• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2022

KASIM 2022


KASIM 2022

31 EKİM-6 KASIM HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, haftaya Oğlak burcu enerjisi ile başlıyoruz ; işe ve çalışmaya odaklı, halledilmesi gereken işlerin sorumluluğunu alam , daha ciddi , mesafeli ve depresif bir ruh halinde olacağız. Bu hafta kemikler, dişler, diz ağrıları, romatizma sorunlarımız gündeme gelebilir. Ayrıca  30 Ekim’de başlayan  Mars geri hareketinin etkilerini bu haftadan itibaren daha fazla hissetmeye başlayacağız. Bu hafta ayrıca Venüs’ün Ay düğümleri ve Uranüs ile olan olumsuz kontağı parasal konularda, sanatsal faaliyetlerde, her türlü ilişkilerde, kadın hakları ile ilgili konularda  sıkıntı ve kayıplar yaşamamıza sebep olabilir dikkatli olmakta fayda vardır.
31 Ekim Pazartesi güne Ay Oğlak enerjisi ile başlıyoruz ve saat 18:14’e kadar bu etki devam edecek ; daha sonra Ay kısa bir boşluktan sonra  18:14’te Kova burcu seyahatine başlayacak ve sosyal çevre, arkadaşlıklar, toplumsal olaylar, insan hakları, bilim, teknoloji konuları gündemimizde olmaya başlayacak. Sabah erken saatlerde Ay ve Neptün arasındaki uyumlu kontak yaratıcılığımızın aktif olacağı , ruhsal anlamda kendimizi daha keyifli hissedebiliriz  ve bu etki ile meditatif çalışmalar yapmak ruhsal anlamda beslememize sebep olabilir. Öğle saatlerinde Ay Plüton kavuşumu ile duygularımız daha yoğun ve derin olabilir, aile ilişkileri ile ilgili  duygusal sorunlar ile yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Akşam saatlerinde Ay ve Jüpiter arasındaki güzel etkileşim yabancılarla yapılan işler, akademik eğitim, pazarlama, seyahatler, tanıtım konularıyla ilgili finansal harcamalar yapabileceğimizi anlatıyor, belki bazılarınız seyahat için biletlerini alacak belki bazılarınız yabancı kaynaklı bir kursa katılmak için harcama yapacak olabilir.
1 Kasım Salı günü yeni bir aya giriş yapıyoruz, Ay tutulmasının çok konuşulacağı Kasım ayı hepimize hayırlı olsun, canlar.  Sabah saatlerinde Ay ve Güneş arasındaki gergin enerji ile mantığımız ve duygularımızı dengede tutma konusunda zorlanabiliriz bu da ilişkilerimize yansıyabilir biraz kadın-erkek ilişkilerinde çatışmalara sebebiyet verebilir. Öğleden sonra ise Ay’ın Venüs’e yaptığı dik açı ile her türlü ilişkilerimizde sorunlar yaşatabilir, farkında olalım. Öğleden sonraki saatlerde Ay Kiron uyumu sosyalleşmek ve arkadaşlarımızla birlikte olmanın vereceği şifalanma enerjisini anlatıyor .Gece saatlerinde ise beklenmedik sürpriz durumlar söz konusu olabilir, bir sonraki gün için yapmış olduğumuz planlarımız değişebilir.
2 Kasım Çarşamba Ay Kova burcunda ilerlemeye devam ediyor Satürn ile Ay’ın kontağı kendimizi biraz engellenmiş, depresif hissetmemize yol açabilir. Öğleden sonra Ay ve Mars arasındaki uyumlu ilişki  günün getirdiği zorluklara göğüs germek için az da olsa enerjimiz olabilir (Mars geri harekette olduğu için enerjide düşüklük olabilir)  Kendinizi yeni bir hedefe  doğru zorlamak veya sorunları çözmenin , bir şeyler yapmanın farklı yollarını denemek için risk alabiliriz. Ay bu kontağından sonra boşluğa giriyor ve 14:08- 21:46 arası  boşlukta olacak, yarım kalan işlerinizi tamamlamak için son bir gayret daha sarf edebilirsiniz. 21:46 Ay Balık burcuna geçiş yapacak.  Bu süreçte yaşam duyguyla renklenir, kararlarımız, davranışlarımız duygusal imalar taşıyabilir , normalden daha hassas olabiliriz. Balık Ayı sırasında, duygulardan kaçmaya veya saklanmaya çalışmanın pek bir anlamı yoktur. Birkaç gün sonra bu etkinin geçeceğini bilerek, duygularınızın sizi ele geçirmesine izin vermelisiniz.
