrıca bu Yeniay’da kariyer, kariyerden elde ettiğiniz gelirler, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız  ve sağlığınızla ilgili konularda, hayalleriniz ve umutlarınızla ilgili aniden gelişen anlamadığınız ,anlam veremediğiniz  bir takım durumlar söz konusu olabilir. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 ASLAN
Sevgili Aslanlar, 1 Aralık’ta    Neptün Balık burcunda  düz hareketine başlıyor, artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Diğer taraftan Neptün geri hareketinde fazlasıyla belirginleşen parasal konulardaki kararsızlıklar ve bu konularda verilmiş yanlış kararlar, kayıplara, kandırılmalara ve yanılgılara sebebiyet verebilir. Bu dönem de parasal konuları bağlayan anlaşmalar yapmak için uygun değildir. Yakınlarınız ve ebeveynlerinizle ilgili riskli konular ve kayıplar söz konusu olabilir. Ancak doğum haritanıza transit Neptün iyi açılar yapıyorsa, ortaklaşa kazanımlar ve alacak verecek konularında aradığınız desteği bulabilirsiniz. Sezgileriniz ve hayal gücünüz sayesinde para kazanabilirsiniz. 4 Aralık’ta  Yay burcunda  Güneş tutulması Merkür ile kavuşarak  gerçekleşecek. Aşk hayatınız hareketlenebilir, yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz ya da var olan ilişkinizde yeni bir döneme başlayabilirsiniz. Çocuğu olan yükselen Aslan’lar için bu tutulmada gündem çocukları olabilir, çocuklarınızla ilgili yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Çocuklarınız yeni bir eğitime başlayabilir, yazarak kendilerini tanıtabilirler ya da okul hayatlarında başarılar elde edebilirler. Diğer taraftan hobileriniz, yetenekleriniz, hayatın keyifli yanları ile ilgili konularda da yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Hobilerinizle ilgili yeni bir eğitime başlamak ya da riskli bir yatırım anlaşması yapmak söz konusu olabilir. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, hem aşk hayatınızda hem de çocuklarınızla ilgili konularda dikkatli ve bilinçli davranmalısınız. Ayrıca bu Yeniay’da ilişkileriniz, sosyal statünüz ve kariyerinizle ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 BAŞAK
Sevgili Başaklar, 1 Aralık ‘ta  Neptün Balık burcunda  düz hareketine başlıyor, artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığımızı  kullanarak gerçekleştirmek üzere girişimlerinizi planlayabilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Egonuz yönünde hareket etmekten uzaklaşabilir, fedakârlığa veya vazgeçmeye eğilim gösterebilir, ilişkilerde karşı tarafı gereğinden fazla idealize edebilir, gerçeklerden uzaklaşabilir, yanlış kararlar alabilirsiniz. Burası aynı zamanda  özel anlaşmalar ve görüşmeler, ortaklıklar, davalar ve duruşmalar alanlarını da anlattığı için kişisel doğum haritalarınızdaki etkilere göre eğer olumsuzsa  zorlanmalar yaşanabilir eğer  uyumlu açılar yapıyorsa, aşk ve ilişkilerde mutluluk, uyum ve huzur söz konusu olabilir. Ayrıca sezgileriniz  sayesinde doğru kişilerle doğru işlere girişebilir, ortaklaşa işlerden istifade edebilirsiniz. 4 Aralık’ta  Yay burcunda  Güneş tutulması  Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Yeniay ev, aile, özel hayatınız , ebeveynlerle olan ilişkileriniz , ev alımı-satımı gibi konularda yeni başlangıçlar ve girişim zamanıdır bu konularla ilgili bir takım kararlar almanız gerekebilir, ailenizle bir takım konularda uzlaşma sağlamak söz konusu olabilir. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda olduğundan  tüm bu konularla ilgili gerçekleşmeyecek, yanıltıcı konulardan uzak durmalı, sağlam adımlar atarak geleceği düşünmelisiniz. Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 TERAZİ
Sevgili Teraziler, bu hafta   Neptün Balık burcunda düz hareketine başlıyor, artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Ancak alkol bağımlılığı gibi risklere dikkat etmelisiniz. Diğer taraftan, iş alanında astlar ve çalışanlar yönünden, aldanma, yanıltma, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz bunun yanı sıra diğerlerinin iyiliği için çalışmak, başkalarına hizmet etmek ve yardımlaşma ruhsal sağlığınız için çok iyi gelecektir. 4 Aralık’ta  Yay burcunda  Güneş tutulması Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Zihinsel ve iletişimsel becerilerinizi kullanarak kendinizi ifade edebilir, fikirlerinizi yazarak veya konuşarak etrafınızdakilere iletebilirsiniz. Bu tutulma ile önemli görüşmeler ve anlaşmalar gündeminize gelebilir. Kardeşleriniz ya da yakınlarınızla ilgili konular ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, seyahat etmekle ilgili gündemleriniz olabilir ve bu konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, hem yakınlarınızla, hem iletişimsel konularla hem de eğitimlerle ilgili konularda dikkatli ve bilinçli davranmalısınız. Ayrıca bu Yeniay’da yakınlarınızla ilişkileriniz, eğitim ve finansla ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 AKREP
Sevgili Akrepler, 1 Aralık’ta   Neptün’ün  Balık burcundaki  düz hareketi ile, aşk ilişkileri, çocuklarla ilgili konular, kendi yaratıcılığınızı ortaya çıkarma gibi tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı  kullanarak gerçekleştirmek üzere girişimlerinizi planlayabilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Neptün bu alandan geçiş yaparken haritalarınıza uyumlu açıları varsa , bu alanlarda olumlu etkiler ortaya çıkacaktır. Aşkta aradığını bulma, çocuklarla ilişkilerin fedakârca ve manevi anlamda tatmin getiren yönleri ortaya çıkacaktır. 4 Aralık’ta  Yay burcunda Merkür ile kavuşumda olan  Güneş tutulması  yani bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay parasal konularda , para kazanma şeklinizde yeni başlangıçlar ve girişim zamanı yaratabilir, bu konularla ilgili bir takım kararlar almanız gerekebilir, parasal  konularda uzlaşma sağlamak, gelir-gider düzenlemeleri yapmak, başkaları ile olan kaynaklardan gelen kazançlar  söz konusu olabilir. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda olduğundan  tüm bu konularla ilgili gerçekleşmeyecek, yanıltıcı konulardan uzak durmalı, sağlam adımlar atarak geleceği düşünmelisiniz. Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 YAY
Sevgili Yaylar , 1 Aralık’ta  Neptün Balık burcunda düz hareketine başlıyor, özellikle ailenizle, ebeveynlerinizle, yaşadığınız yer ve evinizle ilgili ya da gayrimenkullerinizle ilgili konularda çözüm arayışlarınızda kaybolmuş, yolunuzu şaşırmış olabilirsiniz. Neptün’ün düz hareketinde ise artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Ailenizle duygusal paylaşımlar da bulunabilir, aileniz için fedakarlıklar da bulunabilirsiniz. Aile içinde dayanışma ve yardımlaşma ile sorunları çözebilirsiniz. 4 Aralık’ta  Yay burcunda  Güneş tutulması Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Bu tutulma fiziksel enerjinizle birlikte zihinsel enerjinizi de arttıracağından, kendinizi iletişim yollarını da kullanarak daha fazla ortaya koyabilirsiniz. Özgüveniniz yükseleceğinden otoritenizi de daha fazla göstermeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, hem yakınlarınızla, hem ailenizle ilgili konularla hem de eviniz ve gayrimenkullerle ilgili konularda dikkatli ve bilinçli davranmalısınız. Ayrıca bu Yeniay’da yakınlarınızla ilişkileriniz, işleriniz, çalışma arkadaşlarınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınızla ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. Ayrıca finansal açıdan zorlanmalar, gayrimenkullerle ilgili zorlanmalar görülebilir. Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Özellikle ilişkilerinizde kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, 1 Aralık’ta   Neptün Balık burcunda düz hareketine başlıyor, artık tüm hayallerimizi ve ideallerimizi yaratıcılığımızı  kullanarak gerçekleştirmek üzere girişimlerinizi planlayabilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Neptün bu alanda iken yakınlarla ilişkilerde egonun aşılması, fedakârlık, şefkat ve merhametin vurgu kazanacağı bir döneme işaret eder. Yakınlarınızın hayatlarında belirsizlikler, yanılgılar, aldanmalar yaşanabilir. Bazılarınız  kendi düşüncelerinde karmaşa ve