3 Kasım Perşembe Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor, Ay Balık burcundayken şunları yapmak isteyebilirsiniz; kalbinizi ve ruhunuzu evrensel sevgiye açabilir, meditasyon yapabilir, dua edebilirsiniz. Duygularınızı şiirsel bir şekilde kağıda dökebilirsiniz. Karmanızı ve geçmiş yaşamlarınızı araştırabilir, içgüdüsel veya sezgilerinizin sesini dinleyebilirsiniz. Venüs’ün Ay düğümleri ile yapacağı kontak bugün kesinleşiyor ;  ilişkilerimizde sıkıntılar yaşayabilir, iyi gitmeyen ilişkilerimiz sonlanabilir, maddi konularda kayıplar yaşamamız veya sıkıntılı durumlar yaşamamız söz konusu olabilir  ayrıca sanatsal konularda sanatçılarla ilgili , kadın hakları ile ilgili konularda kayıplar ve sorunlar yaşanabilir. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay’ın Merkür ile iyi ilişkisi yabancılarla ilgili işler, hukuksal konular, eğitim, seyahat  ve iletişim ile ilgili güzel bir akışta olacağımızı anlatıyor. Akşam saatlerinde gitmemiz gereken  hedeflerimizle ilgili kadersel işbirlikleri söz konusu olabilir. Gece saatlerinde bu kez Ay Venüs ile uyumlu bir kontakta olacağından ilişkilerde biraz düzelme olabilir.
4 Kasım Cuma Ay Balık seyahati devam ediyor ,güne girişte beklenmedik sürpriz olaylar olabilir özellikle de geç saate kadar uyumayanlar için, uyuyanlar ise farklı, sıra dışı rüyalar görebilir. Öğle saatlerinde ilham verici etkiler devrede olacak, yaratıcılığımızın artacağı bir süreçte olacağız. Ay ve Neptün her ikisi de Balık burcunda kavuşumda iken  duygularımız ve bilinçaltı zihinlerimiz üzerindeki etkileri yoğunlaşır, duyarlılığımızı, empatimizi ve hatta sezgimizi artırır. Akşam saatlerinde Ay Mars karesi sakarlıklara ve kazalara özellikle de iletişim kazalarına açık bir enerji var farkında olalım. Yine akşamın ilerleyen saatlerinde Ay ve Plüton arasındaki güzel kontak İzolasyon, içe çekilme ihtiyacımızı  artırarak  kendimizi  dönüştürmek üzere hazırlık yapabilir. Derin araştırmaya dönük, çok derin duygular getiren etkiler gösterir. Kadın figürleriyle ve aileyle ilişkiler adına yapıcı, insancıl değerlere açık, güçlü bir aidiyet hissi, ev ile ilgili değişiklikler yapma adına uygun bir zamandır.
5 Kasım Cumartesi gününe Ay Balık burcunda boşlukta başlıyoruz, saat 02:06’da Ay Koç burcuna geçiş yapacak. Dürtüsel ve enerjik davranacağımız, cesaretle hareket edeceğimiz bir süreçte olacağız yalnız Koç burcunun yöneticisi Mars geri harekette biraz daha  enerjimiz düşük olabilir. 23:55’te Güneş Güney Ay düğümü ile kavuşumda olacak bizi biz yapan temel özelliklerden vazgeçebileceğimiz, kişisel istekleri ikinci plana atabileceğimiz daha sakin, ıssız ortamları tercih edebileceğimiz maneviyata odaklanabileceğimiz, babayla, otoriteyle aramıza mesafe koyabileceğimiz , durumlar yaşayabiliriz. Aynı zamanda Güneş’in Kuzey Ay düğümü ile karşıt açısı ise planlarınızın ve hedeflerinizin oluşan bir takım durumlar  tarafından engellendiğinizin farkına varabilirsiniz. Kendinizi ifade etmede engellerle karşılaşabilirsiniz.
6 Kasım Pazar günü Ay Koç burcu seyrine devam ediyor ve Ay’ın Kiron ile kavuşumu cesaret ve inisiyatif alma konusunda başkalarına şifa verebileceğimizi anlatıyor. Venüs ve Uranüs arasındaki karşıt açı bugün kesinleşiyor yaşamınızda sıra dışı ilişkiler  görülebilir. İlişkilerinizde daha fazla özgür olmak isteyebilirsiniz   ya da aşırı bireysel davranışlarınız ilişkilerinizde  kopmalara, beklenmedik hoş olmayan  durumlara yol açabilir. Eğer sıkıcı giden bir ilişkiniz varsa ayrılmalar söz konusu olabilir hatta  yeni aşk arayışına girilebilirsiniz fakat kalıcı bir ilişki kurmak, ilişkinin geleceğini kestirmek bu enerjinin etkisi ile zor olabilir, farkında olun, canlar. Gelip geçici, oturmayan, güvenilmez, tuhaf, normalden sapan, uygun olmayan kişilerle ilişkiler de  söz konusu olabilir. Ayrıca Venüs parasal konuları anlattığından parasal sıkıntılar söz konusu olabilir, kimseye borç para vermemekte fayda vardır . Aynı zamanda Venüs’ün yönettiği vücut bölgelerinde sağlık sorunları oluşabilir; denge problemleri, cinsel bölgelerle özellikle yumurtalıklarla ilgili sorunlar, diyabetik sorunlar tetiklenebilir. İyi bir hafta olsun bütünün ve hepimizin hayrına sevgiler.