belirsizlikler yaşayabilir, gerçeklerden uzaklaşabilir. Kontratlar ve belgelerle ilgili karışıklıklar, kayıplar konusunda dikkatli olmak gereken bir dönemdir bu.  4 Aralık’ta  Yay burcundaki  Güneş tutulması  Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Bu  Yeniay , gözden geçirme, bırakma ve  ruhsal şekilde  fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda da bir tür geri çekilme zamanı da olabilir. Bir tür ruh arayışı  ve bir miktar zihinsel huzuru bulma isteği ortaya çıkacaktır. Bu süreçte içe çekilme, meditasyon yapma, spritüel konularla ilgilenme söz konusu olabilir. Fakat Yeniay’ın Neptün ile gergin açısı size tüm bu konularla ilgili yanlış yollara , yanılgılara düşmenize sebep olabilir, dikkatli olmanızda fayda vardır. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 KOVA
 Sevgili Kova’lar Bu hafta  Neptün Balık burcunda  düz hareketine başlıyor, özellikle parasal değerler ya da öz değerinizle ilgili konularda çözüm arayışlarınızda kaybolmuş, yolunuzu şaşırmış olabilirsiniz. Neptün’ün düz hareketinde ise artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Maddi konularda her zamankinden farklı yaklaşmaya başlayabileceğiniz bir dönem olacaktır. Paranızı, manevi değerler ve idealleriniz doğrultusunda kullanabilirsiniz. Maneviyatın maddiyattan üstün olduğunun farkına varabilirsiniz. Diğer taraftan sahip olduğunuz maddi değerlerden ya da parasal konulardan vazgeçme ya da feda etme söz konusu olabilir. 4 Aralık’ta  Yay burcunda Merkür ile kavuşumda olan bir Güneş tutulması yani Yeniay  gerçekleşecek. Bu tutulma ışığında, arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, sosyal sorumluluk projeleri ya da kariyer getirilerinizle ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızın hayatındaki gelişmelere şahit olabilirsiniz. Arkadaş çevreniz değişebilir ya da yeni sosyal çevrelere dahil olabilirsiniz. Kariyer getirilerinizle ilgili görüşmeler, konuşmalar ya da anlaşmalar, artış ya da azalış söz konusu olabilir. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, hem arkadaşlarınızla ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda dikkatli ve bilinçli davranmalısınız. Ayrıca bu Yeniay’da arkadaşlarınız ve ailenizle ilgili konularda ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir, finansal açıdan zorlanmalar, gayrimenkullerle ilgili zorlanmalar görülebilir. Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Özellikle ilişkilerinizde kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz.  İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.
 BALIK
Sevgili Balıklar, 1 Aralık’ta   Neptün Balık burcunda düz hareketine başlıyor, artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı  kullanarak gerçekleştirmek üzere girişimlerinizi planlayabilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Neptün bu alanda iken kendinizi  belirgin bir şekilde ifade edemeyebilir, ne istediğiniz konusunda net olamayabilirsiniz . Maddi ve somut olan şeylerden ziyade manevi ve soyut olan şeylere ilgi ve yönelim ortaya çıkabilir. Sezgilerin öne çıktığı bu dönemde, mistik konulara ve ruhsallığa ilgide de artış olabilir. Kendinizi her zamankinden daha fazla idealist, bütüncül, fedakâr ve sevgi dolu da hissedebilir. Yaratıcılık ve hayal gücünüz her zamankinden daha aktif olacaktır. 4 Aralık’ta  Yay burcunda Merkür ile Güneş tutulması gerçekleşecek, toplumdaki duruşunuza ve yapıcı gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz  Yeniay ile vurgulanıyor. Yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zaman ve kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma söz konusu olabilir. Topluma ve bir profesyonel olarak yansıtmakta olduğunuz kişiliğinizin unsurlarına odaklanma zamanıdır. Bu noktada, kendi kendine ustalık ve öz disiplinli çalışmalı , kariyer  veya kamu sorumluluklarıyla meşgul olacağınız bir zamandır. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı konulardan uzak durmalı, sağlam adımlar atarak geleceği düşünmelisiniz. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.